Bitcoin Forum
October 20, 2021, 05:03:08 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 22.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 »
1  Local / Bitcoin Haberleri / Re: BtcTurk - Kriptometre 2.sezon 1. Bölüm on: October 25, 2019, 08:40:56 PM
Sanki bitcoin ve blockchain sistemini tam anlamamışlar veya anlamamazlıktan geliyor gibiler evet. Biliyorlar ki eğer bitcoin gibi bir yenilik bir merkeziyetsizlik getirecekse, insanlara kendi paralarını kontrol etme imkanı getirecekse onlar için işler çok iyiye gitmeyecek. Biraz dillerini değiştirmeleri lazım, değiştirtmemiz lazım belki de.
2  Economy / Speculation / Re: Will bitcoin hit a new low since 2018 on: October 25, 2019, 08:10:37 PM
Let me ask another question regarding this. Will we hit a new high this year? With today's huge pump, we realied, again, that the interest for bitcoin may vary significantly. So, it is possible to have a nice momentum if we keep having these. So, as an answer to your question, with the coming halving, I guess we are not gonna hit a new low this year.
3  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Tam Merkeziyetsiz Bir Sistem on: October 25, 2019, 03:03:08 PM
Neredeyse imkansız böyle tam merkezsiz geniş kitleli bir yapının oluşması. Bizim birileri tarafından mutlaka yönetilmeye ihtiyacımız var. Kaşınıyoruz duramıyoruz yerimizde. Bitcoin de merkezsiz sayılmaz. Oluşan madencilik farm'ları büyük tesisler daha da büyük madencilik fabrikaları ve pool'lar hep bitcoini daha merkezi hale getiren faktörler bunlar. Bunun en iyi örneğini hard fork sırasında gördük. Eğer bir kaç büyük farm ve pool bir araya gelse ve ortak bir fikre sahip olsaydı bugün bitcoin farklı bir şey olacaktı.

Çok kısa vadeli bir fikir değil bu. Şu anki evrimimiz belki buna müsade etmiyor ama ileride belki de o yönde evrileceğiz ve daha iyi ve gelişmiş bir sisteme sahip olacağız. Kısa vadede ve dünyada bu olayın olabileceğini zannetmiyorum. Kısmi merkeziyetsiz sistemler oluşturabiliriz ama tam merkeziyetsizlik yakın zamanda çok mümkün gözükmüyor bana da.


Bu bahanelerde güzel avutabiliriz kendimizi arkadaşlar ama olay öyle değil. Kimse buna uyacak şekilde hareket etmiyor. Mesela Türkiye'de elden BTC alışı dışında merkeziyetsiz kalma şansımız yok gibi bişey.

Bu başlığı açma sebeplerimden biri de aslında bilinci yükseltmek ve satoshi'nin vizyonunda olduğu gibi merkeziyetsiz bir para oluşturma arzusunun gerektirdiklerini göstermekti. Eksik varsa bunları belirleyip alternatifler üretmeliyiz ki yapmış olduğumuz işi tam hakkıyla yapalım. Açalım bi escrow sitesi ve yereldeki insanlara anonim ticaret hakkı kazandıralım, ingilizce bilmeleri şart olmadan bu sistemi kuralım mesela.
4  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Binance’deki Bitcoin Vadeli İşlem Hacmi Devasa Boyutlara Ulaştı on: October 25, 2019, 01:13:30 PM
Binance burada daha önceden yarattığı etkiyi kullanıyor. Bitcoin ve diğer kripto paralar için binance borsası en çok kullanılan borsa. Vadeli işlemler borsasının reklamını da oldukça iyi yapıyor bence, birçok yarışma ve etkinlik düzenledi binance. Diğer en büyük rakibi ise yüksek çekim ücreti ve sadece günde bir kez ödeme yapmasından ötürü insanlar zaten alternatif arayışlardaydı. Ben de diğerini bırakıp binance vadeli işlemler borsasına geçiş yaptım mesela.
5  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Tam Merkeziyetsiz Bir Sistem on: October 25, 2019, 12:31:06 PM
Neredeyse imkansız böyle tam merkezsiz geniş kitleli bir yapının oluşması. Bizim birileri tarafından mutlaka yönetilmeye ihtiyacımız var. Kaşınıyoruz duramıyoruz yerimizde. Bitcoin de merkezsiz sayılmaz. Oluşan madencilik farm'ları büyük tesisler daha da büyük madencilik fabrikaları ve pool'lar hep bitcoini daha merkezi hale getiren faktörler bunlar. Bunun en iyi örneğini hard fork sırasında gördük. Eğer bir kaç büyük farm ve pool bir araya gelse ve ortak bir fikre sahip olsaydı bugün bitcoin farklı bir şey olacaktı.

Çok kısa vadeli bir fikir değil bu. Şu anki evrimimiz belki buna müsade etmiyor ama ileride belki de o yönde evrileceğiz ve daha iyi ve gelişmiş bir sisteme sahip olacağız. Kısa vadede ve dünyada bu olayın olabileceğini zannetmiyorum. Kısmi merkeziyetsiz sistemler oluşturabiliriz ama tam merkeziyetsizlik yakın zamanda çok mümkün gözükmüyor bana da.
6  Alternate cryptocurrencies / Speculation (Altcoins) / Re: ALTCOINS ARE GOING NOWHERE TILL BTC MOVES... prove me wrong on: October 25, 2019, 11:27:20 AM
As far as I can see, bitcoin pumps or dumps every fixed days and after that, we are having some small alt periods but after that, we are having the fixed pumps and dumps which ruin the gains of the mini alt periods. So, yes, altcoins are going nowhere until we have decided the bitcoin's price for sure. This will be possible after the halving I guess, so we have a lot of time for that.
7  Bitcoin / Bitcoin Discussion / Re: What if Satoshi... on: October 25, 2019, 10:51:56 AM
Before I read this post and read the thread that satoshi wrote, I was considering the same thing. He might be dead! I hope he is well and come to the arena in the near future. We will learn a lot from him but this seems unlikely. For the things that he has done, a person should study hard in his/her life to achieve the vision that they have. So, satoshi is/was probably very old and beyond our thoughts.
8  Bitcoin / Bitcoin Discussion / Re: How to Identify Cryptocurrency Scams on: October 25, 2019, 09:43:19 AM
I might add some more to these in order to understand a scam cryptocurrency. Firstly, we need to check the raise amount, if it is too high, this will be suspicious. Team should put a low limit to increase their motivation for the upcoming investments. On the other hand, if they offer incredible bonuses, it is probably scam. This is pre-ICO. If they hide somehow, check these details and decide to buy their coins or not.
9  Economy / Trading Discussion / Re: Panic selling and postpone from trading, which one is the worse one? on: October 25, 2019, 03:36:26 AM
I think panic selling is the worst one. Trading shouldn't be about psychological. Because others act according to psychological and you should evaluate the others in order to do nice trades. But if you do panic sell, you will become the normal trader and you can't make money with doing similar things with others. So, do different things than others and make no panic sell.
10  Bitcoin / Bitcoin Discussion / Re: Is Satoshi Nakamoto a single person? on: October 25, 2019, 02:40:21 AM
I think he/she is not alone. There is a group of people behind the Satoshi Nakamoto name. But this idea is probably led by a person. As a compliment, bitcoin idea is not easy to built by a person, so there has to be a crowded group behind this idea and the coding. I wish we could know who Satoshi Nakamoto is.
11  Bitcoin / Bitcoin Discussion / Re: Loan to buy Bitcoin? on: October 24, 2019, 05:02:58 PM
I don't recommend getting loans for buying bitcoin. Actually, I don't recommend getting loans for investing somewhere. It is risky and to invest something, you need multiple sources of income. You rather use loans to invest, this is not an income. When you get a loan, this wil surely affect you psychology and you may panic sell.
12  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Binance 36,7 Milyon Dolarlık Coin Daha Yaktı! on: October 24, 2019, 04:10:47 PM
Bnb oldukça iyi ilerliyor. Bu sefer çok daha fazla koin yakılmasının sebebi bir kural değişikliği aslında. Tüm platformları üzerinden kazandıkları kar da artık ekleniyor yakılma işlemi için. Futures platformu özellikle iyi gelir getirebilir bence, bu platform için de ciddi kampanya yapıyorlar. Bir sonraki yakışta bir rekor gelebilir.
13  Economy / Trading Discussion / Re: Coinmatics – crypto copy trading and analytical platform on: October 24, 2019, 02:36:46 PM
Zero sum game theory says that everyone cannot win because if you win, it is because someone is losing money, total will be zero. So, how do you explain that you can make people earn money according to this theory?
14  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Tam Merkeziyetsiz Bir Sistem on: October 24, 2019, 01:11:15 PM
Sizce tam merkeziyetsiz bir sistem mümkün mü ve bitcoin ile başlayan/hızlanan bu süreçte başarılı olunabilir mi? Bu süreçte ne gibi zorluklar ve engellemeler ile karşılaşabiliriz?

Bunun olmasını da engelleyenin bizler olduğunu düşününce soru komik oluyor. Herkesin dilinde bir merkeziyetsizlik ama burada gerçekten parası Decentralization' a uygun işlem yapmaya çalışan kaç kişi var? 1? 2? Sanmam. Herkes o ya da bu şekilde CEX'lerde trade yapıyor, kimlik bilgisi veriyor vs.

Merkeziyetsizlik laftan öte geçemezken... Merkezi olmama durumu sanırım sadece BTC'nin 21 milyon adetle sınırlandırılmasında kaldı. Gerisi boş.

Evet, bu merkeziyetsizlik fikrini gündemde tutmazsak ve ilerletmezsek yol alamayız ve regüle edilmiş borsalar ile diğer enstrümanlar bitcoinin yerini alacak. Mesela Libra oldukça büyük bir tehdit. Hepimiz Libra gelse de mass adoption sağlansa gibi bir fikirdeyiz ama bitcoini de tehdit eden bir durum bu. Bakkt olsun, ETF ler olsun, bunlardan uzak durmak ve bel bağlamamak lazım bence.
15  Alternate cryptocurrencies / Altcoin Discussion / Re: Bitcoin down on: October 23, 2019, 07:01:34 PM
No need to panic, we have seen a lot of major drops. Let's just be patient and make no panic. And another thing, I see plenty of fud manipulations when we are going down. We need inelasticity for these asap.
16  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Tam Merkeziyetsiz Bir Sistem on: October 23, 2019, 05:42:54 PM
Tam merkeziyetsiz bir sistem olamaz. Sizin yazdığınızı tamamen bir hayat düzeni olarak algılıyorum. İlk çağlara döneriz bir anarşi olur. Merkeziyetsiz bir sistem olacaksa ne kadar ütopikte olsa belgelerin saklanması hususunda bir merkezsizlik olabilir. Herkese açık ve kolay ulaşılabilen.

Kolay olmayacak elbette ve yakın zamanda da olabileceğini düşünmüyorum ben. Para için yapmayı deniyoruz şu an çünkü hayatta en önemli konulardan birisi geçinme ve refah aslında. Oraya dokundurtmamaya çalışıyoruz ve bu sebepten ötürü bitcoini icat ettik. Devamı gelebilir bence, yalnızca değişim lazım bize.
17  Bitcoin / Bitcoin Discussion / Re: A Community With No Libra, Bakkt, ETFs and Institutions on: October 23, 2019, 04:27:19 PM
We have build big community for bitcoin and have to fight with Libra, Bakkt, ETFs and Institutions for make bitcoin stronger and not depend with them, many time bitcoin always have big effect after the community of ETFs and Bakkt make announce to reject bitcoin and make bitcoin price down, we have make big community how to get support with many country to allow bitcoin and make bitcoin have higher price at the next time and never have bad issued with above community.
Aren't we, bitcoin believers, against institutions? Governments are kinda an institution. On the other hand, most of the big companies feed from governments and they probably don't want a decentralized world. If we have Libra, Bakkt and other 'centralized-regulated' systems, we will be moving away from the roots of bitcoin I guess.
18  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Tam Merkeziyetsiz Bir Sistem on: October 23, 2019, 03:29:58 PM
"Tam merkeziyetsiz"den kastin tam olarak nedir? Aslinda dolayli bir sekilde bakarsak Bitcoin'in herhangi bir merkezi yok zaten. Nodelar farkli kisiler tarafindan hostlaniyor, istedigin yerden istedigin yere Bitcoin gonderebiliyorsun. Borsalarla ugrasmadigin taktirde P2P istersen baska bir para birimine cevirebiliyorsun. Disaridan bakildiginda aslinda herhangi bir merkezi yok.

Tam merkeziyetsizlikten kastım her alanda merkeziyetsiz olma durumu. Mesela koinlerin tamamen merkeziyetsiz olması veya devletlerin, ekonomilerin merkeziyetsiz olması durumunu kastettim. Biraz ütopik gibi ama bitcoin de aslında bu amaçla kuruldu biraz da.
19  Local / Türkçe (Turkish) / Tam Merkeziyetsiz Bir Sistem on: October 23, 2019, 01:11:07 PM
Sizce tam merkeziyetsiz bir sistem mümkün mü ve bitcoin ile başlayan/hızlanan bu süreçte başarılı olunabilir mi? Bu süreçte ne gibi zorluklar ve engellemeler ile karşılaşabiliriz?
20  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Toplam kaybım 35 bin dolar oldu on: October 22, 2019, 09:47:20 PM
Kripto para ticareti her zaman kazandırmıyor. Yeni üye olmuş arkadaşlara kısa yoldan zengin olamayacaklarını anlatmak için konuyu açıyorum. Kesinlikle girmeden önce aylarca inceleme yapmanızı öneririm. Ayrıca soğuk kanlılık çok önemli. Panik yapıp, spekülasyonlar ile işlem yaparsanız benim durumuma düşersiniz.

diğer yandan çevrenize de söylemeden yapın. Sizin coin işi ile uğraştığınızı öğrenen herkes sadece olumsuz haberleri size iletmek konusunda seferber oluyorlar. İster istemez çok fazla baskı hissedebiliyorsunuz.

Daha tecrübeli arkadaşlar da size tavsiyelerini verirler. Ama çok kolay değil para kazanmak. Sağlam irade istiyor.

Kesinlikle kendi stratejini kullanmalı ve denemelisin. Etrafta işe yarar gibi duran yöntemler işe yarasa onları oraya koymazlar. O yüzden kanmanak lazım ve psikoloji ile hareket etmemek gerekiyor. Bir taktik belirleyip o taktikle sürekli aynı şeyi yapmak en sağlıklısı gibi. Diyete başlayıp programa her gün uymak gibi aslında.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!