Bitcoin Forum
May 22, 2024, 01:33:50 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Çikolata yerine 1'er mbtc dağıtıyorum.  (Read 7266 times)
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
August 18, 2015, 11:59:03 PM

Gözünüz aydın. Allahü Teala analı balaı büyütsün. Hayırlı, sağlıklı güzel bir evlat olmasını nasip etsin.

Elbette siz bilirsiniz ama affınıza sığınarak kayra ismini yeniden düşünün derim.

Kayra adını (hatta Kayra Han adını) ben önerdim. Bu isimle tam olarak ne gibi bir probleminiz var?

Kayra eski türk mitolojisinde tanrı, tapılan en büyük put anlamına gelmektedir. O nedenle pek uygun gelmediğinden belirtiyim istedim.
Yoksa nihayetinde dediğim gibi kendileri bilirler.
"tapılan en büyük put" anlamını kim yüklemişse büyük halt etmiş ve yalan söylemiş size.
Kayra Han Türk İnanışında Gök Tanrı'nın diğer adıdır.
Günümüzde Türkler islamı "tam olarak" yaşamıyor (gerçek islam bu değilcileri tenzih ederim). Türkler islamı kendi işlerine göre yorumlayıp Gök Tanrı inancı ile sentezleyerek ortaya "Türk İslamı" olarak adlandırılan bir islam türü çıkartmışlardır.
Etrafınıza bir bakın "Rahman, Rahim, Mümin, Selim, Melik, Alim, Fettah, Halit ...." gibi onlarca isimli kişi göreceksiniz. Sizin de bildiğiniz üzere bu isimler "Allah'ın isimleri"dir. (belki de siz bu isimlerden birini taşıyorsunuz kim bilir?
Çocuğuna Allah'ın ismini koyan kişilerle çevrili etrafımız Smiley

Neyse, Türk İslamı'na dönelim; dediğim gibi Türkler islamı işlerine geldiği gibi yorumlayıp ona göre yaşamaktadır ve bu inanışın içerisinde "bolca" Gök Tanrı İnanışından esintiler vardır.
Örneğin; avatarınızdaki "gök kurt". Kimi Türklere göre bir yalvaç (yalavaç, peygamber)'tır. Yolbaşçı (lider, önder)'dır. Türeyiş Destanı'nda daha detaylı olarak görülebilir.

Günlük hayattan örnek verelim; Cebinizden 5 kuruş çıkartıp üzerindeki motife bir bakın. Üzerinde 9 dallı bir ağaç motifi göreceksiniz. Darphane bu ağacı "Hayat ağacı" olarak nitelendirmektedir, hayat ağacı "onlarca farklı" dinde vardır ancak bu motif Türklerde "UluKayın"dır ve yer yüzüne Kayra Han tarafından dikilmiştir.

Nazar boncuğu, gidenin arkasından su dökme geleneği vs vs bir çok şey islamda yeri olmayan ve hatta bir kısmı haram olan gelenekler olmasına rağmen Türkler tarafından sürdürülmektedir.

Sonuç olarak; "Çocuğuna Allah'ın adını koyabilen bir milletin ferdinin Türk inanışındaki Tanrı'nın ismini koymasında çekince görmesi" bana biraz tutarsız geldi.

Kusura bakma ama öyle düşünmüyorum. Her konuda bilinçsizlik olduğu gibi hatta daha fazla din konusunda da bilinçsizlik var toplumda. Fakat bu demek değildir ki herkes öyle.

Misal eskiden kimse Rahman, Vahit, Samet diye isim koymazdı. Abdurrhaman, Abdulvahit, Abdülsamet olarak koyardı ki doğrusu da budur. Onun dışında Allahü Teala'nın diğer sıfatları isim olarak koyulabilir ama, koymamak daha iyidir. Çoğunluk yapıyor diye yapılan doğru olmayacağı gibi, bunu genelleyip bütün herkes öyle o zaman sen de öylesin demek de doğru olmaz.

Nedense bu bizim milletimizde çok fazla. Şunu eleştiriyorsun demek ki sen de onlardansın, şunların yaptığı bir davranışı doğru buluyorsun demek ki sen de onlardansın vs. vs.

Neyse daha fazla uzatıp arkadaşın konusunu iyice baltalamak istemem. Dileyen dilediğini yapabilir.

memobg94
Newbie
*

Activity: 31
Merit: 0

View Profile
August 19, 2015, 03:19:21 AM

18nU71qXiFkej2MJcRGb4bQTvfLyuVMpWL hocam kaldiysa bi cikolatinizi alirim Smiley allah anali babali buyutsun insallah
olcaytu2005 (OP)
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
August 19, 2015, 05:32:49 AM

Arkadaşlar çocuğun kulağına ezan okuyup adını Yunus Kayra koydum artık kesinleşti Smiley @hunterwolf bu çekincelere sahip olan senin gibi bir kaç akrabam daha vardı. Onlarada şu şekilde söyledim. Önemli olan niyet ve senin o kelimeye yukledigin anlamdır. Ben kayra kelimesini lütuf ihsan olarak koydum. Sonuçta yaratılış destanı bir mit. Önemli olan senin o kelimeye ne anlam yukledigin.
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
August 19, 2015, 06:29:26 AM

Kayra ismini çok beğendim.
Hala Şaman dönemden gelen gök tanrı döneminden gelen ve sürdürülen bir çok gelenek var.Bence sürdürülmelidir de. nereden geldiğimiz unutulmamalıdır. İsminin anlamını sorana Kayra tarihimizden bir iki bilgi verir ve yeni nesilde de unutulmamasını sağlar insallah.
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
August 19, 2015, 06:42:29 AM

Arkadaşlar çocuğun kulağına ezan okuyup adını Yunus Kayra koydum artık kesinleşti Smiley @hunterwolf bu çekincelere sahip olan senin gibi bir kaç akrabam daha vardı. Onlarada şu şekilde söyledim. Önemli olan niyet ve senin o kelimeye yukledigin anlamdır. Ben kayra kelimesini lütuf ihsan olarak koydum. Sonuçta yaratılış destanı bir mit. Önemli olan senin o kelimeye ne anlam yukledigin.

Tekrar hayırlı olsun arkadaşım o zaman. Allah sağlık, sıhhat, afiyet ve analı babalı uzun bir ömür versin İnşallah.
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
August 19, 2015, 06:13:25 PM

Hayırlı olsun, Allah analı babalı büyütsün, darısı başımıza Smiley

18YWsT4tpQeWan6z9DCSY1qRhm8vcysKHC
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
August 20, 2015, 07:36:04 AM

Çikolatalar tabakta kaldı. Eriyecekler yazık olacak. Alın şu çikolataları da tabakta kalmasın. Arkanızdan ağlar. 😃

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
August 20, 2015, 09:14:52 AM

Türkçe forumda sadece 20 dağıtımdan yararlanan, 10 da bağış almayan zengin üye varmış demek ki. Cheesy
olcaytu2005 (OP)
Legendary
*

View Profile
August 20, 2015, 09:19:37 AM

Türkçe forumda sadece 20 dağıtımdan yararlanan, 10 da bağış almayan zengin üye varmış demek ki. Cheesy

Bağış olarak görmemek lâzım. Çikolata bunlar tadımlık Smiley @starin kalan çikolataları öğrenci arkadaşlara dağıtalım galiba daha alacak kalmadı.
cjambox
Full Member

Activity: 140
Merit: 100

View Profile
August 20, 2015, 09:21:48 AM

çikolata çok lezzetliydi bir tane daha çikolataya hayır demem Cheesy
dukeneptun
Legendary
*

Activity: 1064
Merit: 1000

View Profile
August 20, 2015, 10:56:10 AM

çikolata çok lezzetliydi bir tane daha çikolataya hayır demem Cheesy

Azı karar çoğu zarar. Ağız ve diş sağlığına dikkat. Smiley

kalan çikolataları öğrenci arkadaşlara dağıtalım galiba daha alacak kalmadı.

İlkokuldayken sorunun cevabını ilk bilene tadelle veya hobby çikolata verilirdi aklıma o günler geldi nostalji oldu. Smiley
mudiko
Sr. Member

Activity: 321
Merit: 250

View Profile
August 21, 2015, 11:06:04 AM

1KjBzTui2uLAWMm2cMPct7bHqMVkcsCeWn
bende bir çikolataya hayır demem
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301
Merit: 1000

📌 peerguess.com 📌

View Profile
August 21, 2015, 11:29:34 AM

Tekrardan hayırlısı olsun.. Niyet tabikide çok önemli fakat frekans dediğimiz bir durum var. Özellikle bugün artık bilim "okunmuş suyun"(hurafe diyenlere nispeten) faydalarını ispatladı. Biorezonans diye bir alternatif tıp mevcut. Ağızdan çıkan frekans'ın yaydığı enerjiyi artık bilim kabül etmiş durumda. Sizin niyetiniz iyi tabikide fakat bu ismi telafuz ederken ortaya çıkan bir frekans olacaktır. Bunun önemide mevcut. Ben Kayra ismine iyi yada kötü olarak bilemiyeceğim. Fakat isim koymak gerçekten hassas bir durum..

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
olcaytu2005 (OP)
Legendary
*

View Profile
August 21, 2015, 11:49:34 AM

Tekrardan hayırlısı olsun.. Niyet tabikide çok önemli fakat frekans dediğimiz bir durum var. Özellikle bugün artık bilim "okunmuş suyun"(hurafe diyenlere nispeten) faydalarını ispatladı. Biorezonans diye bir alternatif tıp mevcut. Ağızdan çıkan frekans'ın yaydığı enerjiyi artık bilim kabül etmiş durumda. Sizin niyetiniz iyi tabikide fakat bu ismi telafuz ederken ortaya çıkan bir frekans olacaktır. Bunun önemide mevcut. Ben Kayra ismine iyi yada kötü olarak bilemiyeceğim. Fakat isim koymak gerçekten hassas bir durum..

Yıllar içinde kelimelere yüklenen anlamlar değişebilir. Farklı zamanlarda ve mekanlarda farklı anlamlarda kullanılabilir. Mesela isa hıristiyanlara göre tanrının oğludur. Türklerde isa ismi çoktur ama kimse tanrının oğlu manasında koymamıştır. Yaradılış destani bir mitolojidir. İçinde geçen isimler belki türklere bir zamanlar prenslik yapmışlardır. Aramızda zeus u tanrı olarak kabul edenler var mı ? E o zaman kayra han neden tanrı olsun? Belki hintlilerde ya da başka bir zaman ve mekanda başka bir insan grubu olcaytu ya tanrı anlamı vermiştir. Önemli olan yaşadığımız an ve su an kimse tanrıya kayra demiyor. Tanrının da belli bir ismi yok zaten bütün isimler ona ait. TDK ya ya da wikipedia ya bakarsanız kayra kelimesi kök olarak lütuf, iyilik, ihsan manalarına gelir. İsime bu kadar fazla takılmamak lâzım. Ne insanlar var isimlerinin manaları çok güzel olmasına rağmen kendileri kötü olan. Yüreği sevgiyle dolu olsun yeter.
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2996
Merit: 1501

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
August 21, 2015, 01:45:53 PM

Forumdaki maneviyat düzeyi beni şaşırtıyor. İsim koyarken ilahiyatçıya soracakmışız. Cheesy

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Lboss
Sr. Member

Activity: 412
Merit: 251

View Profile
August 21, 2015, 01:50:48 PM

Allah analı babalı büyütsün dostum. Vatana millete hayırlı bir evlat olur inşallah.

İsim meselesinde düşüncelerimi ben de ifade edeyim. Öncelikle esas olan güzel manalı bir isim koymaktır. Manasını araştırıp iyi ve güzel olduğuna kanaat getirdiğine göre bir problem yok bence. Diğer mesele ise ; isimlerin bulundurdukları harflerin kişinin karakterine olumlu ya da olumsuz etki yapması. Mesela isminde  -can bulunanların belayı üzerine çekmesi gibi. Özgecan ve Konya'daki Cansu vakalarını tamamen kör tesadüf  görmemek lazım. Bu şu demek de değil isminde can bulunan herkesin başına bela gelecek ama isimlerin bu tarz özelliklerini yabana atmamak gerekir. Bildiğim kadarıyla, isminde h,c,n,y gibi harflerin 2 veya daha fazlası varsa yine o kişiler sıkıntı yaşayabilir. Tam tersi durumlar da muhakkak vardır. Bazı isimlerle karakterlerin uyumlu olması kişini hayatında çok ciddi başarılara ulaşmasına vesile olabilir. İsim meselesi ayrıca doğum zamanı ve annenin durumuyla da alakalı bir mesele(ymiş) ama konunun bilgini/alimi değilim. Sadece kısmen duyduğum/okuduğum bilgileri paylaştım.
olcaytu2005 (OP)
Legendary
*

View Profile
August 21, 2015, 03:58:17 PM

Forumdaki maneviyat düzeyi beni şaşırtıyor. İsim koyarken ilahiyatçıya soracakmışız. Cheesy

Sen daha dur. Mevliti de burdan okutcam Smiley
n3o111
Hero Member

Activity: 490
Merit: 500

View Profile
August 23, 2015, 09:14:10 AM

Tebrik ederim olcaytu2005. Çikolata kaldı mı?
16rkEs5wVf5CtSE6EvDAiP6ceELGjEXtM
olcaytu2005 (OP)
Legendary
*

View Profile
August 23, 2015, 09:16:41 AM

Tebrik ederim olcaytu2005. Çikolata kaldı mı?
16rkEs5wVf5CtSE6EvDAiP6ceELGjEXtM

Çikolata varda bizim escrow tembel Grin @starin bitir şu çikolataları artık
leps
Hero Member

Activity: 918
Merit: 1001

View Profile
August 23, 2015, 09:20:36 AM

gözunuz aydin:)  Saglikli ve mutlu buyur insallah:)
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: