Bitcoin Forum
May 07, 2024, 12:28:50 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ninja Launchlar için Uyarı Maili Servisi  (Read 3210 times)
hunterwolf (OP)
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
May 21, 2015, 08:39:31 PM
Last edit: June 10, 2015, 08:12:50 PM by hunterwolf

Arkadaşlar daha önce bahsetmiş olduğum ufak scripti bugün anca fırsat bulup nete attım  Cheesy

http://www.altcoinhelper.com/messenger-registration.html

adresinden kayıt olabilirsiniz. Açıkçası hatalar için çok fazla incelemeye fırsatım olmadı. O nedenle bir hata görürseniz bildiririsiniz.

Sistemin yaptığı iş basitçe, altcoin duyuru forumu  nu yeni konular için takip ediyor, açılan konu başlığında ninja kelimesi geçiyorsa uyarı maili gönderiyor.  

Dediğim gibi bir bakın, işinize yararsa ne mutlu  Smiley

Kayıt olan arkadaşların, maillerini doğrulaması lazım. Birisi gelip rastgele mail yazmasın diye.
Spama düşebilir mail, kayıt olduğunuzda spam kutusunu kontrol edin.  

"There should not be any signed int. If you've found a signed int somewhere, please tell me (within the next 25 years please) and I'll change it to unsigned int." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
May 21, 2015, 08:41:39 PM

Kendimi ocminer gibi hissettim . Birinci sıradayım  Grin

Bizim grup için çok faydalı olacaktır , teşekkürler.
cakir1
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

kün tuğ bolgıl kök kurıkan

View Profile WWW
May 21, 2015, 09:01:49 PM

Tam olarak neyi kontrol ediyor script? Zaman intervali vs nedir?
Scriptin akış diyagramını/algoritmasını paylaşabilir misin, ona göre tavsiye vereyim Smiley
Kaynak kodları görme şansımız var mı?

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Unutma zaman bir su akıp gider, Son pişmanlık toprakta fayda mı eder?
Teknik Olarak Bitcoin
hunterwolf (OP)
Legendary
*

View Profile
May 21, 2015, 09:21:03 PM
Last edit: May 21, 2015, 11:01:43 PM by hunterwolf

Tam olarak neyi kontrol ediyor script? Zaman intervali vs nedir?
Scriptin akış diyagramını/algoritmasını paylaşabilir misin, ona göre tavsiye vereyim Smiley
Kaynak kodları görme şansımız var mı?

İlk postta bahsettiğim gibi, dakikada bir altcoin forumunu ziyaret ediyor, yeni açılmış konuların konu başlığında ninja kelimesi geçiyorsa, veritabanına bakıyor.
Daha önce kaydedilmişse es geçiyor. Kayıt yoksa mail gönderiyor yeni ninja launch var diye.
Yani ayrıntılı bir program değil ki, basit bir php scripti  Cheesy
cakir1
Sr. Member

View Profile WWW
May 21, 2015, 09:33:58 PM

Altcoin ann kategorisinin ana sayfasını kontrol ettirmek yerine post id'lerini kontrol ettirmek daha mantıklı gibi ancak hangi aralıklarla artıyor emin değilim post id'ler +1 olarak gitmiyor gibi.

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Teknik Olarak Bitcoin
hunterwolf (OP)
Legendary
*

View Profile
May 21, 2015, 09:36:25 PM

Altcoin ann kategorisinin ana sayfasını kontrol ettirmek yerine post id'lerini kontrol ettirmek daha mantıklı gibi ancak hangi aralıklarla artıyor emin değilim post id'ler +1 olarak gitmiyor gibi.

Zaten post idleriyle kaydediyor veritabanına, açılan konuda ninja geçiyorsa ve daha önce kaydedilmediyse mail gönderiyor ve kaydediyor.
Misal yeni ninja konusu açıldı anında mail geldi Smiley
cakir1
Sr. Member

View Profile WWW
May 21, 2015, 09:43:02 PM

Zaten post idleriyle kaydediyor veritabanına, açılan konuda ninja geçiyorsa ve daha önce kaydedilmediyse mail gönderiyor ve kaydediyor.
Benim kastettiğim şu; 1milyonuncu topic'i kontrol et, ann'da mı? evet, son mail atılan id'den büyük mü? evet post at
else
id'yi 1milyon+1 yap başa git.

Teknik Olarak Bitcoin
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
May 21, 2015, 09:45:13 PM

Benim kastettiğim şu; 1milyonuncu topic'i kontrol et, ann'da mı? evet, son mail atılan id'den büyük mü? evet post at
else

Mail yerine telefona mesaj gelse olmuyor mu?
hunterwolf (OP)
Legendary
*

View Profile
May 21, 2015, 09:49:18 PM

else

Niye öyle bir şey yapayım ki. Söylemek istediğini anlayamadım daha doğrusu.
Bu haliyle gayet güzel çalışıyor. Zaten bütün coin duyuruları burada yapılıyor. Adım adım anlatayım, yanlış analama oldu sanırım:

1 - https://bitcointalk.org/index.php?board=159.0 adresine git konu listesini al
2 - https://bitcointalk.org/index.php?board=159.80 adresine git konu listesini al (her ihtimale karşı 2.sayfayı da alıyor)
3 - https://bitcointalk.org/index.php?board=159.80 adresine git konu listesini al (her ihtimale karşı 3.sayfayı da alıyor)
4 - Aldığın adreslerden konu başlıklarını ara Ninja geçiyor mu.
5 - Ninja geçiyorsa topic id ile veritabanına bak önceden kayıtlı mı. kayıtlıysa atla
6 - Kayıtlı değilse gönderim listesine al ve veritabanına kaydet
7 -  Gönderim listesi doluysa mail listesine uyarı maili gönder.

Bunu dakikada bir yapıyor. Yani konuda ninja geçiyorsa atlama imkanı yok.

hunterwolf (OP)
Legendary
*

View Profile
May 21, 2015, 09:51:21 PM

else

Mail yerine telefona mesaj gelse olmuyor mu?

Telefona mesaj gelmesi için, sms servisiyle çalışıp sms atman lazım Smiley
veya mobil uygulama yapman lazım.
Zaten ücretisiz bir servis, faydalanılsın diye açtım, şu an için öyle bir düşüncem yok.
Eğer işe yararda kullanılırsa ileride bakarız  Grin
Zaten forumun yabancı bölümüne de bir konu açarım sonra.

Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
May 21, 2015, 10:32:26 PM

Güzel bir uygulama olmuş. Benim gibi forumu takip edemeyenler için birebir.
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
May 21, 2015, 11:29:19 PM

Üstat ellerine sağlık çok teşekkür ederiz.
Bir kaçgündür ninja ann botu düşünülüyordu saolasın hemende yapmışsın çok yararlı olucaktır illaki.
Isterseniz işi büyütük maillere reklamda alabilirsiniz. Tekrar teşekkürler.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
May 22, 2015, 12:28:08 AM

hocam eline emeğine aklına sağlık fakat zaten forumdan watch diyince mail geliyormuş dün yapmayı becerdim
bilgisayara mozilla thunderbird kurdum siren sesi yaptım başlık açıldığı an ötüyor  Grin
telefonda zaten mail bildirimi ekrana direk geliyor yine ona özel bi siren yaptım  Smiley
hunterwolf (OP)
Legendary
*

View Profile
May 22, 2015, 12:34:26 AM

hocam eline emeğine aklına sağlık fakat zaten forumdan watch diyince mail geliyormuş dün yapmayı becerdim
bilgisayara mozilla thunderbird kurdum siren sesi yaptım başlık açıldığı an ötüyor  Grin
telefonda zaten mail bildirimi ekrana direk geliyor yine ona özel bi siren yaptım  Smiley

forumdan mail gelmesi zaten eskiden beri olan bir şey. Ben bunu yapmadan önce biliyordum elbette ki. Fakat her yeni açılan konuda mail geliyor watch topic yaptığın zaman
Bu sadece ninja launch olanlar için  Smiley
hunterwolf (OP)
Legendary
*

View Profile
May 25, 2015, 10:45:05 PM

Şansımıza biz buraya konu açtık, peşine forum kapandı  Grin

hunterwolf (OP)
Legendary
*

View Profile
June 10, 2015, 08:12:25 PM

Bazı arkadaşlar kayıt linkini görememiş sayfada. konuyu editliyorum farkedemeyen arkadaşlar için:

http://www.altcoinhelper.com/messenger-registration.html
DirtyUniverse
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

All I want is a new CLEAN page for just to live!

View Profile
July 01, 2015, 01:52:54 AM

Tebrik ederim güzel düşünmüşsün. Uygulamaya özel domain alıp site de açmışsın biz geçen konuşurken forum da normal bir uygulama yapacaksın sandım baya güzel düşünüp biraz detaylara inmişsin. Bir de birşey sorucam mailleri yolluyor ya sunucunun kaynağından mı tüketiyor? belirli bir mail yollama limiti var mı eğer varsa giderlerin, siteye bir bağış bölümü eklersen yardımcı olabiliriz ya da reklam da olabilir.

Ok
TyfrTR
Sr. Member

Activity: 312
Merit: 272

View Profile
July 01, 2015, 01:54:39 PM

Güzel bir uygulama. Teşekkürler
hunterwolf (OP)
Legendary
*

View Profile
July 01, 2015, 09:13:16 PM

Tebrik ederim güzel düşünmüşsün. Uygulamaya özel domain alıp site de açmışsın biz geçen konuşurken forum da normal bir uygulama yapacaksın sandım baya güzel düşünüp biraz detaylara inmişsin. Bir de birşey sorucam mailleri yolluyor ya sunucunun kaynağından mı tüketiyor? belirli bir mail yollama limiti var mı eğer varsa giderlerin, siteye bir bağış bölümü eklersen yardımcı olabiliriz ya da reklam da olabilir.

Teşekkür ederim. Eğer piyasa biraz canlanır da, ninja launchlar artar, çok fazla kişinin işine yararsa belki o zaman bir donate adresi koyabilirim. Yoksa şu an için o tür bir şey düşünmüyorum. Çünkü siteyi sırf onun için açmadım, sadece zaman bulamadığımdan yeni şeyler ekleyemiyorum şu an.

Güzel bir uygulama. Teşekkürler

Rica ederim, umarım birilerinin işine yarıyordur.
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
October 20, 2017, 09:37:01 PM

@Hunterwolf bunu tekrar aktif etme olanağın var mı? Bazı projeler için buna ihtiyaç duyabilirim. Gerçi iki yıl geçti belki daha iyisini yapmışsındır Grin
Pages: [1]
  Print  

Jump to: