Bitcoin Forum
March 28, 2024, 11:41:46 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Mr.Robot "Geleceğin Olacağı Buydu." İbaresi  (Read 1765 times)
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
September 18, 2016, 01:36:39 AM

Mr. Robot 2.Sezon 11.Bölümünde (16 ve 18 Dk) yakaladığım Bitcoin içerilikli bir konuşmayı fotoğraflarla birlikte paylaşmak istedim. Diziyi takip edenler zaten biliyordur.

Fotoğraflarda görünen yaşlı kişi E-Corp un yöneticilerinden. Diziye göre dünyanın en hacimli şirketi ve Mr.Robot tarafından hacklendi.

Bitcoin konusunun geçmesi gayet normal olan bu dizi aslında iyi bir reklam aracısı oluyor gibi gözüküyor, sizinde düşüncelerinizi almak isterim.
Asıl korkum bizim silahımızla bizi vurmaları olur. Bitcoin kullanıcısı arttıkça okadar kaynağa ihtiyaç duyulacak ve şuanki gelir değerleriyle büyük şirketler dışında pek kimse mining le uğraşmıyor. Bukadar işlem hacmini kaldıramazsak ne olur ?
1711669306
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711669306
Reply with quote  #2

1711669306
Report to moderator
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711669306
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711669306
Reply with quote  #2

1711669306
Report to moderator
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
September 18, 2016, 09:07:56 AM

Sonuçta bir yazılım teknolojisi ile çalışıyor. İyileştirmeler yapmak her zaman mümkün. Mesela işlem hacmi artınca sn de ortalama işlem yükselir bu da Blok boyutlarının sürekli maksimum olmas anlamına gelir eğer işlemler yavaş ise, blok boyutları arttırılarak atıyorum 2 katına çıkartılarak 2 kat ortalama sn de işlem yapılmış olur. İnsan zekası ile zaman içerisinde şekillenerek değişime açık bir konu. Aynı internet gibi. İlk çıktığında kim bunun içine bedavaya birşey koyacak ki diyordu. İlk web sitelerini IBM yaptı. Şimdi IBM adını bilmeyen bir dünya internet kullanıcısı mevcut bla bla bla.

signature not found.
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

View Profile
September 18, 2016, 01:58:20 PM

Sonuçta bir yazılım teknolojisi ile çalışıyor. İyileştirmeler yapmak her zaman mümkün. Mesela işlem hacmi artınca sn de ortalama işlem yükselir bu da Blok boyutlarının sürekli maksimum olmas anlamına gelir eğer işlemler yavaş ise, blok boyutları arttırılarak atıyorum 2 katına çıkartılarak 2 kat ortalama sn de işlem yapılmış olur. İnsan zekası ile zaman içerisinde şekillenerek değişime açık bir konu. Aynı internet gibi. İlk çıktığında kim bunun içine bedavaya birşey koyacak ki diyordu. İlk web sitelerini IBM yaptı. Şimdi IBM adını bilmeyen bir dünya internet kullanıcısı mevcut bla bla bla.
Zaten geçtiğimiz aylarda tartışılan konuda bu idi. Boyutun büyütülmesi hacimin bir miktarını karşılasa bile bir zaman sonra yine sıkışır. 7mikyar insanın bitcoin kullandığını düşünürsek(en kötü senaryoda) okadar işlemi karşılamak için blok boyutunu büyük büyük nereye kadar. İhtiyaçlar bizi yeniliklere iticektir ama bitcoin birkez aksadımı kaybedeceği değeri düşünemiyorum.
techman
Legendary
*

Activity: 1020
Merit: 1027

View Profile
September 18, 2016, 04:18:18 PM

Mr.Robot'da önümüzdeki bölümler çok heyecanlı olacak gibi gözüküyor. Bitcoin konusunu iyice ele alıcaklar ve bence E-Coin yerine insanlar özgür olan Bitcoin'i tercih edecek..

by rallier
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
September 18, 2016, 06:01:08 PM

Zaten geçtiğimiz aylarda tartışılan konuda bu idi. Boyutun büyütülmesi hacimin bir miktarını karşılasa bile bir zaman sonra yine sıkışır. 7mikyar insanın bitcoin kullandığını düşünürsek(en kötü senaryoda) okadar işlemi karşılamak için blok boyutunu büyük büyük nereye kadar. İhtiyaçlar bizi yeniliklere iticektir ama bitcoin birkez aksadımı kaybedeceği değeri düşünemiyorum.

Muhakkak ama her insanın kullandığı olası gelecekte, atıyorum blok boyutu şuankinin 100 katı olabilir. Ama bu atıyorum 5 sn sonra gerçekleşecekse veya 10 sene sonra gerçekleşecekse - ki zor bir ihtimal, mr robot taki gibi bir senaryo lazım daha erken olması için. şuan tüm dünyada internet bile yok. - o durumda etkileyeceği tek şey blockchain boyutu. Çok aşırı veriboyutlarına çıkabilir ama ben bunu ciddi bir sorun olarak görmüyorum teknolojiye paralel olarak blockchain ler boyutu sıkıştırılabilir, tümünü indirme ihtiyacı olmayan gibi farklı çözümler içerebiliyor ve hard disk fiyatları düşüyor. Şuan eski bir depolama sistemi olarak mekanik disklerden terabyte larca boyutta bir disketi çok uygun fiyata alıyorsunuz. bkz 3.5 ", sata2 7200 rpm diskler. depolama amacıyla kullanılacağı için sata3,ssd vs gibi olması şart değil.
Yeterki o günler gelsin, o zaman değeri çok yüksek olacağı gibi maliyet açısından da depolama vs her geçen gün daha uygun olacaktır.

flash disk leri düşünün 5 yıl önce aynı fiyata 8gb alırken şuan 32gb alıyorsun.

Mr.Robot'da önümüzdeki bölümler çok heyecanlı olacak gibi gözüküyor. Bitcoin konusunu iyice ele alıcaklar ve bence E-Coin yerine insanlar özgür olan Bitcoin'i tercih edecek..

Merkezi olmayan sanal coin ve olan bir sanal coin olarak sunuyorlarda. Merkezi olanı hackleyecekler patlatacaklar birşeyler yapacaklar. bitcoin kullanıcıları mutlu mesut yaşayacak gibi geliyor. Cheesy

signature not found.
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2380
Merit: 1357

View Profile
September 18, 2016, 08:45:28 PM

Evet dizide gelecekte olacak dev bir krizde kriptoparalar ile bankacılığın yeniden kurulabileceği,
hükümetlerin iyice devre dışı kalabileceği ön görülüyor. ilginç.
funnybunny
Newbie
*

Activity: 35
Merit: 0

View Profile
September 18, 2016, 09:02:45 PM

Kısmen dogru diyelim bu seviyede  direk olarak sisteme girmeyeceginden adım gibi eminim bazı köklü yapılanlanmalar buna kolay kolay izin vermez ancak gelecekte bitcoin olmaz başka birşey olur ancak kesinlikle paranın yapısı degişecek.Çünkü zaten ekonimiyi anlayanlar bilir gerçekte paranında,altınında,elmasında bir degeri yoktur bizim tek ihtiyacımız olan takas edebilecegimiz birşeyler Smiley
by rallier
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
September 18, 2016, 09:54:58 PM

Kısmen dogru diyelim bu seviyede  direk olarak sisteme girmeyeceginden adım gibi eminim bazı köklü yapılanlanmalar buna kolay kolay izin vermez ancak gelecekte bitcoin olmaz başka birşey olur ancak kesinlikle paranın yapısı degişecek.Çünkü zaten ekonimiyi anlayanlar bilir gerçekte paranında,altınında,elmasında bir degeri yoktur bizim tek ihtiyacımız olan takas edebilecegimiz birşeyler Smiley

Altın ve elmas aynı değil. Btc yi yazılımsal olarak uydurup elektriğe pc gücünden faydalanarak bağlamışlar. Ama doğal olarak altın iyi bir iletken elmas iyi bir kesici madde olma özelliklerinin yanı sıra bir çok sektörde ham madde olarak , ara madde olarak kullanabildiği için değeri var.
mesela yeni bir bileşim - alaşım uydururlar çelikten sağlam, ipten ince , ve kendini onarabilen. IBM bir ara bu tarz bir maddenin üzerinde çalışıyordu ne oldu bilmiyorum. Bu madde mesela yayılır inşaat sektöründe kullanılırsa bunun değeri olur. 
Altın eskiden beri bilinen bir değer olduğu için onun üzerine para birimleri kıyasa konulmuş. nereye bağlayacağımı unuttum Smiley

signature not found.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
September 19, 2016, 11:02:28 AM

Bu son bölümle birlikte diziden aldığım zevk iki katına çıktı resmen bitcoin işleniyor bariz belliydi zaten ilk bölümlerden  Smiley
Dizinin büyük bi izleyici kitlesi var yayılmasına ve fiyatlara çok olumlu yansıyacağını düşünüyorum.
İzledikçe bitcoinin geleceğini düşünüyorum şimdi bozdurduğumuz btcler ilerde sanki büyük hayal kırıklığı olacakmış gibi geliyor.
Biriktirin saklayın unutun  Wink
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

View Profile
September 19, 2016, 12:03:55 PM

Bu son bölümle birlikte diziden aldığım zevk iki katına çıktı resmen bitcoin işleniyor bariz belliydi zaten ilk bölümlerden  Smiley
Dizinin büyük bi izleyici kitlesi var yayılmasına ve fiyatlara çok olumlu yansıyacağını düşünüyorum.
İzledikçe bitcoinin geleceğini düşünüyorum şimdi bozdurduğumuz btcler ilerde sanki büyük hayal kırıklığı olacakmış gibi geliyor.
Biriktirin saklayın unutun  Wink
Veya bob gibi arkadaşlarda faize bırakalım Smiley.

Dizinin akıcılığı çok yerinde olmasada şiddetli yükselişler ve bölüm sonu easter egg lerle keyifli hale geliyor.

Muhakkak ama her insanın kullandığı olası gelecekte, atıyorum blok boyutu şuankinin 100 katı olabilir. Ama bu atıyorum 5 sn sonra gerçekleşecekse veya 10 sene sonra gerçekleşecekse - ki zor bir ihtimal, mr robot taki gibi bir senaryo lazım daha erken olması için. şuan tüm dünyada internet bile yok. - o durumda etkileyeceği tek şey blockchain boyutu. Çok aşırı veriboyutlarına çıkabilir ama ben bunu ciddi bir sorun olarak görmüyorum teknolojiye paralel olarak blockchain ler boyutu sıkıştırılabilir, tümünü indirme ihtiyacı olmayan gibi farklı çözümler içerebiliyor ve hard disk fiyatları düşüyor. Şuan eski bir depolama sistemi olarak mekanik disklerden terabyte larca boyutta bir disketi çok uygun fiyata alıyorsunuz. bkz 3.5 ", sata2 7200 rpm diskler. depolama amacıyla kullanılacağı için sata3,ssd vs gibi olması şart değil.
Yeterki o günler gelsin, o zaman değeri çok yüksek olacağı gibi maliyet açısından da depolama vs her geçen gün daha uygun olacaktır.

flash disk leri düşünün 5 yıl önce aynı fiyata 8gb alırken şuan 32gb alıyorsun.

Şuanda bile bu konuda çözümler mevcut, Blockchain.info online wallet ı bile buna örnek olur. Sorun depolama olmuyacaktır asıl sorun indirilebilir olmayışı olacak. Sizinde söylediğiniz gibi dünyanın bir çok yerinde internet bile yok iken okadar işlem hacminden doğucak block boyutunu internet olan bölgelerden indirmek tam bir çile olucaktır. Online wallet kullanmanın da güvenlik sorunları çıkarttacağını hepimiz biliyoruz. Sonuç olarak bunlar zaten bizden önce tartışılmıştır. Benimki sadece korku, gelişip görücez Smiley.
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
September 20, 2016, 11:25:55 AM

Bu dizi gerçekten on numara daha yeni başladım ama başından kalkamıyorum

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
trenxes
Newbie
*

Activity: 32
Merit: 0

View Profile
September 21, 2016, 06:47:45 AM

Bitcoinle insanlarin duygusal bi bagi oldugu icin gelecegin parasi bu.
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
September 21, 2016, 07:33:10 AM

Bitcoin ile ilgili birkaç diyalog person of interest dizisindede geçmişti.Hatta bir bölüm komple bitcoin ile uyuşturucu alım satım yapılan sitenin kurucusu konu edinilmişti.Bittiğine çok üzülüyorum doğrusu  Cry

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
by rallier
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
September 21, 2016, 11:06:35 PM

Bitcoin ile ilgili birkaç diyalog person of interest dizisindede geçmişti.Hatta bir bölüm komple bitcoin ile uyuşturucu alım satım yapılan sitenin kurucusu konu edinilmişti.Bittiğine çok üzülüyorum doğrusu  Cry
o uçak sahnesinde silkroad olayını konu edinmişlerdi Smiley

signature not found.
sezyumx
Hero Member

Activity: 686
Merit: 500

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
September 23, 2016, 10:04:25 PM

Dizi gerçekten çok iyi . Eee emmy ödüllerinde boşuna almadı en iyi erkek oyuncu ödülünü.

xRaVeNx (OP)
Legendary
*

View Profile
September 23, 2016, 11:42:26 PM

Dizi gerçekten çok iyi . Eee emmy ödüllerinde boşuna almadı en iyi erkek oyuncu ödülünü.
Sezon Finali de yapıldı. Hadi hayırlı olsun.
rikudou
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

Alenktrik Teknikeri

View Profile
September 26, 2016, 10:11:59 PM

Evet dizide gelecekte olacak dev bir krizde kriptoparalar ile bankacılığın yeniden kurulabileceği,
hükümetlerin iyice devre dışı kalabileceği ön görülüyor. ilginç.
btc ile ne kadar güvenilir yada güvenilmez olduğunu açıklıyor filmi izlemiştim yeni filmlerde de btc konu olacağının haberini almıştım bankaları devre dışı bırakamaz ama hükümetler el atmazsa iş çığrından çıkacak gibi çünkü izi sürülemez para dijital para hackerler burda daha verimli oluyor ki onlara gün doğdu diyebilirim...

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████