Bitcoin Forum
May 12, 2024, 06:57:09 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: El İle Bulut Madencilik / Madencilikte Roi'yi Kısaltma Yolları  (Read 5914 times)
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
May 30, 2015, 08:15:14 AM

Slush poolda 3 gün önce günlük şansı %0 görmüştüm bu nasıl bir etkilemeye sebeo veriyor tam anlamadın.
Yani kazancımız mı sıfırlanıyor. Konu hakkında bilginize başvuruyorum.
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715497029
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715497029
Reply with quote  #2

1715497029
Report to moderator
1715497029
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715497029
Reply with quote  #2

1715497029
Report to moderator
AltcoinInvestor
Sr. Member

Activity: 294
Merit: 250

View Profile
May 30, 2015, 11:48:53 PM

Slush poolda 3 gün önce günlük şansı %0 görmüştüm bu nasıl bir etkilemeye sebeo veriyor tam anlamadın.
Günlük şansın %0 olması demek o gün hiç blok bulunamadı demektir.
Madenciliğin kötü yanlarından birisi de bu malesef. Blok bulunamazsa kazanç da yok demektir. Elektrik sarfiyatı cebinden çıkar.
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
May 31, 2015, 09:52:50 AM

Günlük şansın %0 olması demek o gün hiç blok bulunamadı demektir.
Madenciliğin kötü yanlarından birisi de bu malesef. Blok bulunamazsa kazanç da yok demektir. Elektrik sarfiyatı cebinden çıkar.
Iyide ben blockchainden kontrol etmiştim 24 saat içinde 4 block gösteriyordu saat aralıkları baa fazladıydı.
Aklıma şı soru geldi, Bunlar sonra 24 endekslimi çalışıyor yoksa bu sistemi belli bir saattemi restliyor.
Birde bu sistemde neye gmre belirliyorlar yüzdeyi.
Örneğin hedefleri 8 iken bunlar o gün 6 bulduysa %75 yapıyorlar oranı ?
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
June 02, 2015, 09:38:12 AM

sonuna kadar heyecanla okudum ve umut buldum. bot yazmayı bende düşünüyordum ama exchange bot yazacaktım. şimdi bu daha mantıklı geldi.
peki çakır kardeş bu sistemi ne zaman çökertirler? yani ne zaman bu sistem bozulur. oturup kendim uğraşmaya çalışsam muhtemelen btcciklerimi bırakırım ben bu siteye. bişiy geri alamadan batar giderim. bahsettiğin olay 1-2 saattte gerçekleşiyor gibi. ben gözümü açıp kapatana kadar 0'lanırım gibi geldi.

For rent...
tuyra
Member
**

Activity: 68
Merit: 10

View Profile
July 05, 2015, 07:31:24 PM

bu konuyu biraz canlandıralım.

bu iş için çakır'ın da tavsiyeleri ile bir bot yazdım ve bir süredir çalıştırıyorum. fakat slush'ın pool luck hep kötü gitti, 2 gün boyunca block bulamadığı oldu fakat botu çalıştırmaya devam ettim. dün itibariyle tüm zararım sıfırlandı ve kara geçtim, tabi ki şans faktörü büyük. dünkü durumlar şöyle; http://prntscr.com/7p5ik5 yaklaşık 0.5 btc kazanmışım ki bunlar için harcadağım mining ücreti 0.05 bile değildir. fakat dün pool luck aşırı iyi idi, bir daha olmaz sanıyorum  Smiley

daha öncesinde pool luck ne kadar kötü olsa da zararım küçüktü, başabaş seyrediyordu. toplamda 1 btc ayırdım bu iş için  ve  1 ay daha gözlemleyip bütçeyi artıracağım ya da bırakacağım.
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
July 05, 2015, 07:41:51 PM

bu iş için çakır'ın da tavsiyeleri ile bir bot yazdım ve bir süredir çalıştırıyorum. fakat slush'ın pool luck hep kötü gitti, 2 gün boyunca block bulamadığı oldu fakat botu çalıştırmaya devam ettim. dün itibariyle tüm zararım sıfırlandı ve kara geçtim, tabi ki şans faktörü büyük. dünkü durumlar şöyle; http://prntscr.com/7p5ik5 yaklaşık 0.5 btc kazanmışım ki bunlar için harcadağım mining ücreti 0.05 bile değildir. fakat dün pool luck aşırı iyi idi, bir daha olmaz sanıyorum  Smiley

daha öncesinde pool luck ne kadar kötü olsa da zararım küçüktü, başabaş seyrediyordu. toplamda 1 btc ayırdım bu iş için  ve  1 ay daha gözlemleyip bütçeyi artıracağım ya da bırakacağım.

Slush'ın havuzunda ciddi oranda bir hash kaybı yaşandı. 16 PHs'den 8 Phs'ye düştü havuzdaki hash gücü bu da bulunan blokların sayısını çok azalttı.
Bir ara şu botun kodunu falan yolla da  ben de çalıştırayım Smiley

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
July 05, 2015, 09:08:20 PM

eğer bot çalışırsa cryptomerian olarak değerlendirmek ve yatırım yapmak isteriz.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1105512.0

ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1488

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
July 05, 2015, 10:43:19 PM

eğer bot çalışırsa cryptomerian olarak değerlendirmek ve yatırım yapmak isteriz.

Sizin sunduğunuz hizmet ile burada anlatılanların uzaktan yakından alakası yok. Reklamınızı başka yerde yapın lütfen.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
July 06, 2015, 08:29:08 AM

Sizin sunduğunuz hizmet ile burada anlatılanların uzaktan yakından alakası yok. Reklamınızı başka yerde yapın lütfen.

öyle düşünmüyoruz. sonuçta cloud mining yatırımı yapıyoruz. şu anda diğer hizmet sunucularından aldığımız veya kiraladığımız GHleri tekrar satışını yapıyoruz. ancak ilerde yapacağımız planlarda kendi cihazlarımız ile veya bu şekilde kiralama ile de yapmayı düşünüyoruz.

sonuçta bu algoritma eğer çalışıyorsa, kurulacak sistem üzerinden daha yüklü alımların yapılmasına hizmet edebiliriz.

şu an sadece forumdayız ve deneme aşamalarındayız ancak sitemiz ingilizce kurulduğunda işte o zaman neler yapacağımızı veya yapamayacağımızı konuşuruz.

biz yine de böyle bir algoritma olursa, bunu yaymak ve olası gelirden herkesin faydalanması için şimdiden talibiz.

ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1488

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
July 09, 2015, 11:42:18 PM

öyle düşünmüyoruz. sonuçta cloud mining yatırımı yapıyoruz. şu anda diğer hizmet sunucularından aldığımız veya kiraladığımız GHleri tekrar satışını yapıyoruz. ancak ilerde yapacağımız planlarda kendi cihazlarımız ile veya bu şekilde kiralama ile de yapmayı düşünüyoruz.

sonuçta bu algoritma eğer çalışıyorsa, kurulacak sistem üzerinden daha yüklü alımların yapılmasına hizmet edebiliriz.

şu an sadece forumdayız ve deneme aşamalarındayız ancak sitemiz ingilizce kurulduğunda işte o zaman neler yapacağımızı veya yapamayacağımızı konuşuruz.

biz yine de böyle bir algoritma olursa, bunu yaymak ve olası gelirden herkesin faydalanması için şimdiden talibiz.

OP'u okuyup sindirdiniz mi?
Yaptığınız iş ile burada anlatılan işin alakası bile yok. Burada anlatılan işte istenilen havuza istenilen miktarda hash gücü gönderme söz konusu; ancak sizin böyle bir şansınız yok.

"Parayı gördük geldik" derseniz orası ayrı tabi.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
tuyra
Member
**

Activity: 68
Merit: 10

View Profile
July 10, 2015, 11:09:49 AM

olur tabi yollarım. şehirdışındayım dönünce yollarımç

Slush'ın havuzunda ciddi oranda bir hash kaybı yaşandı. 16 PHs'den 8 Phs'ye düştü havuzdaki hash gücü bu da bulunan blokların sayısını çok azalttı.
Bir ara şu botun kodunu falan yolla da  ben de çalıştırayım Smiley

bot çalışıyor sorun yok. ama sizin iş daha farklı gibi, size hash alımı yaptığınız sitelerde sürekli en uygun fiyattan alan ve satan bir bot lazım gibi. böylece maliyetleri otomatik bir şekilde minimize edebilirsiniz. yapılmayacak bir iş değil. hasnets'teki hacimleri inceleyip bir bot yazmayı zaten düşünüyorum ben mesela ama fırsat bulamadım.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1105512.0

eksi300
Newbie
*

Activity: 30
Merit: 0

View Profile
October 02, 2015, 08:52:59 AM

çok yararlı bir konu olmuş elinize sağlık hocam
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: