Bitcoin Forum
April 24, 2024, 03:20:05 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: RatesBTC İstedeğiniz kurda güncel bitcoin fiyatı  (Read 3830 times)
MaDOnos (OP)
Jr. Member
*

Activity: 53
Merit: 2

View Profile
November 10, 2015, 09:09:08 PM
Last edit: September 20, 2016, 03:05:29 PM by MaDOnos

http://ratesbtc.com

Canlı olarak her hangi bir kurda bitcoin fiyatını takip edebilirsiniz.

Siteyi istdeğiniz kurdan direk açabilirsiniz. Türk Lirası İçin: http://ratesbtc.com/TRY

Hesaplarken Bitstamp,Btc-E,Bitfinex,OkCoin ve Coinbase borsalarının fiyatları baz alınmıştır.

Yavaş yavaş geliştirmeyi ve yeni özellikler eklemeyi düşünüyorum. İlgiye göre geliştirme hızı değişecektir  Wink

Edit(04.01.2016)

Android uygulaması yayınlandı

Edit(20.09.2016)

Facebook messenger bot yayınlandı

Facobook sayfası üstünden botla mesajlaşabilirsiniz.

Örnek olarak şunu sorabilirsiniz: 1.13 btc kaç try ?
If you see garbage posts (off-topic, trolling, spam, no point, etc.), use the "report to moderator" links. All reports are investigated, though you will rarely be contacted about your reports.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713972005
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713972005
Reply with quote  #2

1713972005
Report to moderator
kripto para
Hero Member

Activity: 644
Merit: 501

View Profile
November 10, 2015, 11:04:57 PM

TRY fiyatı için Türk borsalarından ortalama bir fiyat mı çekiyorsun yoksa $ bazlı fiyat üzerinden mi hesaplıyorsun?
MaDOnos (OP)
Jr. Member
*

View Profile
November 11, 2015, 06:23:55 AM

TRY fiyatı için Türk borsalarından ortalama bir fiyat mı çekiyorsun yoksa $ bazlı fiyat üzerinden mi hesaplıyorsun?

Bitcoin fiyatı bitcoin borsalarından alınan dolar fiyatı ile hesaplanıyor. Diğer kurlar ise bu fiyat üstünden hesaplanıyor.
DevilMorgan
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
November 11, 2015, 06:31:14 AM

Başarılı bir uygulama olmuş elinize sağlık, 
kripto para
Hero Member

Activity: 644
Merit: 501

View Profile
November 11, 2015, 09:10:00 PM

Bitcoin fiyatı bitcoin borsalarından alınan dolar fiyatı ile hesaplanıyor. Diğer kurlar ise bu fiyat üstünden hesaplanıyor.

USD/TRY Paritesini nereden çekiyorsun? Merkez bankası kuru mu yoksa serbest piyasa mı?
Ayrıca TR borsalarını dikkate alırsan daha sağlıklı olur.
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
November 11, 2015, 09:53:29 PM

elinize sağlık.

umarım kısa zamanda popüler olur.

kolay gelsin.

armadora
Sr. Member

Activity: 413
Merit: 250

View Profile
November 11, 2015, 10:48:40 PM
Last edit: November 12, 2015, 11:24:35 AM by armadora

USD/TRY Paritesini nereden çekiyorsun? Merkez bankası kuru mu yoksa serbest piyasa mı?

arkadaş muhtemelen türk kullanıcıların yanında dünya kullancılarına hitap eden bir site yapmış ,TL kurunu verirken USD kurundan çevrim yapması o sebeple olabilir eğer sadece türk müşterileri için olsaydı tr borsalarına göre fiyat vermesi tabiki daha iyi olurdu.
MaDOnos (OP)
Jr. Member
*

View Profile
November 12, 2015, 07:58:59 AM

Kurlar bir çok forex şirketinin kullandığı serbest piyasa servislerinden çekiliyor ve belli aralıklarla güncelleniyor.

Formülde borsaların hacimleri çok büyük bir etken olduğu için türk borsalarını eklesem bile pek etkisi olmaz.

Servisin amacı global piyasa fiyatını en iyi şekilde hesaplama ve bunu tüm kurlarda gösterme. Bitcoin ile alış veriş yaparken 1000 Tl lik bir ürünün global piyasada kaç bitcoin ettiğini görebilirsiniz ve satıcının sizden istediği bitcoin miktarı ile karşılaştırabilirsiniz. Ya da alım satım yaparken global piyasa fiyatına göre pozisyon belirleyebilirsiniz.

Geri dönüşleriniz içinde teşekkürler fırsat buldukça geliştireceğim.
thinkinger
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile WWW
December 09, 2015, 12:15:55 AM

Bir de arbitraj sayfası da yaparsan türk borsasının da dahil olduğu daha çok ilgi görebilir.Örnek olarak aşağıdaki linki inceleyebilirsin.
http://data.bitcoinity.org/markets/arbitrage/USD

.██████████   bitfons.in- Cryptocurrency Exchange - 10 coins███████.
MaDOnos (OP)
Jr. Member
*

View Profile
December 09, 2015, 08:45:44 AM

Bir de arbitraj sayfası da yaparsan türk borsasının da dahil olduğu daha çok ilgi görebilir.Örnek olarak aşağıdaki linki inceleyebilirsin.

Merhaba bu servisin olabildiğince basit olmasını istiyorum. Kısacası arka planda işleri yapıp son kullanıcıya sonucu iletmesi.

Bitcoinitydeki tablo bir çok borsayı ve onlar arsında fiyat farklarını gösteriyor. İzlemesi hoş. Ama ben sadece bitstamp ve btcturkde işlem yapıyorum localbitcoinsle btcturk arasında ki %40 fark beni ilgilendirmiyor. Buda yetmez, bitstamp ile btcturk arasında ki %10 a kadar olan farklarda beni ilgilendirmiyor. Ben sadece bitstamp ile btcturk arasında %15 den fazla fark varsa bilgilendirmek istiyorum gerisi benim için zaman kaybı.

Zaman bulduğumda istediğiniz borsaları seçip, istediğiniz fiyat farkına göre bilgilendirme yapmayı düşünüyorum. Bilgilendirme mail ve sitede canlı uyarı olabilir. Ayrıca ayarları url şeklinde yapmayı düşünüyorum cookie vs user olmadan mesela ratesbtc.com/usd/btcturk/bitstamp/15 gibi.

Sponsorda bulsam güzel olurdu ama bana göre marketing developmentdan daha zor Smiley
Dilemma
Full Member

Activity: 168

View Profile
December 09, 2015, 08:54:46 AM

Merhaba bu servisin olabildiğince basit olmasını istiyorum. Kısacası arka planda işleri yapıp son kullanıcıya sonucu iletmesi.

Bitcoinitydeki tablo bir çok borsayı ve onlar arsında fiyat farklarını gösteriyor. İzlemesi hoş. Ama ben sadece bitstamp ve btcturkde işlem yapıyorum localbitcoinsle btcturk arasında ki %40 fark beni ilgilendirmiyor. Buda yetmez, bitstamp ile btcturk arasında ki %10 a kadar olan farklarda beni ilgilendirmiyor. Ben sadece bitstamp ile btcturk arasında %15 den fazla fark varsa bilgilendirmek istiyorum gerisi benim için zaman kaybı.

Zaman bulduğumda istediğiniz borsaları seçip, istediğiniz fiyat farkına göre bilgilendirme yapmayı düşünüyorum. Bilgilendirme mail ve sitede canlı uyarı olabilir. Ayrıca ayarları url şeklinde yapmayı düşünüyorum cookie vs user olmadan mesela ratesbtc.com/usd/btcturk/bitstamp/15 gibi.

Sponsorda bulsam güzel olurdu ama bana göre marketing developmentdan daha zor Smiley

Sade tasarımlı ve kullanışlı bir site olmuş
Emeğinize sağlık
Umarım beklediğiniz sponsoru da bulursunuz ve siteniz uzun ömürlü olur..

dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
December 09, 2015, 01:48:37 PM

Bir işin güzel olması için illa çok teknolojik ve çok geliştirilmiş olmasına gerek yok..
Bir kaç saatir mevcut yalın tasarımlı siteniz bilgisayarımda açık
anlık değişimleri kolayca takip ediyorum
yani işimi görüyor..
Elinize sağlık...
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
December 09, 2015, 02:03:38 PM

anlık grafikte eklense çok super olur:)

mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
December 09, 2015, 09:19:17 PM

Sponsor veya yatırımcı arayışınız ile ilgili olarak sizinle görüşmek isterim.
bunun için özel mesaj yazdım. sizden haber bekliyorum.
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
December 10, 2015, 12:00:53 PM

Shocked Shocked Gayet basit ve kullanışlı olmuş. Tamda aradığım şey buydu. coinmill kullanıyordum ama onunda ana sayfasındaki btc to another  currency bölümünde virgullu deger sorunu vardı sizin ki gayet basit ve şık olmuş.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
thinkinger
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile WWW
December 10, 2015, 06:47:26 PM

dostum iyi güzel seni ilgilendirmiyor ama müşterilerini ilgilendiriyor olabilir.ben sitenin daha fazla ilgi çekmesi için fikrimi söylüyorum.ikinci olarak bu fiyatları 234*60 ebadında bir kutu içinde sitelere eklenebilecek hale getirip içine de reklam koymayı başarırsan daha faydalı olabilir gelir kazanmak için.Fikir olarak gerçekten çok beğendim onu da arada belirteyim.son olarak döviz fiyatlarının da takip edileceği hale de getirebilirsin.acizane fikrim daha cezbedici olur sitenin takip oranı açısından.

.██████████   bitfons.in- Cryptocurrency Exchange - 10 coins███████.
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
December 10, 2015, 07:36:26 PM

Sade basit bir o kadar da hoş bir sistem olmuş. Siteye bir kaç görsellik eklense dahada güzel olur. Grafik falan...

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
December 10, 2015, 09:50:14 PM

Harika olmuş. Bence hiç grafik falan eklemeyin kafa karıştırmasın.zaten grafik grmek isteyen bitcoinwisdom vs.. oralarda istemediği kadar grafiği arar bulur. Yabancı formattaki sitelerin çoğu da zaten sade. Başarılar dilerim.
MaDOnos (OP)
Jr. Member
*

View Profile
December 11, 2015, 07:44:36 AM

dostum iyi güzel seni ilgilendirmiyor ama müşterilerini ilgilendiriyor olabilir.ben sitenin daha fazla ilgi çekmesi için fikrimi söylüyorum.ikinci olarak bu fiyatları 234*60 ebadında bir kutu içinde sitelere eklenebilecek hale getirip içine de reklam koymayı başarırsan daha faydalı olabilir gelir kazanmak için.Fikir olarak gerçekten çok beğendim onu da arada belirteyim.son olarak döviz fiyatlarının da takip edileceği hale de getirebilirsin.acizane fikrim daha cezbedici olur sitenin takip oranı açısından.

Ben müşterinin gözünden olaya bakıp en son ne isteri tasvir etmeye çalışmıştım Smiley Arbitrajı bir şekilde entegre edeceğim ileride teşekkürler.
Surger
Full Member

Activity: 238

View Profile
December 23, 2015, 01:00:19 PM

Hala aktif olarak kullanıyorum Smiley
Çok da memnunum , elinize sağlık...
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: