Bitcoin Forum
April 25, 2024, 04:48:03 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Isplata na bankomatu  (Read 18711 times)
visions-ri
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 78
Merit: 0


View Profile
October 30, 2017, 05:49:23 PM
 #61

Imam 2 wirex kartice i to ne bih nikome preporučio. Živi prevaranti.
Probao sam milijon verzija do sad i trenutno koristim cryptopay.me karticu, dobra je otkupna cijena i dizanje na bankomatu je 2.75€ + 1%, tako da je to u odnosu na BTC bankomat ili bitcoin-mjenjacnica.hr puno isplatljivije.
TenX kartica je još isplatljivija samo se dugo čeka da dođe i ima najveću prednost ( nije još pokrenuta opcija, čeka se) a to je da će se moć keširati još coina, kao LTC, ETH ...
1714063683
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714063683

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714063683
Reply with quote  #2

1714063683
Report to moderator
1714063683
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714063683

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714063683
Reply with quote  #2

1714063683
Report to moderator
1714063683
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714063683

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714063683
Reply with quote  #2

1714063683
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
dante99
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile
October 31, 2017, 12:05:43 PM
 #62

Imam 2 wirex kartice i to ne bih nikome preporučio. Živi prevaranti.
Probao sam milijon verzija do sad i trenutno koristim cryptopay.me karticu, dobra je otkupna cijena i dizanje na bankomatu je 2.75€ + 1%, tako da je to u odnosu na BTC bankomat ili bitcoin-mjenjacnica.hr puno isplatljivije.
TenX kartica je još isplatljivija samo se dugo čeka da dođe i ima najveću prednost ( nije još pokrenuta opcija, čeka se) a to je da će se moć keširati još coina, kao LTC, ETH ...

meni sad taj wirex zadaje glavobolje jer su misljenja bas podijeljenja. jesi ti iz hr.? ima li ikakva opcija koja funkcionira u BiH ili smo i dalje zadja rupa na sviralu kao i obicno? Cheesy
ovcijisir
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1488
Merit: 325


🐪 https://freebitco.in/?r=38535612


View Profile WWW
October 31, 2017, 11:04:31 PM
 #63

Pozdrav svima Smiley Imam jedno pitanje u vezi kupnje Bitcoina preko bankomata...

Ovaj tjedan sam prvi put kupio Bitcoine, te sam koristio bankomat u Tkalčićevoj ulici Zagrebu.

Bankomat mi je izbacio dva papira. Jedan je wallet sa private key-om i adresom. Drugi papir je izgleda nekakav račun na kojem piše TXNID.

Bio bih zahvalan ako mi netko kaže što je to TXNID, te da li je taj papir isto potrebno čuvati, tj. da li je bitan za nešto (softverski wallet ili sl.)

Btw. totalni sam početnik u ovome, tako da se unaprijed ispričavam ako je pitanje glupo

Mi5h0
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 273



View Profile
November 01, 2017, 01:48:32 PM
 #64

Pozdrav svima Smiley Imam jedno pitanje u vezi kupnje Bitcoina preko bankomata...

Ovaj tjedan sam prvi put kupio Bitcoine, te sam koristio bankomat u Tkalčićevoj ulici Zagrebu.

Bankomat mi je izbacio dva papira. Jedan je wallet sa private key-om i adresom. Drugi papir je izgleda nekakav račun na kojem piše TXNID.

Bio bih zahvalan ako mi netko kaže što je to TXNID, te da li je taj papir isto potrebno čuvati, tj. da li je bitan za nešto (softverski wallet ili sl.)

Btw. totalni sam početnik u ovome, tako da se unaprijed ispričavam ako je pitanje glupo

Nisam do sada još koristio bankomat za kupovinu bitcoina ali prema ovome što si naveo TXNID bi trebao biti TX broj transakcije s kojom su ti prebačeni coini na tvoju BTC adresu.

Možeš pokušati ukucati taj TX broj transakcije u bilo koji blockchain explorer (npr. blockchain.info) da vidiš detalje o transakciji. Jedino na što trebaš paziti je 'private key', tj. njega nigdje nemoj upisivati osim ako ga želiš uvesti u svoj softverski wallet (import paper wallet).
ovcijisir
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1488
Merit: 325


🐪 https://freebitco.in/?r=38535612


View Profile WWW
November 02, 2017, 05:51:31 PM
 #65

Hvala na objasnjenju Mi5h0, upravo sam ga ukucao u blockchain.info i izbacio mi je podatke o transakciji.

Iako me neke stvari malo zbunjuju:
Ubacio sam 400kn u bankomat u Tkalči za tu transakciju(što je 62$ po današnjem tečaju).
U izlistu sa Blockchain.info piše sljedeće
 "Total Input    $ 167.30"
 "Total Output    $ 161.02"
 "Fees    $ 6.28"
 "Estimated BTC Transacted    $ 49.40" - Jedino ovo polje mi odgovara (Sjelo mi je Bitcoina u vrijednosti 320kn)

Nije mi jasno sljedeće:
 1. Što su to polja Total input / Total output
 2. Da li je normalno da se naplaćuje tolika marža (20%) za naknadu. Čini mi se kao da se dogodila nekakva graška:/


ovcijisir
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1488
Merit: 325


🐪 https://freebitco.in/?r=38535612


View Profile WWW
November 02, 2017, 06:17:29 PM
 #66

Također sam nakon toga obavio još jednu transakciju gdje sam ubacio 100kn i na račun mi je sjelo bitcoina u vrijednosti 55kn.
Riječ je o istom bankomatu u History Village-u u Tkalčićevoj ulici.
U ovom slučaju izgleda da su sebi skinuli bitcoina u vrijednosti 45kn?

Pitao sam za objašnjenje na stranici od vlasnika bankomata (regnata.com), pa se nadam odgovoru.

Da li je možda netko imao slična iskustva prilikom kupnje bitcoina na bankomatu?

Mi5h0
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 273



View Profile
November 02, 2017, 08:06:36 PM
 #67

Hvala na objasnjenju Mi5h0, upravo sam ga ukucao u blockchain.info i izbacio mi je podatke o transakciji.

Iako me neke stvari malo zbunjuju:
Ubacio sam 400kn u bankomat u Tkalči za tu transakciju(što je 62$ po današnjem tečaju).
U izlistu sa Blockchain.info piše sljedeće
 "Total Input    $ 167.30"
 "Total Output    $ 161.02"
 "Fees    $ 6.28"
 "Estimated BTC Transacted    $ 49.40" - Jedino ovo polje mi odgovara (Sjelo mi je Bitcoina u vrijednosti 320kn)

Nije mi jasno sljedeće:
 1. Što su to polja Total input / Total output
 2. Da li je normalno da se naplaćuje tolika marža (20%) za naknadu. Čini mi se kao da se dogodila nekakva graška:/


To ti ide otprilike ovako:
 "Total Input    $ 167.30" - ovo je ukupna vrijedost bitcoina sa ulazne adrese (adrese pošiljatelja)
 "Total Output    $ 161.02" - ukupna vrijednost bitcoina za 'potrošiti' (izuzima se naknada za transakciju)
 "Fees    $ 6.28" - naknada za transakciju koja ide 'rudarima'

Dakle: Total Output = Total Input - Fees

Pri svakoj bitcoin transakciji uvijek se prenosi ukupan iznos sa ulazne adrese pošiljatelja i to tako da određeni iznos ide na adresu primatelja, naknada za transakciju (transaction fee) ide rudarima a višak (kusur) se vraća nazad na adresu pošiljatelja ili na neku novu adresu (ovisno o postavkama pošiljatelja). 

Da, naknada je prilično visoka. To ovisi o tome kako računaju 'transaction fee' i da li ovisi o trenutnom stanju mreže. Kada je velika gužva na mreži (veliki broj transakcija na čekanju), neki novčanici imaju mogućnost automatskog prilagođavanja naknade kako bi se transakcija što prije potvrdila. Vjerovatno je slična situacija i na bankomatima kako se ne bi moralo čekati satima na potvrdu transakcije. Malo je to zeznuto, pogotovo sada sa trenutnim vrijednostima Bitcoina...
Ne znam samo da li te barem upozore na visinu naknade prije odobravanja kupovine?

Također sam nakon toga obavio još jednu transakciju gdje sam ubacio 100kn i na račun mi je sjelo bitcoina u vrijednosti 55kn.
Riječ je o istom bankomatu u History Village-u u Tkalčićevoj ulici.
U ovom slučaju izgleda da su sebi skinuli bitcoina u vrijednosti 45kn?


Za ovakve iznose (pogotovo za ovu drugu transakciju) mislim da ti je bolje pitati ovdje na forumu ili na PM neke od starijih članova. Siguran sam da će se uvijek naći netko spreman pomoći za znatno nižu proviziju (kava, pivo...). A možda neđeš i nekoga tko ti je relativno blizu pa tu transakciju (i kavu ili pivo) možete obaviti i u nekom obližnjem kafiću... Wink
ovcijisir
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1488
Merit: 325


🐪 https://freebitco.in/?r=38535612


View Profile WWW
November 02, 2017, 09:35:56 PM
 #68


To ti ide otprilike ovako:
 "Total Input    $ 167.30" - ovo je ukupna vrijedost bitcoina sa ulazne adrese (adrese pošiljatelja)
 "Total Output    $ 161.02" - ukupna vrijednost bitcoina za 'potrošiti' (izuzima se naknada za transakciju)
 "Fees    $ 6.28" - naknada za transakciju koja ide 'rudarima'

Dakle: Total Output = Total Input - Fees

Pri svakoj bitcoin transakciji uvijek se prenosi ukupan iznos sa ulazne adrese pošiljatelja i to tako da određeni iznos ide na adresu primatelja, naknada za transakciju (transaction fee) ide rudarima a višak (kusur) se vraća nazad na adresu pošiljatelja ili na neku novu adresu (ovisno o postavkama pošiljatelja). 

Ako sam dobro shvatio onda ukupni iznos na adresi bankomata je iznosio 167.30$ u bitcoinima (ukupna cifra bitcoina u bankomatu).
Naknada za transakciju (rudarenje) bila 6.28$ (40kn Shocked) + naknada 10% vlasniku bankomata (isto 40kn).
Na kraju je od mojih 400kn ostalo 320kn koliko mi je i sjelo u bitcoinima.
Hvala ti na pojašnjenju Mi5h0!


Da, naknada je prilično visoka. To ovisi o tome kako računaju 'transaction fee' i da li ovisi o trenutnom stanju mreže. Kada je velika gužva na mreži (veliki broj transakcija na čekanju), neki novčanici imaju mogućnost automatskog prilagođavanja naknade kako bi se transakcija što prije potvrdila. Vjerovatno je slična situacija i na bankomatima kako se ne bi moralo čekati satima na potvrdu transakcije. Malo je to zeznuto, pogotovo sada sa trenutnim vrijednostima Bitcoina...
Ne znam samo da li te barem upozore na visinu naknade prije odobravanja kupovine?

Nisam znao da cijena transakcije ovisi o zatrpanosti mreže. Izgleda da je mreža bila jako zatrpana ako je naknada bila tako velika (20%). Nisam vidio nikakvo upozorenje na bankomatu da je mreža preopterećena ili slično...

Što se tiče novčanika na žalost nisam još skinuo novčanik, nego sam napravio paper wallet direktno na bankomatu (papir sa dva QR koda). Još razmišljam da li da to prebacim na treći papirnati novčanik koji ću sam generirati ili da skinem aplikaciju. Ako se može automatski prilagoditi naknada za rudarenje onda definitivno skidam aplikaciju pa ću preko nje raditi transakcije.


Za ovakve iznose (pogotovo za ovu drugu transakciju) mislim da ti je bolje pitati ovdje na forumu ili na PM neke od starijih članova. Siguran sam da će se uvijek naći netko spreman pomoći za znatno nižu proviziju (kava, pivo...). A možda neđeš i nekoga tko ti je relativno blizu pa tu transakciju (i kavu ili pivo) možete obaviti i u nekom obližnjem kafiću... Wink

Hvala na pojašnjenjima, izgleda da je najbolje ići direktnom kupnjom licem u lice.

RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
November 05, 2017, 09:16:36 PM
 #69

Cijena transakcije varira kako je napisao Mi5h0 na ovoj stranici vidiš kako se kreće cijena transakcije koju plaćaš rudarima ili ti network fee.
https://bitinfocharts.com/comparison/transactionfees-btc-eth.html#3m
Zato bi bilo idealno za male iznose kad bi se na bankomatu moglo kupovati i prodavati i sa ETH.
ovcijisir
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1488
Merit: 325


🐪 https://freebitco.in/?r=38535612


View Profile WWW
November 06, 2017, 06:36:29 PM
 #70

Odlična web stranica, nisam znao da Bitcoin ima toliki transaction fee?

Također izgleda da cijena fee-ja luduje iz dana u dan od 2 - 8$.

Hvala na info, izgleda da treba paziti na fee prije transakcija

tuvok007
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1358
Merit: 1001


View Profile
December 07, 2017, 06:18:06 PM
 #71

Što se tice isplate tj prodaje bitcoina na bankomatu u tkalcicevoj,naknada ispadne puno veca od famoznih 8.9 posto. Cijena btc se određuje u real timeu prema bitstampu i onda po ne znam kojem to tecaju naprave konverziju iz usd u kn pa onda jos i transaction fee,na kraju sve ispadne puno vise od reklamiranih 8.9 posto.
05w3z0
Member
**
Offline Offline

Activity: 296
Merit: 10


View Profile WWW
December 08, 2017, 11:39:46 AM
 #72

bankomati nisu tu zbog nas nego zbog onog tko se sjetio postaviti bankomat da zaradi Cheesy

   ⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY (PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Tor]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
dante99
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile
December 15, 2017, 04:23:55 PM
 #73

Ima li neko informaciju vezanu za wirex karticu u BiH? je li se desilo nešto na tom planu?
pedjo99
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 239
Merit: 107



View Profile
December 28, 2017, 03:07:51 PM
 #74

Moze li mi netko iz prve ruke reci koliko ispadne na kraju provizije ako je vise 9% ? 0.05btca sam planirao isplatiti sutra/prekosutra, cisto da vidim kako bankomat funkcionira..

DeepOnion    ▬▬  Anonymous and Untraceable  ▬▬    ENJOY YOUR PRIVACY  •  JOIN DEEPONION
▐▐▐▐▐▐▐▐   ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord    ▌▌▌▌▌▌▌▌
Get $ONION  (✔Cryptopia  ✔KuCoin)  |  VoteCentral  Register NOW!  |  Download DeepOnion
tuvok007
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1358
Merit: 1001


View Profile
December 28, 2017, 07:06:56 PM
 #75

Isprike ekipi iz bspenda, racunao sam malo na dobar stari nacin,papir,olovka i digitron  Grin i nakon dubinske forenzike ispada da ekipa iz bspenda nije nista kriva jer su me kao oderali na bakomatu  Grin Kad se sve tocno izracuna sve je po PeEsU. Transaction fee je bolesno visok i vidi se da još ipak treba puno usavršavati sav taj sustav opcenito.
ShuttIe
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
January 06, 2018, 01:03:44 PM
 #76

u Tkalčićevoj imas bankomat,samo trebas wallet svoj i sve lagano bez problema
ojzika
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 0


View Profile
January 06, 2018, 01:18:57 PM
 #77

Da li ima neki wallet koji daje visa ili master kartice van EU drzavama?
ovcijisir
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1488
Merit: 325


🐪 https://freebitco.in/?r=38535612


View Profile WWW
January 10, 2018, 06:22:05 PM
 #78

u Tkalčićevoj imas bankomat,samo trebas wallet svoj i sve lagano bez problema

Čak ti ne treba ni wallet, na bankomatu u Tkalčićevoj imaš opciju da ti sam bankomat generira paper wallet sa public i private key-om ako nemaš svoj.

ovcijisir
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1488
Merit: 325


🐪 https://freebitco.in/?r=38535612


View Profile WWW
January 10, 2018, 06:27:00 PM
 #79

Moze li mi netko iz prve ruke reci koliko ispadne na kraju provizije ako je vise 9% ? 0.05btca sam planirao isplatiti sutra/prekosutra, cisto da vidim kako bankomat funkcionira..

Ide ti marža oko 9% transakcije, ali ti se na dodaje naknadno još miner fee koji je trenutno oko 30 dolara.

Beganvk
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 60
Merit: 3


View Profile
January 10, 2018, 10:10:38 PM
 #80

Odlicna stvar hvala

* Denarius: Ancient Money for a New World *
- Bitcoin Talk -  (https://bitcointalk.org/index.php?topic=1967207.0)
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!