Bitcoin Forum
April 28, 2024, 08:49:11 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Buna ziua la toata lumea...  (Read 1717 times)
mhurezanu (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 308
Merit: 0


View Profile
January 26, 2016, 03:54:03 PM
 #1

Ma baieti, ce sa va spun, sunt Mihai, am 24 de ani, insurat, in curand si tatic...si din Timisoara. Cam atat despre mine propriuzis...

Legat de Bitcoin...

Slabut, slabut rau, am pierdut demult trenul cu hardware mining...
Am inceput cu ceva faucets, pe undeva pe la finele lui 2009 daca nu ma insel(tot ce e posibil)...
Adunam 1c colo, 2c colo, si tot asa...pana am auzit de minerit...cu mineritul, la fel, incercam pe calculatoare la scoala ca erau mai puternice decat un eeebook...

Si tot asa, am facut vreo 2$ parca, ceea ce era mindblowing dupa cateva experiente esuate cu ptc'uri...

Tot asa usor usor, am adunat vreo 10$ pana cam asta vara...

Ma si asta vara am dat de un site, de https://hashocean.com/signup/?rid=226775(ref)/ https://hashocean.com/signup(no ref).
Inceputul promitator, 3-4 luni ROY, 15kh/s moca, bun, hai ca ma bag...(asta pe 14 iulie 2015)...Si de bagat, m-am bagat...timid la inceput (99% din net zice ca cloudmining = teapa pe fata) si am zis ca ma, daca o musc, asta e, nu e suma mare, nu e din buzunar, e din wallet, etc, etc exe...

Acum dupa ce am bagat eu suma minima de investit sa imi mentin aia 15 kh/s minim din wallet, eram din ce in ce mai mandru... faceam(stai sa verific) 0.00017568 BTC pe zi, vreo cateva zile pana la payout, greu tata, dar ma simteam ca primii pionieri de pe Youkon, un fel de Cristi, si cainele musca din Bitcoin Block... Vremuri, ce pot zice.

Intre timp am dat de Ore-Mine, noroc ca nu am bagat decat 0.02 total si am reusit sa scot mai mult...

Revenind la "main"...Na, tot reinvestind eu si asa, astazi valoarea contului se ridica la vreo 100$, fac 1$ si ceva pe zi, si am payout odata la 2 zile (0.005 BTC minim), si cand citesc dimineata mail-ul, imi da o oarecare autosatisfactie.

In viitorul apropiat o sa incerc sa mai cumpar ceva BTC si sa ii bag acolo... poate poate ajung sa fac un minim de vreo 2-300$ pe luna si sa pot sa stau mai linistit.

Lasand gluma la o parte, e risc tata sa investesti in Cloud, urmatorul ore-mine poate fi oricare...

Ah, mi-am luat si o pereche de boxe de la pcgarage, ca de, daca tot Bitcoin, pai sa Bitcoin...

Na, cam atat deocamdata...Ne mai vedem...
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!