Bitcoin Forum
May 22, 2024, 09:13:11 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Hangi Internet Erişim Sağlayıcıyı Kullanıyorsunuz?
Uydunet - 4 (22.2%)
TTNet ADSL - 8 (44.4%)
Biri ADSL - 0 (0%)
turk.net ADSL - 0 (0%)
Doping ADSL - 0 (0%)
Vodafone.net ADSL - 0 (0%)
Turkcell Superonline ADSL - 4 (22.2%)
D-smart Internet ADSL - 0 (0%)
Digiturk Internet ADSL - 0 (0%)
Metronet ADSL - 0 (0%)
Turkcell Superonline fiberoptik - 1 (5.6%)
Vodafone.net fiberoptik - 0 (0%)
TTnet fiberoptik - 0 (0%)
Metronet fiberoptik - 1 (5.6%)
Total Voters: 18

Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Hangi Internet Erişim Sağlayıcıyı Kullanıyorsunuz?  (Read 2648 times)
thinkinger
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile WWW
August 12, 2015, 06:20:31 PM

ben ttnet kullanıyorum.üyelikte biraz zaman geçince akk getirdiler.arada bayağı bir yavaşlıyor. simdi Ankara'ya taşınıyorum.ne tavsiye edersiniz?uydunet var mı heryerinde.
Her yerinde uydunet yok. Ama tokide oturacaksanız %99 vardır. Ama siz yinede emin olmak için uydunet müşteri hizmetlerini aramanizda fayda var. Arayı adress sorarlar sizde söylersiniz. 1-2 dk içinde bakıp hemen sizi bilgilendiriyorlar. Zaten bakmadan kurulum isteği oluşturmuyorlar.
teşekkürler sorularıma verdiğin cevaplar için. Ben bu uydunetin zamanında kablo tv sini kullandım. o sıralar da vardı .ama kullanılacak kadar makul değildi. - 56 k zamanları-.sonra adsl çıktı , uydunet adsl den daha cazip oldu.ama sıkıntı her yerde olmayışı idi. ilk çıktığında ne güzel her yerde 3-5 seneye bunu kullanırız diyordum.10 yıl geçti nerdeyse 1 adım ilerleme yok ve niyetleri de yok işin acısı.

.██████████   bitfons.in- Cryptocurrency Exchange - 10 coins███████.
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
August 13, 2015, 08:02:42 PM

Eskiden TTNET kullanıyordum, bu sene Uydunet'e geçtim, gayet memnunum herkese önerebilirim, 25mbps down 3mbps up bağlantı var, ayda fazladan 10 TL vererek 00.00-09.00 arası AKK kullanımına girmiyor, AKK'yi geçmişseniz bile indirme hızınız tam hızdan devam ediyor.

Ttnet kullanıyorum yaklaşık 7 senedir. Şu anda fiberini kullanıyorum, bulunduğum yerde henüz ne süperonline ne uydunet var. Hangisi ilk gelirse ona geçeceğim.
Geçiş sebebim internet hızı vs. değil, bir servis sorunu nedeni ile kızmış olmam. Sırf o nedenden sözleşme yenilemedim, aylık yaklaşık 15TL fazla veriyorum  Cheesy
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445
Merit: 1000

View Profile
August 13, 2015, 09:30:05 PM

Eskiden TTNET kullanıyordum, bu sene Uydunet'e geçtim, gayet memnunum herkese önerebilirim, 25mbps down 3mbps up bağlantı var, ayda fazladan 10 TL vererek 00.00-09.00 arası AKK kullanımına girmiyor, AKK'yi geçmişseniz bile indirme hızınız tam hızdan devam ediyor.

Ttnet kullanıyorum yaklaşık 7 senedir. Şu anda fiberini kullanıyorum, bulunduğum yerde henüz ne süperonline ne uydunet var. Hangisi ilk gelirse ona geçeceğim.
Geçiş sebebim internet hızı vs. değil, bir servis sorunu nedeni ile kızmış olmam. Sırf o nedenden sözleşme yenilemedim, aylık yaklaşık 15TL fazla veriyorum  Cheesy

TTNET'ten bıkmıştım ben de, Uydunet'e geçtim rahatladım, 00.00-09.00 arası AKK kapama özelliği çok işe yarıyor, ne indirme yapacaksam gece yapıyorum. Servis sorunları bana da çok oldu TTNET'te müşteri hizmetleri de ayrı sorun.
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
August 16, 2015, 03:45:29 PM

Evet Arkadaşlar,
Bir anketimizin daha sonuna geldik.
Konuyu kilitlemeden önce sonuçlar ile ilgili olarak değerlendirmelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

1. Görüldüğü üzere Türkiye'deki yaygınlığı sebebiyle halen TTnet ADSL anket sonuçlarında en çok tercih edilen Internet oldu.

2. Mesajları okuduğumda ise metropol illerde uydunet-ttnet-superonline arasında çekişme olduğunu gözlemledim.

3. Metropol illerde gezginler grubu oluşmuş durumda bunlarda ortalama 2 yılda 1 servis sağlayıcı değiştirip duruyorlar.

4. Şanslılar grubu ise A ve AB gelir grubunun yaşadığı bölgelerde ikamet eden, farklı servis sağlayıcılardan Fiber Optik Internet kullanlar var.

Özetlemek gerekirse,

Ülkemizde Internet Erişim hizmeti halen çok pahalı ve servis sağlayıcılar adam gibi hizmet vermek yerine kötünün iyi olmayı tercih ediyorlar.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: