Bitcoin Forum
May 09, 2024, 07:11:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoinadam.com [Ödüllü LOGO Tasarım Yarışması]  (Read 6330 times)
mmmtr
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
February 16, 2016, 12:51:17 PM

Yarışmaya katılım kuralı btctalk üyesi olmak ve o yüzden üye oldum.
Oylamaya katılım kuralı diye birşey yok sitenin reklamı olmalı herkes oy kullanabilmeli burada grafik sanatından anlayan kişi sayısı çok mu fazla?

İşte sen bu'sun demek ki.. keşke birinci yapsaydım diyorsun etik olmayan birşeyi savunuyorsun bana.

Seninle daha fazla muhatap olmayacağım. Yetkili birisi gelip cevap verir. Seni kaale almıyorum.

Seni ben şuanda adam yerine koymuyorum . Sen neyinkafasındasın şuan bu yarışmada sevindiğim tek şey varsa oda senin haksız alman gereken meblağayı emek verenlerin paylaşıp çatır çatır yiyecek olmaları .
1715281893
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715281893
Reply with quote  #2

1715281893
Report to moderator
1715281893
Hero Member
*

Ignore
1715281893
Reply with quote  #2

1715281893
Report to moderator
1715281893
Hero Member
*

Ignore
1715281893
Reply with quote  #2

1715281893
Report to moderator
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
bitcoinadam.com (OP)
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 0

View Profile
February 16, 2016, 01:02:22 PM

merhaba,

Forumu uzun zamandır takip eden bitcoin meraklısı biriyim. Kendi çapımda grafik çalışmalarım var. Coin-türk sevdiğim sitelerin başında geliyordu onların projesi olan logo yarışmasına katılmak istedim. Bu tarz logo yarışmalarına daha önceleri de katıldım.

Normalde logolar sergilendikten sonra birinci olacağımı düşünmüyordum açıkcası. Benimkinden güzel tasarımlar profesyonel kişiler gördüm.
Gelelim tartışma olan konuya:

Bireysel olarak konuşmayacağım, anket uygulamasında hile yapmadım. Gerçi açıkca kimse hile yapıldı dememiş sadece manipüleye açık denilmiş.
Sadece arkadaş çevreme, bir kaç facebook grubuna ve dahil olduğum mail grubuna rica ettim ve şart sundum; benim tasarımım 3 no'lu tasarım eğer beğendiyseniz oy verirseniz sevinirim. Beğenmediyseniz beğendiğiniz bir logoya oy verin lütfen dedim. Ayrıca bitcoinadam'ın ne olduğu hakkında da açıklamada bulundum. Paylaştığım kişiler bitcoin hakkında az çok bilgisi olan kişilerdi hep.

Açıkca söylemek gerekirse benim tasarımımdan daha iyi olduğunu düşündüğüm 2 ve 11 var. Sonuçta kararı anketi kullananlar verdi tabiki herkesin bakış açısı, beğenisi farklı.

Son olarak Değerli Cointürk ailesi,

Yarışma kuralları yarışma süresi içerisinde neden değişiyor? Ben ödülü beğendiğim için katıldım. Bu durumda haksız yere hak ettiğim ödülü neden paylaşmak zorunda bırakılıyorum? Eğer senin logonu beğenmedik fiyatı bu derseniz birşey diyemem tabiki.
Acaba anket sonucunda ben birinci olmasaydım başka bir arkadaş birinci olsaydı yine böyle tartışma çıkacak mıydı?

Yine de yarışmaya katılan arkadaşları kutlarım. Bol bitcoin'li adam'lı günler..

Merhaba Lastminer,

Ayrıca e-mail adresinizden iletişime geçecektik sizinle fakat madem buradasınız, buradan devam edelim.
Biz de yola çıktıktan sonra yarışmanın kurallarını değiştirmekten yana değiliz. Tarzımız da değildir. Zaten, dün tartışma uzamasın diye bu kararı aldık. Manipülasyon olsun ya da olmasın önemli değil..
Siz birinci oldunuz ve ödülünüz olan 0,2 BTC yi alacaksınız. Biz bu ödülü hak ettiğinizi düşünüyoruz. Bunu dünkü duyuruda açıklamamamızın sebebi tartışmanın uzamamasıydı, başarılı da oldu.

Sonuna kadar hak ettiğiniz 0,2 BTC yi güle güle harcayın.
Tabi önce, logonun son toparlamalarını yaparak bize tüm formatlarda ulaştırırsanız seviniriz.

Herkese sevgiler...

BitcoinAdamlar

lastminer
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
February 16, 2016, 01:07:15 PM

teşekkür ediyorum.
Emin olun hileye bulaşmadım.

Hak ettiğim ödülle çatır çatır sokak kedisi, sokak köpeği besleyeceğim.

Logo'da yapmamı istediğiniz bir değişiklik var ise mail yoluyla ulaşırsanız düzenleyip öyle teslim edeyim.
mmmtr
Sr. Member

View Profile
February 16, 2016, 01:09:14 PM

teşekkür ediyorum.
Emin olun hileye bulaşmadım.

Hak ettiğim ödülle çatır çatır sokak kedisi, sokak köpeği besleyeceğim.

Logo'da yapmamı istediğiniz bir değişiklik var ise mail yoluyla ulaşırsanız düzenleyip öyle teslim edeyim.

sokak kedisi ve köpeklerine vermene gerek yok Çatır çatır sende yiyebilirsin .
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
February 16, 2016, 02:27:52 PM

öncelikle kazanan arkadaşa tebrikler.
sadece yarışmaya katılanlara genel bir eleştiri, bıyık beğenilmediği için yarışmaya gidildi. çoğu kişi önceki logodan esinlenerek bıyıklı logo tasarlamış. bence baştan kaybetmişler.
kazanan yarışmacının logodaki kravat fikride zaten ilk logo eleştirisinde önerilmişti. burdan esinlendiyse, bu fikirde özgün değil. ama en azından fikri uygulamış. bende genel olarak beğendim.

yerli projelerin artış göstermesi sevindirici ilk olarak adwors vb. reklam çalışmalarıyla  desteklenmesi gerekiyor siteye canlı destekte eklenirse daha iyi olabilir altcoin konusunada hiç değinilmemiş ve logoya bir eleştiride benden bıyık itici olmuş onun yerine kravat olabilirdi ayrıca logodaki bizim aşina olduğumuz bir bıyık türüde değil

ama genel olarak tartışmaların bu kadar uzaması üzücü. bu kadar hırs yapıp tartışmaları bu kadar büyütmek üzücü. sadece eğlenelim arkadaşlar. aradada 3-5 bişey kazanırsak ne ala

herkese bol bitcoinli günler
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
February 16, 2016, 02:50:59 PM

ilk logo gönderen 10 üyeye ufak birer tip yapılacaktı bundan vazgeçildi sanırım.
sağlık olsun.
bitcoinadam.com (OP)
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
February 16, 2016, 04:40:22 PM

ilk logo gönderen 10 üyeye ufak birer tip yapılacaktı bundan vazgeçildi sanırım.
sağlık olsun.

Yarışmaya katılım göstererek ilk 10'a giren tüm yarışmacıların ödemeleri yapılmıştır. 1. olan Lastminer'ın ödemesi ayrıca yapılacaktır.

İLK 10

1. lastminer
2. creabit
3. beraturker
4. danisfirat
5. hakogoytepe
6. bitcoinadam - (Ödül Dışı)
7. macitkarasoy
8. bitmecoin
9. syoula
10. trpiyasa
11. divxlobisi
creabit
Newbie
*

Activity: 16

View Profile
February 16, 2016, 04:45:11 PM

Vay be benim videoda gösterdiğimi değişik şekillerde yapıp türlü bahanelerin arkasına saklanıp adamlıkdan bahsetmek oh ne güzelmiş yaa .Bazılarınıza adamlık fazla geliyor anlaşılan ki nasıl olduğu hakkında ufacık fikriniz yok . Bu tarz şeyleri ortaya sermek yerine manipüle edip 0,2 btc yi alıp çatır çatır yemek varmış . Yok birisi 5 tane daha tasarım koyup göz boyuyor yok birisi facebook mail falan filan reklam yapıyor ohhh baştan belirtseydiniz eşit şartlarla yarışmayacağınızı ona göre  seviyenize inerdik topyekün !!

@mmmtr size yakıştıramadım. Benim logomu beğenmeyebilirsiniz ama yaptığım paylaşım neden sizi üzdü anlamadım.

Şahsi fikrimi soracak olursanız sizin logonuzun %2 oy alması bile mucize.
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
February 16, 2016, 04:52:20 PM

Keşke oylamayı Serbest Kürsü üzerinden üyelik zorunlu olarak yapsaydınız.
Türkiye IP'si olmayanların oylarını diskalifiye ederdiniz, Bu sayede yurtdışı vps/vpn kullanılan oylar sayılmamış olurdu.
Aynı ip'den çoklu üyelik alanların oylarını da diskalifiye ederdiniz.
Ortaya temiz bir oylama çıkabilirdi bu sayede.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
February 16, 2016, 04:57:40 PM

Tebrikler lastminer. Logoyu beğendiğimi daha önce söylemiştim. Gerçi bıyıkta güzeldi ama sanırım kravat is camiasına daha uygun bir seçenek. Ortasına birde herşeyi gören göz mü eklesek Grin
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
February 16, 2016, 05:18:41 PM

Tebrikler lastminer. Logoyu beğendiğimi daha önce söylemiştim. Gerçi bıyıkta güzeldi ama sanırım kravat is camiasına daha uygun bir seçenek. Ortasına birde herşeyi gören göz mü eklesek Grin

göz olmasın ya, illuminate derler sonra Smiley)
mmmtr
Sr. Member

View Profile
February 16, 2016, 05:30:24 PM

Vay be benim videoda gösterdiğimi değişik şekillerde yapıp türlü bahanelerin arkasına saklanıp adamlıkdan bahsetmek oh ne güzelmiş yaa .Bazılarınıza adamlık fazla geliyor anlaşılan ki nasıl olduğu hakkında ufacık fikriniz yok . Bu tarz şeyleri ortaya sermek yerine manipüle edip 0,2 btc yi alıp çatır çatır yemek varmış . Yok birisi 5 tane daha tasarım koyup göz boyuyor yok birisi facebook mail falan filan reklam yapıyor ohhh baştan belirtseydiniz eşit şartlarla yarışmayacağınızı ona göre  seviyenize inerdik topyekün !!

@mmmtr size yakıştıramadım. Benim logomu beğenmeyebilirsiniz ama yaptığım paylaşım neden sizi üzdü anlamadım.

Şahsi fikrimi soracak olursanız sizin logonuzun %2 oy alması bile mucize.

Şahsi fikrine değer veririm sıkıntı yok son yarım saatte hurda bir pcde zar zor uygulama çalıştırabilip zar zor internete bağlanabilip oldu o duruma göre güzelde oldu . Senin orada ayrıca 5 tane paylaşman abesdi dostum . Eğer varsa fikrin onuda logonla beraber gönderseydin coin-turk uygun görseydi onlarıda ek olarak paylaşabilir hatta diğer yarışmacılardanda aynı şekilde çalışmalarıda kabul edebilirdi bu durumda eşit bir yarış olurdu.Gördüğün resimdeki bilgisayardan çıktı o logo tamı tamına 7 bilgisayarın parçalarından toplanıldı o bilgisayar .

Ankara
Legendary
*

Activity: 952

View Profile
February 16, 2016, 05:35:40 PM

Şahsi fikrine değer veririm sıkıntı yok son yarım saatte hurda bir pcde zar zor uygulama çalıştırabilip zar zor internete bağlanabilip oldu o duruma göre güzelde oldu . Senin orada ayrıca 5 tane paylaşman abesdi dostum . Eğer varsa fikrin onuda logonla beraber gönderseydin coin-turk uygun görseydi onlarıda ek olarak paylaşabilir hatta diğer yarışmacılardanda aynı şekilde çalışmalarıda kabul edebilirdi bu durumda eşit bir yarış olurdu.Gördüğün resimdeki bilgisayardan çıktı o logo tamı tamına 7 bilgisayarın parçalarından toplanıldı o bilgisayar .

https://i.imgur.com/D1ASGVB.jpg

Gerçekten çok ilginç. Acımamız mı gerekiyor bunu görünce anlayamadım?
Yarışma duyurusundan sonra kuralları değiştirmek olmazdı, yapılması gerekeni yapıp birincinin haklarını koruduğu için bitcoinadam ekibini tebrik ediyorum. Logoların hiçbiri benim içime sinmedi, onlar ne düşünüyor bilemem ama ben de yarışma aceleye getirilmese daha iyi işler çıkardı diye tahmin ediyorum.
mmmtr
Sr. Member

View Profile
February 16, 2016, 05:39:52 PM

https://i.imgur.com/D1ASGVB.jpg

Gerçekten çok ilginç. Acımamız mı gerekiyor bunu görünce anlayamadım?
Yarışma duyurusundan sonra kuralları değiştirmek olmazdı, yapılması gerekeni yapıp birincinin haklarını koruduğu için bitcoinadam ekibini tebrik ediyorum. Logoların hiçbiri benim içime sinmedi, onlar ne düşünüyor bilemem ama ben de yarışma aceleye getirilmese daha iyi işler çıkardı diye tahmin ediyorum.

Senden acımanı isteyen olduysa acı ama istediğimi hatırlamıyorum dostum  . Logomu eleştirenleri haklı buluyorum birşey demiyorum nedenini anlatıyorum herkes eleştiriyor .Eleştirilecek noktaları kaçırmaları gibi .
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
February 16, 2016, 05:49:09 PM

şu forumda 1 btc ödüllü yarışma olsa ya site hacklenir ya biri öldürülür.
bence daha sakin olalım arkadaşlar
Ankara
Legendary
*

Activity: 952

View Profile
February 16, 2016, 05:54:13 PM

şu forumda 1 btc ödüllü yarışma olsa ya site hacklenir ya biri öldürülür.
bence daha sakin olalım arkadaşlar

Bu forumda binlerce BTC'lik ödüllü yarışmalar yıllardır yapılıyor. Siz takip etmiyorsunuz belli ki. Kurallar açık şekilde belirlenirse, manipülasyonun önüne geçilecek önlemler önceden alınırsa hiçbir şey olmaz.
creabit
Newbie
*

View Profile
February 16, 2016, 06:32:23 PM

@mmmtr

Benim paylaşımım abes değil bilakis olması gereken bu. Daha önceden logo yarışmalarına katılmış olsaydın bu tarz görsel extra şeylerin paylaşıldığını görürdün.
Bildiğin mockup giydirme fazladan logo değil ki aynı logoyu farklı şekilde sunmak bu olay.

Kazanan kazandı. Ben kazanmamışken benim paylaşımımı sindirememen enteresan lastminer nickli arkadaşı tebrik ediyorum.
Bıyığa itiraz edenlerin kravatından esinlenmiş ama adam akıl etmiş onu sonuçta bize tebrik etmek düşer.

Ben şahsen rahatsız değilim oy toplamasından, yanlış bulmuyorum bu durumu.

Okuyacak çocuk dağda çobanlık yaparken öss birincisi olduysa bu ülkede o bilgisayarda son yarım saatte bu yarışmaya takla attırılacak logo çıkardı, yeter ki yetenek olsun.
mmmtr
Sr. Member

View Profile
February 16, 2016, 06:41:24 PM

@mmmtr

Benim paylaşımım abes değil bilakis olması gereken bu. Daha önceden logo yarışmalarına katılmış olsaydın bu tarz görsel extra şeylerin paylaşıldığını görürdün.
Bildiğin mockup giydirme fazladan logo değil ki aynı logoyu farklı şekilde sunmak bu olay.

Kazanan kazandı. Ben kazanmamışken benim paylaşımımı sindirememen enteresan lastminer nickli arkadaşı tebrik ediyorum.
Bıyığa itiraz edenlerin kravatından esinlenmiş ama adam akıl etmiş onu sonuçta bize tebrik etmek düşer.

Ben şahsen rahatsız değilim oy toplamasından, yanlış bulmuyorum bu durumu.

Okuyacak çocuk dağda çobanlık yaparken öss birincisi olduysa bu ülkede o bilgisayarda son yarım saatte bu yarışmaya takla attırılacak logo çıkardı, yeter ki yetenek olsun.

Benimki senin yaptığını eleştirmek sindirmemek değil . Bu tarz ekstra şeyleri katılan 13 kişiden bi sen paylaştın demekki bi sen biliyorsun biz hiç bişey bilmiyoruz.

Dağdaki çobanlık yapan çocuk demişsin yarım saatte mi öss birincisi oldu senin karşılaştırdığın şey azimle iş yetiştirme cabası çok saçma bir karşılaştırma ? Layers'a birşey eklemek istediğinde dakikalarca beklede göreyim seni yapabiliyormusun 30 dkda
creabit
Newbie
*

View Profile
February 16, 2016, 08:20:59 PM

katılmak zorunda değilsiniz hocam madem şartlarınız kısıtlı neden katılmaya zorladınız ki kendinizi?
Olmuyorsa zorlamamak lazım.
Ben yapabiliyorum ki koydum. Başkası koymadı diye beni suçlayamazsınız. Siz de gazete küpürüne ekleyip koydunuz arkamdan. (Ben ve siz)
Hep bana laf söylüyorsunuz.

Acilen psikolojik desteğe ihtiyacınız var.
lastminer
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
February 16, 2016, 08:28:52 PM

https://i.imgur.com/qbJH3Op.jpg

Gereken dosyaları şekildeki gibi teslim ettim. Hayırlı olsun.
Tebrik eden arkadaşlara teşekkürler.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: