Bitcoin Forum
May 09, 2024, 10:31:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Darkcoin’in İsmi Dash Olarak Değişti  (Read 2916 times)
CoinTürk (OP)
Sr. Member

Activity: 421
Merit: 250

View Profile WWW
March 26, 2015, 08:09:32 AM

En gözde kripto paralardan biri olan Darkcoin gelişimini sürdürüyor. Yapılan çalışmalar sonucunda Darkcoin ismi geliştirme ekibi tarafından Dash olarak değiştirildi. 25 Mart tarihinden itibaren tüm exchange sitelerinde artık Darkcoin adı yer almıyor. Dash ismi “Digital Cash” kavramının kısa versiyonu olarak belirlenmiş.

http://coin-turk.com/darkcoinin-ismi-dash-olarak-degisti/
1715293896
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715293896
Reply with quote  #2

1715293896
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Frank.Dux
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
March 26, 2015, 08:54:20 AM

"one way up" bundan sonra  Wink
aliser
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
March 26, 2015, 01:17:02 PM

Altcoinler arasında en ciddi geliştirme süreçleri geçiren Darkcoin oldu sanırım, arkasındaki dev takımı durmaksızın bir şeylerle uğraşıyor bu da darkcoin'i sürekli gündemde tutuyor, vakti zamanında Darkcoin'e gösterilen ilgilinin yarısını Litecoin'in developerları gösterseydi şimdi Litecoin 100 $'ı görürdü.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
March 26, 2015, 01:32:25 PM

isim değişikliği gerçekleştiğine göre pump ın sonuna geldik dumpa hazır olun derim
Frank.Dux
Member
**

View Profile
March 26, 2015, 01:37:48 PM

bence isim değişikliği klasik bir beklentiyi al, gerçekleşince sat durumu değil. beklenen şey sadece ismin değişmesi değil çünkü, uzun vadede daha geniş bir kitleye yayılma amacıyla yapıldı değişiklik. dolayısıyla etkileri de anlık olmayacaktır.
aliser
Hero Member

View Profile
March 26, 2015, 01:48:05 PM

bence isim değişikliği klasik bir beklentiyi al, gerçekleşince sat durumu değil. beklenen şey sadece ismin değişmesi değil çünkü, uzun vadede daha geniş bir kitleye yayılma amacıyla yapıldı değişiklik. dolayısıyla etkileri de anlık olmayacaktır.

ben de bu yönde yapılmış bir geliştirme olduğunu düşünüyorum Dark ifadesi bir çoğu için DeepWeb'i çağrıştırıyor daha çok karanlık işler için kullanılacak bir enstrüman izlemini uyandırıyordu, şimdi daha şirin bir isim sahibi oldu.
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301

📌 peerguess.com 📌

View Profile
March 26, 2015, 06:45:43 PM

Altcoinler arasında en ciddi geliştirme süreçleri geçiren Darkcoin oldu sanırım, arkasındaki dev takımı durmaksızın bir şeylerle uğraşıyor bu da darkcoin'i sürekli gündemde tutuyor, vakti zamanında Darkcoin'e gösterilen ilgilinin yarısını Litecoin'in developerları gösterseydi şimdi Litecoin 100 $'ı görürdü.
litecoin zedelerden biriyim bende Smiley

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
aliser
Hero Member

View Profile
March 26, 2015, 06:48:05 PM

litecoin zedelerden biriyim bende Smiley

Elimde 60 LTC varken o karanlık dönemde LTC'nin fiyatı 1/4 oranında düşmüştü, ilk zamanlar 40 $'a dayanmıştı fiyat zenginlik hayalleri kuruyorduk minerlar 2 dakika dursa kriz geçirdiğimi hatırlıyorum hey gidi günler.
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
March 26, 2015, 06:50:51 PM

Benimde 1000 liram 250 lira olmuştu litecoin çöküşünün başladığı dönemde Undecided

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
aliser
Hero Member

View Profile
March 26, 2015, 06:55:45 PM

Benimde 1000 liram 250 lira olmuştu litecoin çöküşünün başladığı dönemde Undecided

Sanırım benim 2500 $'a yakın bi meblaya ulaşmıştı LTC'ler en son sattığımda topuna 400 $ almıştım öyle hatırlıyorum artık kaybımı sen hesapla. Aslında zamanında satmamayışımın nedeni 100 $ olacak söylentileriydi. Mining işinin püf noktası aslında kazandığın an elden çıkarmak çinliler böyle yapıyor bildiğim kadarıyla, ürettiklerini doğrudan satıyorlar.
Frank.Dux
Member
**

View Profile
March 27, 2015, 06:40:15 AM

litecoin i diğer coinlere yatırım yapabilmek için bana sağladığı kaynak sebebiyle severim sadece. 1.9-4 aralığında aldığım ltc leri 22-25 aralığında satıp bitcoin ve drk a geçtim. bir de protoshares i burada anmadan geçmeyelim. 20+$ ulaşan fiyatıyla yüzleri güldürmüştü. amazon free kredileri sağolsun Smiley
aliser
Hero Member

View Profile
March 27, 2015, 06:46:14 AM

litecoin i diğer coinlere yatırım yapabilmek için bana sağladığı kaynak sebebiyle severim sadece. 1.9-4 aralığında aldığım ltc leri 22-25 aralığında satıp bitcoin ve drk a geçtim. bir de protoshares i burada anmadan geçmeyelim. 20+$ ulaşan fiyatıyla yüzleri güldürmüştü. amazon free kredileri sağolsun Smiley

Altcoinlerde altın kural yükselmesini beklemeden elden çıkarmak sanırım, elinde bekletip yükselir umuduyla bekleyenlerin hemen hepsi aynı hazin sonu yaşadı gibi, gerçi şimdi şimdi bir stabilite oluştu bir çok coinde ama yine de çoğunluk zararda diye tahmin ediyorum.
Frank.Dux
Member
**

View Profile
March 27, 2015, 07:46:52 AM

litecoin fiyatının 100 dolara çıkmasını hiçbir zaman muhtemel görmedim. 50$ hedefi de zaten pump başlamadan birkaç gün önce max keiser tarafından verilmişti. bu da piyasayı gazladı açıkçası. 50$ ı o dönemde olası görsem de erken kaçış kesin kar oluyor bazen.
aliser
Hero Member

View Profile
March 27, 2015, 07:55:38 AM

litecoin fiyatının 100 dolara çıkmasını hiçbir zaman muhtemel görmedim. 50$ hedefi de zaten pump başlamadan birkaç gün önce max keiser tarafından verilmişti. bu da piyasayı gazladı açıkçası. 50$ ı o dönemde olası görsem de erken kaçış kesin kar oluyor bazen.

max keiser zaten coin piyasasının maymunu oldu o dönemde hatta bir çok otorite gözünü seveyim çık bizim içimizden de adam gibi işimize bakalım nidaları atıyordu hatta birisi çıkıp Anti max keiser adında bir coin filan çıkartacaktı öyle hatırlıyorum adam ne dediyse tam tersi oldu lavuk bir daha da ağzını açmadı crypto coinlerle ilgili.
Frank.Dux
Member
**

View Profile
March 27, 2015, 07:59:35 AM

sevmediğim bir adamdır zaten. benim gözümde yıkılışı maxcoin i tavsiye ettiğinde olmuştur  Grin
aliser
Hero Member

View Profile
March 27, 2015, 08:01:17 AM

sevmediğim bir adamdır zaten. benim gözümde yıkılışı maxcoin i tavsiye ettiğinde olmuştur  Grin

Bu arada bildiğim kadarıyla ciddi de bir yatırımı var bitcoin'e hatta bitcoin zengini olduğu söyleniyor tabi kimse bilemez ne kadar yatırımının olduğunu ancak adam zaten ekonomist olduğu için para gelebilecek her kaynağı takip ediyordur. Bu arada bir çok videosunu izledim de bu adamı ciddiye alıp yatırım yapıyorlar ona şaşıyorum.
goraset
Legendary
*

View Profile
March 27, 2015, 08:44:48 PM

isim değişikliği gerçekleştiğine göre pump ın sonuna geldik dumpa hazır olun derim

düşmeye başladı bakalım  nereye kadar  inecek.
lewentkurt
Full Member

Activity: 218
Merit: 100

View Profile WWW
March 27, 2015, 08:54:20 PM

Sadece cryptsy de 0.0185 0.0160 arası toplamda 400 btc lik alım emri var. Biraz düştü ama arkasında şuan için sağlam duruluyor.
goraset
Legendary
*

View Profile
March 27, 2015, 08:55:58 PM

Sadece cryptsy de 0.0185 0.0160 arası toplamda 400 btc lik alım emri var. Biraz düştü ama arkasında şuan için sağlam duruluyor.

bekleyip görücez o duvarlar bir anda kayboluyor düşüş başlayınca
gokturk_34
Member
**

Activity: 106

Vi Veri Veniversum Vivus Vici

View Profile
March 28, 2015, 11:20:01 AM

Aslında fiyattan çok hacime bakmak daha doğru. Fiyat düşünce hacim 0'a kadar düşüyor. Fiyat, 0.02 üzerine çıkmadığı sürece hacim olmuyor. Bu da kimsenin satmak istemediğinin göstergesi.
Evan, yapmak istediklerini bir bir gerçekleştirmeye başladığında fiyatın karşısında durulamayacak gibi görünüyor.
Teknolojisi ile Bitcoin'in çok çok önünde. Planladığı micropayment'i bekliyorum açıkçası, cümbüş o zaman kopacak.

Tabii ki Nasdaq'ı unutmamak gerekli, eğer ki bu haber gerçekleşirse Bitcoin'in fiyatını tahmin bile edemiyorum...

Kripto dünyasında ne olacağı belli olmaz, ancak Dash'ı gözardı etmemek gerektiğini düşünüyorum. Teknolojisi itibari ile yanına yanaşan bir başka para birimi görmedim.

Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte göz gezdirmenizde fayda var...
Frank.Dux
Member
**

View Profile
March 28, 2015, 12:03:22 PM

Micropayment meselesini kacirmisim. Biraz anlatabilirmisiniz konuyu
gokturk_34
Member
**

Activity: 106

Vi Veri Veniversum Vivus Vici

View Profile
March 28, 2015, 08:12:02 PM

Kaçırdığınızı sanmıyorum, ancak önemsememiş olabilirsiniz Smiley
Evan der ki; işlem ücretlerini çok çok ufak rakamlara indireceğiz. Düşünsenize, bakkaldan sakız alırken bile kullanılabilecek.
Milyarlarca işlem saniyeler içinde gerçekleşiyor. Bitcoin'in en büyük sorunu ortadan kalkıyor.

İşte bu Dash'ın anonimliğinden de büyük özelliği.

https://dashtalk.org/threads/rebranding-and-scalability.4254/

Specifications of this strategy:
The blockchain will automatically become much more anonymous than Bitcoin is.
Fees per transaction will be very, very low. Let the micro-payment revolution begin.
Zero-centralization
Scalable to billions of transactions per day
Requires a 2-tier network
Very low blockchain bloat
cogabonito
Sr. Member

Activity: 240
Merit: 250

View Profile
March 29, 2015, 04:46:19 PM

Çok kötü bir isim seçimi olmuş.

DirtyUniverse
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

All I want is a new CLEAN page for just to live!

View Profile
March 31, 2015, 10:15:09 PM

XMR ve DARK arasın da seçim yapmak zorunda kalmıştım, xmr yi seçmiştim. üzülsem mi yoksa xmr'nin yükseleceği umuduyla devam mı etsem.. bilemedim.

Ok
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: