Bitcoin Forum
May 04, 2024, 05:49:20 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BTCJam Loan'ım  (Read 1378 times)
political1907 (OP)
Full Member

Activity: 364
Merit: 100

View Profile
March 26, 2015, 07:10:34 PM
Last edit: March 29, 2015, 07:51:10 PM by political1907

BTCJam'de uzun uğraşlar sonunda adres onayını tamamlayabildim ve ilk loanımı açtım. Yapabildiğim tüm onayları yaptım ama yine de D+'da kaldı onu da anlamadım gerçi ama neyse.

Loan tamamlandıktan sonra 3-4 gün içinde ödeyeceğim. Destek verecek olanlara şimdiden teşekkür ederim Smiley

Edit: İlk loanı durduk yere kapattılar. Mail felanda gelmedi anlamadım nolduğunu. Yenisini açtım bunu da kapatmazlar umarım.

"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
jackringer
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 250

View Profile
March 26, 2015, 07:16:52 PM

rehin olmadığından dolayı olabilir mi? Birisinin kefil olmasıda gerekir sanırım.
political1907 (OP)
Full Member

View Profile
March 26, 2015, 07:21:22 PM

rehin olmadığından dolayı olabilir mi? Birisinin kefil olmasıda gerekir sanırım.

Sanırsam öyle. Neyse bu kadar onay da yeterli gibi duruyor. Bankayı onayladım da kredi kartını zaten onaylayamıyoruz.

aliser
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
March 26, 2015, 07:25:43 PM

Sanırsam öyle. Neyse bu kadar onay da yeterli gibi duruyor. Bankayı onayladım da kredi kartını zaten onaylayamıyoruz.

Bir kaç kez güven için loan yapmanız yeterli zamanında ödenince puanınız yükseliyor ayrıca kullanıcıların da size verdiği puanlar puanınızı etkiliyor bir süre sonra.
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
March 26, 2015, 07:26:01 PM

Modern tefecilik gibi bu site Smiley
aliser
Hero Member

View Profile
March 26, 2015, 08:09:06 PM

Hem öyle hem de değil, aslında tam karşılığı bankacılık sistemine benziyor ancak burada krediyi veren tek bir kurum değil de diğer inverstorler. Ancak sorun şu ki komisyon oranı çok yüksek, site sizden oldukça yüksek komisyon alıyor, diyelim 1 BTC loan kullandınız, elinize geçen 0.9 gibi bir mebla, bir de geri öderken taahhüt ettiğiniz faizi ödüyorsunuz ki of of.
political1907 (OP)
Full Member

View Profile
March 26, 2015, 08:15:47 PM

Hem öyle hem de değil, aslında tam karşılığı bankacılık sistemine benziyor ancak burada krediyi veren tek bir kurum değil de diğer inverstorler. Ancak sorun şu ki komisyon oranı çok yüksek, site sizden oldukça yüksek komisyon alıyor, diyelim 1 BTC loan kullandınız, elinize geçen 0.9 gibi bir mebla, bir de geri öderken taahhüt ettiğiniz faizi ödüyorsunuz ki of of.

5 btc altına %4, 5 btc üzerine %1 fee alıyorlar. Aslında uzun vadeli alımlarda faizi o kadarda göze batmaz sanki. Karlı işler yaparsan ordaki faiz oranlarını gözün görmez.

aliser
Hero Member

View Profile
March 26, 2015, 08:22:09 PM

5 btc altına %4, 5 btc üzerine %1 fee alıyorlar. Aslında uzun vadeli alımlarda faizi o kadarda göze batmaz sanki. Karlı işler yaparsan ordaki faiz oranlarını gözün görmez.

Eğer yüklü miktarda loan açıyorsanız ve de aldığınız loan'ı yatarım amacıyla kullanacaksanız örneğin al/sat gibi karlı olabilir ama ihtiyacınız olduğu için ve geri ödeme amaçlı alıyorsanız kötü bir seçim olabilir ancak hizmet olarak gerçekten güzel bir çözüm.
political1907 (OP)
Full Member

View Profile
March 26, 2015, 08:38:03 PM

Eğer yüklü miktarda loan açıyorsanız ve de aldığınız loan'ı yatarım amacıyla kullanacaksanız örneğin al/sat gibi karlı olabilir ama ihtiyacınız olduğu için ve geri ödeme amaçlı alıyorsanız kötü bir seçim olabilir ancak hizmet olarak gerçekten güzel bir çözüm.

Hizmet olarak iyi düşünülmüş bir proje bencede. Ben şuanda ratings i yükseltmek için küçük küçük açacağım. Yakında bir proje düşünüyorum, belki kaynağın bir kısmını buradan toplarım Smiley

rossi.joel
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile
March 26, 2015, 08:59:30 PM

sizi takipteyim belki ileriki zamanlarda yatırım yaparız sizle
political1907 (OP)
Full Member

View Profile
March 26, 2015, 09:01:23 PM

loanı durduk yere kapattılar. Noldu acaba anlamadımki

aliser
Hero Member

View Profile
March 27, 2015, 06:28:19 AM

Süresi dolduğu için olabilir kaç günlük vermiştiniz ? 24 saat filan verdiyseniz yeterli katılım olmadığı için loan kapatılır ana sayfada bir açıklama vs olması lazım ama şundan dolayı loan durduruldu vs gibi öyle pat diye uçmaz yani.
political1907 (OP)
Full Member

View Profile
March 27, 2015, 04:15:30 PM

Süresi dolduğu için olabilir kaç günlük vermiştiniz ? 24 saat filan verdiyseniz yeterli katılım olmadığı için loan kapatılır ana sayfada bir açıklama vs olması lazım ama şundan dolayı loan durduruldu vs gibi öyle pat diye uçmaz yani.

Pat diye uçtu Smiley Destek ekibine mail göndermiştim cevap vermişler. Direk olarak reputation için açılan loanlar şikayet halinde kapanıyormuş. Kredi skorunuzu yükseltmek için onay servislerimizi kullanın diye cevap verdiler. Yani başlığı reputation yazsan dahi açıklama kısmına parayı değerlendireceğini söylemen lazımmış sanırım. Bende direk ı want to try btcjam yazdım bu kez sorun çıkmadı Cheesy

Pages: [1]
  Print  

Jump to: