Bitcoin Forum
May 15, 2024, 06:57:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Hangi Linux Modeli ve Neden ?  (Read 3343 times)
fissionerosion
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
October 23, 2015, 01:15:36 PM

linuxun tek problemi bazi programları çalıştırmaması en iyi yanı açık kodla yazılmış olması.
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
October 25, 2015, 05:21:38 PM

Bilgisayarıma Bugün içerisinde ubuntu Gnome Kurdum Biraz uzun zaman geçti fakat kurdum fakat driverlarla ilgili problem yaşıyorum. Örneğin şuanda Mouse yok Smiley İnternet Yok Smiley Linux içerisinde bu problemleri çözemiyorum. Harddiskide paylaştıramadım Windows işletim sistemiyle çalışan Hdd yi linux görmüyor. Windowsda Linuxa ait olan hdd yi görmüyor. Şuana kadar hiç kurmamış birisi olarak lniuxda bilmem gereken herşeye ulaşabileceğim TÜRKÇE bir site mevcutmu ?

Not: Tüm bilgiler için ayrıca çok teşekkür ediyorum.
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
October 25, 2015, 05:48:37 PM

Bilgisayarıma Bugün içerisinde ubuntu Gnome Kurdum Biraz uzun zaman geçti fakat kurdum fakat driverlarla ilgili problem yaşıyorum. Örneğin şuanda Mouse yok Smiley İnternet Yok Smiley Linux içerisinde bu problemleri çözemiyorum. Harddiskide paylaştıramadım Windows işletim sistemiyle çalışan Hdd yi linux görmüyor. Windowsda Linuxa ait olan hdd yi görmüyor. Şuana kadar hiç kurmamış birisi olarak lniuxda bilmem gereken herşeye ulaşabileceğim TÜRKÇE bir site mevcutmu ?

Windows üzerinden Linux dosya sistemindeki dosyaları görebilmek için 3. parti yazılıma ihtiyacın var.
Linux'ta ise Windows'un olduğu diski mount etmen gerekiyor (kurulum sırasında soruyor bu ayarı, muhtemelen next, next diyerek kurduğun için görmemişsindir bile).

Yardım için: https://linux.org.tr/yardimlasma-noktalari/

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

kama
Full Member

Activity: 140
Merit: 100

View Profile
October 25, 2015, 07:01:29 PM

ubuntu türkiye topluluğundan yardım alabilirsiniz.https://forum.ubuntu-tr.net/

Code:
sudo lshw -C network
terminale bunu yazın parolayı sistemi kurarken belirlediniz onu da sistem istediğinde yazın ve çıktıyı buraya kopyalayın
bu komut bilgisayara bağlı ağ ile ilgili aygıtları göstericek.

xRaVeNx
Legendary
*

View Profile
October 26, 2015, 01:24:32 AM

ubuntu türkiye topluluğundan yardım alabilirsiniz.https://forum.ubuntu-tr.net/

Code:
sudo lshw -C network
terminale bunu yazın parolayı sistemi kurarken belirlediniz onu da sistem istediğinde yazın ve çıktıyı buraya kopyalayın
bu komut bilgisayara bağlı ağ ile ilgili aygıtları göstericek.
Çıktıyı buraya zaten kopyalayamazdımda fakat foto atabilirdim. Şuanlık İhtiyacım kalmadı Kurulum kafamı çok karıştırdı. 13 senedir enayi gibi Windowsa yapıştık şimdide zor geliyor. Aslında ilk kullandığım bilgisayar Linuxtu ama 2 sene sonra win 95 le kafileye katıldık. Çok teşekkür ederim.
Diğer forumuda zamanım oldukça gezinicem yer imlerine ekledim.
(kurulum sırasında soruyor bu ayarı, muhtemelen next, next diyerek kurduğun için görmemişsindir bile).

Yardım için: https://linux.org.tr/yardimlasma-noktalari/

@The Young Turk tavrını görmezden geliyorum uyarılara rağmen halen aynısın.
Bahsettiğin bölümle alakalı birkaç denemede bulundum fakat ayarı tutturamadım. Toplamda 7 kere Bugünse 4 kere sıfırdan kurulum yaptım beyin yandı hatta tiksiniyorum desem yeridir. Teşekkür Ederim.
fissionerosion
Newbie
*

View Profile
October 26, 2015, 09:13:50 AM

pardusa ön yargıyla yaklaşmıştım ama tubitak çok iyi yapmıştı.
xRaVeNx
Legendary
*

View Profile
October 26, 2015, 09:19:06 AM

Hocam ilk çıktığı dönemlerde kullanmıştım. Bildiğim kadarıyla sadece arayüz değiştirilmiş.
Not: Geçenlerde bir haberde pardus projesinin tekrardan hayata geçirildiği yazıyordu. Ayrıntılı bilgisi olan varmı?
kama
Full Member

Activity: 140
Merit: 100

View Profile
October 26, 2015, 10:35:55 AM

Hocam ilk çıktığı dönemlerde kullanmıştım. Bildiğim kadarıyla sadece arayüz değiştirilmiş.
Not: Geçenlerde bir haberde pardus projesinin tekrardan hayata geçirildiği yazıyordu. Ayrıntılı bilgisi olan varmı?

Tubitak'in gelistirdigi pardusu temel alan pisilinux var normal pardus artik debian tabanli hukumet ekibi dagitti ne yazik ki

fissionerosion
Newbie
*

View Profile
October 26, 2015, 11:57:35 AM

hocam bilgim yok ama sahip cikmak lazim.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: