Bitcoin Forum
May 06, 2024, 01:03:41 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Türkiyedeki Bitcoin..  (Read 11005 times)
dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
December 06, 2015, 02:55:34 PM

Şöyle yönetimi genç, gençlere yönelik politikalarla ortaya çıkan , teknolojiyi , yenilikleri felsefe haline getirmiş, Bitcoin i parti programına alıp bağışlarını bu şekilde en azından "farkındalık" yaratmak için alan bir parti olsa... Bence fena olmazdı.

iş keşkelere ve olsaydılara kalırsa hemen herkesin, hepimizin böyle bir parti olsa dediği çok şey var
Ne yazık ki durum bu
konumuza gelecek olursak bitcoin ile bağış toplamak işin maddi getirisi bir yana o partinin en azından yeni gelişmelerden haberdar olduğu mesajını verebilir..
1714957421
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714957421
Reply with quote  #2

1714957421
Report to moderator
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714957421
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714957421
Reply with quote  #2

1714957421
Report to moderator
raskolnberg
Full Member

Activity: 222
Merit: 100

View Profile
December 07, 2015, 01:22:31 AM

eğer türkiyede siyasi partiler bitcoin kabul ederse bitcoin in yaygınlaşıp kullanımının artacağını düşünüyorum fakat siyasi partiler bir bakarız kara para aklama kurumları olabilirler
Surger
Full Member

Activity: 238

View Profile
December 07, 2015, 09:27:48 AM

eğer türkiyede siyasi partiler bitcoin kabul ederse bitcoin in yaygınlaşıp kullanımının artacağını düşünüyorum fakat siyasi partiler bir bakarız kara para aklama kurumları olabilirler

Dediğiniz gibi bu aslında siyasi partilerden çok bitcoine yarar sağlar
kim kullanırsa kullansın biz karlı çıkarız Smiley
Dilemma
Full Member

Activity: 168

View Profile
December 07, 2015, 11:09:15 AM

Bitcoinin adının geçtiği her türlü legal organizasyon bitcoine yarar..
Keşke yapılmış olsa..

Roronoa
Full Member

Activity: 201

View Profile
February 09, 2016, 03:32:47 PM

Ön ayak olmaya çalıştım bu konuda, hatta TR Forum modu EAL de destek verdi bu konuda ancak nedeni nedir bilmiyorum ama bir öneriden öteye gidemedi.

Türkiye'de Bitcoin'le "içli dışlı" (olabilecek) olan tek parti var "Liberal Demokrat Parti". Facebook üzerindeki resmi gruplarına uzun zamandıır üyeydim, genel seçim öncesi bitcoin ile bağış toplamaları konusunda hem FB grubunda hem de buradaki BTCTürk başlığında her iki tarafa da çağrıda bulundum. Söz konusu FB grubu üzerinde LDP Genel Sekreteri Olcayto Satı bey ekleneceğini ümid ediyorum demişti (Ocak 2015'te). Ancak eklenmedi.

LDP - BTCTürk konusuna gelince; BTCTürk'ün kurucusu Kerem bey LDP'nin kurucusu Besim Tibuk Bey'in oğlu. Besim bey siyaseti bırakmış olsa da arada bir organik bağ olduğunu "düşünüyorum". Arada organik bir bağ bulunmasa bile toplanan Bitcoinlerin nakite çevrilmesi ve LDP'ye aktarılması konusunda çok rahat yardımcı olabilirlerdi diye düşünüyorum.
Konuyu okuduğumda bunu yapsa yapsa LDP yapar demiştim kendi kendime. Bir kaç yıl önce bir kaç politikaları hakkında mail atmıştım genel sekreter mail'i genel başkana yönlendirdi bir kaç gün sonra direk genel başkan cevapladı. Sizin de görüşleriniz genel sekreter tarafından cevaplanmış. Yani halkın görüşlerini en azından dinleyip cevap veriyorlar. Yönetimin kendi aralarında ufakta olsa tartışmış ve Bitcoin'i bilen kişi sayısının azlığı veya TL'ye çevirme sorunu, kara para aklamakla itham edilebilme gibi ihtimaller yüzünden eklememe kararı aldıklarını düşünüyorum. En azından böyle olduğunu umut ediyorum. Tekrar şansımızı denersek LDP'nin Bitcoin ile de bağış almaya başlayacağına inanıyorum. Hatta gözden çıkarabileceğim 10TL değerinde Bitcoin olduğunda cüzdanlarım da ben de şansımı denemeyi düşünüyorum. Adamlara Bitcoin'le bağış kabul ettirip de bağış yapmamak olmaz. Şu sıralar LDP sosyal medya hesapları sayesinde adını azda olsa duyuruyor Bitcoin'le bağış kabul etmeleri durumunda bunun Türkiye'de Bitcoin'in gelişmesine büyük yardımı olacağı kanaatindeyim.

Bu arada Kerem Tibuk adını ilk duyduğumda aklıma Besim Tibuk gelmişti. Acaba bir akrabalıkları var mı diye merak etmiştim. Meğerse oğluymuş.
king1982
Full Member

Activity: 154

View Profile
February 09, 2016, 06:31:31 PM

Bizim ülkemizde yani Türkiyede  çevremize baktığımızda çok  kişinin bitcoin hakkında bilgi sahibi olmadığını görüyorum bunların içinde üniversite mezunları yada teknoloji alanında çalışanlar da dahil bitcoinin Türkiyede kullanıcısının artması ya da yaygınlaşması için en az 5 yılın gerekli olduğunu düşünüyorum.
magnific61
Full Member

Activity: 182

View Profile
February 09, 2016, 09:12:24 PM

Hicbir partiye kolay kolay bagis, yapacagimi sanmadigim icin bu konu, beni hic ilgilendirmiyor.  Belki STK olabilir ama parti olasi gorunmuyor benim icin.
hugoworld
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 251

View Profile
February 09, 2016, 11:33:50 PM

Türkiye de bitcoin ile bağış kabul edecek zihniyette bir parti yok. Hepsi demode çünkü. Ama bir yardım kampanyasına falan bitcoin ile çok rahat bağış toplanabilir. Gayette pratik ve mantıklı olur. Stklar bu tür organizasyonlar yapsalar hem bitcoin tanınır hemde daha rahat hareket edebilirler.

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
February 10, 2016, 04:25:44 AM

Bir Bitcoin kalmisti siyasete malzeme.
Bitcoini siyasete malzeme etmeyin ettirmeyin. Bir kere Bitcoinin ruhuna ters bu durum yahu. Siyasiler bir seyide bagis toplamadan, calmadan, cirpmadan kendi emekleri ile yapsinlar.
Turkiyede siyaset=Hirsizlik
Ankara
Legendary
*

Activity: 952

View Profile
February 10, 2016, 03:46:21 PM

Bitcoini siyasete malzeme etmeyin ettirmeyin. Bir kere Bitcoinin ruhuna ters bu durum yahu. Siyasiler bir seyide bagis toplamadan, calmadan, cirpmadan kendi emekleri ile yapsinlar.

Bunu yaşadığınız Amerika Birleşik Devletleri için de söylüyor musunuz? Oradaki seçimlerde tamamen parayı veren düdüğü çalar durumu var. Bağışlar seçim kampanyalarına büyük etki ediyor.
Türkiye'de işler tam olarak öyle değil. Kutuplaşmanın hat safhaya çıktığı, oy geçişkenliğinin en düşük seviyesinde kaldığı şu dönemde ve %10'luk barajın olduğu acayip seçim sistemimizde bağışlar pek bir şey ifade etmeyecektir. Ancak herhangi bir parti bu yola başvursa Bitcoin'in tanıtımına olumlu etkisi olabilir. "Any publicity is good publicity."
Roronoa
Full Member

View Profile
February 11, 2016, 12:51:24 AM

Türkiye'de %10 barajını geçemeyen partiye devlet 1 kuruş bile vermiyor. Ama barajı geçenlere aldığı oy sayısı çarpı 30 TL'den daha fazla para gidiyor seçimlerde. Ve %10 barajını geçen partileri iş adamları desteklerken hatta aday adayı olup kendi parasını saçarak reklamını yaparken barajı geçemeyen partiler kendi küçük imkanlarıyla bir şeyler yapmaya çalışıyor. Bu yüzden halktan toplanan bağışlar küçük partiler için önemli. Devletin bizim paramızı yani vergileri bu şekilde har vurup harman savunması hoş bir şey değil ama değişeceğe de benzemiyor. Bu ortamda küçük partiler ne yapsın. Bu küçük partilerin bazıları var ki savundukları görüşlerin çoğunu Türkiye'de savunan bir parti yok tutup bu partilere oy alamıyorsunuz bari kapatın partiyi demek olmaz. Adamlar kendi hallerinde düşüncelerini savunup yaymaya çalışıyorlar. Bu tarz partilerin yaptığı da siyaset ama şanslı olanlar bir kaç belediye başkanı ve belediye meclis üyesi haricinde yerel yönetimde bile söz sahibi değil. Neyin hırsızlığını yapacak bunlar. Adamlar kira parasını ödeyecek güçleri olmadığından bir sürü ile il başkanlığı açamıyor. Bu tarz partilerin görüşlerini sevip daha çok tanınmasına destek vermek isteyenlerin para bağışında bulunması gayet normal. Küçük partiler üzerinde bu kadar durmamın nedeni sadece küçük partilerin bağışa ihtiyacının olması. Büyük partilere zaten çıkar ilişkisi yüzünden kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez hesabı doğrudan veya dolaylı yoldan bağış yapan, yardım eden çok. Eğer bu büyük partilere temiz duygularla bağış yapan varsa paraları boşa gidiyor demektir çünkü zaten devlet partinin ihtiyaç duyduğundan çok daha fazlasını veriyor partiye. Tabi küçük bir partiye bağış yapmak herkese hitap etmez çünkü aldıkları oy ortada. Bu kadar az destekleyen kişiden bağış yapan kişi sayısı da az olur. Bitcoinle bağış yapacak kişi sayısı çok çok daha az...
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
February 12, 2016, 11:19:53 AM

Çok tehlikeli olacağını düşünüyorum bu olayın.
Elbette bitcoin adına sevindirici bir haber olurdu ama çok iyimser bakıyorsunuz. Biri bütün toplanan bitcoin'i yürütüp giderse ne yapacaksınız?
Bu sefer de bitcoin ile hırsızlık diye manşet olacak. O yüzden dikkat.
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
April 01, 2016, 10:42:52 PM

Çok boş bir konu olmuş,kusura bakmayın  millette yazmak için yazmış..(benim gibi) Bu işler iteklemekle olurmu...
cakir
Legendary
*

Activity: 1274

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
April 02, 2016, 03:49:19 PM

Türkiye'de %10 barajını geçemeyen partiye devlet 1 kuruş bile vermiyor. Ama barajı geçenlere aldığı oy sayısı çarpı 30 TL'den daha fazla para gidiyor seçimlerde. Ve %10 barajını geçen partileri iş adamları desteklerken hatta aday adayı olup kendi parasını saçarak reklamını yaparken barajı geçemeyen partiler kendi küçük imkanlarıyla bir şeyler yapmaya çalışıyor. Bu yüzden halktan toplanan bağışlar küçük partiler için önemli. Devletin bizim paramızı yani vergileri bu şekilde har vurup harman savunması hoş bir şey değil ama değişeceğe de benzemiyor. Bu ortamda küçük partiler ne yapsın. Bu küçük partilerin bazıları var ki savundukları görüşlerin çoğunu Türkiye'de savunan bir parti yok tutup bu partilere oy alamıyorsunuz bari kapatın partiyi demek olmaz. Adamlar kendi hallerinde düşüncelerini savunup yaymaya çalışıyorlar. Bu tarz partilerin yaptığı da siyaset ama şanslı olanlar bir kaç belediye başkanı ve belediye meclis üyesi haricinde yerel yönetimde bile söz sahibi değil. Neyin hırsızlığını yapacak bunlar. Adamlar kira parasını ödeyecek güçleri olmadığından bir sürü ile il başkanlığı açamıyor. Bu tarz partilerin görüşlerini sevip daha çok tanınmasına destek vermek isteyenlerin para bağışında bulunması gayet normal. Küçük partiler üzerinde bu kadar durmamın nedeni sadece küçük partilerin bağışa ihtiyacının olması. Büyük partilere zaten çıkar ilişkisi yüzünden kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez hesabı doğrudan veya dolaylı yoldan bağış yapan, yardım eden çok. Eğer bu büyük partilere temiz duygularla bağış yapan varsa paraları boşa gidiyor demektir çünkü zaten devlet partinin ihtiyaç duyduğundan çok daha fazlasını veriyor partiye. Tabi küçük bir partiye bağış yapmak herkese hitap etmez çünkü aldıkları oy ortada. Bu kadar az destekleyen kişiden bağış yapan kişi sayısı da az olur. Bitcoinle bağış yapacak kişi sayısı çok çok daha az...
Hazine'den seçim yardımı alabilmek için bir önceki seçimde en az %3 oy almış olma zorunluluğu var. Seçim yardımında baraj 10 değil 3.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
Roronoa
Full Member

View Profile
April 03, 2016, 08:31:53 PM

Hazine'den seçim yardımı alabilmek için bir önceki seçimde en az %3 oy almış olma zorunluluğu var. Seçim yardımında baraj 10 değil 3.
Doğru 2011-2015 arasında bir yılda %10'dan %3'e indi. Büyük ihtimalle %3 ile %10 arası oy alan bir parti olmadığından bunları yazarken kafam karışmıştır.
fuathan
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
April 10, 2016, 11:46:54 PM

Bu arada başlık bana şu soruyu anımsattı... Her ülkede kaç BTC olduğuna dair bir çalışma internette var mıdır?..
GALATASARAY GS
Newbie
*

Activity: 18
Merit: 0

View Profile
April 12, 2016, 09:08:15 AM

Tüm siyasi partilerin blockchain temelli gelirlerini kanıtlaması zorunluluğu getirilse harika olur.
cakir
Legendary
*

Activity: 1274

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
April 13, 2016, 06:50:54 PM

Bu arada başlık bana şu soruyu anımsattı... Her ülkede kaç BTC olduğuna dair bir çalışma internette var mıdır?..
Hayır yok. Olması da mümkün değil.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
April 13, 2016, 09:49:12 PM

Tüm siyasi partilerin blockchain temelli gelirlerini kanıtlaması zorunluluğu getirilse harika olur.
İşte bu fikir güzel

signature not found.
lahmacunkuregi
Sr. Member

Activity: 403
Merit: 250

internet aktivist

View Profile
April 14, 2016, 07:53:24 AM

Kesinlikle hepimiz elimizden geldiği kadar destek verirdik hepsi toplasa şahsen 1 tanesi hariç hepsine elimden geldiğince destek olurdum topluluğun gelişmesinde bir katkım olurdu ama şu an için bitcoin ne onu bile bilmiyorlar  Sad

ayrıca;

eminim böyle bir bağış toplansa tüm partiler vatandaşın gözünde iyi gözükmek için hepsi kanıtlamaya çalışırdı zaten

Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: