Bitcoin Forum
September 30, 2020, 02:55:57 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.20.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 »
1  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Ethereum’un Bitcoin’i geçmesi muhtemel on: March 19, 2018, 12:53:12 PM
ETH tarafında BTC karşılığı bir eşik değer var çizilen bütün çalışmalarda bu değer 0.20-0.25BTC civarında. Açıkçası benim için de hedef değer buralar 0.25BTC benim için ETH tavan değerdir. Smart kontratlar sayesinde ETH çok ciddi bir sıçrama yaptı yine benzer bir sıçramayı da buna benzer bir teknolojik gelişim yada genel olarak bir yenilik ile yapacağını düşünüyorum. 
2  Local / Bitcoin Haberleri / Re: 'Twitter da kripto para reklamlarını yasaklıyor' iddiası... on: March 19, 2018, 11:59:27 AM
Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi burada bir zincir etkisi oluyor, google veya FB gibi büyük kullanıcı kitleleri olan sitelerden biri yasakladığında diğerleri de aynı kararı uygulamak durumunda kalıyor hakli gerekçelerle. Bu durum şimdi de twitter ile devam ediyor ve yenileri de eklenecektir. Kripto para piyasasında fiyatlara olumsuz etki ediyor.
3  Local / Bitcoin Haberleri / Re: G20 gözetmeni, kripto paralara ilişkin düzenleme taleplerini gereksiz buldu on: March 19, 2018, 11:56:12 AM
Haberi kripto para piyasası olumlu algıladı ancak bu işi sadece geciktirme, açıklamada henüz hacim çok düşük bir tehdit arzetmiyor, küresel gayrisafi yurtiçi hasılanın %1'i şuan için küçük olduğundan regulasyona gerek yok denmiş bu bir diğer taraftan ileride kesinlikle regüle dilecektir, bunu şimdiden söylüyoruz kendinizi hazırlayın demek oluyor.
4  Local / Bitcoin Haberleri / Re: "Kripdomates" madencilik ısısıyla üretilen domatesler on: March 19, 2018, 11:36:57 AM
Başlık biraz ilginç ve yersiz gelebilir, ancak bu gerçek. Kripto madenciliğin yapılmasıyla ortaya çıkan üretilen domateslerden bahsediyoruz.

Bu zamana kadar kripto para madenciliğinin tükettiği elektrik sebebiyle bir çok tartışma oldu. Yakın zaman içerisinde de çoğu madenci artık çevre dostu yöntemler kullanmaya başladı. Bugün basına verilen resimlerde, kripto madenciliğin yaydığı ısıyla birlikte serada yetiştirilen domatesler boy gösterdi.

"Kripdomates" madencilik ısısıyla üretiliyor
Türkçe'mize de gayet iyi bir şekilde uyum sağladığı için bu tabiri kullandık. Orjinali ise "Cryptomatoes" olarak biliniyor. Resimlerde, kripto madenciliği sırasında ortaya çıkan ısı ve sıcaklık ile birlikte yetiştirilen domatesler bulunuyor. Zaten bir çok madenci, madencilik ekipmanların ısısıyla evlerini bile ısıtabilecek duruma geldiler. Açıklamada madencilik havuzundan bir boru yardımıyla, ısının seraya gönderildiği belirtiliyor.

Kaynak: https://www.kriptom.com/blog/kripdomates-madencilik-isisiyla-uretilen-domatesler/
Kripto para üretminde ana maliyet girdisi, üretim yapan makina ve amortisman süresince hesaplandığında ondan kat ve kat daha pahalıya mal olan elektrik ödemesi. Elektrik sarfiyatı oldukça fazla bu iş modelinin, elektrik tüketip kripto üretiyor. Bu haber de elektrik üretiminden hiç bahsetmiyor, oda da oluşan ısıdan ortam ısıması yoluyla sera tipi domates üretildiğine değinmiş. tüketilen elektrik ne olacak? Isıtmayı başkaca daha verimli kaynaklarla üretmek mümkün, kripto şart değil. Ancak globalde kripto öyle bir hal aldı ki, cümle içinde kripto sözcüğünün geçmesi onu haber değerinde yapmaya yetiyor.   
5  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Mt. Gox İflas Mütevellisinin Yaptığı 400 Milyon Dolarlık Bitcoin Satış Etkisi on: March 19, 2018, 11:25:34 AM
60000 bitcoin çok fazla miktar. Bunları bir anda piyasaya sürerlerse büyük bir düşüş olması kaçınılmaz olur. Sırf haberi bile piyasayı olumsuz etkiliyordur.
Ufak ufak satıyor işte adamlar satışa başladığından beri bitcoin 20kUSd'den buralara geldi. Daha da süreç devam ediyor bakalım nereleri göreceğiz, piyasada panik satışları başlamıştı, artarak devam ediyor.
6  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Sabancı ve Koç Holding Sanal Parada Birleşiyor on: March 19, 2018, 11:23:32 AM
Mikrofinans, mikro fonlama alanında çığır açacak bir start-up olur ancak o kadar çok regülasyona tabi oluyor ki, SPK mevzuatını aşması mümkün değil, sonra kripto para kısmı devreye girecektir. Tüm prosedür tamamlandıktan sonra Holdinglerin rolü başlıyor. Esas problemin burada çıkacağı kanaatindeyim, Holdingler devlet gerekli koruma kanunlarını çıkartmadan bun projenin içinde yeralmayacaklardır, bu markalar sonuçta yılların birikimi, bir güven unsurları, minicik bir risk de olsa bu isimleri riske etmeyeceklerdir. Dilerim gerçekleşir. 
7  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Google’ın reklam yasağı ve Allianz raporu kripto para piyasalarındaki düşüş tren on: March 16, 2018, 08:21:14 AM
ICO'lar öyle bir hal aldı ki önüne gelen, bilen bilmeyen daldı sonunda da bir çoğu çöp oldu, bu bir diğer taraftan piyasaya olan güveni de etkiliyor, Google'ın aldığı karara hak veriyorum adlarının bu olaylarda geçmesini istememeleri doğal, aslında genel kripto piyasasına da olumlu katkısı olacak diye düşünüyorum uzun vadede. Araştırılıp girilen ico'lar zaten reklamlar üzerinden girilenler olmuyor.
8  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Mt. Gox İflas Mütevellisinin Yaptığı 400 Milyon Dolarlık Bitcoin Satış Etkisi on: March 16, 2018, 08:16:31 AM
MtGox adına saklanan diğer cinlerin satışları her seferinde kademeleri düşürmüş, devam edecek o kesin ve devam ettikçe benzer etkileri olacaktır piyasaya, bunu göz önüne alınca düşüşün devam edeceğine göre pozisyon almakta da fayda var. Tüm piyasaları etkiliyor sonuçta, iyi bir gelişme değil elbet.
9  Local / Bitcoin Haberleri / Re: BİTCOİN CİDDİ BİR DÜŞÜŞE GEÇECEK on: March 15, 2018, 09:14:44 AM
Piyasanın karıştığı zamanlarda en güvenli liman nakittir, eğer nakde dönülecek seviyenin geçtiğine inanılıyorsa ve geleceğe dair olumlu bir beklenti oluşmuşsa da en iyisi sabırla beklemektir zira her fırtınalı günün sonunda elbet güneş doğar.
10  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Türk Bankaları Bitcoin Borsalarına Para Gönderen Hesapları Kapatıyor on: March 15, 2018, 09:11:44 AM
Ben de okudum ancak bu durumla alakalı şahsen yaşadığım bir deneyim yok, rahat raht aktarıyorum ara ara, geri de aktardığım oluyor. Vergisel boyutunda hak veriyorum ancak para transferinin engellenmesi bizi farklı istemediğimiz ve güvenli olmayan maliyetli kanallara itecektir, engelleme ile bitirilecek boyutu geçti piyasa hacmi.
11  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Yakın mumları dediler dinleyen olmadı çiftlikbank on: March 15, 2018, 09:04:57 AM
Adamlar 500 milyon toplayıp kayıplara karıştılar, şimdi karısını ve haberi olmadan müdür yapıldığını söyleyen adamı içeri atmışlar. Geçen bir videolarını izledim bitcoin üretimi yaptığı yer oldukça büyük ancak makinaları videoda pek görülmüyor. Sona doğru geliniyor, çözülme gelir bundan sonra. Jet Fadıl versiyonu bir karakter.
12  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Bitcoin üretmek için en hesaplı ülke hangisi? on: March 15, 2018, 08:56:24 AM
Elektrik birim fiyatı düşük ve üretimi destekleyen teşvik eden ülkeler öncelikli bunun yanısıra hibrit sistemlerden de faydalanılabilecek projelerle entegre çalışan bir sistem en düşük maliyetle kripto para üretecektir. Elektrik ucuz, yer ucuz, üretimden kaynaklanan ısı transferi gibi birbirinin içine geçmiş entegre yapılar en düşük maliyetle üretebilirler.
13  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Putin'den kritik açıklama: Geri kalmayacağız on: March 15, 2018, 08:52:58 AM
Rusya hem kripto para hemde blok zincir teknolojilerinde baya yol katetmiş bir ülke, teknolojik olarak da konuya hakimler ileride daha da aktif olacaklarının bir sinyalini veriyor demeçte.
14  Local / Bitcoin Haberleri / Re: 2018-03-14 Google, Kripto Paralarla ilgili reklamları yasaklıyor. on: March 14, 2018, 08:34:17 PM
Bu haberin yayılmasının ardından crypto para piyasası oldukça olumsuz bir tepki verdi. Google reklam alanında bir numara hacimsel olarak, yasaklama youtube ve twitter gibi lansman sitelerinin aramalarda çıkamayacağı anlamına geliyor. Toplam kripto para piyasası hacmi ciddi olumsuz etkilenir bundan. Bir diğer yönden ise bountyler önem kazanacaktır, reklam verilen alanlar sınırlı forum bunların başında gelecek bu durumda.
15  Local / Bitcoin Haberleri / Re: PwC ICO Coinlerini Gözetim Altına Alacak on: March 14, 2018, 08:04:26 PM
Yazılımın nasıl bir algoritmayla çalışacağı, ico'su olacak coinleri ve bu cinlerin yatırım yapılabilir yada yapılamaz olduğunu nasıl ayrıştıracak ve tüm piyasayı nasıl takip edeceğine hiç değinmemesi haberin pazarlama ve reklam ağırlıklı yapıldığı izlenimi edinmeme sebep oldu.
16  Local / Bitcoin Haberleri / Re: BİTCOİN CİDDİ BİR DÜŞÜŞE GEÇECEK on: March 14, 2018, 07:28:55 PM
Tarih tekerrürden ibarettir, önceki hareketlerini yapıyor merak ettiğim düzeltmesini nasıl yapacak. Şuan için 8400 civarında 5k altı önemli benim için orayı kırıp kırmamasına göre yeni pozisyon almayı düşünüyorum. Görünüş itibariyle düşüş trendinde.
17  Local / Konu Dışı / Re: Twitteraudit'ten 100k takipçiye kadar Twitter hesaplarınız sorgulanır :) on: March 14, 2018, 05:45:38 PM
https://twitter.com/solaecoin

Bana da destek atabilirsen çok sevinirim.
18  Bitcoin / Bitcoin Discussion / Re: How are your governments reacting to Bitcoin? on: March 13, 2018, 07:49:06 PM
For a long time governments behave like a poker face you can not understand, one day they against another happy to live with that. This creates also speculation in the market as well. They do not make it fully legal on top of that never announce that they regulate it by issuing laws.
19  Bitcoin / Bitcoin Discussion / Re: I'm gonna sell my house on: March 13, 2018, 07:46:31 PM
Come on this is too risky how can you be sure that it hits bottom, if it will go 3kUSD what will you do? If I were you I would think twice before take action. There is too much speculation on crypto currencies, better is to keep your home and invest with your spare budget. Think last 3 months it broke 3 resistance levels and it seems it is in a downward trend, it is also possible to continue.
20  Bitcoin / Bitcoin Discussion / Re: Do you think twice before paying with Bitcoin? on: March 13, 2018, 07:38:38 PM
I never pay with crypto till this time and still not future plans for paying with it. My concern is the value in USD today worth 100usd for the asset that I bought could worth 200USD after ten minutes due to the sudden price changes and the volatility. I prefer to pay with fiat money.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!