Bitcoin Forum
July 06, 2022, 04:20:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 23.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 143 »
1  Local / Pazar Alanı / Re: "kriptopara.com" Satılık Domain on: December 06, 2018, 05:39:09 PM
Ben kriptoparanin CEOsunu taniyom. Bu bir scamdir, dikkatli olun. Kriptopara satlik degildir !
Kriptoparanin CEO @hakanyavuz , onunla yazisib sorabilirsiniz.

Arkadaşın sattığı domain sadece "com" uzantılı senin bahsettiğin ise com.tr ikisi farklı uzantılar birisi global diğeri Türkiye vatandaşları alabiliyor. Dediği gibi de satışı gerçekleştirmiş doğru söylüyor.
2  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Weiss Ratings uyardı: Bu 4 kripto paraya bulaşmayın on: October 28, 2018, 12:09:40 PM
Sağolsunlar olmasalardı araştırma yapmamış olsalardı ne yapardık paramız giderdi! Bulaşmamamız gereken coin'ler değilde yatırım yapabileceğimiz güvenilir olan coin listesi olmalı böylece direkt olarak scam olabilecekleri elemiş ve sağlam olanların içinden araştırma yaparak yeni yatırımcının işini kolaylaştırmış olurlar. Ben bundan dolayı yeni yatırımcılara oturmuş olan projeleri öneriyorum, ortaya ürün çıkarabilmiş ekibi oturtmuş ve gözden kaçmasın, proje çıktıktan sonra aradan en az bir yıl geçmiş olması önemsiz gelebilir ancak çok önemli sayılmalı. Üstünden ne kadar süre geçerse iyidir fakat kazanabileceğiniz miktar olarak elbette oran düşmüş olur.
3  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Kripto Paralar Sayesinde En Az 20 Bin Kişi Milyoner Oldu on: October 28, 2018, 12:02:33 PM
Sırtımızda taşıdık zengin olanlar havadan zengin olmadı. Sonuç olarak ise tabii ki yatırım yaptılar ve karşılığını aldılar ancak bu şekilde bekleyerek zengin olanların yanı sıra hiç hak etmeden yatırım toplayarak zengin olanlar var yatırım yapmadan paraları toplayarak birkaç ay içinde köşeyi döndüler. Çok hızlı zenginleşmenin yanında çöken bir piyasa gördük gerçekten başka şekilde bir piyasa olsaydı çökmüştü bizim ekonomi gibi hem çökmüş vaziyette ama ayakta durabiliyor çünkü ihtiyaç var ve hani bozukta olsa bir şeyi kullanabilirsiniz ya onun gibi işte.
4  Local / Pazar Alanı / Re: Alınacak: Eski tüplü televizyon sıfır olması gerekiyor. on: October 27, 2018, 04:32:11 PM
Oyun oynayacak yaşı çoktan geçtim. Deney yapacağım. Yerçekiminin elektronlar üstündeki etkisini inceleyeceğim. Katot tüpünün yeni olması ve ayarlarıyla oynanmamış olması deneyimin sağlıklı sonuçlar vermesi için son derece önemli. 55 ekran sıfır bulamadım daha büyük ekran var onları koyacak yerim yoktur laboratuvarda yer alanı önemlidir her cm² gereklidir.
5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Neden her 2 konudan ve 2 yorumdan biri Waves Alın ? on: October 27, 2018, 04:15:08 PM
Bir projeden ne bekliyorsunuz ki. Eksiklikler haricinde iyi kötü borsası var kendi platformuna sahip. Ethereum gerisinde kaldığı da bir gerçek ancak bir gerçekte yapılan saçma yatırımların kurbanı olmuştur. Waves ethereum altında çıkan token den ibaret olan hiçbir ürünü olmayan projelerden daha mı kötüydü ama maalesef hep bireysel olarak düşündük şu token bu token derken 5x 10x yapmak için daldan dala konarken aslında hepimizin bindiği dalın tek olduğunu anlamadınız. Wavesi kötüleyip scam token önerenler bile olmuştu. Waves'in esas konu olmadığını çok önce yazmıştım, piyasaya giren kısıtlı bir para var sonsuz değil alternatifler arttıkça işimiz zorlaştı hem para bölündü hem de ürünü olmayan projelere yatırılan paraların hiçbir karşılığı alınmadı, piyasadan çıkan paraları söylemiyorum.
6  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Rusya’nın en büyük bankasının CEO’su Herman Gref: Kripto paralar yasaklanmamalı on: October 27, 2018, 03:55:26 PM
Paranın kendisinden daha tehlikeli bir şey yok, zaten kriptoların tehlike oluşturabilecek potansiyelinden biri direkt para kaynaklı değil mi. Aslında konu çok derin, kriptolar da işte tam bu mevzuda işi çözebilir paranın gücünü elinde tutanların otoritesini sarsacak yeni modeller çıkarabilir. Tabii ki bunun gerçekleşmesi için bir savaş yaşanması gerekiyor yasak mevzularının konuşulması da bu yüzden. En başından yasaklayalım sonradan başımız ağrımasın diyenlerin sayısı bence haberlere falan çıkanlardan çok daha fazladır.
7  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Bitcoin ve Merkeziyetsizlik on: October 26, 2018, 03:09:30 PM
Tam merkezi olmayan bir şey değil olması da şu an çok zor ama en azından bir adım atıldı ve bu adımı birlikte atıyoruz. Söyleminde ki eleştiriyi yok saymadan bizlere yöneltebilirsin yani daha çok merkezlere bağlı kalmak isteyen bizleri eleştirebilirsin ki ben böyle yapıyorum. Örneğin kimse cüzdanları kullanmıyor borsalardan çıkmıyoruz ama zaten artık merkezsizlik arayan da kalmamıştır bunun pek çok kanıtı bulunuyor. Örneğin gizlilik unsurundan çok bahsedilirdi şimdi ise kyc den bahsediyoruz gizlilik içeren transferlerin yasaklanması gerektiğinden bahsediliyor. Holochain bir adım daha ileriye taşıyacak bence çünkü topluluğun onayı gerekmiyor kişiler kendi aralarında veya gruplar kendi aralarında ki işlemleri onaylamış olabiliyor. Zamanla mutlaka böyle yeni atılımlar sonucunda tam merkezsiz bir yapıya erişebileceğiz.
8  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Kripto paralar yıkılsa hepsi patlayıp gitse ne olur? on: October 26, 2018, 03:02:19 PM
Doge coin bilmem de bitcoinde dahil hepsi yok olabilir ancak yanılmadığın bir noktaya basmışsın piyasa sistemin sürmesi gerektiği için yok olmayacaktır. Ne demek istiyorum daha açık dille yazayım, malum teknoloji değişimin bir parçasıdır ve değişmeyen tek şey değişimin kendisi olduğu için "teknoloji" de kalıcıdır diyebiliriz eğer ki 3. dünya savaşı çıkmazsa block chain gelişerek yenilenerek hayatta kalacak. Para ve değiş tokuşta yok olmadığı sürece bitcoin ve türevleri hayatımızda yer tutmaya devam eder.
9  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: OKEX borsası Monetha'nın götüne bastı tekmeyi on: October 25, 2018, 09:29:39 PM
Senin monetha dan yana yorumun vardı gibi hatırlıyorum yanılabilirim kusura bakma çok fazla yorum yazıyoruz aklımda öyle kalmıştır ama demek ki değilmiş. Monetha neyse de waves kaç yıllık platformu olan coin ikisini bir tutmak yanlış olmaz mı. Ben çıkmıştım waves den ama bir yandan pişman oldum çünkü en azından ineceği seviyeleri bilebiliyorsun Smiley Gerçekten öyle güldüğüme bakma neo mesela kim derdi bu seviyeye geleceğini waves iyi dayandı ancak en kötüsü gerçekleşti platform tutmadı tabi bugün için konuşuyorum 1 yıl sonrasını bilemem yatırım tavsiyesi de vermem. Monetha dan beklentiler yine büyüktü zamanında çıkmıştım vardı elimde biraz.

Kaçmayı sevmem hatta aksi yönde tavsiye de bulunurum ama bir şey haddinden fazla uzuyorsa durmakta hata risk gittikçe büyür, toparlanma evresine girseler bile düşüşteki hızlılık yükselişte maalesef yaşanmıyor. Ama sevinmen de hata zarar edenler piyasayı da toplu halde eksiye düşürmüş oluyor sen söylemiş olabilirsin kimse dinlememiş olabilir ama senin de tavsiye verenlerden farkın kalmamış olur. Yani yaptığınız şey aynı oluyor yönlendirmiş oluyorsunuz. Mesela konunun içinde hirodan bahsetmişler kendiside waves almayın dedi monetha falan alın dedi. Yanlış yaptı demiyorum sevenleride var sevmeyenleride. Sonuç olarak tavsiyeler veriliyor bu doğru olmasa bize göre yine de verilecek birileri de isteyecek, tavsiye alanlar burada sorumluluk almak zorunda batabilirler zarar edebilirler ancak bize bir şey demekte düşmez, sadece olumlu olumsuz görüşlerimizi saygımızı bozmadan yazarsak ileride yaşanabilecek tartışmaların atışmaların önüne geçmiş oluruz. Hiç sevmiyorum böyle tartışmaları çok anlamsız bence.
10  Local / Bitcoin Haberleri / Re: İşte Bitcoin için 2019 yılı tahmini on: October 25, 2018, 09:14:41 PM
Herkes 2019 u bekliyor peki ama ne olacak bir mucize mi olacak, aslında demek istediğim şey fazla beklenti iyi değildir çünkü beklentilerin gerçekleşme olasılığı çoğu zaman düşük oluyor ve bunu çoğu zaman yaşayarak görüyoruz. En önemli beklenti sec kararları oldu bu yıl seneye yine durum değişmeyecektir yarılanma da yaklaşıyor olacak eğer 2019 da beklediğimiz iyileşmeleri yaşamasak bile 2020 de mutlaka atılım göreceğiz.
11  Local / Konu Dışı / Re: Radyo Tamiri Yapabilen? Tanıdığı Olan? ANTİKA on: October 24, 2018, 02:41:39 PM
ekiller kardeşimize gönder baksın gözden geçirsin. Bence sakın başkasına verme çünkü radyo eski ve dediği gibi vakum tüplü transistör ile çalışıyorlar normal tamirciler falan yapamaz daha beter bozarlar ellerinde parçada olmayınca kullanılmaz hale getirirler. Aynı parçayı bulmak mümkün olmasa bile yerine uygun başka model lamba da takılabilir veya neyi bozuksa işte. Parça bulmanın haricinde eski ürünlerin tamiratı daha kolay oluyor, genel olarak böyle parçalar tek tek olduğu için sök yenisini tak arıza bulmakta daha kolaydır.
12  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Bitcoin ticareti ile yılda 1 milyon dolar kazanmak mümkün mü? İşte önemli....... on: October 24, 2018, 02:32:01 PM
Boş bir konulu paylaşım yapmışlar maksat siteye hit toplamak sanırım siteyi takip ediyorum ama gerçekten bu yazıları çok gereksiz olmuş. Ayı piyasasındayız amacımız yüksek beklentilerden ziyade öncelikle yatırımımızı korumak ve daha fazla düşüşlerden kaçabilmek, boğa da olsaydık 1 yıl önce falan yazılmış olsaydı gündemlik iyi bir konu olurdu.
13  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: USDCoin (USDC) Tether'in yerini alabilir mi? Argümanları sağlam görünüyor. on: October 24, 2018, 02:22:54 PM
Piyasanın sorunu bu aynı kriptolarda olduğu gibi veya başka benzerlik bulunduran iyi örnek teşkil edeceğini düşündüğüm yaşadığımız hard fork örneklerinde olduğu gibi, bu olmadı hadi diğerine geçelim olmadı başkasına bakalım! Üzerinde durup düşüneceğiz tabii ki ama bunlar hep piyasaya zarar veren şeyler. Böyle yazdığımda görüşüme katılmayanlar oluyor ancak benim asıl yazmak istediğim en başta aklınız neredeydi! Herkes tether'i zirvelere taşırken tethe güvenlidir geçiş yapın tether de durun bitcoin şu an riskli vs vs söylemlerinde bulunurken bakıyoruz bu günlerde de tether den kaçın demeye başladılar.

Ben ne düşünüyorum madem kripto para piyasasına girdik ve duruyoruz ne işim olur tether ile mether ile risk alacaksam zaten altcoin de durur kazanç sağlarım hiç yoksa riskin karşılığı olarak.

Kripto zaten devlet güvencesi olmayan para yerine kullanıldığını düşündüğümüz takas aracı peki devlet güvencesi yoksa neden dolar coin'i alayım hiç mantıklı değil. Tether yerine alternatif bakanlara eleştiri namına bir şey yazmış olmuyorum çünkü tether de baştan yanlış bana göre ve kimilerine göre ama yanlış yapıyorsunuz deme hakkım olmadığı için eleştiri yapmadım. Alternatiflere yönelmek ise yanlışı sürdürmek anlamına geliyor. Çünkü emin olun farkları olmayacak yüklü hacimler oluşursa aynı kaderi paylaşacaklar. Burada düşünülen bir yanlışta bana bir şey olmaz denilmesi ancak direkt olmasa da piyasaya zarar veriyorlar ve bunun sonucunda yine olan bize oluyor.
14  Local / Pazar Alanı / Re: Alınacak: Eski tüplü televizyon sıfır olması gerekiyor. on: October 21, 2018, 02:06:27 PM
Başlıkta yazdığım gibi CRT tüplü televizyon arıyorum yalnız boyutu önemli ve sıfır bulabilirsem iyi olur yoksa zaten eskilerini bulmak zor değil ancak uzun yıllar kullanıldıkları için görüntüyü bozuk vermemesi tüpünün sağlıklı çalışması gerekiyor. 55-63 ekran arası olabilir 70-72 ekranlar epey yer kaplıyor koyacak yerim yoktur. Küçük ekran işimi görmez en az 55 olmalı. Kutusunda falan hiç kullanılmamış olursa çok iyi olur.

Sıfır bulursanız fiyatı çok yüksek olur bu tarz ürünlerin.  Retro / Vintage değeri oluyor çünkü.
Sıfır 55 ekran sony almıştım  3000TL ye.   Atari 2600  de kullanmak için.
Temiz 2.el olanları çok piyasada ve uygun fiyatlı.  Tamirleri de basit ve masrafsız cihazlardır.

Yüksekten kasıt piyasaya göre elbette yüksek olabilir ama uygun sayılacak fiyattan satanlar var lakin büyük ekran maalesef 72 ekran falan satılıyor en yenileri onlar olduğu için elinde kalanlar daha çok. Retro değeri zaten bizim ülkemizde çok bilinmiyor çöpe bile atılabiliyor böyle ürünler. Tamirleri dediğin gibi aslında basit ama tüplerinden korkuyorum sonuçta tüp kullanılamaz hale gelirse bulmak zor olur tv almaktan farkı kalmaz. En iyisi ucuz yollu ikinci el alıp riskine girmek fazla da para bağlamak doğru olmaz.
15  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Yatırım yaptığımız projeler hemen borsaya girmelimi ? on: October 21, 2018, 12:57:02 PM
Mantığı yok kardeşim ve bunu bu yıl içinde çok iyi anlamış olmamız gerekirdi. Kimse projeyle ne getirdiğiyle alakalı değil peki borsaya girmesi demek neyi değiştirecek borsa dediğin zaten senin benim kullandığım kripto para borsası değil mi. Borsalar fazladan boş bir beklenti yaratıyor ve beklenti karşılanınca fiyata olumsuz etkisi oluyor tabii öncesinde iyi borsaya girmişse pump oluyor arkasından kar satışları geliyor bu satışlardan sonra panik satışlarına dönüşebiliyor. Bence borsalara hemen girmemesi zamana yayarak girmesi çok daha iyi etki gösterir. Tabii ki borsalara girmesini beklemek sonuçta yatırım yapılmış en doğal istektir ancak ilk günden borsaları soruyorlar yahu sanki borsaya girince uçacak veya hedef ilk günden beri borsalara girmekmiş gibi sürekli sorup bizi bile bezdiriyorlar.
16  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Binance yeni stabil coin ekleme çalışmaları yapıyor on: October 21, 2018, 12:45:08 PM
Açıkça söylemeliyim tether harici olanlar hakkında fazla bilgim yoktur zaten de hacimleri beklenilen seviyelerde değil, fiyatlarının arttığını görünce şaşırdığımı da söylemeliyim nasıl stabil coin oluyor o zaman. Artış varsa düşüşte olur ne farkı var onu bilmiyorum. Ha tether ha x coin bankadan direkt çekiliyor mu çekilmiyor mu bu çok önemli yoksa sonları aynı olabilir sayısının alternatiflerin olması iyi bir durum değil. Geçenler yaşanılan hadise daha iyi anlamamıza neden oldu piyasanın verdiği tepkiyi de görünce yine şaşırdım. Demek ki her şey vur kaç için yapılıyor gerisi palavra.
17  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Hacettepe Üniversitesi Blockchain Dersi Vermeye Başladı on: October 21, 2018, 12:38:38 PM
Ben geç kalındığını düşünmüyorum zaten temeller atılmadan neden ders vermeye başlasınlar. Yaygınlaşması temellerinin atılması az buçuk kanunların ayarlanması gibi şeyler olmadan neden anlatılsın öğretilsin bence en doğru zaman bu zamanlar bundan sonra geç kalındığını söyleyebilirim. Teknolojik olarak bakıldığı zaman ise dünyada dersler mi vardı da birileri çıktı ethereum platformunu waves platformunu geliştirdi maalesef ilgimiz alakamız sıfıra yakın kimse emek harcamak istemiyor zaten biz böyle olduğumuz sürece ders verilse okullarda gösterilse ne olacak. Ama güzel gelişme buna odaklanmalıyız bundan sonrası çok daha önemli geç kalmış sayılmayız eğer ki bir şeyler yapılırsa çok daha iyi olur. Teknoloji her zaman geliştirilir neresinden başladığımızın çokta önemi olmamalı.
18  Local / Pazar Alanı / Alınacak: Eski tüplü televizyon sıfır olması gerekiyor. on: October 21, 2018, 12:11:25 PM
Başlıkta yazdığım gibi CRT tüplü televizyon arıyorum yalnız boyutu önemli ve sıfır bulabilirsem iyi olur yoksa zaten eskilerini bulmak zor değil ancak uzun yıllar kullanıldıkları için görüntüyü bozuk vermemesi tüpünün sağlıklı çalışması gerekiyor. 55-63 ekran arası olabilir 70-72 ekranlar epey yer kaplıyor koyacak yerim yoktur. Küçük ekran işimi görmez en az 55 olmalı. Kutusunda falan hiç kullanılmamış olursa çok iyi olur.
19  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Forum Kuralları (Resmi Değildir) [Türkçe Çeviri] on: October 21, 2018, 12:05:29 PM
Eline sağlık ben kurallara uymaya özen göstermeye çalışırım mutlaka burada da işime yaracak olanlar vardır yarısını okudum ama detaylar biraz daha zamanımı alacak vakit bulduğumda tekrar bakacağım. Aslında çoğu burada yazılan çoğu kuralı okumak gerekmiyor forumun yapısına uygun hareket etmek yeterli olacaktır ama ne yazık ki forumu başka yerlere benzetmeye çalışanlar her daim kural dışılık davranışlarda bulunabiliyor onların da okuması iyi olur sonuç olarak her forumun kendine has benzersizliği vardır böyle kalması da daha iyidir.
20  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Bu haberle kripto paralar geriledi on: October 19, 2018, 10:45:35 AM
Haberlerin etkisinin olup olmadığını anlamak için anlık takip ile bilmek mümkün olur belki ama bunun dışında artık inanmıyorum veya inanmak için sonuçta sağlam kanıt olmalı yoksa ne diye her habere ve piyasanın tepki verdiğinin dillendirilmesine körü körüne inanayım. Eski başkanmış zaten bu tür söylemler de çok oluyor açıkçası sanmıyorum kim korkmuşta satmış. Genel durum şöyle, düşüş oluyor yükseliş oluyor sonra arkasından bir haber uyduruyorlar oysaki her gün zaten onlarca haber çıkıyor onlar neden etki etmiyorda bir tanesini seçip çıkarıyorlar. Tamamen yönlendirme bence başka bir şey yoktur. Bu tarz haberlerin de sürekli paylaşılmasının kötü bir tarafı daha var piyasayı manipüle etmek isteyenler sürekli bu şekil haber pompalıyorlar bizlerde ister istemez artık tepki verir hale geliyoruz ondan sonra işleri kolaylaşıyor. Hatırlarsanız sec kararları falan olumsuz neticelendiğinde batacağız diyordu herkes sonra neden düşmedik dediler. Piyasa ona buna çok bakmaz bizim 3 kuruşumuz var adamların milyonlarca doları var. Balina olanlar zaten bu tarz dönemlerde para kazanıyor olmayanlarda bizim gibi hemen paniğe kapılmaz.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 143 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!