Bitcoin Forum
September 23, 2023, 01:14:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 25.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 »
1  Local / Konu Dışı / Ali Erbaş: Ülkemiz imam hatip neslinin gayretleriyle bugünleri yaşıyor on: May 28, 2020, 07:55:21 PM
"Ülkemiz imam hatip neslinin gayretleriyle bugünleri yaşıyor"

İmam hatip okullarından mezun olanların hepsinin ilahiyat fakültelerine gitmeyeceğini bildiklerini söyleyen Erbaş, şunları kaydetti:

Ortaokul ve lisede okuyanların yüzde 15'i değil de yüzde 25'i imam hatipte okusun da ondan sonra üniversitelere gitsin istiyoruz. Bunun faydasını yaşıyoruz şu anda. Ülkemiz imam hatip neslinin gayretleriyle bugünleri yaşıyor. Rabbim 600 bin imam hatip öğrencisinden 60 bin imam hatip öğrencisine düştüğümüz günleri unutturmasın. 60 binden de 1.5 milyona çıkışının şükrünü eda etmeyi bizlere nasip eylesin.

"Diyanet saldırılardan güçlenerek çıkıyor"

Diyanet'e yönelik saldırıda bulunulduğunu söyleyen Erbaş, Necip Fazıl Kısakürek'in 'Ey düşmanım, sen benim ışığım ve hızımsın. Gündüz geceye muhtaç, bana da sen lazımsın' sözlerine atıfta bulunarak, "Bu saldırılardan Diyanet güçlenerek çıkıyor. Demek ki teşkilatımız onları rahatsız edecek bir şeyler yapıyor ki yıpratmaya çalışıyorlar. Onlar yıpratmaya çalıştıkça da teşkilatımız daha güçleniyor ve kuvvetleniyor." dedi.

Kaynak: https://www.internethaber.com/ali-erbas-ulkemiz-imam-hatip-neslinin-gayretleriyle-bugunleri-yasiyor-2104807h.htm

Doğru söylüyor bilim kurulunun tamamı imam hatip mezunu bizi coronadan dualar kurtarıyor. Smiley

Şaka bir yana Irak, Afganistan, Suriye, Suudi Arabistan'ın haline baksan anlardın Atatürk'ün kıymetini diyanet lideri ama sen ne anlayacan anlasan 9 kasımda feslinin yanına ziyarete gitmezdin>Sad
2  Local / Konu Dışı / Re: Sokağa çıkma yasağının amacı on: May 28, 2020, 07:32:33 PM
30 - 31 Mayıs tarihlerinde 14 büyükşehirde yine sokağa çıkma yasağı olacakmış 1 gün sonra 1 Haziran'da corona bitiyor her yer açılıyor işe bak Grin

Yaptıkları işin mantığı yok...
3  Local / Konu Dışı / Re: Beton ve İsraf Adası on: May 28, 2020, 11:00:11 AM
İnşallah turistik olarak parası çıkar ne bileyim iyi düşünmeye çalışıyorum turizm hareketi olarak görmek istiyorum ya vallaha diğer türlü artık paranoyaya bağlıyorum  Sad

Otoyol ve havalimanlarını YİD modeli ile yapılıyor şu an bile devletin kasasından şirketlere aktarılıyor çünkü geçen yok.

Maalesef boşa harcanmış 140 milyon dolar.

İsmine gelirsek.

Demokrası adasıymış. Dünyanın en fazla seçim barajı %10 ile Türkiye'de her seçimde 10 milyon oy çöpe gidiyor. Böyle demokrasimi olur Cheesy

Özgürlük adasıymış. Hükümeti eleştirenler terörist diye içeri atılıyor çok özgürlükçü bir ülkeyiz gerçekten Cheesy

Adı ve maliyeti çöp tam bir yeni Türkiye projesi.
4  Local / Konu Dışı / Re: Yarından itibaren Camiiler açılıyor. on: May 28, 2020, 10:54:14 AM
Budistlerde tapınaklarını açmış bizim diyanette açıyor tapınakları halbuki herkes evde işyerinde namazını kılsa bende bu kadar eleştirmezdim bu kadar parayı bir yalan uğruna ülkecek boşa harcamak eleştiri sebebim.

bu arada kaynak sağlammışCheesy
5  Local / Konu Dışı / Beton ve İsraf Adası on: May 27, 2020, 02:52:43 PM


Beton ve İsraf adasının maliyeti: 140 Milyon 476 Bin Dolar

Demokrasi ve Özgürlükler Adası YİD modeli ile yapılmış adaya gidilmezse otellerde kimse kalmazsa adanın parası bizim cebimizden çıkacak.Gereklimi değil oraya kim gidecek İstanbul'da yaşayıp da Kız Kulesine gitmeyen milyonlar varken bu adaya kim gider?

6  Local / Konu Dışı / Re: Bu Suriyeli Türk vatandaşları ile ne yapacağız ? on: May 26, 2020, 09:27:23 AM
Hocam Suriyeli mültecilerin gelecekte ülkemize zarar getireceği fikrine katılıyorum ama tepki göstermeliyiz görüşüne katılmıyorum hükümetin 10 yıldır yürütülen Suriye politikasının sonucu ülkemizdeki Suriyeli mültecilerdir bu siyasi bir meseledir tepkiyi ancak sandıkta gösterebiliriz.

Suriye hükümeti ile hasımlık bitmedikçe bu sorunda bitmeyecektir. Bizim bir devlete düşman olmamız saçmalık.

7  Local / Pazar Alanı / Re: DonanımHaber Üyeliği Arıyorum on: May 26, 2020, 09:22:34 AM
Bura yozlaşmış r10 forumları değil konu açtığın yer bitcointalk forumları kripto para ile ödeme yapmaya he hö olmaz diyorsan buradaki üyelerle dalga geçmiş olursun. Konuda da bunu belirtmiyorsan küfür yemeyi de hak etmiş olursun.
8  Local / Konu Dışı / Re: İnanç ve varlık tartışması on: May 25, 2020, 10:41:16 AM
Bana boşa mesaj yazıyorum gibi geliyor. Tamam arkadaşlar her şeyi yaratan Tanrı kutsal kitaba bir insanın cinsel hayatını yazmış normaldir diyorsanız ben daha mesaj yazmam.

bana da yazdıkların boş gibi geliyor. Smiley) ortak yönlerimiz de var aslında..

Kuran ayetlerini paylaştım yazdıklarım boşsa dinden çıkarsın hocam aman dikkat et Grin

Amacım bilgi paylaşmaktı kimsenin dinden çıkmasını beklemiyorum seviyeli bir tartışma için teşekkür ederim iyi günler hocam Smiley
9  Local / Konu Dışı / Re: İnanç ve varlık tartışması on: May 25, 2020, 10:14:32 AM
Bana boşa mesaj yazıyorum gibi geliyor. Tamam arkadaşlar her şeyi yaratan Tanrı kutsal kitaba bir insanın cinsel hayatını yazmış normaldir diyorsanız ben daha mesaj yazmam.
10  Local / Konu Dışı / Re: İnanç ve varlık tartışması on: May 25, 2020, 09:51:40 AM
hayır! bu ayet, yaşayabileceğim benzer durumlara karşı bana örnek temsil edebilir.

Peki hocam Kuranda peygambere ait özel ayetler neden var? Kutsal kitapta kişiye özel ayet olur mu? 28 Nisan 3205'te doğacak bir insan bu bilgiyi ne yapsın? Ya da şu an bu bilgiyi ben ne yapayım hocam?

Quote
Ey peygamber! Mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verip de elinin sahip olduğu kadınları, seninle birlikte hicret eden amca kızlarını, hala kızlarını, dayı kızlarını, teyze kızlarını, kendini peygambere mehirsiz olarak bağışlar da peygamber de onunla evlenmek isterse böyle bir mümin kadını -ki sonuncusu diğer müminlere değil, zatına mahsustur - sana helâl kıldık. Müminlere eşleri ve sahip oldukları kadınları hakkında hangi kuralları geçerli kıldığımızı biliyoruz. Sana mahsus olanı güçlük çekmeyesin diye meşrû kıldık. Allah çok bağışlayıcı, pek esirgeyicidir.

Ahzâb Suresi - 50

https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/Ahz%C3%A2b-suresi/3583/50-ayet-tefsiri

Quote
Onlardan dilediğinin beraberliğini erteler, dilediğini yanına alırsın. Uzaklaştırdıklarından birini tekrar istemende senin için bir sakınca yoktur. Bu hüküm onların mutlu olmaları, üzülmemeleri ve hepsinin senin verdiğine razı olmaları için en uygun olanıdır. Allah gönüllerinizdekini bilir, Allah ilim ve hilim sahibidir.
Quote
Bundan sonra sana kadınlar helâl olmaz; mülkiyetin altında bulunanlar dışında kadınlarını, güzellikleri hoşuna gitse bile başka eşlerle değiştirmen de helâl olmaz. Allah her şeyi görüp gözetmektedir.
Ahzâb Suresi - 51-52 . Ayet

https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/Ahz%C3%A2b-suresi/3584/51-52-ayet-tefsiri


Ahzâb Suresi - 53. Ayet

Quote
Ey iman edenler! Peygamberin evine size yemek için izin verilmediği vakit asla girmeyin, fakat çağrıldığınızda -erkenden gidip yemeğe hazırlanmasını beklemeksizin- girin, yemeğinizi yiyince hemen dağılın, söze dalıp oturmayın; bu davranışınız peygamberi rahatsız ediyor, size söylemeye çekiniyor, oysa Allah hak olanı açıklamaktan çekinmez. Peygamber hanımlarından bir şey istediğinizde, onlar perde arkasında iken isteyin; bu sizin kalplerinizin de onların kalplerinin de temiz kalması için en uygunudur. Resûlullah’ı üzmeye hakkınız yoktur, kendisinden sonra ebedî olarak eşleriyle de evlenemezsiniz, sizin bunu yapmanız Allah katında büyük bir günahtır.


https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/Ahz%C3%A2b-suresi/3586/53-55-ayet-tefsiri


Ahzâb Suresi 52'de Allah Muhammed'in cinsel hayatına karışıyor. Böyle bir şey olabilir mi hocam bu kitap sizce Tanrı kelamı olabilir mi?


Quote
Bundan sonra sana kadınlar helâl olmaz; mülkiyetin altında bulunanlar dışında kadınlarını, güzellikleri hoşuna gitse bile başka eşlerle değiştirmen de helâl olmaz. Allah her şeyi görüp gözetmektedir.
Not: Bu bilgiler Diyanet İşleri Başkanlığına ait kuran.diyanet.gov.tr sitesinden alıntıdır. Ahzâb 50-53 özeti için başka bir siteden bilgi: https://i.imgur.com/Y4JVZJv.png
11  Local / Konu Dışı / Re: İnanç ve varlık tartışması on: May 25, 2020, 09:06:57 AM
Quote
allahlık oynamayı bırak, kimin islamın ne olup olmadığını sen bilemezsin. hatta kimse bilemez!

Sakin ol şampiyon bunu bilmek için Allah olmama gerek yok. Bunu çevremden gözlümlüyorum. Şunuda düzeltelim tanım Türk tipi Müslümanlık ya da Anadolu tipi Müslümanlık değil Türkiye'de yaşanılan Müslümanlık olacak.

Türkiye'de yaşanılan Müslümanlık gerçek Müslümanlık değil çünkü Suudi Arabistan'da yaşanılan müslümanlıkla aralarında çok fark var. Türk'e sorsan onlar vahhabi derler ama Arapça bir dini ana dili Arapça olan Araplardan daha iyi bildiğini ve yaşadığını söylemek garip.

Quote
ama atladığınız çok büyük bir nokta var sevgili @ekiller. dinin bir kültür olduğunu unutuyorsunuz. eski alışkanlıklarını silip arap hayat tarzında yaşayabilir misin?

Kültürse Arap kültürü o zaman bu din nasıl evrensel oluyor?  Bencede İslam bir Arap kültürüdür. Arap dinidir.

türk tipi ateistlerin (%95, çok az istisna vardır) temel davranışları böyle cımbızcılık yapmaktır.


tevbe 4'te anlaşmaya uymayan ve bozgunculuk yapan bir gruptan bahsedilmektedir.

tevbe 6 ve 7'de buna rağmen pişman olup sığınma talepleri olursa onları güvenli bir bölgeye ulaştır der.Madem tevbe 4-5-6-7 dediğiniz gibi o dönemdeki bir gruptan bahsediyor o zaman diğer ayetlerde o dönemin ayetleridir. 2020 yılında yaşayan bir insanı ilgilendirmez hocam.

12  Local / Konu Dışı / Re: İnanç ve varlık tartışması on: May 25, 2020, 08:07:39 AM
Quote
Türkiye'de Türk tipi Müslümanlık var mesela cuma namazı, zekat, kurban, 30 gün oruç ile ülkenin çoğunlugu ben Müslümanım diye geçiniyor. Nerede kaldı dinin emrettiği cihat?
bunu ben yazmış olabilir miyim? gerçi ben "cihat" kelimesi kullanmam hiçbir zaman. bir kere bunun adı türk tipi müslümanlık değil, anadolu müslümanlığıdır. siz ne sanıyorsunuz türkler müslüman olmak için sıraya girdiğini mi? balkan savaşı dönemimde bosnalılar "bizim müslümanlığımız türkiye'deki müslümanlıktan" derdi. sonra her şey değişti.

@blacknavy sana gök tengri inancı yakışır ama nedense pek yanaşmıyorsun. tahminim o içindeki minik muhafazakar blacky buna karşı çıkıyor. kır zincirlerini rahat ol. Grin

@drgr33n hocam sen ciddi misin? uğur dündar gibisin.

Türk ya da Anadolu tipi Müslümanlığı farketmez gerçek olan Türkiye'de çoğunluğun İslamın ne olduğunu bilmemesi. Deist bile İslamın getirdiğin düzeni seviyorum diyebiliyor bu kafaya ulaşmak kolay değil hocam

Quote
Haram aylar çıkınca, müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün, esir alın, kuşatın ve onları her geçit yerinde gözetleyin. Şayet tövbe ederler, namazlarını kılarlar ve zekâtlarını verirlerse artık onları serbest bırakın. Allah yargılayıcıdır, bağışlayıcıdır.

Tevbe Suresi 5 https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/Tevbe-suresi/1236/1-6-ayet-tefsiri

Burada ne yazıyor yukardaki deist ne yaşıyor kafa böyle işte.

Ben Müslümanım diyen gavurlarla dost olamaz! Theymos ile dost olamaz Grin

Quote
Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları veli edinmeyin. Onlar birbirlerinin velileridir. Sizden kim onları dost edinirse şüphesiz o da onlardandır. Allah zalimler topluluğunu hidayete erdirmez.

Mâide Suresi - 51 https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/M%C3%A2ide-suresi/720/51-ayet-tefsiri


Ayrıca garson örneği vermiş. Garsona sipariş veririm getirdiğinde teşekkür ederim çok memnun kalırsam bahşiş bile veririm. Tanrı beni yaratırken bana mı sormuş ben teşekkür edeyim?  Verdiği örnek bile çöp!
13  Local / Konu Dışı / Re: İnanç ve varlık tartışması on: May 25, 2020, 06:58:43 AM
Quote

Bir üye bu mesajı yazmış mesela.

Siktirgit. Dün beni blokladığını söyledin https://bitcointalk.org/index.php?topic=5250657.msg54490825#msg54490825 bugün 1 ay önceki mesajımı alıntılayıp bana cevap veriyorsun adam olsan Sahte Mehdi Cemaatinden para alıp almadığını açıklardın. Çevrenede anlat bu hikayeleri sahte mehdi cemaatini ifşalayan adamı karaladım de gurur duyarlar seninle.

14  Local / Konu Dışı / Re: Bu bir viral reklam mı? on: May 24, 2020, 12:34:36 PM
~

aha sana sardi. sen uğraş dur çok teşekkür ederim dndndmdk

Viral reklamsa ispatla ispatlayamıyorsan adam değilsin. Karalama operasyonuna boyun eğmeyeceğim.
15  Local / Konu Dışı / Re: Bu bir viral reklam mı? on: May 24, 2020, 12:30:21 PM
Quote
Birileri benim susmamı istiyor. Sizin hesap hareketlerinizi merak ediyorum böyle saçma bir konuyu size kim açın dedi?

Quote
Blacknavy senin amacın belli cemaatten para almışsın burada beni karalıyorsun.

Quote
ben bu geri kafalarla mücadele edip insanları aydınlatmak istiyorum.

Neden kendini bu kadar önemli zannettiğini anlayamadım hacı abi ama değilsin emin ol Smiley

Burada senden baska geri kafa göremiyorum. Nasıl kendi görüşüne saygı duyulmasını bekliyorsan başkalarına da öyle saygı göster. Salak salak altı boş cümleler kurup ideoloji kasmaya çalışma.

Blacknavy alt hesabınla gelme bu kadar belli ediyorsun. Adam bana iftira atıyor piç eyvallah mı diyeyim.
16  Local / Konu Dışı / Re: Bu bir viral reklam mı? on: May 24, 2020, 11:39:48 AM
Birileri benim susmamı istiyor. Sizin hesap hareketlerinizi merak ediyorum böyle saçma bir konuyu size kim açın dedi? Savunduğunuz Sahte Mehdi Cemaatinden para aldınız mı? Çünkü kendileri yeni bir hesap açamazlardı bu çok dikkat çekerdi birilerini satın almaları gerekirdi.

Belliki forum dışı birisin ya da gerçekten o konu viral bir reklam çünkü ad hominem yaparak suçlamalara geçmişsin. Bu tarz şeyleri ana hesabinla da yazabilirdin, madem Bitcoinle ilgilenen birisin neden ifade özğürlüğü olan bir forumda ikinci bir hesapla siyaset yapıyor/din kasıyorsun? Ben hala o konunun viral reklam olduğunu düşünüyorum. Bu hayali cümleler bir yerlerde bir gariplik olduğunu kanıtlıyor.

Eğer bu forumdan biriysen ben seni suçlamıyorum ancak muhalif kiliğinda buraya garip linkler bırakmaya devam edecekseniz burası size uygun bir platform değil.

Konuda ironi, eleştiri ve uyarı var bundan neden rahatsızsın? Viral reklam dediğin konuda ne yazmışım oku.

Quote
YouTube'da arama yaparken bir reklam.karşıma çıktı. Mehdi olduğunu iddaa eden kişi YouTube'a reklam vermiş Roll Eyes Kendi kendime dedim yahu sen koskoca mehdisin gavur siteye neden reklam veriyorsun git yerli, milli ve müslüman video sitesi bul ona reklam ver.

Kemerleri bağlayın bu adam dünyayı kurtaracakmış Grin ABD ve Avrupa o kadar para harcıyor bilime teknolojiye uzaya ama tam aptallar her yıl bunun gibi 3 tane Mehdi çıkarsalar tamamdır.

Aklıma takılan bir soru var bu adamlar reklam parasını nereden buluyor? Nasıl para kazanıyorlar ne üretiyorlar? Corona döneminde reklam veriyorlar bu dönemde büyük şirketler bile TV kanallarına reklam vermezken bunların finansman kaynağını merak ettim doğrusu.


Quote
Durun hocam 155 almadan önce Mehdi Corona aşısını bulsun bizlere mucize göstersin ben belki ikna olurum.

Quote
İhbar için teşekkürler hocam. Örgütün finansman kaynağı ya İŞİD ya da organ mafyası youtube yorumlarında saf insanlara whatsapp üzerinden adres veriyorlar. EGM gerekeni yapar umarım.

Blacknavy senin amacın belli cemaatten para almışsın burada beni karalıyorsun. Bana neden saldırıyorsun? Ben sana ne yaptım? Bu örgütün reklamını yapan konuyu hortlatan  sensin. 11 Mayıs'ta konu açılmış. Sen 12 gün sonra bu konuyu açıp bana negatif trust atıyorsun 12 gündür neredeydin? 12 gün içinde kimlerle görüştün Banka, Paribu, BTCTürk, Thedox borsa hareketlerine bakarsak anlarız.

"İnanç ve varlık tartışması" konusunu oku orada ağır bir din eleştirisi yaptım. https://bitcointalk.org/index.php?topic=5244608.msg54328143#msg54328143

Din tartışırım siyaset tartışırım çünkü burası senin dediğin gibi ifade özgürlüğünün olduğu bir forum ve "Konu Dışı" bölümündeyiz yani Bitcoin ile alakalı olmayan konuların konuşulduğu bölümdeyiz.

Din ve siyaseti ana hesaptan konuş diyorsun oldu paşam sanarsın ABD'de yaşıyoruz.

Sivas'ta Madımak Otelini unutma.
Turan Dursun neden öldürüldüğünü git araştır.
Siyasette hükümeti eleştirenlerin Silivri'de olup olmadığını bir araştır.

Pasif muhalifsin AKP'nin en çok sevdiğini bir muhalif tipisin ülke bir AKP bir de sizin gibiler yüzünden bu halde.

Son olarak kararı forumdaki arkadaşlara bırakıyorum ifade özgürlüğünü savunan birinin benim bu hesaptan düşüncelerimi paylaşmamdan neden rahatsız olabilir?

Ben adami suçluyorum, adam beni suçluyor GrinOlm bu forum ABD yasalarina birebir bağli, herhangi bir devlet IP istese paylaşiliyor zaten.. Bir hesap satin alip boyle seyler yazsan da ayni, ana hesabinla yazsan da ayni, sifir açsan da ayni. Hani gerek yok böyle bir şeye, normal bir şekilde tartişmani yap kimse sana engel olmuyor. Ben ifade ozgurlugunu savunmadim, bu forumda ifade ozgurlugu var dedim. Hatani kabul et bitsin bu konu, bu bir viral değil ana hesapla yazmaya çekindim de geç git ama sen bunu yapmadan bana iftira attiğin için senin viral yapmak için satin alinmis bir hesap olduğuna bir tik daha emin oldum. Bunlar ucuz oyunlar, buraya ad hominemin kelime anlamini birakiyorum.

“Ad hominem, argumentum ad hominem ya da insan karalama safsatası, kalıplaşmış bir Latince deyimdir. Bir reaksiyonun, belirli bir kişinin herhangi bir konudaki duruşu yerine şahsına yöneltilmesidir.”

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem

Karsi saldiri yapmana/iftiraya gerek yok ben konuda sana karsi bir garezim olmadigini soyledim. Kendimi ifade etmekten çekindim de geç git ama karalama odaklı şüpheli hareketlerin devam ediyor. Negatif trustun şüpheli davranişlarin sonucu atıldı (imza ile ilgileniyor, Bitcoin hakkinda yaziyor olsaydin atmazdim belli ki ilgi alanin BTC degil, o nedenle attim).

Bu forumdan biriysen bana kirilmazsin umarim, yanlis anlasilmaktan hoslanmiyorum. Bu forumdan değilsen ki Bitcoin ile ilgili hic yorumun olmadigina gore değil gibisin. Hakkimda ne dusundugun pek umurumda değil, gölge etme yeter.

İyi niyetli olsan burada konu açıp beni karalamaya çalışmazdın sen cemaatlerden icazet alan birisin. Viral reklam mı değil mi bana özel mesaj atıp öğrenebilirdin. Konuda eleştiri yapmışım organ mafyasıyla bağlantısı olabilir demişim sen viral reklam mı diyorsun bırak bunu ben eleştirilerime devam edeceğim geri adım atmayacağım!

AKP, CHP (koltuğa kene gibi yapışmış yönetim kadrosundan bahsediyorum seçmelerinden değil), İslamcılar, Dinciler ve Ortadoğu kafalarıyla mücadeleye girmeden önce 10 metre kefen siparişi verdim. Bu ülke Atatürk'ün çizgilerinden uzun zamandır uzaklaştı ben bu geri kafalarla mücadele edip insanları aydınlatmak istiyorum.

yav he he. blok.

Yobaz herif. Konu açarken sana mı soracaktım. Her işe burnunu sokma sonra böyle R yaparsın hadi uza.
17  Local / Konu Dışı / Re: Bu bir viral reklam mı? on: May 24, 2020, 11:01:36 AM
Birileri benim susmamı istiyor. Sizin hesap hareketlerinizi merak ediyorum böyle saçma bir konuyu size kim açın dedi? Savunduğunuz Sahte Mehdi Cemaatinden para aldınız mı? Çünkü kendileri yeni bir hesap açamazlardı bu çok dikkat çekerdi birilerini satın almaları gerekirdi.

Belliki forum dışı birisin ya da gerçekten o konu viral bir reklam çünkü ad hominem yaparak suçlamalara geçmişsin. Bu tarz şeyleri ana hesabinla da yazabilirdin, madem Bitcoinle ilgilenen birisin neden ifade özğürlüğü olan bir forumda ikinci bir hesapla siyaset yapıyor/din kasıyorsun? Ben hala o konunun viral reklam olduğunu düşünüyorum. Bu hayali cümleler bir yerlerde bir gariplik olduğunu kanıtlıyor.

Eğer bu forumdan biriysen ben seni suçlamıyorum ancak muhalif kiliğinda buraya garip linkler bırakmaya devam edecekseniz burası size uygun bir platform değil.

Konuda ironi, eleştiri ve uyarı var bundan neden rahatsızsın? Viral reklam dediğin konuda ne yazmışım oku.

Quote
YouTube'da arama yaparken bir reklam.karşıma çıktı. Mehdi olduğunu iddaa eden kişi YouTube'a reklam vermiş Roll Eyes Kendi kendime dedim yahu sen koskoca mehdisin gavur siteye neden reklam veriyorsun git yerli, milli ve müslüman video sitesi bul ona reklam ver.

Kemerleri bağlayın bu adam dünyayı kurtaracakmış Grin ABD ve Avrupa o kadar para harcıyor bilime teknolojiye uzaya ama tam aptallar her yıl bunun gibi 3 tane Mehdi çıkarsalar tamamdır.

Aklıma takılan bir soru var bu adamlar reklam parasını nereden buluyor? Nasıl para kazanıyorlar ne üretiyorlar? Corona döneminde reklam veriyorlar bu dönemde büyük şirketler bile TV kanallarına reklam vermezken bunların finansman kaynağını merak ettim doğrusu.


Quote
Durun hocam 155 almadan önce Mehdi Corona aşısını bulsun bizlere mucize göstersin ben belki ikna olurum.

Quote
İhbar için teşekkürler hocam. Örgütün finansman kaynağı ya İŞİD ya da organ mafyası youtube yorumlarında saf insanlara whatsapp üzerinden adres veriyorlar. EGM gerekeni yapar umarım.

Blacknavy senin amacın belli cemaatten para almışsın burada beni karalıyorsun. Bana neden saldırıyorsun? Ben sana ne yaptım? Bu örgütün reklamını yapan konuyu hortlatan  sensin. 11 Mayıs'ta konu açılmış. Sen 12 gün sonra bu konuyu açıp bana negatif trust atıyorsun 12 gündür neredeydin? 12 gün içinde kimlerle görüştün Banka, Paribu, BTCTürk, Thedox borsa hareketlerine bakarsak anlarız.

"İnanç ve varlık tartışması" konusunu oku orada ağır bir din eleştirisi yaptım. https://bitcointalk.org/index.php?topic=5244608.msg54328143#msg54328143

Din tartışırım siyaset tartışırım çünkü burası senin dediğin gibi ifade özgürlüğünün olduğu bir forum ve "Konu Dışı" bölümündeyiz yani Bitcoin ile alakalı olmayan konuların konuşulduğu bölümdeyiz.

Din ve siyaseti ana hesaptan konuş diyorsun oldu paşam sanarsın ABD'de yaşıyoruz.

Sivas'ta Madımak Otelini unutma.
Turan Dursun neden öldürüldüğünü git araştır.
Siyasette hükümeti eleştirenlerin Silivri'de olup olmadığını bir araştır.

Pasif muhalifsin AKP'nin en çok sevdiğini bir muhalif tipisin ülke bir AKP bir de sizin gibiler yüzünden bu halde.

Son olarak kararı forumdaki arkadaşlara bırakıyorum ifade özgürlüğünü savunan birinin benim bu hesaptan düşüncelerimi paylaşmamdan neden rahatsız olabilir?

Ben adami suçluyorum, adam beni suçluyor GrinOlm bu forum ABD yasalarina birebir bağli, herhangi bir devlet IP istese paylaşiliyor zaten.. Bir hesap satin alip boyle seyler yazsan da ayni, ana hesabinla yazsan da ayni, sifir açsan da ayni. Hani gerek yok böyle bir şeye, normal bir şekilde tartişmani yap kimse sana engel olmuyor. Ben ifade ozgurlugunu savunmadim, bu forumda ifade ozgurlugu var dedim. Hatani kabul et bitsin bu konu, bu bir viral değil ana hesapla yazmaya çekindim de geç git ama sen bunu yapmadan bana iftira attiğin için senin viral yapmak için satin alinmis bir hesap olduğuna bir tik daha emin oldum. Bunlar ucuz oyunlar, buraya ad hominemin kelime anlamini birakiyorum.

“Ad hominem, argumentum ad hominem ya da insan karalama safsatası, kalıplaşmış bir Latince deyimdir. Bir reaksiyonun, belirli bir kişinin herhangi bir konudaki duruşu yerine şahsına yöneltilmesidir.”

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem

Karsi saldiri yapmana/iftiraya gerek yok ben konuda sana karsi bir garezim olmadigini soyledim. Kendimi ifade etmekten çekindim de geç git ama karalama odaklı şüpheli hareketlerin devam ediyor. Negatif trustun şüpheli davranişlarin sonucu atıldı (imza ile ilgileniyor, Bitcoin hakkinda yaziyor olsaydin atmazdim belli ki ilgi alanin BTC degil, o nedenle attim).

Bu forumdan biriysen bana kirilmazsin umarim, yanlis anlasilmaktan hoslanmiyorum. Bu forumdan değilsen ki Bitcoin ile ilgili hic yorumun olmadigina gore değil gibisin. Hakkimda ne dusundugun pek umurumda değil, gölge etme yeter.

İyi niyetli olsan burada konu açıp beni karalamaya çalışmazdın sen cemaatlerden icazet alan birisin. Viral reklam mı değil mi bana özel mesaj atıp öğrenebilirdin. Konuda eleştiri yapmışım organ mafyasıyla bağlantısı olabilir demişim sen viral reklam mı diyorsun bırak bunu ben eleştirilerime devam edeceğim geri adım atmayacağım!

AKP, CHP (koltuğa kene gibi yapışmış yönetim kadrosundan bahsediyorum seçmelerinden değil), İslamcılar, Dinciler ve Ortadoğu kafalarıyla mücadeleye girmeden önce 10 metre kefen siparişi verdim. Bu ülke Atatürk'ün çizgilerinden uzun zamandır uzaklaştı ben bu geri kafalarla mücadele edip insanları aydınlatmak istiyorum.
18  Local / Konu Dışı / Re: Lokal forum için ekstra kural talebi on: May 24, 2020, 09:34:41 AM
Birileri benim susmamı istiyor. Sizin hesap hareketlerinizi merak ediyorum böyle saçma bir konuyu size kim açın dedi? Savunduğunuz Sahte Mehdi Cemaatinden para aldınız mı? Çünkü kendileri yeni bir hesap açamazlardı bu çok dikkat çekerdi birilerini satın almaları gerekirdi.

Belliki forum dışı birisin ya da gerçekten o konu viral bir reklam çünkü ad hominem yaparak suçlamalara geçmişsin. Bu tarz şeyleri ana hesabinla da yazabilirdin, madem Bitcoinle ilgilenen birisin neden ifade özğürlüğü olan bir forumda ikinci bir hesapla siyaset yapıyor/din kasıyorsun? Ben hala o konunun viral reklam olduğunu düşünüyorum. Bu hayali cümleler bir yerlerde bir gariplik olduğunu kanıtlıyor.

Eğer bu forumdan biriysen ben seni suçlamıyorum ancak muhalif kiliğinda buraya garip linkler bırakmaya devam edecekseniz burası size uygun bir platform değil.

Konuda ironi, eleştiri ve uyarı var bundan neden rahatsızsın? Viral reklam dediğin konuda ne yazmışım oku.

Quote
YouTube'da arama yaparken bir reklam.karşıma çıktı. Mehdi olduğunu iddaa eden kişi YouTube'a reklam vermiş Roll Eyes Kendi kendime dedim yahu sen koskoca mehdisin gavur siteye neden reklam veriyorsun git yerli, milli ve müslüman video sitesi bul ona reklam ver.

Kemerleri bağlayın bu adam dünyayı kurtaracakmış Grin ABD ve Avrupa o kadar para harcıyor bilime teknolojiye uzaya ama tam aptallar her yıl bunun gibi 3 tane Mehdi çıkarsalar tamamdır.

Aklıma takılan bir soru var bu adamlar reklam parasını nereden buluyor? Nasıl para kazanıyorlar ne üretiyorlar? Corona döneminde reklam veriyorlar bu dönemde büyük şirketler bile TV kanallarına reklam vermezken bunların finansman kaynağını merak ettim doğrusu.


Quote
Durun hocam 155 almadan önce Mehdi Corona aşısını bulsun bizlere mucize göstersin ben belki ikna olurum.

Quote
İhbar için teşekkürler hocam. Örgütün finansman kaynağı ya İŞİD ya da organ mafyası youtube yorumlarında saf insanlara whatsapp üzerinden adres veriyorlar. EGM gerekeni yapar umarım.

Blacknavy senin amacın belli cemaatten para almışsın burada beni karalıyorsun. Bana neden saldırıyorsun? Ben sana ne yaptım? Bu örgütün reklamını yapan konuyu hortlatan  sensin. 11 Mayıs'ta konu açılmış. Sen 12 gün sonra bu konuyu açıp bana negatif trust atıyorsun 12 gündür neredeydin? 12 gün içinde kimlerle görüştün Banka, Paribu, BTCTürk, Thedox borsa hareketlerine bakarsak anlarız.

"İnanç ve varlık tartışması" konusunu oku orada ağır bir din eleştirisi yaptım. https://bitcointalk.org/index.php?topic=5244608.msg54328143#msg54328143

Din tartışırım siyaset tartışırım çünkü burası senin dediğin gibi ifade özgürlüğünün olduğu bir forum ve "Konu Dışı" bölümündeyiz yani Bitcoin ile alakalı olmayan konuların konuşulduğu bölümdeyiz.

Din ve siyaseti ana hesaptan konuş diyorsun oldu paşam sanarsın ABD'de yaşıyoruz.

Sivas'ta Madımak Otelini unutma.
Turan Dursun neden öldürüldüğünü git araştır.
Siyasette hükümeti eleştirenlerin Silivri'de olup olmadığını bir araştır.

Pasif muhalifsin AKP'nin en çok sevdiğini bir muhalif tipisin ülke bir AKP bir de sizin gibiler yüzünden bu halde.

Son olarak kararı forumdaki arkadaşlara bırakıyorum ifade özgürlüğünü savunan birinin benim bu hesaptan düşüncelerimi paylaşmamdan neden rahatsız olabilir?19  Local / Konu Dışı / Re: Lokal forum için ekstra kural talebi on: May 24, 2020, 07:29:58 AM
Forumda dinleri en ağır bir şekilde eleştiren sayılı kişilerdenim https://bitcointalk.org/index.php?topic=5244608.msg54328143#msg54328143 https://bitcointalk.org/index.php?topic=5248988.msg54444540#msg54444540 https://bitcointalk.org/index.php?topic=5249450.msg54457021#msg54457021

Yeri geliyor AKP'yi eleştiriyorum https://bitcointalk.org/index.php?topic=5246531.msg54379599#msg54379599 https://bitcointalk.org/index.php?topic=5248053.msg54419855#msg54419855 https://bitcointalk.org/index.php?topic=5246866.msg54388432#msg54388432

Yeri geliyor CHP'yi eleştiriyorum https://bitcointalk.org/index.php?topic=5235455.msg54454382#msg54454382 https://bitcointalk.org/index.php?topic=5249267.msg54452402#msg54452402

Cemaatten para almışım Grin Sen beni AKÇomar sandın herhalde ben bir insanım beni para ile kimse satın alamaz. Herhangi bir ideolojinin içerisine girmem.

Sahte Mehdi Cemaati Youtube'a reklam vermiş saf insanlar akın akın cemaate kayıt oluyorken ben bu adamları ifşaladım. RaltcoinsB EGM'ye şikayet etti. Lütfen mantıklı argümanlar ile gelin.

Birileri benim susmamı istiyor. Sizin hesap hareketlerinizi merak ediyorum böyle saçma bir konuyu size kim açın dedi? Savunduğunuz Sahte Mehdi Cemaatinden para aldınız mı? Çünkü kendileri yeni bir hesap açamazlardı bu çok dikkat çekerdi birilerini satın almaları gerekirdi.

Bu arada ben sizin ifade özgürlüğünün anlamını bildiğinizi düşünmüyorum.
20  Local / Konu Dışı / Allah Çocuğumdan Ömür Alsın Size Versin Cumhurbaşkanım on: May 22, 2020, 10:25:44 PM
Şu cümleyi kurarken insan utanır.

AKP Çorum kadın kolları başkanı: Allah Çocuğumdan Ömür Alsın Size Versin Cumhurbaşkanım

https://streamable.com/081fkn
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!