Bitcoin Forum
April 26, 2024, 09:50:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: s7 alsak iş yaparmı  (Read 4252 times)
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
January 10, 2016, 12:46:46 AM

Madencilik makine ile yapılmaz. Madencilik zeka ve akıl kombinasyonu kullanılarak ve bunun sonucunda elde edilen bilgi ve tecrübelerle yapılır. Makine sadece bir aracıdır. Madenciliği yapan şahsın kendisidir.
Üstad az açıklar mısın?
1714125032
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714125032
Reply with quote  #2

1714125032
Report to moderator
1714125032
Hero Member
*

Ignore
1714125032
Reply with quote  #2

1714125032
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714125032
Hero Member
*

Ignore
1714125032
Reply with quote  #2

1714125032
Report to moderator
1714125032
Hero Member
*

Ignore
1714125032
Reply with quote  #2

1714125032
Report to moderator
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
January 10, 2016, 07:09:36 AM

Madencilik makine ile yapılmaz. Madencilik zeka ve akıl kombinasyonu kullanılarak ve bunun sonucunda elde edilen bilgi ve tecrübelerle yapılır. Makine sadece bir aracıdır. Madenciliği yapan şahsın kendisidir.
Üstad az açıklar mısın?

Yani diyorum ki herkes aynı arabayı alabilir ama o arabadan aynı verimi alamaz. Burada şoför farkı ortaya çıkar. Üyelerin çoğu daha araştırma bile yapmadan pc,laptop,usb, asic vb. Cihaz isimlerini telaffuz edip ne kazanırım gibi konular açıyor. Böyle bir konu açıyorsa zaten bilmiyordur ve muhtemelen zarar edecektir.
gerald-80 (OP)
Full Member

Activity: 280
Merit: 100

View Profile
January 10, 2016, 10:14:33 AM

Üstad az açıklar mısın?

Yani diyorum ki herkes aynı arabayı alabilir ama o arabadan aynı verimi alamaz. Burada şoför farkı ortaya çıkar. Üyelerin çoğu daha araştırma bile yapmadan pc,laptop,usb, asic vb. Cihaz isimlerini telaffuz edip ne kazanırım gibi konular açıyor. Böyle bir konu açıyorsa zaten bilmiyordur ve muhtemelen zarar edecektir.

Teknik olarak bu yaptığıda(yaptığımda) bir araştırmadır bence sanki herkes anasının karnında bitcoin biliyormuş gibi bir tavrın var ve araştırma yapmadığımıda nerden çıkartıyorsun anlamış değilim..
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
January 10, 2016, 10:19:09 AM

Mantıken evet ama o kadar zamanı trade de harcasanız daha cok kazanırsınız..
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
January 10, 2016, 10:26:54 AM

Üstad az açıklar mısın?

Teknik olarak bu yaptığıda(yaptığımda) bir araştırmadır bence sanki herkes anasının karnında bitcoin biliyormuş gibi bir tavrın var ve araştırma yapmadığımıda nerden çıkartıyorsun anlamış değilim..

Bilmiyorum. Fakat ne demek istediğim anlaşılmış olması lazım. Bu bölümde en çok hangi başlık ile konu açılıyor? Ben sana söyleyeyim . " Ekran kartım yada işlemci ile Bitcoin kazmak istiyorum yardım edin" Bu bir araştırma mi? Bu bir öğrenme yöntemi mi? Bende Bitcoini yeni öğrendim sayılır. Laptop ile Bitcoin de kazdım. Ama hiç böyle bir konu (burada senin konudan değil genel olarak acılan konulardan bahsediyorum) açmadım.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
January 10, 2016, 10:47:36 AM

Bilmiyorum. Fakat ne demek istediğim anlaşılmış olması lazım. Bu bölümde en çok hangi başlık ile konu açılıyor? Ben sana söyleyeyim . " Ekran kartım yada işlemci ile Bitcoin kazmak istiyorum yardım edin" Bu bir araştırma mi? Bu bir öğrenme yöntemi mi? Bende Bitcoini yeni öğrendim sayılır. Laptop ile Bitcoin de kazdım. Ama hiç böyle bir konu (burada senin konudan değil genel olarak acılan konulardan bahsediyorum) açmadım.

Komutanım, okumak var okumak var.
Bende ilk zamanlarda eski bir borsacı olmama rağmen bu exchange yapısını anlamakta baya bir zorlandım. hala da öğrenme sürecindeyim.
Hele madencilik kısmı çok daha zor. hala bir çok kavram kafamda oturmuş değil.
ben insanların soru sormasını yadırgamıyorum. Arkadaş en azından deniyor.
Bazı kişiler madenciliği bile araştırmadan bitcoin i duydum nasıl para kazanırım diye başlık açıyor Smiley bu gene iyi yani.
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
January 10, 2016, 10:55:32 AM

Mesajın para ettiği forumda malesef gereksiz çok mesaj atılıyor. Bu curcunada sağlıklı bilgi toplarken gereksiz cok vakit kaybı oluyor haliyle.
Ben olcaytu arkadaşımızın arada kalmış mesajına dikkat çekmek için alıntı yaptım. Birkaç eski forum üyesi belkide bunları defalarca yazdı ama gerçekten forum çok karışık
Sabit başlıkların çok az olması aynı konuların açılmasının en büyük sebebi.
Ben foruma katılalı 10 gün oldu
Günü gelince bir cihazda olsa btc kazmak istiyorum burdaki herkeste bunu düşünüyordur ve ya yapmıştır çoktan tabikide isi iyice öğrenip zarar etmeden rezil olmadan yapmak en güzeli Allah utandırmasın
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
January 10, 2016, 01:58:37 PM

Yeni öğrenen birisi için elbette karmaşık bir konu bitcoin. Ama bu karmaşayı çözmek için işin içine girmek lazim. Sürekli ayni konuların tekrar tekrar açılması bilgili olan arkadaşların hevesini kırıyor. Ayni soruyu defalarca cevaplamak sıkıcı bir durum. Konu sahibi üstüne alınmasın. Bahsettiğim husus araştırma yapılmadan hazır bilgi talep edilmesi. Bu konu altına gelmesinin sebebi tamamen laf laf açması neticesinde olan birşey. Oyunun test ve çevirileri bittikten sonra, forumdaki bilgili arkadaslarinda desteğini alarak her bölüm için ayrı bir SSS oluşturup yayınlamayı planlıyorum
altcoin_trader
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

View Profile
January 10, 2016, 02:05:31 PM

Param olsa sırf solo mining için bile olsa alırdım Smiley
Ayrıca btc bazında roi'si biraz daha kısalabilir.
Yatırım tavsiyesi değildir Smiley

bedava Elektriğin  varsa, beraber s7 ye girelim seninle Smiley bayramda danaya girer gibi yaparız...

Nerdeee Cheesy

Bende var elektrik. Smiley faturayı ben ödemiyorum.
cihazı gönderin evde odamda çalıştırayım. kazdığı btcleri paylaşırız.
soğutma işini dert etmeyin hallederim.

mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
January 10, 2016, 02:24:54 PM

Param olsa sırf solo mining için bile olsa alırdım Smiley
Ayrıca btc bazında roi'si biraz daha kısalabilir.
Yatırım tavsiyesi değildir Smiley

bedava Elektriğin  varsa, beraber s7 ye girelim seninle Smiley bayramda danaya girer gibi yaparız...

Nerdeee Cheesy

faturayı ödeyen tilki avına çıkmasında  Grin
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
January 10, 2016, 02:31:35 PM

faturayı ödeyen tilki avına çıkmasında  Grin

yok aramaz Smiley direk ihbar ederim...
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
January 10, 2016, 02:48:07 PM

yav alacaksınızda elektrik beleş olsa bile ne kadar sürecek ki parasını çıkarması
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
January 10, 2016, 04:38:35 PM

yav alacaksınızda elektrik beleş olsa bile ne kadar sürecek ki parasını çıkarması

6 ay yaklaşık. Smiley
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
January 10, 2016, 05:03:16 PM
Last edit: January 10, 2016, 06:50:45 PM by sonerbo

6 ay yaklaşık. Smiley

pool fee diff artışı ?? bunlarıda hesaba katarsanız 10 12 aydan aşşa kesinlikle ROİ yapamaz. bu süre içinde cihaz bozulursa yada btc fiyatı düşerse yada zorluk çok fazla artarsa git gide hayal olur roi .

edit= bu beleş eletrikle roi süresi Smiley
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
January 10, 2016, 05:18:24 PM

Fiyatını hakkıyla satan olsa şuan alınabilecek en iyi cihaz s7 ama yeni ve verimli die çok uçuk rakamlar isteniyor...
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
January 10, 2016, 05:35:14 PM

vallahi kaç defa dedik yine diyorum bu mining işinden en karlı çıkan IC üreticileri oluyor.
Biran önce blok yarılanması ve 10-14  civarı nm ile mining IC Üretimine geçilsede
son kullanıcının hayallerinden bile silinse keşke bu kar amaçlı mining olayı.
Herkes tavuk gibi yolunuyor, hayaller kuruyor.
verimli denilen s7 alt tarafı 28 nm çip kullanıyor Cheesy
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: