Bitcoin Forum
April 25, 2024, 03:18:47 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: ELEKTRİK BEDAVA VE 5 TANE S7 GETİRTMELİ MİYİM. BİLGİLERİNİZE SIĞINIRIM  (Read 5404 times)
alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
February 29, 2016, 05:29:47 PM

Merhaba abilerim ve kardeşlerim. Hep aynı konulara yazmaktan sıkılmış olabilirsiniz kusura bakmayın. Uykularım kaçıyor her geçen gün zaman/nakit kaybı çünkü.
Elektriğim bedava ve şuan BTC CALCULATOR ( hesaplama ) ile hesap kitap yaptığımda elektiriği sıfır ( 0 ) yazdığımda aylık ortalama bir tane Antminer S7 makinesi 200USD para bırakıyor.
1- Hesap makinesinin hesabı doğru mudur? Aylık 200USD verir mi ?
2- Bitmain'den toplam 5 adet s7 sipariş versem gümrükde büyük ihtimal takılır ne kadar ekstra vergi öderim? ( önceden getirtenlerden cevap bekliyorum )
3- Şu anda S7'nin Web Sitesi satış fiyatı 720USD + 140USD PSU fiyatı toplam 1 cihaz = 860USD geliyor. Türkiyede daha pahalı satılıyor 3 katı fiyatına belki. Bu 860USD fiyattan başka ekstra ne öderim?
4- 5 Cihaz 12.700TL yapıyor. Kredi çekip alacağım. 5 makine aylık 1000USD = 3000TL verir ise ROİ/AMORTİ süresi 4 ayda tamamlanır ve kar etmeye başlar mıyım?
Güzel cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

1714058327
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714058327
Reply with quote  #2

1714058327
Report to moderator
1714058327
Hero Member
*

Ignore
1714058327
Reply with quote  #2

1714058327
Report to moderator
I HATE TABLES I HATE TABLES I HA(╯°□°)╯︵ ┻━┻ TABLES I HATE TABLES I HATE TABLES
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714058327
Hero Member
*

Ignore
1714058327
Reply with quote  #2

1714058327
Report to moderator
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
February 29, 2016, 05:59:27 PM

Merhaba abilerim ve kardeşlerim. Hep aynı konulara yazmaktan sıkılmış olabilirsiniz kusura bakmayın. Uykularım kaçıyor her geçen gün zaman/nakit kaybı çünkü.
Elektriğim bedava ve şuan BTC CALCULATOR ( hesaplama ) ile hesap kitap yaptığımda elektiriği sıfır ( 0 ) yazdığımda aylık ortalama bir tane Antminer S7 makinesi 200USD para bırakıyor.
2- Bitmain'den toplam 5 adet s7 sipariş versem gümrükde büyük ihtimal takılır ne kadar ekstra vergi öderim? ( önceden getirtenlerden cevap bekliyorum )
3- Şu anda S7'nin Web Sitesi satış fiyatı 720USD + 140USD PSU fiyatı toplam 1 cihaz = 860USD geliyor. Türkiyede daha pahalı satılıyor 3 katı fiyatına belki. Bu 860USD fiyattan başka ekstra ne öderim?
4- 5 Cihaz 12.700TL yapıyor. Kredi çekip alacağım. 5 makine aylık 1000USD = 3000TL verir ise ROİ/AMORTİ süresi 4 ayda tamamlanır ve kar etmeye başlar mıyım?

1. külliyen yanlış hesaplıyorsunuz.
2. TR den almak daha mantıklı olabilir. resmi ithalata girdin mi aklını alırlar gümrükte
3. gümrük vergisi
4. bir S7 ayda 2000 USD lik BTC kazamaz Smiley 5 BTC yapıyor yaklaşık bu mümkün değil
5. böyle bir kazanç yok dolayısı ile ROI de yok. ben zamanında 500USD BTC kuru ile S5 için sıfır elektrik gideri ile 380 gün gibi bir şey hesaplamıştım. onun üzerine zorluk katlanarak arttı.
bu işlere kredi ile girilmez. sakın böyle bir şey yapmayın.
alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
February 29, 2016, 07:37:56 PM

2. TR den almak daha mantıklı olabilir. resmi ithalata girdin mi aklını alırlar gümrükte
3. gümrük vergisi
4. bir S7 ayda 2000 USD lik BTC kazamaz Smiley 5 BTC yapıyor yaklaşık bu mümkün değil
5. böyle bir kazanç yok dolayısı ile ROI de yok. ben zamanında 500USD BTC kuru ile S5 için sıfır elektrik gideri ile 380 gün gibi bir şey hesaplamıştım. onun üzerine zorluk katlanarak arttı.
Öncelikle süper dikkatinizden dolayı tebrik ediyorum. 200USD yi nasıl 2000USD gördünüz acaba. 200$ !dan bahsediyorum aylık.
1- Daha tecrübeli birisinden cevap gelmesini beklerdim. S5 kullanan birisinden s7 hakkında bilgi almam ne kadar doğru?
2-TR deki fiyatları 5-6bin tl psu olmadan. Ben çinden 2500tl getirtip gümrükte yakalansam içim acımaz yine çinden getirtirim. Türk ile Türk ticaret yapamaz çünkü her zaman Türk aklı karşısındakini yolma parçalama kanını emme mantığıyla çalışır.
3. Ben gümrük vergisi ne kadar öderim diye soruyorum. Siz gümrük vergisi ödemeniz gerek yazıyorsunuz gayet açıklaycı ve bilgili birisiymişsiniz gerçekten.
4- Siz bitcoin calculator'den daha iyi mi hesap yapıyorsunuz?
ÖNEMLİ NOT: Lütfen bana bilgili yaşı büyük biri yardımcı olsun. Bu işe başlamalı mıyım başlamamalı mıyım. Elektrik ücretsiz ise herkes s7 nin çok da olmasa aylık kazanç getireceğini söylüyor.

mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
February 29, 2016, 07:42:55 PM

3. gümrük vergisi
Öncelikle süper dikkatinizden dolayı tebrik ediyorum. 200USD yi nasıl 2000USD gördünüz acaba. 200$ !dan bahsediyorum aylık.
1- Daha tecrübeli birisinden cevap gelmesini beklerdim. S5 kullanan birisinden s7 hakkında bilgi almam ne kadar doğru?
2-TR deki fiyatları 5-6bin tl psu olmadan. Ben çinden 2500tl getirtip gümrükte yakalansam içim acımaz yine çinden getirtirim. Türk ile Türk ticaret yapamaz çünkü her zaman Türk aklı karşısındakini yolma parçalama kanını emme mantığıyla çalışır.
3. Ben gümrük vergisi ne kadar öderim diye soruyorum. Siz gümrük vergisi ödemeniz gerek yazıyorsunuz gayet açıklaycı ve bilgili birisiymişsiniz gerçekten.
ÖNEMLİ NOT: Lütfen bana bilgili yaşı büyük biri yardımcı olsun. Bu işe başlamalı mıyım başlamamalı mıyım. Elektrik ücretsiz ise herkes s7 nin çok da olmasa aylık kazanç getireceğini söylüyor.

Evet hakikaten 200 ü 2000 okumuşum. Smiley hiç durma S7 getirt başla bu işe. bir musibet 1000 nasihatten iyidir derler.
birde şu konuyu okursanız olaya daha hakim olursunuz : https://bitcointalk.org/index.php?topic=1332238.new;boardseen#new
Başarılar...
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
February 29, 2016, 07:54:07 PM

Benim yakın tarihte şahsi rig kurmadığım için istatistik akıl vermem doğru olmaz fakat blok yarılanması diff artışı bunları hesaba katmayı unutmayın.
Elektrik bedavaysa ve anlık olarak nakite dönüştürmeyecek geleceğe yatırım yapıyorsanız elbette mantıklı fakat s7 doğru bir tercih olduğunu sanmıyorum.
alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
February 29, 2016, 08:07:02 PM

Benim yakın tarihte şahsi rig kurmadığım için istatistik akıl vermem doğru olmaz fakat blok yarılanması diff artışı bunları hesaba katmayı unutmayın.
Elektrik bedavaysa ve anlık olarak nakite dönüştürmeyecek geleceğe yatırım yapıyorsanız elbette mantıklı fakat s7 doğru bir tercih olduğunu sanmıyorum.
Peki hocam ben hız olarak güven/fiyat olarak s7 tercih ettim. Önerilerinizi alabilirim değerlendirmek için. Antminer dışında madencilik makinesi kullanıyorsanız tavsiyelerinizi inceleyebilirim. Teşekkürler

sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
March 01, 2016, 04:22:13 PM

kaçak elektirikçiler var ama artık utanıyorlar pek konuşmuyorlar Cheesy Elektrik bedavaysa elbette para kazanırsın orası kesin. yapman gereken hesap çok basit. verdiğin parayı ne kadar zamanda geri alacaksın ??... bunu hesaplarkende burda birilerinin hesaplamasını beklemektense kendin hesaplaman.

https://bitcoinwisdom.com/bitcoin/difficulty buradan çeşitli paremetreleri değiştirerek getirini görebilirsin.

Şunuda asla unutma aldığın cihaz bozulursa direk zarar edersin. yani prince giderken bulgurdan olursun Smiley

edit: 16nm çipli cihazlar açıklanmışken s7 risk almaktır. Sizin alacağınız 5 çihazın toplam hash gücünü tek bir cihaz ile almak mümkün olacak gibi. fakat fiyat ne olacak ulaşılabilirlik ne olacak kestirmek zor. Tek gerçek diff artacak artacak artacak ... (son diff negatif olacak biliyorum)
alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
March 01, 2016, 05:51:43 PM

kaçak elektirikçiler var ama artık utanıyorlar pek konuşmuyorlar Cheesy Elektrik bedavaysa elbette para kazanırsın orası kesin. yapman gereken hesap çok basit. verdiğin parayı ne kadar zamanda geri alacaksın ??... bunu hesaplarkende burda birilerinin hesaplamasını beklemektense kendin hesaplaman.

https://bitcoinwisdom.com/bitcoin/difficulty buradan çeşitli paremetreleri değiştirerek getirini görebilirsin.

Şunuda asla unutma aldığın cihaz bozulursa direk zarar edersin. yani prince giderken bulgurdan olursun Smiley

edit: 16nm çipli cihazlar açıklanmışken s7 risk almaktır. Sizin alacağınız 5 çihazın toplam hash gücünü tek bir cihaz ile almak mümkün olacak gibi. fakat fiyat ne olacak ulaşılabilirlik ne olacak kestirmek zor. Tek gerçek diff artacak artacak artacak ... (son diff negatif olacak biliyorum)
Teşekkürler öncelikle. Elektrik bedava olduğu için 28nm 16nm farketmez diye düşünüyorum en fazla yer kaplar düşüncesindeyim Smiley Biraz daha beklemek en doğrusu evet..

bilgin
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
March 01, 2016, 06:23:27 PM

Ben yakın zamanda, şubat 2016 gibi sipariş verdim. 1 adet S7 (Batch 10) ve orijinal PSU getirdim.

toplamda 3600 TL cihaza ve psu'ya ödedim. kargo bedeli bu fiyata dahildir.
UPS kargo ile istedim. 2 ayrı paket halinde geldi.
1865 TL S7 için gümrük bedeli ödedim 85 TL de PSU içi ayrıca ödedim.
Toplamda 5.550 TL ödeme yaptım. Ben cihaz 940 $ iken sipariş verdim.

Günlük ortalama 6 USD veriyor cihaz. 580 ile 630 TL arasında aylık ortalama getirisi var.

5 cihaz getireceksen şimdi aldığında fiyat düştüğü için 22-23.000 TL gibi bir rakama çıkacaktır. Kredi alarak yapacaksan 36 ay vadeli kredi aldığında aylık 820 TL gibi bir rakam ödersin ve toplam 30.000 tl ye mal olur kredi...

5 cihaz aylık ortalama bu zorluk seviyesiyle 3.000 TL gibi bir rakam bırakır. Yaklaşık 10-18 ay gibi sürede de kredinin tamamını kapatırsın. Maksimum 18 diyorum çünkü zorluk seviyesi yükselirse veya hem yükselip hem btc düşerse ya da zorluk aynı kalıp sadece btc düşerse 18 aya kadar uzar. (BTC nin aşağı doğru ve zorluğun yukarı doğru ciddi bir seyir izlememesi gerekiyor. Bunun garantisi yok.)

Bu arada verimlilik (yani makinelerinin stabil çalışması, arıza yapmaması ve elektriğinin kesintisiz olması) sabit olması gerekmektedir.

Yaklaşık 18 ay yani 1,5 yıl içinde 10 TH lık S8 mi çıkar yoksa S7+ diye bir makine çıkarıp 6.5 TH mı yaparlar ya da daha yüksek TH makineler mi 1000 usd gibi bir rakama çıkar onu bilemem ama bu iş yapılmaz.

Ayrıca 2014 yılının kasım ayında sitesinde 1.250 usd ye satılan S4 aldım. Türkiye ye toplamda herşey dahil 5.250 tl ye geldi. O dönem bu cihaz ortalama 600 tl gibi bir rakam bırakıyordu. (Aynı şu an ki S7 ler gibi. Maliyeti de aynı getirisi de buna dikkat edelim.) Ama şu an o tarihten bugüne 14 ay geçti S4 lerin getirisi 230 TL civarında. Kasım 2014'teki 600 TL getiriden bugünkü 230 liraya düşmesi yaklaşık %62 değer kaybetmiş oluyor. Emin olun bugünkü S7 lerin getirisi de 14 ay sonra iyimser bir tabloyla 200 küsür lira seviyesine düşecek ve bu iş hiç kazançlı bir iş olmamış olacak.

Her şey BTC nin ve ZORLUĞUN parametrelerine ve makinelerinin verimliliğne (STABİLİTE YE) bağlı.

Benim fikrimi soracak olursan bu iş çok kazançlı değil. Girmek veya girmemek sana kalmış. 

kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
March 01, 2016, 07:46:26 PM

ücretsiz elektriğiniz varsa ve bitcoin miner cihazları için yüklü miktar yapamıyorsanız bu cihazlar için barındırma hizmeti verebilirsiniz. Örneğin cihaz normalde aylık 600 lira elektrik harcarken siz 450-500 liraya barındırma hizmeti verirseniz bedava elektriğinizi paraya dönüştürmüş olursunuz.
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
March 02, 2016, 03:38:40 PM

O iş yaş hocam. Size tavsiyem güzel bir ring kurun. Elektrik bedava nasıl olsa sonra farklı farklı coinleri kazın. Tabi takip gerektiren bir olay olacak bu. Yapabilirseniz çok rahat kazanırsınız. Tabi ring büyüklüğü de önemli.

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
March 03, 2016, 12:11:17 AM

Ben yakın zamanda, şubat 2016 gibi sipariş verdim. 1 adet S7 (Batch 10) ve orijinal PSU getirdim.

toplamda 3600 TL cihaza ve psu'ya ödedim. kargo bedeli bu fiyata dahildir.
UPS kargo ile istedim. 2 ayrı paket halinde geldi.
1865 TL S7 için gümrük bedeli ödedim 85 TL de PSU içi ayrıca ödedim.
Toplamda 5.550 TL ödeme yaptım. Ben cihaz 940 $ iken sipariş verdim.

Günlük ortalama 6 USD veriyor cihaz. 580 ile 630 TL arasında aylık ortalama getirisi var.

5 cihaz getireceksen şimdi aldığında fiyat düştüğü için 22-23.000 TL gibi bir rakama çıkacaktır. Kredi alarak yapacaksan 36 ay vadeli kredi aldığında aylık 820 TL gibi bir rakam ödersin ve toplam 30.000 tl ye mal olur kredi...

5 cihaz aylık ortalama bu zorluk seviyesiyle 3.000 TL gibi bir rakam bırakır. Yaklaşık 10-18 ay gibi sürede de kredinin tamamını kapatırsın. Maksimum 18 diyorum çünkü zorluk seviyesi yükselirse veya hem yükselip hem btc düşerse ya da zorluk aynı kalıp sadece btc düşerse 18 aya kadar uzar. (BTC nin aşağı doğru ve zorluğun yukarı doğru ciddi bir seyir izlememesi gerekiyor. Bunun garantisi yok.)

Bu arada verimlilik (yani makinelerinin stabil çalışması, arıza yapmaması ve elektriğinin kesintisiz olması) sabit olması gerekmektedir.

Yaklaşık 18 ay yani 1,5 yıl içinde 10 TH lık S8 mi çıkar yoksa S7+ diye bir makine çıkarıp 6.5 TH mı yaparlar ya da daha yüksek TH makineler mi 1000 usd gibi bir rakama çıkar onu bilemem ama bu iş yapılmaz.

Ayrıca 2014 yılının kasım ayında sitesinde 1.250 usd ye satılan S4 aldım. Türkiye ye toplamda herşey dahil 5.250 tl ye geldi. O dönem bu cihaz ortalama 600 tl gibi bir rakam bırakıyordu. (Aynı şu an ki S7 ler gibi. Maliyeti de aynı getirisi de buna dikkat edelim.) Ama şu an o tarihten bugüne 14 ay geçti S4 lerin getirisi 230 TL civarında. Kasım 2014'teki 600 TL getiriden bugünkü 230 liraya düşmesi yaklaşık %62 değer kaybetmiş oluyor. Emin olun bugünkü S7 lerin getirisi de 14 ay sonra iyimser bir tabloyla 200 küsür lira seviyesine düşecek ve bu iş hiç kazançlı bir iş olmamış olacak.

Her şey BTC nin ve ZORLUĞUN parametrelerine ve makinelerinin verimliliğne (STABİLİTE YE) bağlı.

Benim fikrimi soracak olursan bu iş çok kazançlı değil. Girmek veya girmemek sana kalmış. 

Bu kadar uzun, kapsamlı ve tam anlamıyla tatmin eden bir cevap attığınız cevap için çok teşekkür ediyorum. O zaman bu iş yaş. Gümrük Çılgınlar gibi vergi koyuyor demek ki gelen cihaza. Türkiyeden de nasıl kullanıldığını bilmediğim ikinci el tozlanmış kartlaşmış S7 ye 5-6bin tl vermek de akıl mantık işi değil. Yeni cihazları beklemek en iyisi bakalım.. Saygılar bol kazançlar

dr1980m
Hero Member

Activity: 938

View Profile
March 29, 2016, 04:07:54 PM

Mining işine hiç girmedim.. Defalarca heveslendim ve araştırmalara girdim.. Size iki tavsiyem olacak

1) Elektrik bedava demişsin.. Eğer bu kaçak elektrikse bence hiç girmeyin bu işlere.. Gidip market, mağaza soyun daha karlı.. Sonuçta ikisi de hırsızlık, ikisi de hak yeme

2) Diyelim elektriği hakkaniyetli bir şekilde bedavaya getirdiniz.. Yine bulaşmayın derim.. Çok çok büyük paralar yatırmadıysanız bu işe,kazanamazsınız.. Ben daha bir kaç bin dolarla mining işine girip de çok güzel kazanıyorum diyeni görmedim ( son dönemler için )
alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
March 30, 2016, 01:57:47 AM

Mining işine hiç girmedim.. Defalarca heveslendim ve araştırmalara girdim.. Size iki tavsiyem olacak

1) Elektrik bedava demişsin.. Eğer bu kaçak elektrikse bence hiç girmeyin bu işlere.. Gidip market, mağaza soyun daha karlı.. Sonuçta ikisi de hırsızlık, ikisi de hak yeme

2) Diyelim elektriği hakkaniyetli bir şekilde bedavaya getirdiniz.. Yine bulaşmayın derim.. Çok çok büyük paralar yatırmadıysanız bu işe,kazanamazsınız.. Ben daha bir kaç bin dolarla mining işine girip de çok güzel kazanıyorum diyeni görmedim ( son dönemler için )
Konuyu iyi hortlatmışsınız 1 ay geçmiş nerdeyse  Grin
Btc mining artik bitti. Alt coin mining ediyorum daha temiz iş..

dr1980m
Hero Member

Activity: 938

View Profile
March 30, 2016, 01:23:14 PM

Konuyu iyi hortlatmışsınız 1 ay geçmiş nerdeyse  Grin
Btc mining artik bitti. Alt coin mining ediyorum daha temiz iş..

Konu en tepede olunca tarihe bakmamıştım açıkcası Smiley
Bir süredir yoktum forumda, bu kadar inaktif hale geldiğini farketmemiştim
Btc mining işine girmemekle doğru kararı vermişsiniz bence..
Bahsettiğiniz bütçe ve donanımla verdiğiniz cabanın karşılığını alamazdınız zaten..
bulgar_84
Sr. Member

Activity: 779
Merit: 253

View Profile
November 01, 2016, 11:38:15 PM

elektiriğin bedava ise ve 12700 lira kredi çekebilirliğin söz konusu ise. BTC yerine ethereum kazmanda fayda var.
1 tane rig kursan 6 tane 7990 veya r9 295x2 bulabilsen aylık kazancın 1000 doların üzerinde olur.

'
WSPX.
║║
║║
[/b]
▬▬ ● W ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● S ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● P ● ▬▬▬▬▬▬ ● X ● ▬▬

'   WSPX         .
║║
║║
█[/b]   
WebSpaceX Technology Artificial Intelligence Solutions
▬▬ ● W ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● S ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● P ● ▬▬▬▬▬▬ ● X ● ▬▬
ANN Thread ► Whitepaper ► Github ► Twitter ►  YouTube ► Reddit ► Medium

.SALE ..01 JAN 2019.
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
November 02, 2016, 05:11:16 AM

Gümrük konusunda yardımcı olurum abi Smiley
sezyumx
Hero Member

Activity: 686
Merit: 500

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
November 02, 2016, 09:35:25 AM

Elektirik bedava olsa 50 bin yatırırdım Eth veya Zcash kazmak için ama elektrik giderleri adamın belini büküyor.

igotek
Hero Member

Activity: 2030
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
November 02, 2016, 10:45:41 AM

3. gümrük vergisi

Türk ile Türk ticaret yapamaz çünkü her zaman Türk aklı karşısındakini yolma parçalama kanını emme mantığıyla çalışır.

Bu cümlenize güzel bir cevap vereyim. Siz bu işe hiç girmeyin. Sizin kanınızı emerler. Gümrük vergisi %20. Ardiye ücreti, ordinye masrafı, işlem masrafları ve gümrük mşaviri komisyonu derken size alır başını gider. Ticari gönderi olarak işlem görür üzerine KDV ödersin. Gümrüğe dersin ki sizin olsun istemiyorum ben bu cihazları. Onlarda alıp depoya atarlar. Aradan zaman geçer gümrük memurlarının işine yarayacağını düşünürerse alır kullanılrar yoksa ilerde bi gün aylar sonra satışa sunulur. Ben alırım diye de düşünme sana gelene kadar çoktan başkası alır.

elektrik bedava diyorsun büyük ihtimalle kaçak kullanıyorsun. Ayıp yaptığın şey. Senin kaçak kullandığın elektriğin parasını başkaları ödüyor. Sakın güneş enerji panelim var deme o kadar S7 yi çalıştırmaya enerji tarlan yada barajın olması gerekir. Bunu yapacak gücün olduğunu da sanmıyorum daha gümrükten ürün geçirmeyi bilmiyorsun.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
igotek
Hero Member

Activity: 2030
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
November 02, 2016, 10:48:05 AM

elektiriğin bedava ise ve 12700 lira kredi çekebilirliğin söz konusu ise. BTC yerine ethereum kazmanda fayda var.
1 tane rig kursan 6 tane 7990 veya r9 295x2 bulabilsen aylık kazancın 1000 doların üzerinde olur.

R9 295x2 heryerde aradım ben bulamadım. Hashrate değeri epey yüksek o kartın.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: