Bitcoin Forum
March 29, 2024, 03:52:05 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Salut baieti!  (Read 2792 times)
alexkey (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 27
Merit: 0


View Profile
August 31, 2015, 08:55:13 PM
 #1

Salut ma numesc alex, si doar de aproximativ 2 luni am aflat de bitcoin si am inceput cu clasicele "robinete" din care scot in medie pe zi daca ma tin de ele 100.000 satoshi dar acum nu stiu daca e rentabil si totusi mi se pare foarte multa munca .... de minat nu se pune problema am un pc mediu spre slab adica 4 GB ram procesor dual core de 3 GHZ si o placa video Radeon HD5450 deci intrebarea ar fi ce pot face pentru a obtine mai mult bitcoin ? dar care sa depinda doar de mine adica nu metode prin adunarea de referrals pt ca se stie ca este extrem de greu sa atragi alti oameni deci ce pot face? ce sfat imi dati imi place foarte mult ideea de bitcoin de aceeanici nu am renuntat in tot acest timp si am reusit sa adun in portofel pana acum 0.0192 BTC Am vazut ca exista si programe de investitii insa nu am incredere ca voiprimi procentul promis.

Va multumesc si astept pareri , idei despre ce si cum mai faceti voi BTC !

In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Saruman
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 225
Merit: 103


Wizard


View Profile
August 31, 2015, 09:03:29 PM
Last edit: August 31, 2015, 09:14:58 PM by Saruman
 #2

Salut!

Fata de mine ai avut un inceput bun Smiley Mie mi-a luat mai mult sa adun suma aceea. De minerit... ai putea incerca cu un altcoin dar nu este deloc rentabil, adica cheltui mai mult pe curent decat scoti, asa ca nu-si are rostul. Daca ai cunostinte intr-un anumit domeniu (programare, foto editing etc.), iti poti oferi serviciile aici pe forum, sau, poti vinde ceva.

Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Online Online

Activity: 3724
Merit: 2940



View Profile
August 31, 2015, 09:32:01 PM
 #3

Salut Alex si bine ai venit pe forum. Aici fiind doar sectiunea de 'prezentari', te-as ruga sa deschizi un thread in sectiunea principala. Promit ca iti voi raspunde si eu acolo Smiley.
Succes!

alexkey (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 27
Merit: 0


View Profile
September 01, 2015, 10:24:50 AM
 #4

Salut Alex si bine ai venit pe forum. Aici fiind doar sectiunea de 'prezentari', te-as ruga sa deschizi un thread in sectiunea principala. Promit ca iti voi raspunde si eu acolo Smiley.
Succes!

Imi cer scuze dar nu am stiut unde sa scriu si nici acum nu stiu unde as putea sa ma incadrez in cele 8 subiecte disponibile ( Anunturi importante, offtopic minat, tutorial etc ) deci nu vreau sa supar dar nu stiu unde sa scriu daca ma poti ajuta. Multumesc !

Si daca imi permiti sa raspund si lui: @Saruman

Salut!

Fata de mine ai avut un inceput bun Smiley Mie mi-a luat mai mult sa adun suma aceea. De minerit... ai putea incerca cu un altcoin dar nu este deloc rentabil, adica cheltui mai mult pe curent decat scoti, asa ca nu-si are rostul. Daca ai cunostinte intr-un anumit domeniu (programare, foto editing etc.), iti poti oferi serviciile aici pe forum, sau, poti vinde ceva.

Mersi dar eu nu stiu ce sa spun daca am avut inceput bun sau nu, am inceput asa intr-o doara cu freebitco.in bine inteles,  la inceput habar nu aveam ce este aia am facut portofelul si imi placea acolo sa vad cum 0.00 x BTC inseamna x euro. Sieste de la sine inteles ca am si pierdut destul de mult datorita mirajului "Multiply BTC" de pe freebitco.in de la care uneori nu te poti abtine Smiley)

Ca fire sunt o persoana destul de perseverenta si rabdatoare cred eu!

De minat eu mai mult consider ca nu am cu ce pt ca de consumul de curent nu stiu cat de mult conteaza pt ca pc-ul meu oricum sta deschis zilnic intre 10, si 12 Ore deci nu stiu este posibil ca in momentul minari consumul sa creasca putin dar ... nu cred ca ,creste mai mult de 5% fata de consumul in mod normal al pc-ului deschis toata ziua


Ceva cunostinte programare am si photoshop dar foarte putin si nu imi pot asuma faptul de a lucra pt cineva eu consider ca este o responsabilitate mare si daca nu esti profesionist mai bine sa stai linistit Smiley

Inca odata va multumesc si imi cer scuze @Cyrus !
Saruman
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 225
Merit: 103


Wizard


View Profile
September 07, 2015, 11:52:23 AM
 #5

/snip

Ceva cunostinte programare am si photoshop dar foarte putin si nu imi pot asuma faptul de a lucra pt cineva eu consider ca este o responsabilitate mare si daca nu esti profesionist mai bine sa stai linistit Smiley

/snip

Poti incerca aici: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1167013

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!