Bitcoin Forum
April 16, 2024, 08:23:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Fiyat Patlamasına Ne Kadar Yakınız?  (Read 8280 times)
magnific61 (OP)
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
February 25, 2016, 08:44:03 PM

2015 yılının son aylarından itibaren başlayan hareketlilik artarak devam ediyor. 2015 yılının çoğunu 300 dolar altı seviyede ve ortalama 250 dolar civarında geçiren Bitcoin, Kasım ayında 400 doların üstünü görmüş, Aralık ayını ise 430 dolar ortalama fiyat ile geçirmişti. 14 Ocak 2016 tarihine kadar 430 dolar seviyelerinden işlem yapılırken, Bitcoin geliştirici ekibinde yer alan Mike Hearn’ün açıklamalarıyla birlikte panik havası yaşanmış ve 360 dolar seviyelerine kadar düşüş gözlemlenmişti.

13 Şubat tarihine kadar 400 altı seviyede gidip gelen BTC, son bir haftadır 400 üstü bandında hareket etmeye başladı. 21 Şubat tarihi (bügün) itibariyle ise en yüksek 450 dolar seviyesinde işlem gerçekleştirildi, gün içinde gelen kar satışlarıyla 428 seviyesine gerileme yaşansa da, yazının yayınlandığı tarih itibariyle yeniden bir toparlanma görülüyor ve 442 dolar seviyelerinden işlem yapılıyor. Geçtiğimiz son bir yıla Coindesk indeks vasıtasıyla hızlı bir şekilde göz atalım, aşağıdaki grafikte son  4 ayda yaşanan yükseliş net bir şekilde görülebilir.
http://coin-turk.com/bitcoin-fiyat-patlamasina
1713299001
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713299001
Reply with quote  #2

1713299001
Report to moderator
1713299001
Hero Member
*

Ignore
1713299001
Reply with quote  #2

1713299001
Report to moderator
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713299001
Hero Member
*

Ignore
1713299001
Reply with quote  #2

1713299001
Report to moderator
1713299001
Hero Member
*

Ignore
1713299001
Reply with quote  #2

1713299001
Report to moderator
1713299001
Hero Member
*

Ignore
1713299001
Reply with quote  #2

1713299001
Report to moderator
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2394
Merit: 1358

View Profile
February 26, 2016, 08:31:28 AM

Bu ay 500 üzerine patlayarak çıkacağımıza inanıyorum.
Sonraki dönemde yine halving e kadar ince iniş ve çıkışlar olacaktır ama asla inişler bir öncekinden aşağıda olmayacaktır.
Büyük patlama da halving sonrası elbette.
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
February 26, 2016, 12:03:30 PM

blok yarılanmasına kadar hissedilir bir düşüş olacağını sanmıyorum ufak ufak artışlar ile 500 bandını geçebilir blok yarılanmasına kadar yarılanmadan sonra ise 5-10 gün içinde hızlı bir şekilde 600-700 ü göreceği düşüncesindeyim.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
February 26, 2016, 02:44:35 PM

Yarılanmaya kadar bir şekilde ine çıka ine çıka 600 dolar seviyesine geliriz diye düşünüyorum. Pat diye ani bir yükseliş beklemiyorum açıkcası fakat aklıma litceoin in yarılanmadan sonraki hali aklıma geldi. Herkes yarılanmadan sonra fiyat artışı beklerken fena şekilde çakılmıştı. Umarım kimseyi üzmeyecek bir fiyat dalgalanması seyreder.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
February 26, 2016, 05:35:38 PM

Sonraki dönemde yine halving e kadar ince iniş ve çıkışlar olacaktır ama asla inişler bir öncekinden aşağıda olmayacaktır.

asla asla deme Smiley buluttan nem kapan bir teknolojiden bahsediyoruz, halving oncesi ve sonrasi hic beklenmedik tepkiler gelebilir. muazzam diff artislarina piyasa etkisiz kaldi ufak ufak tepki gostermeye basladi.
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2394
Merit: 1358

View Profile
February 26, 2016, 07:01:25 PM

asla asla deme Smiley buluttan nem kapan bir teknolojiden bahsediyoruz, halving oncesi ve sonrasi hic beklenmedik tepkiler gelebilir. muazzam diff artislarina piyasa etkisiz kaldi ufak ufak tepki gostermeye basladi.
Evet tahminlerimi yazdım ama belirsizliğin yoğun olduğunu ben de belirtiyorum.
Piyasa bu tarz olaylara daha geç cevap verirken sansasyon yaratan haberlere daha çabuk ilgi gösteriyor. İnsanoğlu böyle Smiley
bluestar55
Member
**

Activity: 73
Merit: 10

View Profile
February 27, 2016, 01:42:08 AM

Bu aralar küçük yükselişlerle fiyat artışlarının süreceğine inanıyorum daha sonrasında yarılanma zamanının yaklaşmasıyla alışların gelmesiyle bir anda yükselme bekliyorum
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
February 27, 2016, 07:06:52 AM

400'ün aşağılarında bir süre geçirir ise, 380-390$ seviyelerinden bolca alınabilir uzun vadeli yatırım için. 4-5 ay sonra 500'e değebilir, belki de 500'e tutunarak devam eder yükselmeye.
ytd
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
February 27, 2016, 07:21:39 AM

Ben 400 USD nin altını alım fırsatı olarak görüyorum bu aralar.
Blok yarılanması öncesi yavaş yavaş 500 USD ye doğru yükselecek ve asıl fiyat patlaması blok yarılanmasından sonra 800 USD seviyelerine yükselişi olacak gibi geliyor bana.
Bu nedenle 400 USD nin altına indiği fiyatlarda elimde TL varsa azar azar alıp biriktirmeye devam ediyorum. 800 USD olduğunda satar mıyım? Satmam büyük ihtimalle Smiley benim bitcoin ile ilgili olarak beklentilerim bir kaç yıl sonrasına dayanıyor. Ben biriktirenler yatırımcılardan olmaya çalışıyorum.
Ankara
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1000

View Profile
February 27, 2016, 02:16:51 PM

Düşündüğünüzden çok daha yakınız.
Kısa vadede (1 yıldan önce) bunu yaşayacağız.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
February 27, 2016, 05:44:33 PM

gecen yaz aylarina nazaran bu sene yaz aylari cok daha aksiyonlu cok daha hareketli gececek herhalde. halving takvimi eylul gibi bekleniyordu temmuz sonuna geriledi diff artislariyla. umarim bu sure daha da kisalip da yaza girmeden daha yarilanma yasamayiz Smiley
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
March 01, 2016, 08:12:04 AM

Uzman değilim ama öncesinde küçük düşüşler yaşanabilir bu çoğu kişinin korkup elindekileri bozdurmasına sebep olabilir daha sonrada istikrarlı bir şekilde fiyatı artacaktır. Sonuçta hepimiz varsayımlar üstünden tahminde bulunuyoruz bende farklı bir şekilde bakayım dedim.
gokselgok
Full Member

Activity: 143
Merit: 100

View Profile
March 09, 2016, 02:11:04 PM

Blok yarılanmasına yaklaştıkça bence ufak ufak fiyat artacak 500$ bandına oturacak.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
CryptoTalk.org| 
MAKE POSTS AND EARN BTC!
🏆
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
March 09, 2016, 10:10:18 PM
Last edit: March 09, 2016, 10:25:01 PM by by rallier

Bende olaya farklı bir açıdan bakıyorum. Son bir yıl içerisinde 200$ a satıldı mı bu btc? Evet. Satan miner lar kar ediyor muydu bence ediyordu ki sattı. Şimdi 400$ bandı yarılanma öncesi yakalanmış durumda hiç değişmese aynı hesapla zarar ederler mi ? Etmezler.
430$dan aldığımbir dünya btc var bana kaçabilir o aldıkklarım yani.. velhasıl artmazsa her zaman yaşadıgımız ters psikoloji olayını yine yaşayarak hepmze kaçabilir ytd. alımlarınızda üzülm eyeceğnz tutarlarda yapmaya devam edin.

signature not found.
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
March 10, 2016, 01:07:30 AM

Bende olaya farklı bir açıdan bakıyorum. Son bir yıl içerisinde 200$ a satıldı mı bu btc? Evet. Satan miner lar kar ediyor muydu bence ediyordu ki sattı. Şimdi 400$ bandı yarılanma öncesi yakalanmış durumda hiç değişmese aynı hesapla zarar ederler mi ? Etmezler.
430$dan aldığımbir dünya btc var bana kaçabilir o aldıkklarım yani.. velhasıl artmazsa her zaman yaşadıgımız ters psikoloji olayını yine yaşayarak hepmze kaçabilir ytd. alımlarınızda üzülm eyeceğnz tutarlarda yapmaya devam edin.
Minerların o dönem sattığını nereden biliyorsun?
Belki sakladılar, biriktirdiler. Elektriği ceplerinden ödediler veya geçmiş karlarından elektriği ödediler.

Belki fiyat düşünce miner'ların satış baskısı azaldı, bu satış baskısı azaldığı için fiyat yükseldi.
Bunların olmadığı ne malum?

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
March 10, 2016, 04:25:09 AM

Minerların o dönem sattığını nereden biliyorsun?
Belki sakladılar, biriktirdiler. Elektriği ceplerinden ödediler veya geçmiş karlarından elektriği ödediler.

Belki fiyat düşünce miner'ların satış baskısı azaldı, bu satış baskısı azaldığı için fiyat yükseldi.
Bunların olmadığı ne malum?
Bahsettiğim farklı bir bakış açıı. zaten bence sattılar dedim. satmamış olabilirler ama olurda bt ciyatı 6 ay daha 450 yi geçmezse bence böyle bir sebepten olabilir. Geçerse ne ala istediğmiz o Smiley

signature not found.
forbidden
Hero Member

Activity: 1531
Merit: 560

View Profile
March 11, 2016, 08:47:25 AM

borsa her zaman geleceği satın alır, hiç kimse yarılanma geliyor diye fiyatın patlamasını beklemesin bence üzülme ihtimali yüksek. Yarılanma zamanı belli, ona bağlı bir artma olacaksa da şimdiye kadar olması gerekirdi, kısacası değişen bir şey olmayacak, btc fiyatı yine her zamanki gibi 3 aşağı 5 yukarı normal seyrinde giderken günümüz miner cihazları çöp olmuş olacak, bu da üreticilerinin iştahını kabartıp yeni cihazları piyasaya sürecek ve madencilik dediğimiz boş iş böyle devam edip gidecek..
örneğin şu an btc fiyatı 400$ => 5th/s cihaz 800$ ve bu cihazın aylık üretimi de 0.4 BTC ise,
yarılanmadan sonra btc fiyatı 400$ => 10th/s cihaz 800$ ve bu cihazın aylık üretimi de 0.8 BTC olacak yarılanmadan sonraki zarar böyle telafi edilecek..
Madencilerin yarılanmadan edeceği zararı telafi edebilmesi için daha hızlı ve günümüze göre daha ucuz o anki zamana göre normal fiyat olan cihazlar piyasada olacak. Bunlar benim 1-2 aylık tecrübelerimle edindiğim şahsi görüşümdür, BTC fiyatı ileriki zamanlarda telebe göre artabilir fakat kısa vadede özellikle yarılanma ile alakalı bir fiyat patlaması bekleyenlerin bir bardak suyu hazır bulundurmaları gerekmektedir. 
Besiktas JK
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 0

View Profile
March 11, 2016, 09:56:45 AM

200 dolarlardan 400 dolarlara gelmişiz daha ne patlamasından söz ediyorsunuz? Milleti pompalayıp pompalayıp burda birileri ceplerini dolduruyor. Yazık.. Inanmayın gaza gelmeyin. 2017 den önce 500 dolar falan hayalleri kurmayın, kurdurmayın.
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
April 15, 2016, 10:26:45 AM

Patlama matlama yok arkadaş. Daha düşüyor fiyat. Temmuza kadar özellikle fiyatı aşağı çekip sonra mı patlatacaklar acaba?
emrek
Sr. Member

Activity: 409
Merit: 250

View Profile
April 20, 2016, 09:44:44 PM

Bitcoinde yavaş yavaş yükseliş var.
Şu an 442$. Bakalım zaman ne gösterecek.

██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▄▄▄███████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▀▀▀████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████

INTRODUCING WAVES
ULTIMATE ASSET/CUSTOM TOKEN BLOCKCHAIN PLATFORM

★ Hero/Legendary Member:
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: