Bitcoin Forum
May 07, 2024, 01:41:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Cat costa sa tranzactionezi bitcoin  (Read 6225 times)
vladnistor (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
October 20, 2015, 08:16:11 PM
 #1

De exemplu ai 10 bitcoin si vrei sa ii vinzi. Te uiti pe net, vezi ca este un exchange mare si tare, ii zice Bitfinex si ca acolo ultima tranzactie a fost la sa zicem $272. Apoi te duci pe site-ul BNR si vezi ca ultimul fixing la cursul de schimb USDRON a fost 3.8927. Inmultesti $272 cu 3.8927 si iti iese 1058.81 lei pentru un bitcoin. Ti-e clar cat trebuie sa iei, 10588.1 lei.

Costurile:
Comision tranzactionare exchange: 0.25%
Pretul devine $271.32. Esti mai sarac, ai doar 10561.67 lei acum.
Comision retragere USD: 0.1%, minim $20.
Pretul devine $269.32. Ai saracit din nou, ai doar 10483.82 acum.
Comision incasare USD: $30-50. Sa zicem $30 incazul tau.
Pretul devine 266.32. Ai saracit din nou, ai doar 10367.04

Dolareii:
Perfect, ai 2663.2 dolari in cont dupa 3-5 zile. Daca erai in SUA era beton, puteai sa faci ceva cu ei si pretul real al unui bitcoin era 266.32, nu 272. Dar esti in Romania si ii schimbi in lei, ca ti-e foame si nu accepta dolari la ABC din colt.
Sa zicem ca nu esti fraier si nu intri in prima banca, te duci la una cu un curs mai bun, sa zicem la BT, unde ei cumpara USD cu 3.8304, nu la BNR. Presupunem ca nu ti-ai luat teapa, si cursul nu a scazut alea 4 zile cat tu ai asteptat sa iti intre banii in cont.
Ii schimbi, si vezi ca ai acum 10201.12 lei in cont.

Concluzia:
Te intrebi cum s-a intamplat asta? Ca tu trebuia sa ai 10588.1 lei. Ce s-a intamplat e ca tu ai schimbat bitcoin in lei si te-a costat 386.98 lei, adica 3.65% din valoarea tranzactiei. Pretul real al unui bitcoin in USD pentru cineva din Romania e $262.06, nu 272. 

Felicitari ca nu i-ai luat acasa sa ii pui sub saltea, te mai costa 0.5%.

Asa ca data viitoare cand iti imaginezi ca pretul real in lei al unui bitcoin e 1058.81 lei, mai gandeste-te o data, e de fapt 1020.11 lei. Shocked Dintr-o data nu mai e asa prost pretul pe care l-ai vazut pe LocalBitcoins sau pe forum. Daca schimbai doar 1 bitcoin in exchange te costa tot $100, adica 27% din valoarea tranzactiei. Si ai primit si banii instant pe bitcoinul tau daca ai BT, Raiffeisen sau ING, n-ai stat 4 zile.

Vlad, trader pe LocalBitcoins

PS: Acelasi calcul il poti aplica si pentru cumparare de bitcoin, dar eu nu prea vand pentru ca nu e clara problema cu TVA in Romania.
PPS: Sigur, daca reusesti sa te combini cu cineva care vrea sa cumpere exact cat bitcoin ai tu de vandut, si va intelegeti la pretul ala imaginar de pe Bitfinex, bafta voua.
PPPS: Da, e un fel de reclama ascunsa, va astept cu bitcoinii.

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
1715089308
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715089308

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715089308
Reply with quote  #2

1715089308
Report to moderator
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715089308
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715089308

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715089308
Reply with quote  #2

1715089308
Report to moderator
1715089308
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715089308

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715089308
Reply with quote  #2

1715089308
Report to moderator
valiz
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 471
Merit: 250


BTC trader


View Profile
October 21, 2015, 07:24:40 AM
 #2

Din Kraken iti intra intr-o zi, e comisionul de vreo 0.14% daca pui limit order, si comisionul de retragere este de 0.09 euro. Mai e comision la retragere euro ghiseu 0.5% si in jur de 0.5% la conversie eur-ron (valutare.ro). Per total cam 1.15% comisioane, banii in 1 zi, maxim 2 zile.

Personal cred ca nu comisioanele ii descurajeaza pe oameni sa vanda BTC pe transfer bancar, ci bancile in sine.

Bancile sunt rele  Wink

Valiz, trader

12c3DnfNrfgnnJ3RovFpaCDGDeS6LMkfTN "who lives by QE dies by QE"
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
October 21, 2015, 08:12:46 AM
 #3

Bitfinex este indicat pentru trading, nu pentru vanzare + retragere, pentru asta se gasesc alternative mult mai bune.
vladnistor (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
October 21, 2015, 02:10:02 PM
 #4

Din Kraken iti intra intr-o zi, e comisionul de vreo 0.14% daca pui limit order, si comisionul de retragere este de 0.09 euro. Mai e comision la retragere euro ghiseu 0.5% si in jur de 0.5% la conversie eur-ron (valutare.ro). Per total cam 1.15% comisioane, banii in 1 zi, maxim 2 zile.

Personal cred ca nu comisioanele ii descurajeaza pe oameni sa vanda BTC pe transfer bancar, ci bancile in sine.

Bancile sunt rele  Wink

Valiz, trader


Cel mai des cei care nu vor transfer au o problema cu a isi plati taxele si ratele si sunt suparati pe ele ca le blocheaza banii care ii datoreaza.

Da, incepi de la 0.16/0.26% maker/taker. Mai e si comisionul de incasare EUR in cont, 15 EUR. Si la cursul de schimb e momentan 1.2% BT fata de ce e in piata (4.4295), nu 0.5%.
Si iesi si aici cu:
0.16% + 1.2% + 0.5% = 1.86%, si de aici adaugi cat platesti la banca sa incasezi EUR, 3-15-50 EUR, depinde unde ai contul. sa zicem alt 0.6%. Si uite cum esti la 2.46%, usor dublu fata de cat zici tu.

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
October 21, 2015, 03:01:02 PM
 #5

...

Vlad, trader pe LocalBitcoins

PS: Acelasi calcul il poti aplica si pentru cumparare de bitcoin, dar eu nu prea vand pentru ca nu e clara problema cu TVA in Romania.
PPS: Sigur, daca reusesti sa te combini cu cineva care vrea sa cumpere exact cat bitcoin ai tu de vandut, si va intelegeti la pretul ala imaginar de pe Bitfinex, bafta voua.
PPPS: Da, e un fel de reclama ascunsa, va astept cu bitcoinii.


   Dupa cum zici si tu esti trader. Dupa care zici "PS: Acelasi calcul il poti aplica si pentru cumparare de bitcoin, dar eu nu prea vand pentru ca nu e clara problema cu TVA in Romania."
   Pai deja nu prea se potrivesc lucrurile, un trader vinde si cumpara... si nu cred ca tu doar cumperi si pui bitcoinii la saltea. Deci undeva tot vinzi, doar ca probabil nu in Romania ("pentru ca nu e clara problema cu TVA in Romania.")

   Asa ca de ce mai bine nu spui lucrurilor pe nume decat sa incerci sa convingi "nestiutorii" ca cea mai buna varianta e sa`ti vanda tie bitcoini ca altfel ies in pierdere Smiley)
valiz
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 471
Merit: 250


BTC trader


View Profile
October 21, 2015, 03:17:35 PM
 #6

Din Kraken iti intra intr-o zi, e comisionul de vreo 0.14% daca pui limit order, si comisionul de retragere este de 0.09 euro. Mai e comision la retragere euro ghiseu 0.5% si in jur de 0.5% la conversie eur-ron (valutare.ro). Per total cam 1.15% comisioane, banii in 1 zi, maxim 2 zile.

Personal cred ca nu comisioanele ii descurajeaza pe oameni sa vanda BTC pe transfer bancar, ci bancile in sine.

Bancile sunt rele  Wink

Valiz, trader


Cel mai des cei care nu vor transfer au o problema cu a isi plati taxele si ratele si sunt suparati pe ele ca le blocheaza banii care ii datoreaza.

Da, incepi de la 0.16/0.26% maker/taker. Mai e si comisionul de incasare EUR in cont, 15 EUR. Si la cursul de schimb e momentan 1.2% BT fata de ce e in piata (4.4295), nu 0.5%.
Si iesi si aici cu:
0.16% + 1.2% + 0.5% = 1.86%, si de aici adaugi cat platesti la banca sa incasezi EUR, 3-15-50 EUR, depinde unde ai contul. sa zicem alt 0.6%. Si uite cum esti la 2.46%, usor dublu fata de cat zici tu.

Nu exista comision de incasare EUR in cont, se face transfer SEPA. Cursul de schimb il iei de la cele mai bune case de schimb, nu ce curs de hoti iti ofera ei. Deci tot 1.15% estimativ ramane.

12c3DnfNrfgnnJ3RovFpaCDGDeS6LMkfTN "who lives by QE dies by QE"
vladnistor (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
October 21, 2015, 03:29:44 PM
 #7

...

Vlad, trader pe LocalBitcoins

PS: Acelasi calcul il poti aplica si pentru cumparare de bitcoin, dar eu nu prea vand pentru ca nu e clara problema cu TVA in Romania.
PPS: Sigur, daca reusesti sa te combini cu cineva care vrea sa cumpere exact cat bitcoin ai tu de vandut, si va intelegeti la pretul ala imaginar de pe Bitfinex, bafta voua.
PPPS: Da, e un fel de reclama ascunsa, va astept cu bitcoinii.


   Dupa cum zici si tu esti trader. Dupa care zici "PS: Acelasi calcul il poti aplica si pentru cumparare de bitcoin, dar eu nu prea vand pentru ca nu e clara problema cu TVA in Romania."
   Pai deja nu prea se potrivesc lucrurile, un trader vinde si cumpara... si nu cred ca tu doar cumperi si pui bitcoinii la saltea. Deci undeva tot vinzi, doar ca probabil nu in Romania ("pentru ca nu e clara problema cu TVA in Romania.")

   Asa ca de ce mai bine nu spui lucrurilor pe nume decat sa incerci sa convingi "nestiutorii" ca cea mai buna varianta e sa`ti vanda tie bitcoini ca altfel ies in pierdere Smiley)

Eu am explicat ca pretul bitcoin e altul decat vede lumea pe exchangeuri si le-am spus ca decat sa isi bata capul cu tot ce e de facut sa transformi bitcoin in lei pot sa vina la mine (sau la valiz sau la altii de acolo) si le fac schimbul pe loc, ca toti ma intreaba cat de repede intra banii la transfer. Asta e o problema a romanilor cu planning financiar, si cel putin pe partea de bitcoin incerc sa ii ajut.

N-am zis ca fac asta pe gratis, dar am subliniat ca preturile pe care unii le viseaza vor ramane un vis.

Sa nu uitam ca o tranzactie cash se desfasoara pe teritoriul Romaniei, nu ai cum sa scapi de lege si de imperfectiunile ei. Nu vand in Romania, ai dreptate. Cel care vinde pe cash nu are optiunea asta. Cel care vinde pe transfer are posibilitatati, sa consulte un avocat.

Vlad

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
vladnistor (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
October 21, 2015, 03:32:58 PM
Last edit: October 21, 2015, 04:06:14 PM by vladnistor
 #8

Din Kraken iti intra intr-o zi, e comisionul de vreo 0.14% daca pui limit order, si comisionul de retragere este de 0.09 euro. Mai e comision la retragere euro ghiseu 0.5% si in jur de 0.5% la conversie eur-ron (valutare.ro). Per total cam 1.15% comisioane, banii in 1 zi, maxim 2 zile.

Personal cred ca nu comisioanele ii descurajeaza pe oameni sa vanda BTC pe transfer bancar, ci bancile in sine.

Bancile sunt rele  Wink

Valiz, trader


Cel mai des cei care nu vor transfer au o problema cu a isi plati taxele si ratele si sunt suparati pe ele ca le blocheaza banii care ii datoreaza.

Da, incepi de la 0.16/0.26% maker/taker. Mai e si comisionul de incasare EUR in cont, 15 EUR. Si la cursul de schimb e momentan 1.2% BT fata de ce e in piata (4.4295), nu 0.5%.
Si iesi si aici cu:
0.16% + 1.2% + 0.5% = 1.86%, si de aici adaugi cat platesti la banca sa incasezi EUR, 3-15-50 EUR, depinde unde ai contul. sa zicem alt 0.6%. Si uite cum esti la 2.46%, usor dublu fata de cat zici tu.

Nu exista comision de incasare EUR in cont, se face transfer SEPA. Cursul de schimb il iei de la cele mai bune case de schimb, nu ce curs de hoti iti ofera ei. Deci tot 1.15% estimativ ramane.


Poate mai mergi prin tara sa vezi cursurile de schimb. Ce spui tu nu e general valabil. Probabil ca in Bucuresti poti schimba mai bine.

Zici ca nu exista comision? http://lmgtfy.com/?q=Comision+incasare+eur

LE: Si oricum, la sume mai mici creste semnificativ procentul de cost din valoarea tranzactiei, iar la un bitcoin devine prohibitiv.

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
valiz
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 471
Merit: 250


BTC trader


View Profile
October 21, 2015, 08:11:55 PM
 #9

Domnule trader vladnistor,

Nu exista comision de incasare EUR in cont, se face transfer SEPA. Cursul de schimb il iei de la cele mai bune case de schimb, nu ce curs de hoti iti ofera ei. Deci tot 1.15% estimativ ramane.
Poate mai mergi prin tara sa vezi cursurile de schimb. Ce spui tu nu e general valabil. Probabil ca in Bucuresti poti schimba mai bine.
În țară nu știu, poate ne mai lămurește lumea care locuiește în diverse zone. În orice caz, există și altă variantă pentru a evita casele de schimb.  Smiley

Zici ca nu exista comision? http://lmgtfy.com/?q=Comision+incasare+eur
Cry
Asta o văd ca pe o jignire, ca și cum consideri că habar n-am să citesc un extras de cont și habar n-am să caut pe internet.  Sad

Tu ești un trader competitor indirect, deci mă bucură ce crezi tu despre acest comision.

Cine e interesat să îmi dea PM.

Cel mai des cei care nu vor transfer au o problema cu a isi plati taxele si ratele si sunt suparati pe ele ca le blocheaza banii care ii datoreaza.
Roll Eyes

Sa nu uitam ca o tranzactie cash se desfasoara pe teritoriul Romaniei, nu ai cum sa scapi de lege si de imperfectiunile ei. Nu vand in Romania, ai dreptate. Cel care vinde pe cash nu are optiunea asta. Cel care vinde pe transfer are posibilitatati, sa consulte un avocat.
Așa este, fiți atenți la legi, mai ales la cash!  Lips sealed

Spor la trading!  Grin

12c3DnfNrfgnnJ3RovFpaCDGDeS6LMkfTN "who lives by QE dies by QE"
crendore3
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 502
Merit: 250


View Profile
October 21, 2015, 08:18:44 PM
 #10

da vladnistor ai dreptate

Vladnistor e cel mai tare, am shimbat cu el pe localbitcoins, totul a fost ok. Smiley
valiz
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 471
Merit: 250


BTC trader


View Profile
October 21, 2015, 08:39:03 PM
 #11

da vladnistor ai dreptate

Vladnistor e cel mai tare, am shimbat cu el pe localbitcoins, totul a fost ok. Smiley
A zis cineva că nu e ok?  Smiley

Este posibil să fie cel mai tare pentru vândut fise pe transfer bancar, nu zic că nu  Wink
Edit: cel mai tare de pe localbitcoins

Îți recomand să schimbi în continuare la vladnistor, chiar nu am nimic împotrivă.

12c3DnfNrfgnnJ3RovFpaCDGDeS6LMkfTN "who lives by QE dies by QE"
vladnistor (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
October 22, 2015, 05:22:26 AM
 #12

da vladnistor ai dreptate

Vladnistor e cel mai tare, am shimbat cu el pe localbitcoins, totul a fost ok. Smiley
A zis cineva că nu e ok?  Smiley

Este posibil să fie cel mai tare pentru vândut fise pe transfer bancar, nu zic că nu  Wink
Edit: cel mai tare de pe localbitcoins

Îți recomand să schimbi în continuare la vladnistor, chiar nu am nimic împotrivă.


Ideea nu era de jignire, pur si simplu nu inteleg dece ai spune ca nu este cand este Smiley Probabil ai gasit tu o banca unde este foarte mic sau subventionat, felicitari, poate ne zici si noua.

SEPA are doar optiunea de SHA, si comisioane sunt in sistemul de transferuri. Comisioanele depind de volumul de transferuri pe care le executa banca si sunt din cate imi amintesc pana in 10 eurocenti. Problema in Romania e ca bancile mari nu sunt conectate direct la SEPA, merg prin intermediari, si asta costa. Parca vazusem pe undeva ca bancile din CEE ar fi obligate sa se conecteze direct pana anul viitor la un moment dat. Nu sunt sigur, trebuie sa verific.

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
valiz
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 471
Merit: 250


BTC trader


View Profile
October 22, 2015, 06:25:30 AM
 #13

da vladnistor ai dreptate

Vladnistor e cel mai tare, am shimbat cu el pe localbitcoins, totul a fost ok. Smiley
A zis cineva că nu e ok?  Smiley

Este posibil să fie cel mai tare pentru vândut fise pe transfer bancar, nu zic că nu  Wink
Edit: cel mai tare de pe localbitcoins

Îți recomand să schimbi în continuare la vladnistor, chiar nu am nimic împotrivă.


Ideea nu era de jignire, pur si simplu nu inteleg dece ai spune ca nu este cand este Smiley Probabil ai gasit tu o banca unde este foarte mic sau subventionat, felicitari, poate ne zici si noua.

SEPA are doar optiunea de SHA, si comisioane sunt in sistemul de transferuri. Comisioanele depind de volumul de transferuri pe care le executa banca si sunt din cate imi amintesc pana in 10 eurocenti. Problema in Romania e ca bancile mari nu sunt conectate direct la SEPA, merg prin intermediari, si asta costa. Parca vazusem pe undeva ca bancile din CEE ar fi obligate sa se conecteze direct pana anul viitor la un moment dat. Nu sunt sigur, trebuie sa verific.
Exact asta nu înțeleg nici eu, de ce spui că este când nu este. Am încercat la 5 bănci cunoscute și la niciuna nu mi-a luat comisionul acesta. Poate exista comision mai demult.



Poate găsești în această imagine comisionul minune.

Dacă începi să mă crezi, poate mai îmbunătățești puțin prețul pentru oameni Smiley

12c3DnfNrfgnnJ3RovFpaCDGDeS6LMkfTN "who lives by QE dies by QE"
vladnistor (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
October 22, 2015, 09:28:43 AM
 #14

Interesant, ma mai uit si eu. Eu nu am comisioane pentru ca avem agreement intre firma la care lucrez si BT.

Oricum ideea era alta la post  Smiley

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
vladnistor (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
October 22, 2015, 11:12:47 AM
 #15

Incepe sa se clarifice treaba pe TVA:

Bitcoin currency exchange not liable for VAT taxes: top EU court
http://www.reuters.com/article/2015/10/22/us-bitcoin-tax-eu-idUSKCN0SG0X920151022

Exchanging traditional currency for the digital currency bitcoin online should be exempt from consumption taxes just like other transactions of banknotes and coins, the European Court of Justice said on Thursday.

Europe's highest court ruled in response to a request by Swedish tax authorities, who had argued bitcoin transactions should not be covered by a European Union directive exempting currency transactions from value added tax (VAT).

The court ruled that bitcoins should be treated as a means of payment, and as such were protected under the directive.

"Those transactions are exempt from VAT under the provision concerning transactions relating to 'currency, bank notes and coins used as legal tender'," the ECJ concluded.

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
btcxchange.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 186
Merit: 100


View Profile WWW
October 28, 2015, 02:27:15 PM
 #16

La noi cursul este similar marilor exchangeuri dar ai urmatoarele avantaje:

- comisionul de tranzactionare este zero
- comisionul de retragere este 0.1% din valoare dar nu mai putin de 15 lei/retragere
- transferul bancar se face in maxim 48 de ore dar de obicei se realizeaza in aceeasi zi.
- nu e nevoie de nici un act pentru a-ti face cont.

Cu stima,

www.btcxchange.ro
vladnistor (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
October 28, 2015, 03:04:24 PM
 #17

La noi cursul este similar marilor exchangeuri dar ai urmatoarele avantaje:

- comisionul de tranzactionare este zero
- comisionul de retragere este 0.1% din valoare dar nu mai putin de 15 lei/retragere
- transferul bancar se face in maxim 48 de ore dar de obicei se realizeaza in aceeasi zi.
- nu e nevoie de nici un act pentru a-ti face cont.

Cu stima,

www.btcxchange.ro

BitStamp:
Bid: 305.77 (1226.13)
Ask: 305.98 (1226.98)
La tine :
Bid: 1188.42
Ask: 1249.28

Da, ambele incep cu 1, ai dreptate, e similar Smiley

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
btcxchange.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 186
Merit: 100


View Profile WWW
October 29, 2015, 10:14:30 PM
 #18

BTCXchange  305 USD
BTC-E          306 USD 
Bitfinex        315 USD
Bitstamp      314 USD

Iar costurile transferurilor de FIAT la noi sunt neglijabile, 0.1% dar nu mai putin de 15 ron spre deosebire de orice transfer international care costa mult mai mult.
Comisionul de tranzactionare este 0% spre deosebire de restul exchangeurilor care au comisioane mari 0.5%

Cu stima,

johastone
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 21
Merit: 0


View Profile
November 01, 2015, 03:42:17 PM
 #19

Am schimbat btc prin mai mulți traderi,cel mai convenabil mi sa părut Valiz
goanadupabitcoin
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 194
Merit: 108


View Profile WWW
November 13, 2015, 11:22:08 AM
 #20

Faină discuția, ms Vlad Nistor, exact pe tema asta vroiam să scriu și eu ceva. Acum am pe cine să citez (cu permisiunea ta).
Cheers

vladnistor (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
January 11, 2016, 03:56:11 PM
 #21

Am zis ca revin. Avea dreptate valiz, nu sunt costuri la incasare EUR, deci e mai ieftin de vandut. Costurile mari sunt cand vrei sa cumperi.

Eu am un cont special la BT si nu platesc comisioane, de aceea am presupus ca sunt si la incasare si la debitare.

Vlad

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
Pages: 1 2 [All]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!