Bitcoin Forum
May 03, 2024, 03:09:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Türkiye içinde S7 batch alımı ilgi görür mü?  (Read 1747 times)
Bitshire Hashaway (OP)
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
January 19, 2016, 07:26:33 AM

Örneğin ben 10 adet 20 adet s7 getirteceğim , işin psu bulma dahil olmak üzere gümrük vs her işi ile ilgilenip alacak kişilere sadece parayı verip evinde S7'nin gelmesini bekleyecek.

Bu tarz bir toptan alıma istek çıkar mı?
1714748940
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714748940
Reply with quote  #2

1714748940
Report to moderator
1714748940
Hero Member
*

Ignore
1714748940
Reply with quote  #2

1714748940
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714748940
Hero Member
*

Ignore
1714748940
Reply with quote  #2

1714748940
Report to moderator
1714748940
Hero Member
*

Ignore
1714748940
Reply with quote  #2

1714748940
Report to moderator
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
January 19, 2016, 08:05:06 AM

Bir nevi ön sipariş toplayacaksın öncesinde belki ufak miktarda bir kaporada alabilirsin ama güven sağlaman ve uygun bir fiyat söylemen lazım aklındaki fiyat nedir?
Bitshire Hashaway (OP)
Member
**

View Profile
January 19, 2016, 08:12:25 AM

Şuan için planlamıyorum , eğer öyle bir istek olursa zaten ücreti peşin almadan yapmak mümkün değil , satın alacağını söyleyen kişi sonradan vazgeçtiği takdirde satılamaz bir S7 ile kalma riski var ortada.

En az %50 ödemeli yapılır öyle bir durum yapıldığında. Gümrük + psu ve yapılabilecek masrafları hesapladığımızda , bitmain sitesinde yazan fiyatın üstünde olacağı kesin.
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
January 19, 2016, 08:15:11 AM

Şuan için planlamıyorum , eğer öyle bir istek olursa zaten ücreti peşin almadan yapmak mümkün değil , satın alacağını söyleyen kişi sonradan vazgeçtiği takdirde satılamaz bir S7 ile kalma riski var ortada.

En az %50 ödemeli yapılır öyle bir durum yapıldığında. Gümrük + psu ve yapılabilecek masrafları hesapladığımızda , bitmain sitesinde yazan fiyatın üstünde olacağı kesin.

Böyle bir durumda kimsenin zarar görmeden alışveriş yapabilmesi için escrow kullanmak şarttır. Kaporalar escrow da durur.
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
January 19, 2016, 08:16:21 AM

ücretin tamamını ürün gelmeden isterseniz ve yurtdışından 1 ay kadar sürecekse ürünün gelmesi bir çok kişi buna sıcak bakmaz bunu kırmak içinde çok çok uygun bir fiyat söylemeniz gerekir.
Bitshire Hashaway (OP)
Member
**

View Profile
January 19, 2016, 08:30:38 AM

Ücretin escrowda kalması dahilinde , bütün batch kendi cebimden ödeyeceğim şekilde gelmek zorunda olur.

Bu da demek ki , 10 adet gelse , tanesi 1200 dolardan 12000 dolar bugün yaklaşık 36 bin tl eder.

Benim bu işi yapıp malzemeleri getirtmem , en uygun en ucuz yoluyla , 40 bin lira civarı edecektir.

Ödeme almadan 40 bin liralık yatırım yapabilecek durumda olsaydım , direk kendim için getirir mine ederek kazanırdım parayı.  Şuan için türkiyede satın alacak kişilere güvenerek 40 bin liralık yatırım yapılabilecek bir alım-satım güveni oluşmuş bir platform yok malesef. Kimse o riske giremez , girmemeli.

Benim düşüncem , bütün masraflar + komisyon karşılığı insanların uğraşmadan evlerine kapıya teslim s7 alabileceği bir ortam sağlamak , ucuza bedavadan hem iş yapmayıp hem kapıda teslim alıp hem zarara uğratacak bir işi kimse yapmayacaktır.
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
January 19, 2016, 10:09:02 AM

Ücretin escrowda kalması dahilinde , bütün batch kendi cebimden ödeyeceğim şekilde gelmek zorunda olur.

Bu da demek ki , 10 adet gelse , tanesi 1200 dolardan 12000 dolar bugün yaklaşık 36 bin tl eder.

Benim bu işi yapıp malzemeleri getirtmem , en uygun en ucuz yoluyla , 40 bin lira civarı edecektir.

Ödeme almadan 40 bin liralık yatırım yapabilecek durumda olsaydım , direk kendim için getirir mine ederek kazanırdım parayı.  Şuan için türkiyede satın alacak kişilere güvenerek 40 bin liralık yatırım yapılabilecek bir alım-satım güveni oluşmuş bir platform yok malesef. Kimse o riske giremez , girmemeli.

Benim düşüncem , bütün masraflar + komisyon karşılığı insanların uğraşmadan evlerine kapıya teslim s7 alabileceği bir ortam sağlamak , ucuza bedavadan hem iş yapmayıp hem kapıda teslim alıp hem zarara uğratacak bir işi kimse yapmayacaktır.
O yuzden bir miktar sermayeye ihtiyacınız var. Herkesin guvenebilceği bir sistem ancak su sekilde olabilir.
Siparisi veren parayı escrowa teslim eder. Siz siparişi verirsiniz teslim alıp adrese gönderirsiniz escrow parayı size gönderir. Karsılıgında escrow %0.5 komisyon alır.sizde maliyete %10-15 kar ekleyip satarsınız. Alan memnun satan memnun olur. Yada kredi kartından ön provisyon falan cekerek escrowsuz bu işi halledersiniz ama bu seferde fatura kesmek zorunda kalırsınız maliyetler cok yukselir.
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
January 19, 2016, 10:20:59 AM

Madem böyle bir düsünceniz var öncelikle 10 tane die hesap edip sermayem yok demektense 2 adet alın önsipraris seklinde alacak kisiler escrow a yatırsın kapora yada %50 yi siz 2 adetini getirin satın daha sonra 3-4-5 şeklinde gidebilirsiniz.Şuan ki satış fiyatından uyguna vermeniz lazım ki siz cihazı siparis edip elinize ulasması cok rahat 1 ay demek cihazın 1 aylık kazancını direk düsmeniz lazım en azından...Fiyat 1200 $ demissiniz tüm masraflar dahil olaramak mı hesapladınız çünki şuan 980$ bitmain fiyatı....
Bitshire Hashaway (OP)
Member
**

View Profile
January 19, 2016, 11:02:59 AM

Hashnest'te gördüm orada cloud mining yapıyorum şuan , orada 1200$ yazıyordu.

Bu işin çok sakat olduğu belli. Hem yurtdışından kendi paranızla getirteceksiniz , hem masrafları (özellikle gümrük) karşılayacaksınız , hemde insanlar sizin bitmainden ucuza satmanızı bekleyecek , en iyisi yine cloud için harcayıp o parayı çıkartmak şuan için , cloud işinde en azından yenisi çıkınca eskisini satmak kolay oluyor.
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
January 19, 2016, 05:21:17 PM

Kimse sizden bitmain den daha ucuza satmanızı istemez yada beklemez cloud taki fiyatını bilemem bitmain in kendi satıs sitesindeki fiyatı 980$ yuvarlak hesap 3000 tl siz buna kargo ve gümrük ekleyip üzerine satis karınızı ekleyip fiyat söyliceksiniz..6000 tl olmicak tabi bu fiyat Smiley....

cihaz getirip satacakların yada düsünenlerin gümrük vergisi vermeden getirme imkanı varsa kesinlikle kar ederler...Ki saticilarin cogu gümrük vergisi vermiyordur die tahmin ediyorum yoksa hicbir anlamı kalmıyor...
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
January 19, 2016, 06:30:20 PM

Bence sizin bu iş yaş. Anladığım kadarıyla siz ben getireyim ama parayı önceden veri diyorsunuz. Üstelik bir artısı da yok. Ne daha erken gelmesini vaat ediyorsunuz nede başka bir şey. Sizin dediginizi adam kenside yapabilir.

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
Bitshire Hashaway (OP)
Member
**

View Profile
January 20, 2016, 05:33:19 AM

Kendisi yaptığı takdirde siparişi verip gümrükten geçirip psu bulup mine etmeye başlayabilir. Benim düşüncem bunlarla uğraşmak istemeyen kişiler içindi. Cloud Miner düşüncesi çıktıktan sonra pek tepki alamayacak bir düşünceymiş zaten.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: