Bitcoin Forum
April 25, 2024, 12:19:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ce parere aveti despre cloudminr ?  (Read 2856 times)
scrembo (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 85
Merit: 1


View Profile
June 09, 2015, 07:01:45 AM
 #1

Salut !

Ma intereseaza sa aflu pareri despre site-ul respectiv daca il foloseste cineva ?
Ce experienta aveti cu el ?

Sunt indecis in privinta a unei investitii de $2k in bitcoin mining.

Am un prieten care o duce bine cu site-ul respectiv si face 0.69 BTC per day in medie in acest moment.

http://s13.postimg.org/8cmxlv62f/heha.png

Asta dupa 4 luni de zile implementand o strategie de investirea bitcoinului zilnic generat in ultimele 24 in hashrate si cu buget de start de $500.

Aveti experienta cu site-ul respectiv ?

Mersi Paul
No Gods or Kings. Only Bitcoin
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714047550
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714047550

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714047550
Reply with quote  #2

1714047550
Report to moderator
1714047550
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714047550

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714047550
Reply with quote  #2

1714047550
Report to moderator
spetsnaz99
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 40
Merit: 0


View Profile
June 12, 2015, 11:38:34 AM
 #2

Sal, dupa parerea mea e o mare teapa ca multe altele de acest gen.Cu ceva vreme in urma am avut si eu o experienta cu un site de gen, este vb de "cointellect, parca-i spunea , unde am luat 2 contracte si clar ca teapa.Au aparut diverse intirzieri ale platilor dupa care au sistat oamenii platile sub diverse pretexte, ba a scazut btc-ul, ba retehnologizare, vrajeala, mai scurt TEAPA !Acum na, 1-2000$ inseamna ceva , dar 20K e cu totul alta poveste..Dupa parerea mea sa investesti atit cit iti poti permite sa pierzi .Te sfatuiesc sa privesti situatia realist si sa nu te imbeti cu apa rece, mai bine pui mina si-ti cumperi niste scule bune, de pe urma rarora ai un venit constant si SIGUR 100% si tot cam pe acolo, fata de ce primeste prietenul tau, acum na, faci si tu cum simti ..
DanielRo
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 689
Merit: 501



View Profile
June 15, 2015, 02:45:44 PM
 #3

Pretul pe GHs pare ok, 0.0012 BTC / GHs.
Daca e teapa sau nu nu stiu. Eu ti-as recomanda https://zeushash.com/ chiar daca pretul e cu 10% mai mare 0.00131461 BTC / GHS. Am cumparat de la ZeusMiner asic-uri din Hong Kong si mi-au venit.
Daca vrei sa fii si mai sigur are userul tutorialevideo de vanzare asa ceva http://olx.ro/oferta/contracte-de-minat-bitcoin-12-luni-ID28Sdt.html#790b086a4f. Poti discuta la telefon cu el, iti da remote sa vezi aparatul, mentenanta, sms daca face modificari la reteau electrica. E un pic mai scump decat ceilalti.

Nothing is impossible :-)
scrembo (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 85
Merit: 1


View Profile
June 15, 2015, 06:43:04 PM
 #4

Daca investesc $500 in sculele mele nu pot ajunge in 4-5 luni la 0.5 BTC pe zi nici poveste.

Daca investesc $500 aici pot ajunge in 4-5 luni la 0.5 BTC re-investind zilnic bitcoinul generat.

Sunt de peste 1 an pe piata astia acuma chiar teapa nu sunt pentru am exemple clare fac 0.5 BTC pe zi dupa 4-6 luni.

Normal ca daca pretul unul bitcoin scade dramatic lor nu le mai merita mineritul si inchid totul. Dar teapa nu sunt.

Sal, dupa parerea mea e o mare teapa ca multe altele de acest gen.Cu ceva vreme in urma am avut si eu o experienta cu un site de gen, este vb de "cointellect, parca-i spunea , unde am luat 2 contracte si clar ca teapa.Au aparut diverse intirzieri ale platilor dupa care au sistat oamenii platile sub diverse pretexte, ba a scazut btc-ul, ba retehnologizare, vrajeala, mai scurt TEAPA !Acum na, 1-2000$ inseamna ceva , dar 20K e cu totul alta poveste..Dupa parerea mea sa investesti atit cit iti poti permite sa pierzi .Te sfatuiesc sa privesti situatia realist si sa nu te imbeti cu apa rece, mai bine pui mina si-ti cumperi niste scule bune, de pe urma rarora ai un venit constant si SIGUR 100% si tot cam pe acolo, fata de ce primeste prietenul tau, acum na, faci si tu cum simti ..
scrembo (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 85
Merit: 1


View Profile
June 15, 2015, 06:52:48 PM
 #5

Salut, singura problema este ca nu pot cumpara GH/s zilnic pe bitcoin generati in ultimele 24 de ore asa cum vreau.

Pretul pe GHs pare ok, 0.0012 BTC / GHs.
Daca e teapa sau nu nu stiu. Eu ti-as recomanda https://zeushash.com/ chiar daca pretul e cu 10% mai mare 0.00131461 BTC / GHS. Am cumparat de la ZeusMiner asic-uri din Hong Kong si mi-au venit.
Daca vrei sa fii si mai sigur are userul tutorialevideo de vanzare asa ceva http://olx.ro/oferta/contracte-de-minat-bitcoin-12-luni-ID28Sdt.html#790b086a4f. Poti discuta la telefon cu el, iti da remote sa vezi aparatul, mentenanta, sms daca face modificari la reteau electrica. E un pic mai scump decat ceilalti.
DanielRo
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 689
Merit: 501



View Profile
June 16, 2015, 08:30:17 AM
 #6

Daca investesc $500 in sculele mele nu pot ajunge in 4-5 luni la 0.5 BTC pe zi nici poveste.

Daca investesc $500 aici pot ajunge in 4-5 luni la 0.5 BTC re-investind zilnic bitcoinul generat.

Sunt de peste 1 an pe piata astia acuma chiar teapa nu sunt pentru am exemple clare fac 0.5 BTC pe zi dupa 4-6 luni.

Normal ca daca pretul unul bitcoin scade dramatic lor nu le mai merita mineritul si inchid totul. Dar teapa nu sunt.

Sal, dupa parerea mea e o mare teapa ca multe altele de acest gen.Cu ceva vreme in urma am avut si eu o experienta cu un site de gen, este vb de "cointellect, parca-i spunea , unde am luat 2 contracte si clar ca teapa.Au aparut diverse intirzieri ale platilor dupa care au sistat oamenii platile sub diverse pretexte, ba a scazut btc-ul, ba retehnologizare, vrajeala, mai scurt TEAPA !Acum na, 1-2000$ inseamna ceva , dar 20K e cu totul alta poveste..Dupa parerea mea sa investesti atit cit iti poti permite sa pierzi .Te sfatuiesc sa privesti situatia realist si sa nu te imbeti cu apa rece, mai bine pui mina si-ti cumperi niste scule bune, de pe urma rarora ai un venit constant si SIGUR 100% si tot cam pe acolo, fata de ce primeste prietenul tau, acum na, faci si tu cum simti ..
Prietenul tau pot spune ca a avut si noroc. Dificultatea de pe 5 aprilie e identica cu cea din 14 iunie. Aproape 3 luni in care dificultatea nu a crescut. Nu cred ca vor mai trece 3 luni in care sa nu creasca.

Nothing is impossible :-)
scrembo (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 85
Merit: 1


View Profile
June 22, 2015, 07:35:46 PM
 #7



Am investit si am ajuns la 2171 GH/s in 3-4 zile

Prin Septembrie sunt peste 6000 GH/s fara ca sa investesc din buzunarul meu.

Am fost si platit in prima saptamana de plata pe care am prins-o.

In total au platit 311 BTC pentru ultima saptamana.



jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
July 08, 2015, 07:39:25 PM
 #8

Prin septembrie s'ar pute sa fii si fara GH si fara btc Wink
giustone
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 238
Merit: 100


View Profile
July 09, 2015, 08:24:23 PM
 #9

E cea mai mare prostie cloud mining,e un hyip mai smecher sa nu iti dai seama.
Am avut si eu cumparat acuma un an parca,era un site din canada cu logo un porc nu ii mai stiu numele,era foarte serios,dupa vreo 2 luni s-a inchis si am pierdut BTC,bine ca nu era vorba de cine stie ce suma.
Ai grija ce faci!
Mai bine vinde ghs daca poti, chiar daca iesi pe minus 5% din ce ai investit,macar nu pierzi tot Smiley
Nu zic poate sunt si siteuri serioase,dar la alea nu faci profit,exemplu cex.io,cand a scazut btc au inchis cloudmining Smiley
Era aici pe forum o solutie romaneasca de minat,incearca mai bine acolo.

majestymage
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 994
Merit: 504



View Profile WWW
July 14, 2015, 02:46:18 PM
 #10

cred ca deja au dat-o chix

                                             ██████
                                             ██████▄▄
                                             ██████  ▀▀▀▄▄▄  ▄▄▄▄
         ▄▄▄▄▄                             ▄▀ █ ▀▄         █▀████
         █████          ████             ▄▀   █   ▀▄     ▄▀   █
         █████          ████       ▄▄▄▄▄▀     █     ▀▄ ▄▀    █
       ▄▀     █         █▀▄█▀▄     █████     █       ▄▀▄    █
     ▄▀        ▀▄      █▄█▄▄█▄▀█▀▀▀█████     █     ▄▀   ▀▄ █
█████      ▄▄▄▄▄██▀▀▀▀█ █   ▀▄  ▀▄   █ █     █   ▄▀     █████
████████▀▀▀       █  █  █    █    ▀▄█   █  ████▄▀       █████
█████   ▀▀▀▀▀▄▄▄▄▄ ▀█  █      █    █▀▄   █▄████         ▄▀
                  ▀█▀▀███     ▀▄  █  ▄█▀▀  █          ▄▀
                  █  ▄▀▀▀      █ █▄▀▀  ▀▀▄  █       ▄▀
             ░█████▄▀         ████        ▀▀▄█    ▄▀
              █████           ████▀▀▀▄▄▄      ███████
              ▀▀▀▀▀                     ▀▀▀▄▄▄███████
                                              ███████
                                              ▀▀▀▀▀▀▀
/iTEX/./INNOVATING TRADING EXCHANGE/.
/Whitepaper/ /Sign Up/ /Buy Token Now/


         ▄▄▄█████▄▄▄
      ▄███████████████▄
    ▄███████████████████▄
   ███████████████████████
  ████ ▀███████▀    ▀██████
 █████▌  ▀▀███        ▄█████
▐██████▄             ▐██████▌
▐█████▄               ██████▌
▐███████▄            ███████▌
 ███████▄          ▄████████
  ████████       ▄█████████
   █████▀   ▄▄▄███████████
    ▀███████████████████▀
      ▀███████████████▀
         ▀▀▀█████▀▀▀


         ▄▄▄█████▄▄▄
      ▄███████████████▄
    ▄███████████████████▄
   ███████████████████████
  ████████████████▀▀▀ ▐████
 ███████████▀▀▀  ▄█▀  ██████
▐█████▀▀▀      ▄█▀    ██████▌
▐███▄▄▄    ▄▄██▀     ███████▌
▐████████ ███▀       ███████▌
 ████████▌█          ███████
  ████████ ▄▄██▄    ███████
   ███████████████▄ ██████
    ▀███████████████████▀
      ▀███████████████▀
         ▀▀▀█████▀▀▀


         ▄▄▄█████▄▄▄
      ▄███████████████▄
    ▄███████████████████▄
   ███████████████████████
  █████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█████
 █████     ▄▄          █████
▐█████     ████▄▄      █████▌
▐█████     ████████    █████▌
▐█████     ████▀▀      █████▌
 █████     ▀▀          █████
  █████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█████
   ███████████████████████
    ▀███████████████████▀
      ▀███████████████▀
         ▀▀▀█████▀▀▀
maniacmusic
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 80
Merit: 2


View Profile
October 02, 2015, 04:27:04 PM
 #11

in 29 iunie am primit ultima plata de la ei, cam la o treime din ce primeam saptamanal. oricum au fost printre cei mai seriosi provideri de cloud mining

cea mai mare teapa ever a fost Paycoin si Zen Cloud
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!