Bitcoin Forum
June 28, 2024, 07:43:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bit-X imza kampanyasına katılanlara Debit Mastercard Dağıtıyor!  (Read 3785 times)
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
April 13, 2015, 08:24:27 PM

Hi!

If you're getting this PM, you were interested in getting a free Bit-X Debit MasterCard!

Please fill out this form: http://goo.gl/forms/xxx with the necessary details.

Your card will be sent tomorrow (if you fill it within 15 hours from now).

Regards,
Marco

cevap geldi fakat anlamadığım olay direk isim ve adres bilgileri istiyorlar kartı kargolamak için bit-x deki hesabımla kartın bağlantısı nasıl olacak onu çözemedim sadece forum name istiyorlar

Forum ismini doğrulamak için alıyorlar, kart geldiğinde kartın full bilgisini Bit-X'e giriyorsun, öyle ekleniyor hesaba.
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
April 14, 2015, 06:08:38 AM

kartı bedava gönderseler  de fee oranları çok yüksek almaktan vazgeçtim
political1907
Full Member

Activity: 364
Merit: 100

View Profile
April 14, 2015, 11:57:29 AM

Türkiye'ye para girdirme sorununuz yoksa neden alıyorsunuzki bu kartı ?

mentalpanda
Legendary
*

View Profile WWW
April 14, 2015, 12:03:35 PM

bedava diye  Grin
political1907
Full Member

View Profile
April 14, 2015, 12:06:27 PM

bedava diye  Grin

Birşey bedava veriliyorsa genelde o bedava fazlasıyla çıkıyor ya Cheesy Ben payoneer kullanıyorum mesela adsense ödemelerini abd üzerinden almak için adamlar her ödemede %1 kesiyor. Üzerine yıllık 30$ kart ücreti var. Bir de atmden çekerken her çekimde 3$ alıyor Cheesy Ama harcama yaparsan kuruş almıyor Cheesy Bitcoin exchange sitelerinden payoneere ödeme yapan site bulsam oradan oraya aktarma yapar kullanırdım Cheesy

cakir1
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

View Profile
April 14, 2015, 01:02:07 PM

bedava diye  Grin

Birşey bedava veriliyorsa genelde o bedava fazlasıyla çıkıyor ya Cheesy Ben payoneer kullanıyorum mesela adsense ödemelerini abd üzerinden almak için adamlar her ödemede %1 kesiyor. Üzerine yıllık 30$ kart ücreti var. Bir de atmden çekerken her çekimde 3$ alıyor Cheesy Ama harcama yaparsan kuruş almıyor Cheesy Bitcoin exchange sitelerinden payoneere ödeme yapan site bulsam oradan oraya aktarma yapar kullanırdım Cheesy
Adsense ödemelerini ben doğrudan TR banka hesabıma alıyorum. hiç sıkıntı yaşamadım.
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
April 14, 2015, 01:54:47 PM

Fee'lerde bir düzenleme olacak gibi gözüküyor, rutin olarak kullananlar mağdur kalmasın diye.
aliser
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
April 14, 2015, 02:00:32 PM

bedava diye  Grin

Adsense ödemelerini neden doğrudan banka hesabına çekmek yerine böyle çetrefilli bir yolu seçtiniz vergi olayı yüzünden mi ?
political1907
Full Member

View Profile
April 14, 2015, 02:28:20 PM

bedava diye  Grin

Adsense ödemelerini neden doğrudan banka hesabına çekmek yerine böyle çetrefilli bir yolu seçtiniz vergi olayı yüzünden mi ?

Banka hesabıma ödeme alıyorum zaten. Banka hesaplarıma 3-4 yerden girdiği için riskli yerdeyim. Payoneer'e aldığım hesapta da hatrı sayılır miktarlar birikiyor ve geliyor. Mecburen bu sistemi kullanıyorum Cheesy

mentalpanda
Legendary
*

View Profile WWW
April 23, 2015, 09:47:11 AM

kartı kullanmayacaktım ama ginede istedim 1 hafta sonra geldi hızlı geldi açıkçası şaşırdım
kartı site üzerinden aktif ediyoruz fakat henüz kullanıma açık değil yakında başlayacak uyarısı veriyor
kartın konusunda fee ücretleri ile ilgili yazılan cevaplara bakılırsa fee lerde değşiklik olmayacak pos transaction yüksek dedim büyük işlemlerde kullanın dediler
withrawal fee yüksek dendiğindede localbitcoinsle kıyaslıyorlar bizimki daha uygun diye
Starin
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
April 23, 2015, 10:02:07 AM

Ben de xapo debit card siparişi verdim. Bunu sonradan görmüştüm ama fee fiyatları hemen hemen aynı. Bana açıkcası debit cardı kullanmak, btcyi btcturke atıp kullanmaktan daha kolay geldi.

coaex
Hero Member

Activity: 616
Merit: 503

@coaex - LBMA certified Gold & Silver

View Profile WWW
April 29, 2015, 09:30:11 AM

-----------
Dışarıdaki insanlara nasıl ulaşmayı düşünüyorsun peki?
Diyelim ki şu anda benim 1000 liram var, gittim 1.5 btc satın alıp karta yükledim.
bakkala gittim (ben yoldayken habe çıktı bitcoin fiyatı bir anda 3$ düştü) 10 liralık cips, kola vs satın aldım bu kartlarla ödemeye kalktım, bana 15 liraya patlayacak bu. Harcama ücretini %0.1'in altında tutmak için 1000 liralık harcama mı yapayım da gözüme yüksek görünmesin?
Karta yüklediğim 1000 TL değerindeki bitcoin 10 harcama sonunda yarıya azalmış olacak ve eğer bitcoin fiyatı düşmeye devam da ederse giren bana girecek. 1000 TL karşılığı alabileceğim hizmet ~750 TL.

Diğer senaryo: 1000 TL'yi ziraat bankası debit kartıma yatırıyorum, gidip harcamalarımı yapıyorum; ay sonunda ziraat benim kartıma %0.5 nakit olarak "bonus" puan yüklüyor.
1000 TL karşılığı alabildiğim hizmet: 1005 TL.

Mesela işbankası şöyle bir hizmet verse:

Kullanıcıların döviz hesabı gibi bitcoin hesabı olsa. İnternetten ATM'den alınıp satılabilse , BTC'yi duyan ama güvenlik sıkıntısı olduğunu düşünen ya da merak eden ama teknolojisini anlayamayan daha sıradan vatandaşlar kendilerince hem yatırım yapabilir hem de istedikleri zaman parayı bozdurup banka kartına bakiye yükletip kullanabilir.

İlla da bozdurmasına da gerek yok , POS cihazlarının yazılımlarını değiştirip, ilgili karttan ilgili mal alımının BTC karşılığını bankadaki kayıtlı BTC hesabından düşerler. Bunlar çok da zor şeyler değil. Enpara gibi internet üzerinden bankacılık faaliyeti yürütmeyi amaçlayan arkadaşlar biraz kafayı yorsa çok daha güzel çözümler üretebilirler.

Mesela değil İş Bankası, dünyanın herhangi bir bankası böyle bir hizmeti vermeyecektir, asla, hiçbir zaman, sonsuza dek...
Eşyanın tabiatına aykırı bu dediğiniz.. Kullandığınızın teknolojinin bir farkına varın, ondan sonra fikir mi ortaya atıyorsunuz, ne yapıyorsanız yapın.

Coaex Precious Metals - Cryptocoin Gold and Silver Bullion
Starin
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
May 05, 2015, 10:24:36 PM

Ben bugün Xapo debit card'larda bir sonraki batch'e ismimi ekledim, invitation aldım. Basıldıktan sonra 10-15 gün içerisinde elimde olacak. Bitcoin yüklü debit card'ı o an istediğim yerde, anlık kurla kullanabilecekmişim. Cebimden para koymayacağım ama altcoin vs.'lerden kazandıklarımı harcamak için iyi bir yöntem olabilir. Gelişmeleri ve görüşlerimi bildireceğim kartı elime alınca.

political1907
Full Member

View Profile
May 05, 2015, 11:11:01 PM

Ben bugün Xapo debit card'larda bir sonraki batch'e ismimi ekledim, invitation aldım. Basıldıktan sonra 10-15 gün içerisinde elimde olacak. Bitcoin yüklü debit card'ı o an istediğim yerde, anlık kurla kullanabilecekmişim. Cebimden para koymayacağım ama altcoin vs.'lerden kazandıklarımı harcamak için iyi bir yöntem olabilir. Gelişmeleri ve görüşlerimi bildireceğim kartı elime alınca.

Fee ler yüksek mi ? pos harcamasında ücret alıyor mu ?

Starin
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
May 05, 2015, 11:19:24 PM

Pos'da %3 fee var. Atm çekişlerinde sabit 0.50 dolar zannediyorum. ATM'de işim olmaz zaten. En fazla yemek söyler bir iki bira içerim. Cheesy

ingiltere
Legendary
*

Activity: 3038
Merit: 1511

View Profile
May 05, 2015, 11:22:51 PM

İstemediğim halde bana kart göndermişler. Bugün Litvanya'dan zarfın içinde geldi. Boşuna göndermişler kullanacak değilim.
political1907
Full Member

View Profile
May 05, 2015, 11:27:43 PM

Pos'da %3 fee var. Atm çekişlerinde sabit 0.50 dolar zannediyorum. ATM'de işim olmaz zaten. En fazla yemek söyler bir iki bira içerim. Cheesy

Pos ücreti olmayan kart çıkarsın her türlü kullanırım arkadaş ya Cheesy çok fazla istiyorlar. Payoneere gönderebileceğim bir exchange olsa onunla harcardım ama payoneer olan site bulamadım Cheesy

Starin
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
May 05, 2015, 11:35:12 PM

Abi benim anlamadığım, BTCtürk'te falan bozdurduğunuzda - ki ben hiç bozdurmadım daha, hep alışveriş yaptım kazandıklarımla Grin - yine fee almıyor mu? Benim matematik pek iyi değildir ama düşününce sonuçta oradaki ile debit card'da harcadığınız (xapo için) %3 fee aynı olmayacak mı?

political1907
Full Member

View Profile
May 05, 2015, 11:39:40 PM

Abi benim anlamadığım, BTCtürk'te falan bozdurduğunuzda - ki ben hiç bozdurmadım daha, hep alışveriş yaptım kazandıklarımla Grin - yine fee almıyor mu? Benim matematik pek iyi değildir ama düşününce sonuçta oradaki ile debit card'da harcadığınız (xapo için) %3 fee aynı olmayacak mı?

Ben satabilirsem elden satıyorum yok satamazsam da vereceğim fee yi bir yerlerden kazanıp öyle satıyorum Cheesy %3 çokta sayılmaz aslında ama kart ücreti felan yoksa. Dur bakayım bir de isteyim olmazsa bende Cheesy

Starin
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
May 05, 2015, 11:51:41 PM

Kart ücreti yok. Daha doğrusu var ama xapo onu kendi veriyor. Herhangi aylık bir fee de yok. Özellikle böyle ilk kart sahiplerine daha sonra bir fee gelse de yansıtmayacaklarını söylediler. Rig'i boş bıraksam bile her gün nereden baksan 800.000 satoshi falan mine yapıyor multipool'da. Hiç değilse onu harcarım, haftasonları 3-4 bira parası çıkar. Tongue

Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: