Bitcoin Forum
March 28, 2024, 01:11:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: 2016'da Bitcoin en yüksek kaçı görür?
500
600
700
800
900
1000
1000+

Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: 2016'da Bitcoin en yüksek kaçı görür?  (Read 4230 times)
Ankara
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1000

View Profile
February 17, 2016, 03:58:57 PM

Tabi uzun vadede ne kadar doğru olur bilemiyorum ama 600$ civarında tutacaklar gibi geliyor bana 2016 yılı için. Yeni cihazlar çok yükselmesine müsade ettirmeyecektir.

yarılanma da var hocam, yarılanmayla beraber zorlukta düşüşler de olabilir

Zorluğun düşmesi mümkün değil, kapatılan eski cihazların yerini sürekli daha verimli yeni cihazlar alıyor. Daha önce de yarılanma oldu, zorluk her seferinde rekor kırmaya devam etti.
Yarılanma spekülasyonuyla fiyatın yükselmesi bekleniyor ama yükselmezse de şaşırmayız.
1711631475
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711631475
Reply with quote  #2

1711631475
Report to moderator
1711631475
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711631475
Reply with quote  #2

1711631475
Report to moderator
Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
February 18, 2016, 07:28:25 PM

+1000 bencede ama bu bir tahmin mi temenni mi bilemedim  Grin
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
February 18, 2016, 07:32:39 PM

Tabi uzun vadede ne kadar doğru olur bilemiyorum ama 600$ civarında tutacaklar gibi geliyor bana 2016 yılı için. Yeni cihazlar çok yükselmesine müsade ettirmeyecektir.

Zorluğun düşmesi mümkün değil, kapatılan eski cihazların yerini sürekli daha verimli yeni cihazlar alıyor. Daha önce de yarılanma oldu, zorluk her seferinde rekor kırmaya devam etti.
Yarılanma spekülasyonuyla fiyatın yükselmesi bekleniyor ama yükselmezse de şaşırmayız.
Bu mesajı şöyle başlatmak lazım: *Ekstrem bir durum olmadıkça*

Bir farm'da yangın çıkarsa ve petahashlerce cihaz yanarsa zorlukta düşüş yaşanır.
Örnek olay;
6 Kasım 2014'te yanan farm ile ilgili haber: http://www.coindesk.com/gallery-fire-destroys-thai-bitcoin-mining-facility/
Yangından önceki ve sonraki diff'ler:
Dec 02 2014   40,007,470,271   -0.73%   286,384,627 GH/s
Nov 18 2014   40,300,030,328   1.76%   288,478,854 GH/s
Nov 05 2014   39,603,666,252   10.05%   283,494,086 GH/s
https://bitcoinwisdom.com/bitcoin/difficulty

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

dukeneptun
Legendary
*

Activity: 1064

View Profile
February 18, 2016, 11:23:10 PM

Daha Şubat ayındayız, yılın bitmesine 10 aydan fazla zaman var. Kim bilir neler olacak. En önemlisi de yarılanma yılında olmamız, Temmuzda ekonomide çok büyük değişiklikler görebiliriz. Kalıcı olabilir mi bilemem ama bu sene 4 hanelere yükseleceğimizi öngörüyorum.
n3o111
Hero Member

Activity: 490
Merit: 500

View Profile
February 19, 2016, 02:44:51 PM

1216 x 3= 3648 doları görür.
redhack
Legendary
*

Activity: 1857
Merit: 1014

View Profile
February 19, 2016, 10:06:03 PM

+1000 bencede ama bu bir tahmin mi temenni mi bilemedim  Grin

Çok ucu açık bir rakam. 1000'den sonra 1001'e de gider 100.001'e de. Daha net bir tahmin yapsanız daha iyi olurdu.
1000 doları bulması çok zor değil, zira 3-4 ay içinde büyük ralliye başlanacaktır.
gablay12
Legendary
*

Activity: 918

View Profile
February 22, 2016, 05:56:54 AM

Bir iddiada bulunurken hangi koşullar altında olduğunu yazmak gerekir.BTC 256 SHA ile kazılacak ve riski düşük varlık olduğu sürece.

Yarılanmadan sonra Çin'in desteklediği bir 256 SHA destekli bir dijital para çıkarsa zorluk yüzde oranında düşebilir.

İyi mi olur?Tam tersi çok kötü olur...Kendisini zehirleme başlar.

Fiyat ne olur.Bilmiyorum fiyatın ne olacağını ama çoğunluğun tahmin ettiğinin tam tersi olacaktır.

The more I meet people, the more I like my dog.
altcoin_trader
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

View Profile
February 22, 2016, 09:24:11 PM
Last edit: February 22, 2016, 10:38:24 PM by altcoin_trader

Bir iddiada bulunurken hangi koşullar altında olduğunu yazmak gerekir.BTC 256 SHA ile kazılacak ve riski düşük varlık olduğu sürece.
Yarılanmadan sonra Çin'in desteklediği bir 256 SHA destekli bir dijital para çıkarsa zorluk yüzde oranında düşebilir.
Fiyat ne olur.Bilmiyorum fiyatın ne olacağını ama çoğunluğun tahmin ettiğinin tam tersi olacaktır.

Böyle bir olasılık var mı? Forumda böyle bir konuya rastlamadım. Çinlilerin bitcoin gibi kazılacak yeni bir altcoin çıkarması ihtimali mi var?
Bu gerçekten bitcoin'i çok olumsuz etkileyecektir.

Benim tahminim de bitcoin fiyatının 2016 yı 1000 USD nin üstünde olacağı yönünde.

Ankara
Legendary
*

View Profile
February 25, 2016, 01:57:37 AM

Böyle bir olasılık var mı? Forumda böyle bir konuya rastlamadım. Çinlilerin bitcoin gibi kazılacak yeni bir altcoin çıkarması ihtimali mi var?

Benim tahminim de bitcoin fiyatının 2016 yı 1000 USD nin üstünde olacağı yönünde.

Tabi ki böyle bir şey yok, tamamen safsata. Devlet destekli her altcoin projesi doğal olarak başarıszlığa mahkumdur.
2016'da 4 haneli rakamları görmek hayal değil, yalnızca spekülatörlerin bunu istemesi lazım. Sadece topluluğun istemesiyle bu iş olmuyor.
adverbelly
Full Member

Activity: 168

View Profile
February 25, 2016, 09:13:08 AM

Tabi ki böyle bir şey yok, tamamen safsata. Devlet destekli her altcoin projesi doğal olarak başarıszlığa mahkumdur.
2016'da 4 haneli rakamları görmek hayal değil, yalnızca spekülatörlerin bunu istemesi lazım. Sadece topluluğun istemesiyle bu iş olmuyor.

Spekülatörlerin bunu isteyip piyasaya olumlu haberler yayıp şişirmeleri gerekiyor. Ben Kasımdan önce 4 haneli değer beklemiyorum fakat dediğiniz gibi büyük oyuncuların bunları ne zaman istediğine, yapacağına bağlı herşey.
bluestar55
Member
**

Activity: 73
Merit: 10

View Profile
February 27, 2016, 01:32:46 AM

1000 doları aşabileceğini düşüyorum ama bunun yanında bu yıl hızlı inişler çıkışlarında görülebileceği bir yıl olacak.
magnific61
Full Member

Activity: 182

View Profile
February 29, 2016, 07:33:38 PM

Mayis (sanirim mayis ayi)  ayindaki kar yarilamasinda bitcoin fiyatinin smdiki fiyatin en az yari kati kadar yukselebilecegini dusunuyorim. Bu yuzden brnim tahminim 700leri gorur.
coaex
Hero Member

Activity: 616
Merit: 503

@coaex - LBMA certified Gold & Silver

View Profile WWW
March 01, 2016, 07:38:00 AM

bkz. eksi yarılanmanın olduğu dönemler
ayrıca bkz. geçmiş verilere bakarak bitcoin ile ilgili tahmin yapmanın anlamsızlığı

Coaex Precious Metals - Cryptocoin Gold and Silver Bullion
Ankara
Legendary
*

View Profile
March 01, 2016, 12:14:22 PM

bkz. eksi yarılanmanın olduğu dönemler
ayrıca bkz. geçmiş verilere bakarak bitcoin ile ilgili tahmin yapmanın anlamsızlığı

Buradaki yorumun madenciliği ve fiyatı etkileyecek bir düşüş olmayacağı yönünde olduğunu anlayamıyorsanız tartışmayı yanlış yorumlamışsınız demektir. https://bitcoinwisdom.com/bitcoin/difficulty Burada geçmiş zorluk değişimleri yazıyor. Son 2 değişimin anormal yüksek olmasından sonra böyle bir düşüş gayet normal. En son 28 Haziranda düşüş olmuş, ondan önce 6 kez daha zorluk düşüşü yaşanmış. Bunlardan sadece 2'si iki dönem üst üste olmuş ve bunların hiçbiri Bitcoin fiyatına ve madenciliğe etki etmemiş.
coaex
Hero Member

Activity: 616
Merit: 503

@coaex - LBMA certified Gold & Silver

View Profile WWW
March 01, 2016, 12:57:50 PM

pardon ya, eksi yarılanma yazmışım.. eksi yarılanma ne, kafa da kalmadı.. eksi sonraki zorluk seviyesi olacaktı o Smiley
ha keza, eksi zorluk seviyesi fiyatı düşürür ya da çıkarır demiyorum. zaten birçok faktör var fiyata etki eden.. yarılanma yukarı bir yönlü etki yapacaktır ama bugünkü bitcoin'in durumunu görünce piyasanın 100$ seviyesine inmesi de beni hiç şaşırtmaz.

Coaex Precious Metals - Cryptocoin Gold and Silver Bullion
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: