Bitcoin Forum
May 12, 2024, 10:39:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Mining Projesi İçin Faizli Borç - 3 BTC (%20 arası faiz) GÜNCELLENDİ - SON 3 BTC  (Read 2268 times)
Starin (OP)
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

Infected Mushroom

View Profile WWW
August 07, 2015, 01:27:57 PM
Last edit: August 14, 2015, 06:01:54 PM by Starin

Arkadaşlar, abiler merhaba. Bu konuyu birkaç üyeye de danıştıktan sonra açmaya karar verdim. Bazılarınızın da bildiği gibi hemen hemen tüm boş vaktimi bitcoin ile geçiriyorum. Bu bağlamda uzun zamandır düşük maliyetli ufak bir mining rig'i oluşturmak üzerine planlar ve araştırmalar yapıyorum. Uzun zaman sonra arkadaşımın an itibariyle Almanya'da olması sebebiyle aradığım fırsatı buldum. Uygun fiyata istediğim cihazlar denk geldi ancak bunları karşılayabilmek için borca ihtiyacım var.

Aşağıda iş planımı kısaca geçiyorum, borç vermek isteyen arkadaşlara kimlik bilgilerim ve lokasyonum dahil tüm detayları aktaracağım. Zaten forumdan olcaytu2005, Çakir ve mhanbostanci ile bir süredir gerçek hayatta da tanışıklığımız var. Kendilerinin de yorumlarını bekliyorum.

Borca BTC olarak ihtiyacım var ancak dilerseniz ödemeyi BTC olarak da TL olarak da yapabilirim.
Toplam ihtiyacım olan borç 3 BTC.

Eylül'den başlamak üzere (zira minerlar Eylül başında elime geçecek ve kazım yapmaya başlayacak), 4 ayda her ay 1.70 BTC olarak geri ödeme yapacağım. Bu da 4 ay sonunda her ay 0.2 BTC faizle toplam 0.8 BTC faiz ediyor. Dilerseniz bu konuda pazarlık yapabiliriz.

Alınan tüm BTC ile minerların ücretini ve kargo masrafını karşılayacağım. Power Supply'ları kendi birikmiş paramdan alacağım. Borç vermek isteyen arkadaşlara hangi cihazı alacağımı, kaç TH gücüm olacağını detaylı bir şekilde açıklayacağım.

Öğrenci olduğum için maalesef banka kredisi alamıyorum ancak aylık 1500 lirayı bulan gelirim ve kazandığım BTC var, bu sebeple yukarıda belirttiğim geri ödeme planı maksimum süre, beklentim Eylül'den başlamak üzere en az 3 ay içinde tüm ödemenin yapılması.

Madencilik ile ilgilenen arkadaşların bildiği gibi uygun aletleri uygun fiyatlara, üstelik yurtdışından gelenin yanında getirmesi gibi tüm olanaklı koşullar maalesef her zaman bi arada sağlanamıyor. Bu fırsatı gerçekten kaçırmak istemiyorum ve desteklerinizi bekliyorum.

Dipnot olarak uzun vadede planım borcu ödedikten sonra kazanılan BTCleri biriktirip Bitmain'in yeni jenerasyonuna yatırım yapmak, yani madenciliği büyütmek ve kısa bir adımla başlayan işimi ilerletmek istiyorum.

İstediğiniz her soruyu cevaplamaya hazırım, buradan ya da özelden ulaşabilirsiniz, cep telefonumu verebilirim. Cihazların uygun ve aranan cihazlar olması sebebiyle borcun biraz da aciliyeti var. Şimdiden teşekkür ederim.

Bu arada eklemeyi unuttum, elbette borcun tek kişiden alınması en sağlıklısı olur, ancak yine de birden çok kişiyle olabilir.

1715553588
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715553588
Reply with quote  #2

1715553588
Report to moderator
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715553588
Hero Member
*

Ignore
1715553588
Reply with quote  #2

1715553588
Report to moderator
1715553588
Hero Member
*

Ignore
1715553588
Reply with quote  #2

1715553588
Report to moderator
1715553588
Hero Member
*

Ignore
1715553588
Reply with quote  #2

1715553588
Report to moderator
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
August 07, 2015, 01:35:07 PM

6btc direk veren çıkamayabilir bence 1 btc lik yada 0.5 btc lik paylara böl.
örnek olarak 1 btc yatıran birisine her ay 0.3 btc geri ödeme yap.4 ay sonunda 1 btc karşılığı 1.2 btc ödemiş olursun.
boşta btc im yok olsaydı sana düsünmeden 1 btc verebilirdim. yüzyüze tanımasamda bende yeterince güven oluşturmuşluğun var.
Starin (OP)
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
August 07, 2015, 01:44:13 PM

6btc direk veren çıkamayabilir bence 1 btc lik yada 0.5 btc lik paylara böl.
örnek olarak 1 btc yatıran birisine her ay 0.3 btc geri ödeme yap.4 ay sonunda 1 btc karşılığı 1.2 btc ödemiş olursun.
boşta btc im yok olsaydı sana düsünmeden 1 btc verebilirdim. yüzyüze tanımasamda bende yeterince güven oluşturmuşluğun var.

Selam abi, çok teşekkür ederim değerli yorumun için.

Sonradan aklıma geldi, doğru söylüyorsun. En pratik ve en mantıklısı ufak parçalara bölmek.
Buna istinaden 1 BTC ve katları olarak da alabilirim, twn'ın dediği gibi 0.3'lük aylık ödemeler ile 4 ay sonunda 1.2 olarak ödeme yapabilirim. Örnek olarak eğer 2 BTC verirseniz 0.6 BTC aylık ödemeler ile 4 ay sonunda 2.4 BTC ödeme almış olursunuz.

BTC kurundaki oynamalar göz önüne alınırsa dilerseniz borç verdiğiniz andaki kurdan hesaplayarak TL üzerinden de ödeme yapabilirim.

Tekrar teşekkür ederim.

mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
August 07, 2015, 01:49:48 PM

Starin kardeşimizin sayesinde AMBER ve Crave ile tanıştım ve yatırımlarım var.
Yaz başında Crave master node'u kurdu ve bende yatırımcılardan biriyim.
500 Crave'i gözümü kırpmadan gönderdim.
Node gelirlerini her ay söylediği zamanda düzenli gönderdi.
En ufak bir güven problemimiz olmadı.
Bu fırsatı değerlendirmesini istiyorum açıkcası.
Lütfen destekleyelim.
Ben kendi adıma 0.25 BTC gönderiyorum.
Faiz filanda istemiyorum.
Ne zaman istersen o zaman ödersin.
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
August 07, 2015, 02:34:19 PM

kolay gelsin %10 vermeyi düşünüyorsan BTCJamı deneyebilirsin.

Starin (OP)
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
August 07, 2015, 02:37:02 PM

kolay gelsin %10 vermeyi düşünüyorsan BTCJamı deneyebilirsin.

Teşekkür ederim, maalesef kısıtlı zaman zarfında BTCJam işimi görmeyecek.

to1ga
Sr. Member

Activity: 336

View Profile
August 07, 2015, 02:41:08 PM

Dostum denizbankda hesap oluşturursan 2 tane otomatik ödeme talimatına 1000 TL Faizsiz 89 TL ödemeli kredi veriyorlar evrak falan filan istemiyorlar. Bi bak istersen.
Anne ve babanın + tanıdıkların üzerinede oluşturursun hesap ödersin. çevrede sana güven duyanlar var ise.

█ █ █ █ █
█ █ ● █ █
● █ █ █ █
█ ● █ █ █
█ █ █ █ ●
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ ● █
█ █ █ █ █
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ █ ●
█ █ █ █ █
               ▄▄█  █▄▄
            ▄█████  █████▄
       ▄  █▄ ▀▀███  ███▀▀ ▄█  ▄
   ▄▄███  ████▄▄ ▀  ▀ ▄▄████  ███▄▄

▀▀███  ████▀▀ ▄  ▄ ▀▀████  ███▀▀  ▄
███▄▄  ▀  ▀▀ ▄▄███  ███▄▄ ▀▀  ▀  ▄▄███
█████▀      ▀█████  █████▀      ▀█████
█▀▀  ▄▄█  ██▄▄ ▀▀█  █▀▀ ▄▄██  █▄▄  ▀▀█
   █████  ██████      ██████  █████
█▄▄  ▀▀█  ██▀▀ ▄▄█  █▄▄ ▀▀██  █▀▀  ▄▄█
█████▄      ▄█████  █████▄      ▄█████
███▀▀  ▄  ▄▄ ▀▀███  ███▀▀ ▄▄  ▄  ▀▀███
▀  ▄▄███  ████▄▄ ▀  ▀ ▄▄████  ███▄▄  ▀
   ▀▀███  ████▀▀ ▄  ▄ ▀▀████  ███▀▀
       ▀  █▀ ▄▄███  ███▄▄ ▀█  ▀
            ▀█████  █████▀
               ▀▀█  █▀▀
█ █ █ █ █
█ █ ● █ █
● █ █ █ █
█ ● █ █ █
█ █ █ █ ●
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ ● █
█ █ █ █ █
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ █ ●
█ █ █ █ █
A Blog That Discusses About
Artificial Intelligence    The Future    Ethics on AI    and more
█ █ █ █ █
█ █ ● █ █
● █ █ █ █
█ ● █ █ █
█ █ █ █ ●
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ ● █
█ █ █ █ █
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ █ ●
█ █ █ █ █
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
August 07, 2015, 03:00:01 PM

Sana verdiğim 0.3 btc duruyorsa bu iş için kullanabilirsin onun dışında bitcoinim kalmadı zaten Smiley Faizde istemiyorum . En son benimkini ödersin.
Starin (OP)
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
August 07, 2015, 07:51:27 PM

Sana verdiğim 0.3 btc duruyorsa bu iş için kullanabilirsin onun dışında bitcoinim kalmadı zaten Smiley Faizde istemiyorum . En son benimkini ödersin.

Teşekkür ederim abi, bildiğin gibi 0.3 bittrex'de duruyor. Onu da katacağım proje fonuna.
Özel mesajla ulaşan arkadaşlar uyardı, yukarıda da belirttiğim gibi 1 BTC ve katları olarak da farklı kişilerden alabilirim borcu. Aylık 0.3 ödeme ile toplamda 4 ay sonunda 1.2 BTC olarak geri döner, bu da %20 gibi bir faiz oluyor. Ve evet, dilerseniz o andaki TL kurundan da geri ödeme yapabilirim.

Dışarıdan da borç görüşmeleri yapıyorum, dolayısı ile 6 BTC'ye ulaşamasam da buradan gelen her borç yardımcı olacaktır.

Starin (OP)
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
August 08, 2015, 02:36:51 PM

Arkadaşlar merhaba, son durumda kalan ihtiyacım 3 BTC. Pazartesiye kadar vaktim var. 3 aya bölerek ödemek üzere %20 faiz teklif ediyorum.

Bu bağlamda eğer 3 BTC'nin hepsini verirseniz her ay size 1.2 BTC olarak toplamda 3.6 BTC geri ödeme yapacağım.

1 BTC ve 2 BTC ayrışık olarak da farklı kişilerden alabilirim, yine aynı şekilde %20 faize tabii olmak üzere.

Bu durumda 1 BTC veren kişiye ayda 0.4 BTC olmak üzere 1.2 BTC geri ödeme yapacağım.
Yine bu durumda 2 BTC veren kişiye ayda 0.8 olmak üzere toplamda 2.4 BTC geri ödeme yapacağım.

Son düzlüğe geldim, tüm şartlar sağlandı. Desteklerinizi bekliyorum. Dilerseniz verdiğiniz andaki TL kurundan da ödeyebilirim.

grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
August 08, 2015, 03:49:17 PM

Ne zamana kadar toplaman lazım,pazartesi son mudur?
Starin (OP)
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
August 08, 2015, 04:01:35 PM

Ne zamana kadar toplaman lazım,pazartesi son mudur?

Abi merhaba, alacağım cihazlar piyasada çok aranan ve az bulunan cihazlar. Bu yüzden talepleri durdurarak satıcıyı bekletiyorum, Pazartesi'ye kadar süre biçti ancak Salı gününe kadar da idare edebilirim diye düşünüyorum. Durum böyle. İlginiz için teşekkür ederim.

tessierashpool
Newbie
*

Activity: 24
Merit: 0

View Profile
August 09, 2015, 06:56:50 PM

Ben ne yazık ki yatırım yapmayı düşünmüyorum çünkü bu kadar yüksek bir kar oranını hangi makineyle sağlayacağınızı düşünüp taşınıp bulamadım. Uzunca bir süre mining piyasalarına bakmama rağmen bu kadar hızlı geri dönüş sağlayacak bir teknoloji yok.

Faiz ödemelerini başka kaynaklardan gelecek paralarla mı yapacaksınız?
Starin (OP)
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
August 09, 2015, 07:27:10 PM

Ben ne yazık ki yatırım yapmayı düşünmüyorum çünkü bu kadar yüksek bir kar oranını hangi makineyle sağlayacağınızı düşünüp taşınıp bulamadım. Uzunca bir süre mining piyasalarına bakmama rağmen bu kadar hızlı geri dönüş sağlayacak bir teknoloji yok.

Faiz ödemelerini başka kaynaklardan gelecek paralarla mı yapacaksınız?

Evet elbette, hem mining kazancım hem de dışarıdan gelen ödemelerle yapacağım. Hali hazırda ufak bir GPU rigim var. Ayda 1'e yakın BTC geliri var, takip edersem daha da fazla olabiliyor. Bunun dışında 1000-1500 TL kadar ayrıca gelirim oluyor. Öğrenci olduğum için pek bir masrafım yok.

Tabii ki, maalesef bu kadar hızlı dönüş alınan bir mining yatırımı yok.

goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
August 12, 2015, 05:47:11 AM

ben starine bir miktar borç verdim. umarım projesi başarılı olur. şimdiden kendisine kolay gelsin
Starin (OP)
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
August 14, 2015, 06:01:38 PM

İlginiz için teşekkür ediyorum. Şimdilik konuyu kitliyorum, ödemeler ile güncelleyeceğim.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: