Bitcoin Forum
May 05, 2024, 02:29:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Cum sa faci primii BITCOINI. Program de afiliere BTCXchange  (Read 2249 times)
btcxchange.ro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 186
Merit: 100


View Profile WWW
October 24, 2015, 11:53:18 AM
Last edit: November 28, 2015, 12:30:38 PM by btcxchange.ro
 #1

Program de afiliere BTCXchange.



Cunoști pe cineva interesat de Bitcoin?

Recomandă acum platforma noastră și poți câștiga 40 EURO pentru fiecare recomandare pe care o faci.




Cum funționează

Programul de afiliere este o modalitate prin care noi putem câștiga clienți noi și tu poți face cu ușurință câteva sute de euro pe lună prin simplul fapt că recomanzi platforma noastră prietenilor și cunoștințelor.

La crearea unui program de afiliat pe platforma BTCXchange îți este atribuit automat un link de afiliat și materiale pe care le poți folosi în vederea promovării noastre. Când cineva sosește pe platformă și își înregistrează un cont folosind link-ul tău, acesta este etichetat ca fiind referința ta. Cu fiecare tranzactie pe care referința ta o face tu vei caștiga bani.

Poți să verifici câte referințe ai, oricând, accesând contul tău de afiliat.

Condiții

Pentru fiecare client adus vei primi un comision de 40 EURO. Comisionul pentru un client nou este eliberat procentual, astfel tu vei câștiga trei euro la fiecare depunere sau retragere efectuată de referința ta și câte doi euro pentru fiecare retragere de bitcoin. În funcție de volumul realizat de referința ta se va mai elibera un euro la fiecare din următoarele praguri atinse: 1.000, 3.000, 6.000, 10.000 si 15.000 de EUR.

Sumele câștigate sunt stocate în contul de afiliat. Acestea pot fi revendicate și transferate prin bitcoin, la cursul din momentul transfelului, într-o adresă indicată de tine.

Tips & tricksc

Poți câștiga foarte ușor câteva mii de EUR pe lună dacă:

Ești administrator, moderezi sau ești activ în comunități (forumuri, grupuri pe Facebook sau Linkedin etc.) de specialiști (marketing online, afiliere, SEO, AdWords, Facebook, web design, programare, copywriting, ecommerce).

Ai un blog citit de specialiști.

Știi să faci afiliere prin trafic plătit (Google, Facebook). Spre exemplu, conform keyword tool-ului de la Google sunt câteva mii de căutări pentru "afiliere", "marketing afiliat", "bani online".


Fiecare afiliat are un cod/ link unic. Exemplu: https://www.btcxchange.ro/referral/BTCXAFFFDC0FFEB4049A, utilizati un astfel de link (al dvs) pentru a promova platforma si incepeti sa castigati BTC.

Va multumim pentru implicare.
Echipa BTCXchange.
1714876150
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714876150

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714876150
Reply with quote  #2

1714876150
Report to moderator
1714876150
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714876150

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714876150
Reply with quote  #2

1714876150
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
stiffmunic
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 57
Merit: 0


View Profile
November 27, 2015, 12:58:46 PM
 #2

Mersi de sfat. Pentru un incepator ca mine cred ca imi va prinde bine.
btcxchange.ro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 186
Merit: 100


View Profile WWW
November 28, 2015, 12:35:30 PM
 #3

Am modificat modul de tragere a comisionului de afiliat crescandu-l de la 1 euro/ depunere sau retragere de fiat la 3 euro, am alocat un bonus suplimentar de 2 euro / pentru fiecare retragere de BTC si pentru activitatea contului veti primi inca un bonus suplimentar in functie de volum, eliberam cate un euro pentru fiecare dintre urmatoarele praguri de volum: 1.000, 3.000, 6.000, 10.000 si 15.000 de EUR.

Va multumim pentru implicare
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!