Bitcoin Forum
May 05, 2024, 05:06:14 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Nedir Bu SETI@home ?  (Read 1515 times)
kenanzz (OP)
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
January 02, 2016, 12:46:17 PM

Öncelikle herkese iyi yıllar iyi hafta sonları dilerim. az önce bir site keşfettim sitede bu site İnternete bağlı bilgisayarların kullanıldığı bir dağıtık bilgi işlem projesi diye geçiyor sanırım dünya çapında yürütülen projelere simülasyonlara evdeki bilgisayarlarımızı kullanması için destek veriyoruz gerçekte nedir ne değildir hiçbir fikrim yok siteden programı indirdiğinizde karşınıza katılabileceğiniz onlarca proje çıkıyor ben şuanda cern de yapılan nükleer fizik projesine kayıt oldum 15 20 dakikadir iş sunucudan indiriliyor dedi ve yaklaşık 500 mb veri çekti ve çekmeye devam ediyor sitede birde hesabınız bölmünde kredi miktarı yazıyor fakat bu kredi nedir ne değildir ne işe yarar hiçbir fikrim yok bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bizi aydınlatırmı gerçekten bu projelere bu şekilde destek olabilmemiz doğrumu öyle bişey varsa gerçekten 7/24 açık duran bilgisayarlarımız dünyamız için araştırmalara bir damlada olsa yardımcı olabilir mi?

Site adresi aşağıda benim gibi meraklı arkadaşlar inceleyebilir.
http://setiathome.ssl.berkeley.edu

Bilgi sahibi olan arkadaşlardan rica ediyorum bu konuda bizide bilgilendirsin yapabiliyorsak hep birlikte bir grup kurup öyle çalışmalara katılalım değişik bir deneyim olur diye düşünüyorum şimdiden vakit ayırıp bu konu hakkında bilgi paylaşımında bulunacak arkadaşlara çok teşekkür ederim.
1714885574
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714885574
Reply with quote  #2

1714885574
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
January 02, 2016, 01:17:38 PM

daha önce ripple dağıtımlarıda benzer projelerle yapıldı ama bu işlem gücünün nerelerde kullanıldığı ne amaçla kullanıldğı belirsiz o zamanlarda da sürekli spekülasyonlar oluyordu yok silah araştırmalarına gidiyor vs.
şimdi bunlarda dünya dışı yaşam arama araştırmaları için kullandıklarını söylemiş
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
January 02, 2016, 02:09:20 PM

Aynı bu olaya benzer bir durum da htc telefonlarda mevcut. İsterseniz telefonu sarja taktığınızda telefon bu projeler ile ilgilenmeye başlıyor. Tam olarak bende mantığını anlamadığım için pek fazla açık bırakmadım. Uygulama power to give diye geçiyor.

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
January 02, 2016, 02:12:39 PM

Berkeley amerikanın onde gelen universitelerinden biri.yamuk olacagını sanmam
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
January 02, 2016, 02:36:11 PM

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/SETI@home

Ben işlemci gücümün bir kısmını world community grid projelerine bağışlıyorum. Seti çok güvenilir bir proje değil bence.
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
January 02, 2016, 02:39:24 PM

Berkeley amerikanın onde gelen universitelerinden biri.yamuk olacagını sanmam
asıl amerikadan korkacan zaten  Grin
aliser
Hero Member

Activity: 826

View Profile
January 02, 2016, 06:46:34 PM

Ben işlemci gücümün bir kısmını world community grid projelerine bağışlıyorum. Seti çok güvenilir bir proje değil bence.

SETI@Home havuzu yine world community grid bünyesinde zaten. ayrıca world community grid yaklaşık 15 yıldır çalışan bir sistem boşta bekleyen işlemci gücünü kullanarak bilimsel araştırmaların hesaplanmasında ortam bir işlemci gücü oluşturmayı hedefliyor, özellikle tıp ilgili araştırmalarda bir çok gelişme world community grid'in sayesinde gerçekleşti.

SETI@Home ise SETI projesine doğrudan destek vermek isteyenlerin katılabileceğini proje, SETI evrende bizim dışımızda zeki varlıkların olup olmadığını araştıran bir proje ve yıllardır da devam ediyor. SETI yüzlerce farklı radyo teleskopundan gelen sinyalleri analiz ederek yapay bir sinyal tespit etmeye çalışıyor, bu o kadar çok fazla veri içeriyor ki tek bir sistemin bu verileri analiz etmesi imkansız ve eğer bir anlık veri analizi kaçırılırsa paha biçilemez bir mesaj kaçırılmış olabilir ve o ana tekrar geri dönüldüğünde iş işten çoktan geçmiş olabilir.

SETI yerine bir çok projeyi de tercih edebilirsiniz tabi ama bu SETI projesinin gereksiz olduğu ya da arka tarafta başka amaçlar için kullanıldığı anlamına gelmez.

olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
January 02, 2016, 07:28:29 PM

SETI@Home havuzu yine world community grid bünyesinde zaten. ayrıca world community grid yaklaşık 15 yıldır çalışan bir sistem boşta bekleyen işlemci gücünü kullanarak bilimsel araştırmaların hesaplanmasında ortam bir işlemci gücü oluşturmayı hedefliyor, özellikle tıp ilgili araştırmalarda bir çok gelişme world community grid'in sayesinde gerçekleşti.

SETI@Home ise SETI projesine doğrudan destek vermek isteyenlerin katılabileceğini proje, SETI evrende bizim dışımızda zeki varlıkların olup olmadığını araştıran bir proje ve yıllardır da devam ediyor. SETI yüzlerce farklı radyo teleskopundan gelen sinyalleri analiz ederek yapay bir sinyal tespit etmeye çalışıyor, bu o kadar çok fazla veri içeriyor ki tek bir sistemin bu verileri analiz etmesi imkansız ve eğer bir anlık veri analizi kaçırılırsa paha biçilemez bir mesaj kaçırılmış olabilir ve o ana tekrar geri dönüldüğünde iş işten çoktan geçmiş olabilir.

SETI yerine bir çok projeyi de tercih edebilirsiniz tabi ama bu SETI projesinin gereksiz olduğu ya da arka tarafta başka amaçlar için kullanıldığı anlamına gelmez.

Bu projeyi daha önce WCG de görememiştim. Sonradan mı girdi acaba? Ben daha çok tıp araştırmalarına destek veriyorum.

pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554

View Profile
January 02, 2016, 07:30:14 PM

World Community Grid <3 Ripple
zamanında iyi kar etmiştim ripple sayesinde. Sonra bıraktılar rippleları dağıtmayı.
gerald-80
Full Member

Activity: 280
Merit: 100

View Profile
January 03, 2016, 12:57:05 PM

Siteye girince üstte yazıyor zaten

SETI@home, Dünya Dışı Zeka Arayışı (Search for Extraterrestrial Intelligence-SETI) kapsamında, internete bağlı bilgisayarları kullanan bilimsel bir deneydir. Bu deneye, radyo teleskobu verilerini indirip analiz eden ücretsiz bir programı kurarak katılabilirsiniz.

sanırım katıldıgında tam olarak bu
Surger
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
January 03, 2016, 03:29:59 PM

İlk defa duydum
Daha önce hiç bir bilgim yoktu
Bir araştıralım bakalım
Bilgisayar gece boşta duruyor..
Pages: [1]