Bitcoin Forum
May 11, 2024, 01:58:28 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Explorează, documentează-te, învață, întreabă-te, cântărește și urcă la bord!  (Read 36135 times)
balvio (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1437
Merit: 550


XVP AMBASSADOR


View Profile
December 13, 2016, 10:29:03 AM
Last edit: December 17, 2016, 02:22:38 AM by balvio
 #81

Am creat un nou video: "VirtaCoin - The Vision"


1715435908
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715435908

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715435908
Reply with quote  #2

1715435908
Report to moderator
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715435908
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715435908

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715435908
Reply with quote  #2

1715435908
Report to moderator
1715435908
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715435908

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715435908
Reply with quote  #2

1715435908
Report to moderator
balvio (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1437
Merit: 550


XVP AMBASSADOR


View Profile
December 16, 2016, 09:19:53 PM
Last edit: December 17, 2016, 02:21:55 AM by balvio
 #82

Și încă unul: "VirtaCoin - The Passion"

Este mai mult un fel de Podcast. Lasă deoparte partea vizuală, toate imaginile alea le cunoști deja. Ascultă cu atenție vocea naratorului.



Acest 'audio filmuleț' se adresează în special celor care au adunat deja o anumită sumă de vta. Nu aștepta ca ea să crească în valoare uitându-te pe fereastră. Dezvoltă un strop de pasiune pentru ceea ce ai acumulat. Moneda asta este susținută de oameni simpli ca mine și ca tine, nu există dezvoltatori, așa că nu aștepta ca alții să facă minuni, pune și tu umărul, doar împreună o putem "sălta".
M-am adresat în special indienilor cu care sunt în război deschis. Nație mai puturoasă ca asta nu cred că există pe glob. Nu sunt rasist, dar așa ceva nu întâlnești prea des și sunt 1,2 miliarde!!!


balvio (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1437
Merit: 550


XVP AMBASSADOR


View Profile
December 18, 2016, 07:10:29 PM
Last edit: December 20, 2016, 12:42:30 AM by balvio
 #83

 Smiley Smiley Smiley  Sărbători fericite tuturor !!  Smiley Smiley Smiley








balvio (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1437
Merit: 550


XVP AMBASSADOR


View Profile
December 21, 2016, 11:13:29 PM
Last edit: December 24, 2016, 03:10:00 AM by balvio
 #84


balvio (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1437
Merit: 550


XVP AMBASSADOR


View Profile
January 09, 2017, 10:40:34 PM
 #85


balvio (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1437
Merit: 550


XVP AMBASSADOR


View Profile
January 29, 2017, 12:40:50 PM
Last edit: January 29, 2017, 03:54:04 PM by balvio
 #86

Dacă în ultimele 2 luni ai încercat să retragi fonduri de la Bleutrade, iar respectivele tranzacții apar ca fiind "conflicted", citește acest dialog pe care l-am avut cu admin-ul https://bitcointalk.org/index.php?topic=1462517.msg17599212#msg17599212
Este clar că virtacoin traversează o perioadă nefastă datorată absenței minerilor https://chainz.cryptoid.info/vta/#!extraction, dar trebuie să încercăm cu toții să căutăm noi pool-uri care să mineze virtacoin https://www.reddit.com/r/VirtaCoinFoundation/comments/5pk442/list_of_mining_pools/ și evident, așteptăm în continuare apariția noilor proiecte...

balvio (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1437
Merit: 550


XVP AMBASSADOR


View Profile
February 19, 2017, 01:52:26 PM
 #87

Informații Importante

Așa cum mulți dintre voi probabil știți, au existat recent unele probleme asociate cu blockchain-ul virtacoin care procesează tranzacții. În acest moment nu este recomandat să inițiați tranzacții cu virtacoin. Toate site-urile de schimb au suspendat activitatea de comercializare a VTA.

Există, de asemenea, un mare proiect în curs de dezvoltare, care intenționa să utilizeze virtacoin ca monedă. Cu toate acestea, dezvoltatorul a stabilit recent că există un defect în programul de bază, care produce probleme de tranzacții și nimeni nu a fost în măsură să localizeze creatorul monedei, care are acces la github, pentru a corecta problema.

Managerul de proiect a propus un plan pentru a crea o nouă monedă, care va "înlocui", prin tranzacționare, actuala virtacoin și care va elimina situația fără ieșire în care se află acum, până la începutul lunii viitoare. Puteți vedea mai multe despre această propunere și sunteți încurajați să faceți comentarii aici: https://www.reddit.com/r/VirtaCoinFoundation/

Voi reveni cu informații suplimentare pe măsură ce acestea vor deveni disponibile.

balvio (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1437
Merit: 550


XVP AMBASSADOR


View Profile
February 25, 2017, 11:21:52 PM
Last edit: February 26, 2017, 09:37:03 AM by balvio
 #88

Informații Importante


Salutare tuturor,
așa cum deja știți, Virtacoin s-a confruntat recent cu probleme tehnice care au dus la ruperea blockchain-ului afectând tranzacțiile. Vestea bună e că, de la confirmarea problemei, echipa de dezvoltatori a lucrat în spatele scenei pentru rezolvarea situației și aducerea monedei pe calea cea bună.

Ca un pas înainte, dezvoltatorii se pregătesc să lanseze o nouă versiune a monedei numită 'VirtaCoinPlus' în câteva zile. Noua monedă se va bucura de o susținere puternică, stabilitate, și fără probleme tehnice așa cum s-a-ntâmplat cu versiunea veche.

Toți investitorii ar trebui să fiți liniștiți asigurați fiind că investițiile voastre sunt în siguranță și vor fi mai profitabile cu noua versiune care va fi disponibilă prin swap.

Mai multe noutăți despre asta vor apărea în curând. Vă mulțumim pentru susținere, răbdare și înțelegere.



balvio (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1437
Merit: 550


XVP AMBASSADOR


View Profile
March 02, 2017, 01:21:26 PM
Last edit: March 02, 2017, 10:15:12 PM by balvio
 #89

Important Information


LATEST UPDATE

Swapping of VirtaCoin will be ready in the next 3 days. All VirtaCoin holders are advised to have their coins ready before then.

Please try to contact anyone having VTA that VirtaCoin will soon be set for swap. Inform them to put all their VTA together for swap.

Use your keys to get all your coins out and have them in your wallet.

This update is from the development team.


Dear Cadwil, thanks for the update. People have vta in the c-cex, Bleutrade, Nova exchanges, online wallet and desktop wallet as well. So where they suppose to gather all vta coin and how to gather right now. Please advice.
Exchanges have been contacted on the swapping but so far only c-cex and Bleutrade have responded. They both agree to cooperate during the swapping process. Online wallet will swap automatically so you don't have to worry about it. But if not, access will be given so you can transfer coins for swap. If your desktop wallet is working then you have nothing to do worry about. More information will be available soon.

ULTIMELE NOUTĂȚI

Trecerea la noua monedă va fi gata în următoarele 3 zile. Toți deținătorii de virtacoin sunt sfătuiți să aibe monedele pregătite din timp.

Încercați să-i contactați pe cei care au VTA informându-i că, în curând, virtacoin va fi gata pentru swap și să fie pregătiți pentru asta.

Folosiți-vă de cheile private pentru a vă aduna toate monedele laolaltă în portofelele voastre.

Această știre vine de la echipa de dezvoltatori.



Dragă Cadwil, mulțumesc pentru update. Oamenii au VTA în c-cex, Bleutrade, Nova exchanges, online wallet și desktop wallet de asemenea. Unde ar trebui să-și adune toate monedele și cum ar putea face asta. Te rog sfătuiește-ne.
Site-urile de exchange au fost contactate, dar până acum doar c-cex și Bleutrade au răspuns. Amândouă sunt de acord să coopereze pe durata swap-ului. Portofelul online va face trecerea automat, așa că nu-ți face griji. Dar dacă nu, vei primi accesul pentru a-ți putea transfera monedele pentru swap. De asemenea, dacă portofelul tău desktop wallet funcționează normal, atunci nu ai niciun motiv să-ți faci griji. Mai multe informații vor fi disponibile în curând.

balvio (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1437
Merit: 550


XVP AMBASSADOR


View Profile
March 04, 2017, 12:48:10 PM
 #90

Deocamdată puteți să vă jucați un pic cu acest wallet online http://vtawallet.virtacoinworld.com. Creați-vă cont, obțineți o adresă vta și trimiteți către acea adresă o sumă mică de vta (10-100). Tranzacția se va procesa foarte rapid. Atunci când procesul de convertire va începe, aici vă veți aduna toate monedele pentru swap.
Deocamdată, sumele deținute în clasicul wallet virtacoinwallet.eu, nu sunt disponibile pentru a fi retrase, se pare că adminul este într-o ușoară întârziere (după cum probabil știți, el a blocat accesul la orice tranzacție la sau de la wallet-ul său, doar cele din interior fiind încă permise). De asemenea, nu se pot retrage vta din site-urile de schimb (bleutrade sau C-Cex), există o persoană care ține legătura cu ele și așteptăm noutăți.
Voi reveni cu update.

balvio (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1437
Merit: 550


XVP AMBASSADOR


View Profile
March 05, 2017, 10:37:53 AM
Last edit: March 11, 2017, 03:47:12 PM by balvio
 #91

Procesul virtacoin swap a început azi https://bitcointalk.org/index.php?topic=1462517.msg18070491#msg18070491 și va dura 20 de zile.

virtacoinplus.uk - cu opțiune pentru traducere în limba română

Procesul de swap va fi simplu dacă urmezi pașii:
1. Te înregistrezi aici: http://vtawallet.virtacoinworld.com unde vei obține o adresă vta
2. Trimiți vta la adresa creată (de peste tot unde îi ai: desktop wallet, online wallet, site-uri de exchange)
3. Procedura de verificare
4. Obții cheia ta pentru swap
5. Swap

Pentru descărcarea portofelului desktop virtacoinplus (XVP):
https://www.dropbox.com/sh/155re7n4wahgkpg/AAAkqwS86OUIEP7IHFlQa30Fa?dl=0

balvio (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1437
Merit: 550


XVP AMBASSADOR


View Profile
March 05, 2017, 06:10:37 PM
Last edit: March 06, 2017, 07:20:31 PM by balvio
 #92

VirtacoinPlus este o valută hibridă PoW/PoS


Specificații:

Short: XVP
Total coin: 100 Million coin cap.
X11 hashing algorithm
Block time: 1 minute
diff. retarget 15 blocks
POW reward 30 XVP per Block
Stake Interest: 7%
Minimum Stake Age, 24 hours, One Year Max age

https://github.com/virtacoinplus/virtacoinplus

balvio (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1437
Merit: 550


XVP AMBASSADOR


View Profile
March 05, 2017, 06:12:40 PM
Last edit: March 06, 2017, 10:40:51 AM by balvio
 #93

VirtaCoinPlus - Setarea minerului



bubutz
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
March 07, 2017, 02:27:52 PM
Last edit: March 09, 2017, 12:23:01 PM by bubutz
 #94

Salut! Am si eu niste monede, le-am transferat la vtaworld. Acuma ce fac?
balvio (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1437
Merit: 550


XVP AMBASSADOR


View Profile
March 07, 2017, 10:27:03 PM
 #95

Am si eu niste monede, le-am transferat la vtaworld. Acuma ce fac?

În acest moment, nu pot să-ți spun cu exactitate ce urmează. Teoretic, un proces de verificare, dar nu știu ce presupune acesta. Și apoi, intrarea în posesia cheilor pentru swap. Hai să fim răbdători...

balvio (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1437
Merit: 550


XVP AMBASSADOR


View Profile
March 07, 2017, 10:29:09 PM
Last edit: March 08, 2017, 01:00:53 PM by balvio
 #96

Veste bună pentru deținătorii de vta în site-urile de exchange!

Bleutrade și C-Cex au deblocat vta pentru retrageri.

Trimite tot ce ai la adresa ta vta, din contul tău la http://vtawallet.virtacoinworld.com Dacă nu ai încă cont, fă-ți unul și adună tot ce deții (vta) în acea adresă. Citește postările anterioare.


balvio (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1437
Merit: 550


XVP AMBASSADOR


View Profile
March 08, 2017, 08:24:20 PM
Last edit: March 08, 2017, 09:13:51 PM by balvio
 #97

Admin virtacoinwallet.eu: https://www.reddit.com/r/VirtaCoinFoundation/comments/5y6wks/xvp_online_wallet_is_nearing_completion/ :

"I'm happy to report I expect the online XVP wallet to be available after the weekend. This means virtacoinwallet.eu will support the XVP wallet as it did the VTA wallet before. However, because XVP addresses are NOT compatible with BTC addresses there can be no replacement for the BTC2VTA feature. But you will be able trade XVP on the online wallet through the bleutrade API. Features like the KivaFund and the FounderFund are expected to be reinstated before April 1. Those of you who are waiting for withdrawal of their VTA to VirtacoinWorld please be patient. I'm processing all of them manually in my spare time so it can take a few days."

"Sunt bucuros să vă aduc la cunoștință că mă aștept ca portofelul XVP online să fie disponibil după week-end. Asta însemnă că virtacoinwallet.eu va găzdui un portofel XVP așa cum a făcut cu VTA. Totuși, datorită faptului că adresele XVP nu sunt compatibile cu adresele BTC, nu va exista un înlocuitor pentru caracteristica BTC2VTA. Dar vei avea posibilitatea să tranzacționezi XVP pe portofelul online folosind aplicația API a site-ului de schimb bleutrade. Caracteristicile precum KivaFund și FounderFund vor fi integrate până pe 1 aprilie. Aceia dintre voi care așteaptă să le fie retrase fondurile VTA spre virtacoinworld, vă rog să aveți răbdare. Le procesez pe toate manual când am timp, așa că ar putea dura și câteva zile."


balvio (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1437
Merit: 550


XVP AMBASSADOR


View Profile
March 09, 2017, 08:03:33 PM
Last edit: March 10, 2017, 02:53:46 AM by balvio
 #98

Procesul de tranziție - vedere generală (o schemă detaliată va urma)


balvio (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1437
Merit: 550


XVP AMBASSADOR


View Profile
March 10, 2017, 10:15:01 AM
 #99

Tutorial cu ce ai de făcut pas cu pas. Dacă ai nevoie de traducere, dă-mi un semn


balvio (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1437
Merit: 550


XVP AMBASSADOR


View Profile
March 10, 2017, 03:44:41 PM
Last edit: March 14, 2017, 06:12:35 PM by balvio
 #100


Bleutrade a adăugat XVP pentru tranzacționare https://bleutrade.com/exchange/XVP/BTC

Novaexchange, de asemenea: https://novaexchange.com/market/BTC_XVP/

Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!