Bitcoin Forum
May 22, 2024, 10:31:37 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: 11 eylul saldirisi hakkinda neler dusunuyorsunuz?  (Read 1934 times)
magnific61 (OP)
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
March 03, 2016, 01:52:25 PM

11 eylul 2001 saldirisinin uzerinden 15 seneden fazla bir zaman gecti.
9/11 saldirisinin ardindan Amerika onculugundeki koalisyon gucleri once Afganistan'i ardindan Irak'i isgal etti.
1 bucuk milyondan fazla insan oldu. Irak,  ekonomisi, kurulu sistemi ve Saddam rejimi ile birlikte yerle bir oldu.
Irak'a demokrasi, Irak halkina ozgurluk getirme vaadi ile, ulkeyi isgal eden gucler geride kan, gozyasi, yikim ile birlikte buyuk bir kaos birakarak cepleri, dolar dolu olarak ayrildilar.
Irak halki ve askerini oldurmek icin attiklari tek kursunun dahi parasini yeni kukla Irak hukumetinden tahsil ettiler.
Bugun Irak kismen parcalanmis ve karmasa icinde, teror orgutleri ve gizli servis ajanlarinin egitim alanina donusmus durumda belki de onumuzdeki 50 yil duzelemeyecek bir halde.
Bugun 9/11 saldirisi hala aydinlanabilmis degil. Ortada bir yigin suphe ile sayfalar alacak sorular yigini var.
Usame Bin Ladin'den tutun El Kaide orgutune ve yaptigi iddia edilen bu eylemi gerceklestirebilme kapasitelerine kadar binlerce suphe hala dunya, halkinin kafasini isgal ediyor.
Saldirinin gerceklestirildigi iddia edilen 11 173 ve 77 ucuslarinin yolculari hakkinda dahi yeterli veri yok elimizde.
Saldiriyi gerceklestirdigi iddia edilen 19 teroristin hakkindaki iddialar bile saibeli ve ispati neredeyse imkansiz

Butun bu bilgiler isiginda sizin 11 eylul saldirisi hakkindaki gorusleriniz nelerdir?  Amerikan kaynaklarinin aciklamalari sizi ne kadar tatmin ediyor?
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
March 03, 2016, 01:58:44 PM

11 eylülle ilgili şu video yu izlemiştim. Siz konuyu açınca paylaşmak istedim. Çok düşündürücü bir yaklaşımla videoda olabilecekleri ve olamicakları anlatmış gerisi sizin yorumunuz.

https://www.youtube.com/watch?v=eDjOD-Lc-10
andromeda876
Full Member

View Profile
March 03, 2016, 03:07:00 PM

11 Eylül saldırıları tamamen abd hükümetinin kendi kendine ürettiği kendi çıkarları için kamu oyu ve haklı gerekçeler yarata bilmek için  kurgulanmış bir olaydır.
altcoin_trader
Full Member

Activity: 168

View Profile
March 03, 2016, 03:14:47 PM

ABD nin krizleri lehine çevirme konusunda ki üstüne başarısının güzel bir örneği bence.
Adamlar 11 eylül saldırılarını bahane ederek tüm Müslüman ülkelerde istedikleri gibi kabadayılık yapıp asıp kesebiliyorlar yıllardır.

needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
March 03, 2016, 03:19:56 PM

Tamamen laboratuvar üretimi bir senaryo olduğunu düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=lZPePJzCuEI

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
March 03, 2016, 03:53:07 PM

Tamamen laboratuvar üretimi bir senaryo olduğunu düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=lZPePJzCuEI

Bu video doğru ise kendileri patlattılar ve uçakla yapmadılar bunu.
İyide bu teröristlerin kaçırdıkları uçaklar nerede peki?
o dönemde hakikaten yüzlerce yolcusuyla birlikte 2 uçak kaçırılmıştı

magnific61 (OP)
Full Member

View Profile
March 03, 2016, 05:42:22 PM

Bu ucaklarin yolculari hakkinda bir bilgi yok.
Yas tutan aileler yok.
Belki hatirlarsiniz bir telefon gorusmesi kaydi var.
Guya ucak yolcularindan biri annesini ariyor.
- Anne,  ben john robins. Su anda teroristler bulundugumuz ucagi kacirdi. Ikiz kulelere carptiracaklarini soyluyorlar. Anne bana inaniyorsun degil mi?
Siz hic annesini aradiginda kendisini isim ve soyadi ile, tanitan birini gordunuz mu?
simplelife888
Full Member

Activity: 210

View Profile
March 03, 2016, 06:48:08 PM

Amerikalıların para için yapmayacağı şey yok 11 Eylülü kendileri ürettiler sonuçta yahudi lobisiyle idare olan bir ülke ne beklenebilir ki ayrıca gelecekte gene kendileri sıkıntıya girse gene bu tarz işleri yapmaktan çekinmezler.
redhack
Legendary
*

Activity: 1859
Merit: 1015

View Profile
March 04, 2016, 01:04:28 AM

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki güçlerin iç hesaplaşması. Orta Doğu'ya ücretsiz giriş hakkı. Trump zihniyeti.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
March 04, 2016, 01:11:40 PM

çoğunluğa katılıyorum. Amerikan emperyalizm'nin devamı için bir düşmana ihtiyacı var. 11 eylülde bunun ilk dalgası oldu. Kendileri bir düşman yarattılar. Kurguladıkları bu düşman ve hikaye bakalım dünyaya neler getirecek. Amerika ya daha fazla para getirdiği bir gerçek ama fazlasıyla bu suni düşman gerçek düşman yaratmakta.
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
March 04, 2016, 01:50:37 PM

Bir senaryo olması ihtimalinin olduğunu düşünüyorum.
Bu bahaneyle abd Irak'a girmişti hatırlarsınız. Ortadoğu'nun içine etme bahanesi oldu işte.
bluestar55
Member
**

Activity: 73
Merit: 10

View Profile
March 04, 2016, 11:11:20 PM

Bu bahaneyle abd Irak'a girmişti hatırlarsınız. Ortadoğu'nun içine etme bahanesi oldu işte.
Amerika hollywood un yaratıcısı olan bir ülke olduğu için seneryo konusunda sıkıntı çekmiyor yakında 11 eylülün bir benzerinide suriyeye müdahale için kullanabilir diye düşünüyorum
absintheVoL
Newbie
*

Activity: 19
Merit: 0

View Profile
March 05, 2016, 04:20:34 AM

Kıyameti isteyenlerin başlattığı bir gelişmedir. kurgusu itibariyle bir çok filme taş çıkartır.
Pierre 2
Legendary
*

View Profile
March 05, 2016, 11:18:44 AM

Amerika hollywood un yaratıcısı olan bir ülke olduğu için seneryo konusunda sıkıntı çekmiyor yakında 11 eylülün bir benzerinide suriyeye müdahale için kullanabilir diye düşünüyorum
Gerçekten de öyleler. Suriye'ye girebileceklerini sanmıyorum (Obama etkisiyle)
Ama IŞİD ile mücadele için bilhassa Trump gibi dallamalar senaryo yumurtlayabilir.
wine132
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
March 10, 2016, 05:56:08 PM

Ama IŞİD ile mücadele için bilhassa Trump gibi dallamalar senaryo yumurtlayabilir.
Bu yıl Trump gibi bir adamı abd nin başında görürsek sadece suriyede değil tüm dünyada çok senaryolar göreceğiz
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
March 11, 2016, 04:16:24 AM

Bu yıl Trump gibi bir adamı abd nin başında görürsek sadece suriyede değil tüm dünyada çok senaryolar göreceğiz

Trump un basa gelebilmesi diye bir ihtimal yok.
minerminerAB
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
March 11, 2016, 09:50:59 AM

11 eylül saldırısı islamcı teröristlerin yaptığı kalleşçe bir saldırı bunu tartışmaya bile gerek yok. Ama sağolsun Amerika gibi güzel bir devlet var. Sayesinde tüm islamcıları temizleyecek. Bu dünyanın virüsü bu kafa kesen islamcı ve cihatçılar.
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
March 11, 2016, 02:00:58 PM

İşte bu konuya gi3ildimi çıkmak çok zor oluyor ama Amerikan halkının %80 i terörist bir saldırı olduğuna inanmıyor. Eski bir hava kuvvetleri generaliyle bu konu hakkında röportaj yapılırkeen generalin açıklaması biraz garip. "Ame3ikan hava kuvvetleri uçak kaçırılma olaylarında uçağın bulunduğu bölgeye en geç 10 dakika içerisinde gitme zorumluluğu vardır. Herhangi bir uçak rotasından çıktığında veya uçakla iletişim kesildiğinde de aynı durum geçerlidir. Eğer öyle bir uçak kaçorılmış olsaydı bulunduğu bölgeye jetlerin gönderilmesi en fazla 5 dakika sürerdi fakat biz videolarda veya daha öncesinde rehber jetleri göremiyoruz. Ya uçak kaçırıldı hava kuvvetleri müdahele etmedi yada ortada kaçırılan bir uçak yok." Tam metini bulamıyorum, haber ajansının videosunada ulaşamadım. Açıklamalarına yorum eklemedim hatırladığım kadarını yazdım.
Pierre 2
Legendary
*

View Profile
March 11, 2016, 03:44:11 PM

Ben de Trump'ın başa gelme ihtimalinin çok az olduğunu düşünüyorum.
Ama ya olursa? Neler göreceğiz neler. Keşke olsa da ikinci tayyip vakasını abd yaşasa.
Samanthana
Member
**

Activity: 87
Merit: 10

Özgür'ün annesi

View Profile WWW
March 12, 2016, 04:32:04 PM

Malum sömürge devletlerinin somurmeyi istedikleri ülkelerde yaptığı alışılagelmiş klasik iç kargaşa çıkarma oyunu işte
DanDan
Hero Member

Activity: 739
Merit: 500

View Profile
March 12, 2016, 09:01:18 PM

Hani derler ya dünya savaşı çıkmasının bahanesi prensin öldürülmesiydi ama aslında savaşın çıkacağı belliydi. Amerika Birleşik Devletleri için de Ortadoğu'ya girmenin bahanesi buydu.

.BITSLER.                 ▄███
               ▄████▀
             ▄████▀
           ▄████▀  ▄██▄
         ▄████▀    ▀████▄
       ▄████▀        ▀████▄
     ▄████▀            ▀████▄
   ▄████▀                ▀████▄
 ▄████▀ ▄████▄      ▄████▄ ▀████▄
█████   ██████      ██████   █████
 ▀████▄ ▀████▀      ▀████▀ ▄████▀
   ▀████▄                ▄████▀
     ▀████▄            ▄████▀
       ▀████▄        ▄████▀
         ▀████▄    ▄████▀
           ▀████▄▄████▀
             ▀██████▀
               ▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄             
▄▄▄▄▀▀▀▀    ▄▄█▄▄ ▀▀▄         
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄       
█  ▀▄▄  ▀█▀▀ ▄      ▀████   ▀▀▄   
█ █▄  ▀▄   ▀████       ▀▀ ▄██▄ ▀▀▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█  ▀▀       ▀▄▄ ▀████      ▄▄▄▀▀▀  █
█            ▄ ▀▄    ▄▄▄▀▀▀   ▄▄  █
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█ ▄▄   ███   ▀██  █           ▀▀  █ 
█ ███  ▀██       █        ▄▄      █ 
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   
▀▄            █        ▀▀      █   
▀▀▄   ███▄  █   ▄▄          █   
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     
▀▀▄   █   ▀▀▄▄▄▀▀▀         
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▀▀▀▀               
              ▄▄▄██████▄▄▄
          ▄▄████████████████▄▄
        ▄██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██████▄
▄     ▄█████▀             ▀█████▄
██▄▄ █████▀                ▀█████
 ████████            ▄██      █████
  ████████▄         ███▀       ████▄
  █████████▀▀     ▄███▀        █████
   █▀▀▀          █████         █████
     ▄▄▄         ████          █████
   █████          ▀▀           ████▀
    █████                     █████
     █████▄                 ▄█████
      ▀█████▄             ▄█████▀
        ▀██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████▀
          ▀▀████████████████▀▀
              ▀▀▀██████▀▀▀
            ▄▄▄███████▄▄▄
         ▄█▀▀▀ ▄▄▄▄▄▄▄ ▀▀▀█▄
       █▀▀ ▄█████████████▄ ▀▀█
     █▀▀ ███████████████████ ▀▀█
    █▀ ███████████████████████ ▀█
   █▀ ███████████████▀▀ ███████ ▀█
 ▄█▀ ██████████████▀      ▀█████ ▀█▄
███ ███████████▀▀            ▀▀██ ███
███ ███████▀▀                     ███
███ ▀▀▀▀                          ███
▀██▄                             ▄██▀
  ▀█▄                            ▀▀
    █▄       █▄▄▄▄▄▄▄▄▄█
     █▄      ▀█████████▀
      ▀█▄      ▀▀▀▀▀▀▀
        ▀▀█▄▄  ▄▄▄
            ▀▀█████
[]
magnific61 (OP)
Full Member

View Profile
March 15, 2016, 09:47:11 AM

Hani derler ya dünya savaşı çıkmasının bahanesi prensin öldürülmesiydi ama aslında savaşın çıkacağı belliydi. Amerika Birleşik Devletleri için de Ortadoğu'ya girmenin bahanesi buydu.
Dogru. Amerika her girdigi savas, icin once kamuoyunu savasa destek verecek bir olayla manupile eder sonra menfaat, dogrultusunda o savasa girer. Girdigi savasi kazanmasi da gerekmez cunku aslolan savasi kazanmak degil savasi isteyen ve finanse eden arka plandakilerin kazancidir. Birinci dunya savasinin bahanesi Alman denizaltilarinin batirdigi Lucitania gemisiydi. Pearl Harbor ve yine Alman saldirilari ikinci dunya, savasina katilma bahaneleri oldu. Vietnam savasinda Amerika kaybeden tarafi destekledi. Bu, savasa fiilen katilmaliydi ama bir bahanesi yoktu. Vietnam guclerinin Tonkin Korfezi'nde bir Amerikan destroyerine ates acmasi ellerine bu firsati, verdi.
Ankara
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1000

View Profile
March 15, 2016, 12:01:17 PM

Dogru. Amerika her girdigi savas, icin once kamuoyunu savasa destek verecek bir olayla manupile eder sonra menfaat, dogrultusunda o savasa girer. Girdigi savasi kazanmasi da gerekmez cunku aslolan savasi kazanmak degil savasi isteyen ve finanse eden arka plandakilerin kazancidir.

Bütün bunlara inanıyorsun da ülkemizdeki hükümetin ve saraydaki şahsın kendi menfaatleri için 14 yıldır ülkede yaptıklarını görmezden mi geliyorsun? Bu dediklerine katılıyorum ama bunları inanıp da benzer olaylar kendi ülkende olduğunda gözünü kulağını kapatıp üç maymunu oynamana anlam veremiyorum. Kendi içinde çelişiyorsun.
magnific61 (OP)
Full Member

View Profile
March 15, 2016, 03:11:07 PM

Dogru. Amerika her girdigi savas, icin once kamuoyunu savasa destek verecek bir olayla manupile eder sonra menfaat, dogrultusunda o savasa girer. Girdigi savasi kazanmasi da gerekmez cunku aslolan savasi kazanmak degil savasi isteyen ve finanse eden arka plandakilerin kazancidir.

Bütün bunlara inanıyorsun da ülkemizdeki hükümetin ve saraydaki şahsın kendi menfaatleri için 14 yıldır ülkede yaptıklarını görmezden mi geliyorsun? Bu dediklerine katılıyorum ama bunları inanıp da benzer olaylar kendi ülkende olduğunda gözünü kulağını kapatıp üç maymunu oynamana anlam veremiyorum. Kendi içinde çelişiyorsun.
Turkiyede olup bitenlerden kastin sanirim teror olaylari.
Turkiye'ye teroru Akparti getirmedi. Geldiginde kucaginda buldu. Geldiklerinde de kendilerinden onceki iktidarlar donemindeki gibi terorle mucadeleye, devam ettiler.
Cozum sureci uc taraf icin de fayda sagladi. Pkk cozum sureci vaadlerini yerine getirmeyip silahli mucadeleyi(teroru)  sehirlere tasimak planini devreye sokarak sehirlerde, etkin bir sekilde yapilandi. Turk ordusu, gecen surec icindeki hatalarini gorup ikame etti. Karakollari saglamlastirarak baskinlarda can kaybini engellemeye calisti. Daha modern ve milli uretim silahlar gelistirdi. Ucuncu taraf ise kurt halki. Kurt halki 30 seneden fazladir kendi topraklarinda devlet ile terorist arasinda multeci gibi kalmisti. Yillar sonra cozum sureci ile, geriye bir goc basladi. Tarlalar ekilmeye, insanlar guven icinde istedikleri, yere gidebilmeye basladi. Ayrica pozitif ayrimcilik, adi altinda kurt halkinin yasam ve ozgurluk sartlari hic olmadigi kadar genisletildi.  Butun bunlar olurken siz de bu ulkedeydiniz. 7 haziran secimleri ibreyi tekrar, ve daha kotu bir bicimde geri dondurdu. Daha 8 haziranda Cemil Bayik:  Artik cozum sureci bitmistir. Dedi. Temmuz ayinda iki polisimizi evinde uyurken sehit etmediler mi? Istedikleri, secim sonrasi olusan siyasi bosluktan faydalanarak isgal ettikleri sehirlerde kanton bir bolge olusturmak ve bunu butun guneydoguya yaymakti. Ama hepimize kotu gibi gorunen durum aslinda orgutun kendi kendini sehirlere sikistirarak hic olmadigi kadar cok zayiat vermesine sebep oldu.
Eger butun bu yasananlar birer oyun, bir kurgu idiyse bundan Turkiye'den cok orgut zararli cikmistir. Ayrica orgutun siyasi kolu Hdp halkin gozundeki yerini kaybetmistir kanaatindeyim.
Ama meselenin diger tarafina bakarsak,  gerek haziran gerekse kasim secimlerinde Ataturk'un partisi bile teror orgutunden yana olmadi mi? Akparti iktidarinin nasil bir ihanetini gorduler de sirf onu iktidardan dusurebilmek icin Hdp ile bile gizli ortakliklar kurmaktan cekinmediler? Ayni soruyu Chp'ye oy verip de, secimlerde Hdp'ye, oy, vermis herkese sormak gerek.
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: