Bitcoin Forum
April 18, 2024, 07:02:24 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: [CRAVE] - CRAVE/BTC Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı  (Read 21235 times)
Lboss (OP)
Sr. Member

Activity: 412
Merit: 251

View Profile
June 01, 2015, 09:43:09 AM
Last edit: June 17, 2015, 08:26:09 PM by Lboss

Created by: Troublesome96

..wy@▒▒▒▒▒@²w,                            
                   \@@████████▒██▒▒██████▒@Ü,                        
              .w█████▒ÑÑÑ╙╙╙ÑÑÑ██████,                    
            ,█████Ñ`                ``█████,                  
         .ÿ█████Ñ╙                         ██████w                
       .ÿ███████Ñ`                             ███████y              
      ÿ███████░                                 ████████w            
    ,@████████` ..                             .. ███████.          
   ÿ████████▒,░░       .\w.       .w.        ░  ╙████████,        
  ÿ█████████▒wÿ▒╣        `Ñ▒▒▒▒Ñ░        ;▒▒yw█████████░        
.██████████`` ...        `²╙╙`       ...  ``Ñ██████████w      
██████████░  .▒▒@y,...    ....@▒▒.   ░██████████.      
,██████████▒   ,███████░    ███████░   ██████████░      
███████████▒   ██████████░   .  ░██████████░   ,██████████░    
███████████▒   █████████` ;`████████▒░   ,██████████░    
███████████▒   ██████Ñ` ;`Ñ██████░   ;███████████╣    
███████████░    `Ñ▒▒Ñ`   ,   Ñ▒▒▒Ñ`    ;████████████╣    
███████████░                .║/                :███████████╣    
███████████▒      .,w:.    ╙  `²╙     ..\w,.     ,███████████╣    
████████████w\ÿ@▒▒`                   `@yw,██████████░    
█████████████╙  ▒                      ░  ²████████████░    
██████████████▒   .      .  ... ..      ░   \█████████████▒░      
██████████████░  .ww║wôÿ \░  .██████████████▒      
 █████████████╣   ▒▒▒▒▒║▒░  ██████████████`      
  ████████████`  ▒░`Ñ``Ñ░░ ░░╙░░▒   █████████████`        
   ╙███████████`  `╙`                     ``   ████████████Ñ          
     Ñ█████████`          .x▒▒ÿw.          ██████████░          
      ███████░          `╙``````╙╙`         ≤████████Ñ`            
        ███████w    .,                .,   .███████Ñ`              
          ╙Ñ██████ÿ. '╗              \,w@███████Ñ`                
             █████@;           :███████Ñ╙                  
                ╙Ñ█████▒▒@ÜÜÜÜÜÜÿ╖@█████▒Ñ`                      
                   `Ñ███████████████████Ñ╙                          
                         `SÑÑÑ▀▀▀▀▀▀▀ÑÑѲ`                              

CRAVE ile işlem yapan borsalar
Bittrex
Cryptsy
C-CEX
YoBit

CoinMarketCap CRAVE

CRAVE ile ilgili forumlar
CRAVE (BTT Ana Konu)
Cravetalk

CRAVE ile ilgili servisler
Crave Kurulum, Barındırma Ortaklık Hizmeti (Starin): https://bitcointalk.org/index.php?topic=1053393.0 (Windows)

Crave faucet
https://cravefaucet.cf/

Forumun Türkçe kısmında da ilgiyle takip edilen CRAVE ile ilgili her hangi bir başlık olmadığından açılmıştır.
1713466944
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713466944
Reply with quote  #2

1713466944
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
June 01, 2015, 09:55:05 AM

Güzel düşünmüşsün yalnız şekli çözemedim Smiley

Crave yatırımcısı olarak iyi bir topluluğumuz var. Starin web sitesini tasarlıyor, yakında biter. 220 adet masternode var ve artıyor. Şu anki fiyatın yatırım yapabilmek için iyi bir seviye olduğunu düşünüyorum. Geliştirici çok konuşan biri değil.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
June 01, 2015, 10:26:25 AM

Güzel bir başlık olacak,
Bir crave nin çıkış öyküsünü, diğer coinlerden farklı olarak ne ortaya koyduğunu, neden hede coin değilde crave tercih edilmesi gerektiğini yazabilir mi bize.
Lboss (OP)
Sr. Member

View Profile
June 01, 2015, 10:32:51 AM

Güzel düşünmüşsün yalnız şekli çözemedim Smiley

Crave yatırımcısı olarak iyi bir topluluğumuz var. Starin web sitesini tasarlıyor, yakında biter. 220 adet masternode var ve artıyor. Şu anki fiyatın yatırım yapabilmek için iyi bir seviye olduğunu düşünüyorum. Geliştirici çok konuşan biri değil.

Şekil Starinin başlığından alıntıSmiley
Crave'in hem yerelde hem de kendi başlığında baya takipçisi var. Benim de 3ü ortak toplam 6 MN'um var. Fiyatın uygun olduğunda hem fikirim. Özellikle coin sayısının az olması ve MN kurmanın maliyetinin düşük olması fiyatı uzun vadede olumlu etkiler diye düşünüyorum

Fiyatı milyar coinler(NXT,QORA, HZ, BURST vs)e göre değerlendirildiğinde (600k CRAVE 1 milyar civarında olsaydı, -marketcap değişmediği varsayılıdığında- coin başı fiyatı ne olurdu hesabına göre) 40 satoshi seviyelerinde ki çok ucuz bana göre. Uzun vadede fiyatının 200k üstünü göreceğini tahmin ediyorum.

Güzel bir başlık olacak,
Bir crave nin çıkış öyküsünü, diğer coinlerden farklı olarak ne ortaya koyduğunu, neden hede coin değilde crave tercih edilmesi gerektiğini yazabilir mi bize.

O kısmı Starin yapar herhalde. CRAVE'i hepimize o farkettirdi.
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
June 01, 2015, 11:40:33 AM

Arkadaşlar,
Crave nin algoritması scrypt.
kazmayı deneyeniniz var mı?
eski bitcoincilerin minerlarından edinip sırf biriktirme Amaçlı kazmak mantıklı olur mu?
Çakır'ı ve diğer bilenleri konuya bekliyoruz
Lboss (OP)
Sr. Member

View Profile
June 01, 2015, 11:59:02 AM

Arkadaşlar,
eski bitcoincilerin minerlarından edinip sırf biriktirme Amaçlı kazmak mantıklı olur mu?

POW fazı bitti. Şu an sadece POS çalışıyor. O yüzden cihaza gerek yok. POS da HiPOS , yani ya bekleyip stake alacaksın ya da MasterNode kurup ona göre blok ödülü alacaksın.
Blok başı ödül de 1 CRAVE = 0.33 stake+0.66 masternode (küsürlerle 1 oluyor)
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
June 01, 2015, 12:42:07 PM

Arkadaşlar,

POW fazı bitti. Şu an sadece POS çalışıyor. O yüzden cihaza gerek yok. POS da HiPOS , yani ya bekleyip stake alacaksın ya da MasterNode kurup ona göre blok ödülü alacaksın.
Blok başı ödül de 1 CRAVE = 0.33 stake+0.66 masternode (küsürlerle 1 oluyor)

Starin i dinlemekle doğru bişey yapmışım demekki.
Benimde bir masternode'um var.

Bilgilendirme için teşekkürler.
Starin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

Infected Mushroom

View Profile WWW
June 01, 2015, 04:03:37 PM

Selamlar. Evet maalesef PoW yani mining fazı çoktan bitti. Şimdi PoS fazındayız. Kısaca stakedeki coinler sha algoritması ile hash atıyor ve PoS blokları bulunuyor. Buna göre de masternode ve stakeleyen arasında bir paylaşım oluyor.

PoS masternode fikri CRAVE ile ortaya çıktı, bir ton başarılı başarısız clone'u yapıldı. Bu da CRAVE'in değerini yükselteceğine düşürdü, ancak teker teker ortadan kaybolmaya başladılar. Hiç bir klon adam akıllı çalışmıyor. Örneğin masternode listelerinde hep sıkıntı çıkıyor, abuk subuk hatalara rağmen masternode vs. başlamıyor / başlıyor.

CRAVE'de güzel bir community var, slack grubumuz var. Sürekli aktif bir on kişi var, yatırımcısı ne kadar var bilmiyorum. Zannediyorum büyük dump sırasında (150k'dan 75k'ya düşüşte) büyük yatırımcılar da çıkmış olabilir. Ama gelecek adına bu daha güzel bir haber, pump grubuyla olacağına yavaş ama emin büyüme daha iyi.

Roadmap'deki bazı yapılacaklar gerçekten crypto dünyasında daha önce denenmemiş şeyler. Ancak ben o kadarına gerek olmadığını düşünüyorum. Örnek olarak marketlerin pek iş yapacağını zannetmiyorum. Deepwebde takılan arkadaşlar bilir zaten hali hazırda bir sürü market var. Hepsi bitcoin kabul etmekle beraber hali hazırda bir kısmı LTC ve DASH de kabul ediyor ya da en azından bunu satıcının isteğine bırakıyor.

Benim asıl beklediğim maternode'ların PoS özelliğinden başka instantx/darksend özelliklerinde de kullanılması. Bu aşamadan sonra halledilen buglarla bence önemli olan marketing. Yani coini tanıtmak, kullanılırlığını sağlamak, kabul eden satıcılar bulmak. Bu da developerdan çok biz irili ufaklı yatırımcıların işi. Yaptığım siteyi wordpress tabanlı yaptım ve temanın woocommerce özelliği de var. İleride crave ürünleri (tişört, şapka) satan ve crave kabul eden bir dükkan açma fikrim var. Aynı şekilde siteyi yayına aldıktan sonra bir de faucet düşünüyorum.

Tabii maalesef bunlar ücretsiz olmuyor. Şimdilik domain sorunu yok ancak halen bir hosting arıyorum. Elinizde reseller falan varsa kullanmadığınız (benimki dolu) lütfen iletişime geçin benle. Çok alan ve trafik sağlaması gerekmiyor, ufak bir Linux işimizi fazlasıyla görür. Community'den henüz donation da istemedim ama isteyeceğim, site yayına geçtikten sonra.

Pazarlama çok önemli, siz de elinizden geleni yapın. Şimdi bir crave is accepted here logosu yapacağım. Site adresini açıktan vermek istemiyorum, slack grubunda olmayanlar katkı vermek adına özelden sorabilir. (site şu an bir müşterimin adresinde, bu yüzden)

olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
June 01, 2015, 04:58:04 PM

Selamlar. Evet maalesef PoW yani mining fazı çoktan bitti. Şimdi PoS fazındayız. Kısaca stakedeki coinler sha algoritması ile hash atıyor ve PoS blokları bulunuyor. Buna göre de masternode ve stakeleyen arasında bir paylaşım oluyor.

PoS masternode fikri CRAVE ile ortaya çıktı, bir ton başarılı başarısız clone'u yapıldı. Bu da CRAVE'in değerini yükselteceğine düşürdü, ancak teker teker ortadan kaybolmaya başladılar. Hiç bir klon adam akıllı çalışmıyor. Örneğin masternode listelerinde hep sıkıntı çıkıyor, abuk subuk hatalara rağmen masternode vs. başlamıyor / başlıyor.

CRAVE'de güzel bir community var, slack grubumuz var. Sürekli aktif bir on kişi var, yatırımcısı ne kadar var bilmiyorum. Zannediyorum büyük dump sırasında (150k'dan 75k'ya düşüşte) büyük yatırımcılar da çıkmış olabilir. Ama gelecek adına bu daha güzel bir haber, pump grubuyla olacağına yavaş ama emin büyüme daha iyi.

Roadmap'deki bazı yapılacaklar gerçekten crypto dünyasında daha önce denenmemiş şeyler. Ancak ben o kadarına gerek olmadığını düşünüyorum. Örnek olarak marketlerin pek iş yapacağını zannetmiyorum. Deepwebde takılan arkadaşlar bilir zaten hali hazırda bir sürü market var. Hepsi bitcoin kabul etmekle beraber hali hazırda bir kısmı LTC ve DASH de kabul ediyor ya da en azından bunu satıcının isteğine bırakıyor.

Benim asıl beklediğim maternode'ların PoS özelliğinden başka instantx/darksend özelliklerinde de kullanılması. Bu aşamadan sonra halledilen buglarla bence önemli olan marketing. Yani coini tanıtmak, kullanılırlığını sağlamak, kabul eden satıcılar bulmak. Bu da developerdan çok biz irili ufaklı yatırımcıların işi. Yaptığım siteyi wordpress tabanlı yaptım ve temanın woocommerce özelliği de var. İleride crave ürünleri (tişört, şapka) satan ve crave kabul eden bir dükkan açma fikrim var. Aynı şekilde siteyi yayına aldıktan sonra bir de faucet düşünüyorum.

Tabii maalesef bunlar ücretsiz olmuyor. Şimdilik domain sorunu yok ancak halen bir hosting arıyorum. Elinizde reseller falan varsa kullanmadığınız (benimki dolu) lütfen iletişime geçin benle. Çok alan ve trafik sağlaması gerekmiyor, ufak bir Linux işimizi fazlasıyla görür. Community'den henüz donation da istemedim ama isteyeceğim, site yayına geçtikten sonra.

Pazarlama çok önemli, siz de elinizden geleni yapın. Şimdi bir crave is accepted here logosu yapacağım. Site adresini açıktan vermek istemiyorum, slack grubunda olmayanlar katkı vermek adına özelden sorabilir. (site şu an bir müşterimin adresinde, bu yüzden)

Banın bittiğine sevindim Smiley Güzel açıklamışsın . Bende bir noktadan bahsetmek istiyorum. Büyük dump geçen haftalarda yaşandı ve bitti. Bu dumpın sebebi @Sologap rumuzlu Masternode kurucu ve servis sağlayıcısının, müşterilerinin masternodelarını kapatıp elindeki tüm craveleri satıp kaçmasıydı. O kadar satış yaşandı ki fiyat 56k lara kadar düştü. Buna rağmen crave tekrar toparlanıp 65-70 k seviyelerinde tutunmayı başardı. Eğer topluluk desteği olmasaydı şu an crave'e rahmet okuyor olabilirdik. Ondan sonra ikinci bir dump daha yaşadı diğerinden daha az hacim olmasına rağmen 50 k altına düşebilecek duruma geldi. Bundan da kurtuldu. Diyeceğim o ki bu kadar dump tan sağlam çıkan coin elbette sağlam bir altyapı ve topluluğa sahiptir. Uzun vadeli bir yatırım olarak düşünülebilir.

Ek: Mobilden bakınca şekil anlaşılmıyordu şimdi çözdüm Smiley Burada yazılanlar coini tanıtmak amaçlıdır. Yatırım yapıp yapmamak tamamen sizin kanaatinizdir.
Presidential Rollie
Member
**

Activity: 65
Merit: 10

View Profile
June 02, 2015, 12:31:39 AM

Beş para etmez bir coin.
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
June 02, 2015, 01:04:28 AM

Beş para etmez bir coin.

Forumdaki 14 postluk engin tecrübenizle mi bu sonuca vardınız?
bu tespitin dayanağı nedir?
Starin
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
June 02, 2015, 01:16:18 PM

Maalesef forumda son zamanlarda dayanaksız sallayan çok olmaya başladı. Kullanıcı üye oluyor, basitçe erişebileceği başlangıç bilgileri hakkında soru sorarken, bir bakıyorsunuz imzasına reklam almış, piyasalar hakkında yorumlarda bulunmaya başlıyor. Bu ve bunun gibi mesajları okuyarak yatırım tavsiyesi almayın. Kendiniz verilen bilginin dayanağını iyice araştırın.

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
June 02, 2015, 02:58:25 PM

Maalesef forumda son zamanlarda dayanaksız sallayan çok olmaya başladı. Kullanıcı üye oluyor, basitçe erişebileceği başlangıç bilgileri hakkında soru sorarken, bir bakıyorsunuz imzasına reklam almış, piyasalar hakkında yorumlarda bulunmaya başlıyor. Bu ve bunun gibi mesajları okuyarak yatırım tavsiyesi almayın. Kendiniz verilen bilginin dayanağını iyice araştırın.
Gercektende crave den neden bu kadar umitlisiniz? Pos ve masternode dan dolayimi?
Starin
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
June 02, 2015, 03:26:11 PM

Gercektende crave den neden bu kadar umitlisiniz? Pos ve masternode dan dolayimi?

PoS ve masternode zaten Crave'in getirdiği ve adamakıllı bir tek bu coinde çalışan bir sistem.

Ümitli olmamızın sebebi developer'ının crypto dünyasına yenilikler getirmiş olması ve dahasını yapabilecek kapasitede olması. Şu an piyasada olan coinlerin %99'dan daha üstün bir teknoloji kullanıyor.

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
June 02, 2015, 05:30:14 PM

PoS ve masternode zaten Crave'in getirdiği ve adamakıllı bir tek bu coinde çalışan bir sistem.

Ümitli olmamızın sebebi developer'ının crypto dünyasına yenilikler getirmiş olması ve dahasını yapabilecek kapasitede olması. Şu an piyasada olan coinlerin %99'dan daha üstün bir teknoloji kullanıyor.
Senin takip ettigin coinler genelde bos cikmiyor.ilk bosa cikan btc ile denemek lazim
gokcey
Full Member

Activity: 208
Merit: 100

View Profile
June 02, 2015, 10:02:15 PM

0.00055000 den 900 adet aldım bekliyelim bakalım Smiley
Starin
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
June 02, 2015, 10:50:02 PM

Evet, giriş yapmak için ideal fiyatlar gibi gözüküyor. Daha önce daha pahalıya aldıysanız toplam maliyetinizi düşürmek adına da alabilirsiniz. Bugün ben ve birkaç kişi developer ICM ile mesajlaşmış, göründüğü kadarıyla CRAVE üzerinde çalışmaya devam ediyor. Sadece altcoin marketlerinin hareketsizliğinden dem vurdu. Zannediyorum bir sonraki büyük güncellemeyi altcoin marketleri hareketlenince yayınlayacak.

Starin
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
June 04, 2015, 06:45:08 PM

Starin
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
June 04, 2015, 10:00:46 PM

Özel istek üzerine gorilla.exchange'e eklendik.

https://gorilla.exchange/market?pair=CRAVE/MMXIV
https://gorilla.exchange/market?pair=CRAVE/TEETH
https://gorilla.exchange/market?pair=CRAVE/BUCKS
https://gorilla.exchange/market?pair=CRAVE/VARY

goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
June 05, 2015, 05:52:52 AM

crave i o kadar met ettinizki , artık ufak bir yatırımla bende girmeyi düşünmeye başladım.  Smiley

Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: