Bitcoin Forum
February 01, 2023, 12:34:06 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 24.0.1 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »
1  Local / Konu Dışı / Re: Türkiye Süper Ligi Ana Konusu on: January 30, 2023, 09:32:29 AM
Trabzonspor önde olduğu maçta sahadan 2-1 yenilgiyle ayrıldı. Önemli bir istatistik ise Volkan Demirel’in Trabzonspor karşısında yenilgisinin olmaması. Adam yürüyen Fenerbahçe resmen. İkinci yarı süper bir oyunla başlayan Hatayspor farkı daha da artırabilirdi ama yine de 3 puanı almayı başardı.

Galatasaray’ın 4-0’lık bir galibiyetle Giresunspor’u geçmeyi başardı. Rashica ve Dubois Süper Lig’deki ilk gollerini attı. Yunus Akgün ise bu sezon Süper Lig’deki ilk golünü attı. Galatasaray gole çok çabuk gidebiliyor ve puanlarını rahat alıyor.

Fenerbahçe kendi evinde Kasımpaşa’yı Enner Valencia’nın 4 ve Batshuayi’nin 1 golüyle 5-1’lik skorla yenmeyi başardı. Arda Güler’in ilk 11 başlamasına sevinmeyen yoktur. Oyun zekası ve direkt gol pozisyonuna sokma yeteneğini bu maçta da gösterdi. Zirveyi emin adımlarla takip eden Fenerbahçe’nin bu haftaki rakibi Adana Demirspor. Zirveyi çok yakından ilgilendiren bu maçta deplasmana gidecek Fenerbahçe.
Trabzonspor'un mağlubiyeti benim için beklenmedik bir şeydi, olumlu bir trend içinde olanlar son birkaç maçında kötü bir trend içinde olan bir takıma kaybetmek zorunda kaldılar, bence bu bir sürpriz.

Galatasaray şu anda hala durdurulamaz durumda, oldukça istikrarlı ve yeterince iyi durumdalar, şu anda Fenerbahçe'ye karşı 4 puanlık bir üstünlükle lider durumdalar ve Fenerbahçe şu anda inandırıcı bir skorla kazanarak çok iyi oynuyor.
Fenerbahçe ve Galatasaray arasında zirvedeki rekabet çok çetin olacak ve bu iki takımın neredeyse aynı mükemmel kaliteye sahip olduğunu düşünürsek bunun sezon sonuna kadar devam edeceğini düşünüyorum.
2  Local / Konu Dışı / Re: Premier Lig 2022-23 sezonu on: January 30, 2023, 08:50:27 AM
Bir yanda Bundesliga'da harika bir Xabi Alonso örneği varken bir yanda da Lampard örneği gerçekten.  Grin  Lampard bence teknik direktör olarak başarılı bir kariyere sahip olamaz.

Bu haftaki maçlar arasında en çok dikkatimi çeken Tottenham - Manchester City. Bence bu maçın kazananı yine Manchester ekibi olur. Tottenham aslında geçmiş maçlara bakıldığında ev sahibi olarak Manchester City'i son 3 maçında devirmeyi başarmıştı. Ancak bu sefer aynı senaryoyu görmeyiz bence. Tabi şöyle bir şey olabilir. Tottenham ilk golü bulan olur ve Manchester City geri dönerek kazanır. Aynı Etihad'da yaşananlar gibi.
Lampard'a Everton tarafından uzun bir şans verildi ama başarısız oldu. Premier Lig, Lampard'ın sahip olduğu bir teknik direktör olarak deneyim eksikliğiyle çok çetin bir rekabet. Bence başarısız olması çok doğal.

ve bu hafta sonu Tottenham'ın Man City'ye karşı oynadığı maç için, bu iki takım arasındaki geçmiş maçların sonuçlarına bakılmaksızın, ancak bu sezon için elbette Manchester City kalite açısından Tottenham'dan üstün ve ayrıca Man City'den tam puan kazanmak için büyük motivasyon şu anda sıralamanın zirvesinde olan Arsenal'in gerisinde kalmak daha da kötüye gitmek.
Manchester City'nin bu hafta sonu alacağından hiç şüphem yok.
3  Local / Konu Dışı / Re: Kapıya ayak koyma tekniğini uyguluyor musunuz? on: January 30, 2023, 08:36:28 AM
bazı insanlar acil ilgileri olduğunda bunu yapar.
ama şimdiye kadar başkalarından yardım isterken bu tekniği hiç kullanmadım, bunun yerine karşılıklılığı tercih ederim, ne alacaksam birine de vereceğim, bu yüzden daha adil olduğunu düşünüyorum.

Bence hayatta bir kez manipülasyon taktikleri yaparsak, gelecekte bunu tekrar yapmamız çok muhtemeldir ve bu uzun yaşamda kendimize zarar verir.

Kapıya ne koyarsak koyalım içeri adımımızı atamıyoruz. Bu tekniği bir denemek lazım. Bana genelde iki seçenek sunulur ve bu seçeneklerden birisini tercih etmem istenir. Bunlar dışında bir seçenek gerçekleşmiyor. Kapıya ayak koyan olursa o ayağı da bir şekilde içeri alıyorsak insan psikolojisinin çok önemli bir etken olduğunu görüyoruz demektir.
sadece 2 seçenek varsa ve bu seçimler istediğimiz gibi olmasa da kritik zamanlarda zorlama burada ortaya çıkacak, neden olmasın?
İnsan psikolojisinden bahsetmek anlaşılması çok zor bir şey, bazen günlük yaşamda bile birçok insan başkalarının gözünden yargılanabileceğini düşünüyor ya da davranıyor ama işin aslında öyle olmadığı ortaya çıkıyor.
4  Local / Ekonomi / Zorlu Ekonomik Etki on: January 11, 2023, 05:14:33 AM
Hayattaki birçok şey, ister eğitim ister sağlık olsun, elde edilen ekonomiden büyük ölçüde etkilenir.
Zor bir ekonominin olumsuz etkileri, düşmeye devam eden, ayağa kalkmayı zorlaştıran ve ihmal edilen eğitim olan fiziksel ve zihinsel sağlıktır.
bu nedenle, herkesin çeşitli şekillerde ek para aramaya küçükten başlaması gerekli midir?
ve yüksek düzeyde riskle, buradaki tüm arkadaşlarım kripto ticareti ve risklerle dolu diğer para kazanma yolları hakkında ne düşünüyor?
5  Other / Beginners & Help / Re: [Merit] Share your best posts/threads with Fillippone to be merit assessed on: November 24, 2022, 04:02:13 PM
Re: Garsona yardım edilir mi?
Category : Good Reply
Section : Local / Konu Dışı

Re: Do you like commission job or salary base job?
Category : Answer
Section : Economics

Re: How much longer until paper money is no longer in circulation?
Category : Opinion
Section : Economics

Re: Ayılar iyidir!
Category : Good Reply
Section : Local / Ekonomi

Re: 2022-11-24 Coinotag:Bitcoin'de Ayı Tuzağı Mı Görüyoruz?
Category : Opinion
Section : Local / Bitcoin Haberleri
6  Local / Bitcoin Haberleri / Re: 2022-11-24 Coinotag:Bitcoin'de Ayı Tuzağı Mı Görüyoruz? on: November 24, 2022, 03:54:10 PM
Son zamanlarda meydana gelen birkaç büyük olayın sonucu olarak, Bitcoin fiyatı son birkaç gün içinde serbestçe düştü, ancak bunun dışında geçmişte olanları gördüm, Bitcoin fiyatının düşmesine neden olmak için birçok olay sabote edildi. büyük olaylar veya sorunlar nedeniyle düşüş Bitcoin fiyatı üzerinde olumsuz etki.
ama Bitcoin'in güçlü temelleri var ve geri durmak zor, bu yüzden gelecekte olacakların çok daha iyi olacağına inanıyorum ve şu anda olanlardan kayıtsız değilim, paniğe kapılmıyorum ve gerçekten umursamıyorum.

Bitcoin fiyatına olan şey için, şimdi daha derin bir ayı piyasasına girdik, yavaş yavaş Altcoinler de Bitcoin fiyatlarının hareketini takip edecek.
7  Local / Ekonomi / Re: Ayılar iyidir! on: November 24, 2022, 03:26:12 PM
Bir ayı piyasası gelip devam ettiğinde iyi ya da kötü vardır. Kendi adıma, ayı piyasası geldiğinde beni ezen yatırımın daha da derinlerine inebilmekten gerçekten keyif aldım.
çünkü beni ikna eden geçmiş sayesinde gelecekte ne olacağına inanıyorum.

2018-2019, güçlü temellere sahip madeni paralarımız varsa, bir ayı piyasası geldiğinde asla korkmamak veya paniğe kapılmamak için yeterli bir derstir.

ve bir ayı piyasasının olumlu yanlarının, er ya da geç bizi yok edecek hileli gelişmeyle çöp paraları öldürdüğü doğrudur, bu olumlu bir şeydir, bu nedenle gelecekte iyi düşünmeye devam ederek güçlü temellere sahip paralar üzerinde seçimler yapmaya devam ederiz.
8  Economy / Economics / Re: How much longer until paper money is no longer in circulation? on: November 24, 2022, 03:03:26 PM
In my opinion, paper money will continue to exist because of the support of the government, paper money is centralized so that it will continue to survive, if you use decentralization concepts such as bitcoin, there will be many problems, namely the price fluctuations that are too high so as to make prices in the country chaotic.
You must be able to distinguish between currencies that are managed by government regulations and digital currencies that are not at all bound by any government regulations such as Bitcoin except only for a few countries that have legalized it into their country rules.

This means that if the governments of all countries want to use digital currency from now on and forever, then the government must put it in the right direction so that it does not interfere with the country's economic system and paper money does not need to be eliminated as long as its use is still very helpful and does not create chaos with the presence of options that another (digital currency).
these will go hand in hand, paper money is unlikely to get rid of just because of the many users of digital currency. I can't imagine a country implementing such a system for sure it won't work.

some countries legalize digital currency only to facilitate transactions, not the intention of eliminating paper currency, because a country has been regulated in such a way as to sustain economic transactions in that country.
9  Economy / Economics / Re: Do you like commission job or salary base job? on: November 03, 2022, 09:42:37 AM
a job with a salary basis is more promising, we don't know what will happen to us in the future, when we are sick or unable to do the work we do so we can't get the slightest commission. it's a big risk when we choose commission work.

I think it's better to find a job with a more profitable salary basis even though there are many burdens that must be carried but at least it doesn't interfere with our finances and we don't have to think about many things to do the things we will do to survive.
10  Local / Konu Dışı / Re: Vispilio'nun Tam Bağımsız 🔥 Merit Cafe'si 🔥 on: November 03, 2022, 08:35:36 AM
Yeni döndüm ve buradaki arkadaşlarımın bana daha iyi bir gelecek için bilgi vermesini umuyorum.

1. https://bitcointalk.org/index.php?topic=5403605.msg61162956#msg61162956

2. https://bitcointalk.org/index.php?topic=5416419.msg61152025#msg61152025

3. https://bitcointalk.org/index.php?topic=5403605.msg61105401#msg61105401

4. https://bitcointalk.org/index.php?topic=5403605.msg61052842#msg61052842

11  Local / Konu Dışı / Re: Premier Lig 2022-23 sezonu on: October 22, 2022, 06:21:14 AM
Steven Gerrard, bu hafta Fulham'a 3-0'lık küçük düşürücü bir yenilginin ardından Aston Villa tarafından resmen görevden alındı, bu sezon Gerrard ile Aston Villa sadece 9 puanla 17. sırada mahsur kaldı.

Bu çok talihsiz bir durum, aslında Steven Gerrard geçen sezon Aston Villa'nın gelişimi için olumlu bir değişiklik sağlayabildi, ancak bu bu sezon olmadı.

Aston Villa'nın bu sezon tekrar yollara çıkması ve yeni bir koç bulması zor olacak.
12  Local / Konu Dışı / Re: Garsona yardım edilir mi? on: October 20, 2022, 08:21:00 AM
Twitter da görgü kuralları diye bir hesap garsona yardım edilmez diye paylaşım yapmış. Ben şimdiye kadar her zaman garson masayı toplarken uzanamadığı tabak çatal neyse toplarken yardım ettim ama bu yazıyı görünce şaşırdım.
Hatta şef garson olan birisi yardım edilirse bunu hakaret sayarız demiş ( tabi şef garson mu bilinmez ama)

Forumdaşlarımın görüşünü merak ettim. Saygılarımla...
Bir hizmetçiye yardım etmek, mümkün olduğu kadar basit bir şekilde yardım sağlamak isteyen biri için yanlış değildir. Ancak bunun yapılması doğru bir şey olduğunu düşünmüyorum çünkü temelde bu, halihazırda hizmet vermek zorunda oldukları her müşteriye veya müşteriye tam olarak hizmet etme yeteneğine sahip olan bir garsonun işidir.
Yani o asil şeyi yapmakta haksız değilsin ama bunu her yerde tekrar tekrar yapmak zorunda değilsin, özellikle de böyle şeyler yapmak için daha fazla zamanın yoksa.
bu yardım duygusu olan insanlarla ilgili, yardıma ihtiyacı olmayan ve yine kendi sorumluluğunda olan insanlar dışında yardıma ihtiyacı olan herkese yardım etmekte yanlış bir şey yok.

Hizmetçinin kendi sorumlulukları vardır ve bizden istendiği için veya onu zor durumda gördüğümüz için yardım etmemiz gereken bazı şeyler olmadıkça, kendisi yapabiliyorsa ona yardım etmemize gerek yoktur.

İhtiyacı olan insanlara yardım ettiğimizde yanlış bir şey yok, insan olarak içimizde olan bir duygu.
13  Economy / Trading Discussion / Re: Payed trading person to follow on: October 14, 2022, 05:46:14 AM
I don't think is advisable for newbies to copy trading, because it will not help you to become a great person in future. Some professional traders will never expose their strategies they are using to make their money in this bear season, because they don't want anybody to know their secret behind their money in the community. Since, there are many platform were you can look or watch to know the next step to take that will make you not to experience failure in your crypto trading than to help you improve in profits making.
it's better to learn it yourself and do it slowly, and it's true that almost no trader wants his plans to be known by others and I never trust trading signals circulating on social media except from the community community or friends.
14  Economy / Gambling discussion / Re: UEFA Champions League 2022/23 Season on: October 12, 2022, 06:03:23 AM
really beyond my expectations Copenhagen able to draw against Manchester City. although throughout the game Manchester City looked more pressing. but all to no avail. and the only goal that was created turned out to be invalid. And I think Erling Haaland's not playing in that match was really one of the reasons. but Copenhagen played well to hold Manchester city to a draw. And it seems that the reason Haaland didn't play in this match was because the coach wanted to give other players a chance to play.
There has been a lot of player rotation in the Manchester City team and even though they failed to win the game, they ensured themselves to qualify for the round of 16, so far there are only 2 teams that have ensured themselves to qualify from the group, namely Manchester City and Real Madrid.
It's only natural that Manchester City failed to win the game because they didn't play at full strength.
15  Local / Konu Dışı / Re: Premier Lig 2022-23 sezonu on: October 12, 2022, 05:01:29 AM
Arsenal'in en büyük şansızlığı Manchester City'de Haaland gibi bir canavarın olması.Şampıyonluk yarışında gerçekten işlerinin çok zor olduğunu düşünüyorum hatta ilerleyen haftalarda ikincilik koltuğunu bile kaybedebilirler henüz genç bir takım Arsenal lider olmanın basıkısı ilerleyen haftalarda giderek artacaktır.

Olabilir yani ama Arsenal bu baskıların üstünden gelir, dediğin gibi asıl sorun Manchester City’nin inanılmaz bir kadroya ve mükemmel bir forvete sahip olması, Haaland bir sorun yaşamazsa böyle devam eder, ancak onu bir sakatlık durdurabilir, bu olsun istemem ama Arsenal diğer türlü liderliği uzun süre koruyabilir mi bilmiyorum,
Her şey hala mümkün, Arsenal bu sezon her alanda çok sağlam bir kadroya sahip, genç oyuncuları oldukça iyi gidiyor.
Manchester City'nin kaliteli oyunculara sahip olduğu ve Haaland'ı durdurmanın çok zor olduğu doğru ancak bu, şansın her zaman yanlarında olacağı anlamına gelmiyor.

Liverpool kötü zamanlar geçirdikten sonra şimdi de Arsenal ve Manchester City arasındaki şiddetli şampiyonluk rekabeti devam edecek, her ikisi de hala aynı fırsata sahip.
16  Local / Konu Dışı / Re: Premier Lig 2022-23 sezonu on: October 03, 2022, 07:31:58 AM
Arsenal-Tottenham maçının ilk yarısını izledim gerçekten ligimiz tempo ve kalite bakımından Premier Lig'in inanılmaz gerisinde ve makas her geçen sürede açılmaya devam ediyor.Arsenal maça çok hızlı başlayarak golü bulmasına rağmen Tottenham yılmadı ve Kane'nin penaltı golüyle eşitliği yakaladı golden önce Richarlison'un çabası da takdire değerdi ikinci yarıda da goller gelmeye devam edebilir.


Jesusu sevdim ama Arda’yı oynatmaması çok garip maç 3-0 olmuş mesela alsana oyuna çocuğu yada ilk yarı 2-0 öndesin al işte çocuğu tecrübe kazansın oynasın kendi yaşıtları arasında dünyanın en pahalı futbolcusu olmuş çocuk ve harcanıyor 5-10 dk sahada kalıyor orada da canla başla bir şeyler yapmaya çalışıyor helal olsun Arsenal’e bak 15 yaşında çocuğu almış as takımda oynatacak kadar özgüvenli giriyor bir kaç maç sonra as kadroya da dahil olur

Jesus fiziksel kaliteye dayalı bir oyun oynattığı için Arda onun oyun sistemine tam olarak uymuyor ondan oynatmıyor ben eminim şuan Jesus'un elinde Alex olsa hoca Alex'e de kendi oyun sisteminde yer bulamazdı.
Gerçekten çok harika bir maç, Arsenal'in genç kadrosuyla Tottenham'ı yenmesini beklemiyordum, tansiyonu yüksek bir Londra Derby maçı.

gabriel Jesus Arsenal'in bu sezonki en başarılı transferi, son birkaç sezondan beri inkar edilemez Arsenal'in klas bir forveti yok ama bu sezon önlerinde Gabriel Jesus var.
Arsenal'in performansında önemli bir fark yaratabilecek gerçekten harika bir oyuncu.
17  Local / Yeni Başlayanlar & Yardım / Re: Yeni Başlayanlar Dikkat on: May 22, 2021, 09:28:59 AM
Bu tarz insanlar sürekli olmak zorunda ki bu işi bilenler para kazanabilsin. Çevremde çok kez şahit olduğum durum şu ne aldıklarını bilmiyorlar. Bende aha şundan var adını dahi okuyamıyor. Şimdilik kazanıyorlar evet kazanmaya devamda edecekler ama ne varsa hepsini verecekler.
18  Local / Yeni Başlayanlar & Yardım / Re: Twitter'da Takip Edebileceğiniz Faydalı Teknik ve Temel Analizciler on: April 16, 2021, 06:39:38 PM
Temel ve teknik analizi öğrenmek maksimum 1 hafta. 1 Haftada edinilecek bilgiler için sürekli birilerinin twitlerini bekleyip o yönde yatırım yapmak ne kadar doğru. Bedava peynir fare kapanında olur. Adam üretmeden en kolay şey fikir üretmek milyoner olmaya çalışıyor. Bu tarz insanlara inanıp yatırımlarını yapan kişi ve kişiler bırakalım kaybetsinler. Birileri kaybetsin ki birileri kazanabilsin. Kaldı ki acemilerin bol olduğu koinde çok fazla panik satışı olur. Yani kar edicem derken ufacık bir silkelemede korkudan panikle devasa satışlar gelmesi çok daha yüksektir.
19  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Alien Worlds (TLM) Launchpool on: April 10, 2021, 06:40:03 PM
wax cüzdandan hemen anında cekiliyor deposıt acmazlarsa anca satılmaz..tek çare o.
kıytırık oyun dedıgın gunde 100 tl lık wax bırakıyordu ilk başladıgında 2 aylık sürecte.

bu tren kaçtı var mı böyle başka bir oyun onu bari oynayalım  Grin

harbi nerden buldunuz da oynadınız oyununu Smiley))


Biz mi hep geride kalıyoruz anlamadım. Var mı başka oyun oynayalım Smiley)

Aklıma ilk gelen wax üzerinde ne kadar oyun varsa onlara bakmak oldu bu alien den sonra  Grin
20  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Alien Worlds (TLM) Launchpool on: April 09, 2021, 08:42:10 PM
wax cüzdandan hemen anında cekiliyor deposıt acmazlarsa anca satılmaz..tek çare o.
kıytırık oyun dedıgın gunde 100 tl lık wax bırakıyordu ilk başladıgında 2 aylık sürecte.

bu tren kaçtı var mı böyle başka bir oyun onu bari oynayalım  Grin
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!