Bitcoin Forum
May 08, 2024, 02:53:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Ethereum aldatmaca mı?  (Read 4448 times)
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
March 13, 2016, 04:55:15 PM

Ben bitcoin'in her ne olursa olsun crypto-currency lerin gold standardı olacağını düşünüyorum.
Bu açıdan ether vurdu btc öldü yorumları yanlış. Ama ether'i özel yapan şeyin ne olduğunu cidden anlamış değilim. Bu değeri hak ettiğine inanmıyorum.
"Your bitcoin is secured in a way that is physically impossible for others to access, no matter for what reason, no matter how good the excuse, no matter a majority of miners, no matter what." -- Greg Maxwell
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715136799
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715136799
Reply with quote  #2

1715136799
Report to moderator
1715136799
Hero Member
*

Ignore
1715136799
Reply with quote  #2

1715136799
Report to moderator
1715136799
Hero Member
*

Ignore
1715136799
Reply with quote  #2

1715136799
Report to moderator
mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
March 14, 2016, 08:42:30 AM

"bir coine teknolojisi için zaman harcayan kimseyi de görmedim"
@mjpo beni üzdün Sad

Çakır anlatamadım kendimi, kusura bakma. Aslında zaman harcayan yazmamam gerekirdi, yatırım yapan yazmak daha doğru olurmuş. Çok keskin yazmışım. Bir coine teknolojisi için yatırım yapan olabilir ama bu yatırım toplam yatırımın çok küçük bir bölümünü oluşturabilir.

Bazı arkadaşların da bahsettiği gibi, herhangi bir coinin para yerine kullanılabilmesi için güven çok önemli. Bitcoin bile bu güveni sağlayamıyor.

Ben ether'in litecoin veya doge'den farklı olduğunu düşünmüyorum. Hele bitcoinin yerini alacağını bırakın, yanına bile yaklaşabileceğini düşünmüyorum. Bekleyip göreceğiz.

Not : Bitcoinde tl değeri olarak 3 haneli param var, ether'de hiç yok. Bitcoin fiyatı artarsa zengin olmam, düşerse fakir olmam..
thinkinger
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile WWW
March 15, 2016, 08:51:06 PM

Bitcoin dışındaki coinler balon, gün gelecek patlayacaklar. Ethereum da o balonlardan biri. Kamil adında bir coin yapıp exchange sitelerinde alım-satım yaparak yapay hacim oluşturabilir ve insanların ilgisini bu coine çekebilirsiniz. Altcoinleri yapanların çoğu zamanında sağlam bitcoin kazanmış insanlar, bu birikimlerini altcoin pompalamada kullanıyorlar.
katılıyorum
Ben bitcoin'in her ne olursa olsun crypto-currency lerin gold standardı olacağını düşünüyorum.
Bu açıdan ether vurdu btc öldü yorumları yanlış. Ama ether'i özel yapan şeyin ne olduğunu cidden anlamış değilim. Bu değeri hak ettiğine inanmıyorum.
katılıyorum.
yukarıdaki arkadaşlarında dediği gibi birşeyin kullanılması için bir fayda veya bir kolaylık sağlaması gerekir.Bitcoin ortaya çıktı ve para göndermeyi çok hızlı ve ucuz hale getirdi.Daha bir sürü koin ortaya çıktı kopya aynı fikirle , halleri ortada. Etheri farklı kılan ne var bilmiyorum ama tanınabilirlik konusunda bitcoini geçerse belki iş yapar , yani btc ile tanışmamış geniş kesime kendini daha erken tanıtıp daha fazla kullanılırsa belki kalıcı olur. Öbür türlü balon şişer ama patlar mı yavaşça mı söner belli olmaz.

.██████████   bitfons.in- Cryptocurrency Exchange - 10 coins███████.
by rallier (OP)
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
March 15, 2016, 10:34:37 PM

"I was born in 1994 in Russia and moved to Canada in 2000, where I went to school"
https://about.me/vitalik_buterin
Bu arkadaş daha yeni nesil yahu . bakış açım değişti :s

signature not found.
worthyou
Sr. Member

Activity: 335
Merit: 250

View Profile
March 16, 2016, 12:46:03 AM

"I was born in 1994 in Russia and moved to Canada in 2000, where I went to school"

Öyle deme. Ether projesine mesafeli (fiyatının abartı olduğunu düşünüyorum) olsam da bu adam görebileceğimiz en yetenekli adamlardan biri.
kriptopara
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
March 22, 2016, 09:06:23 PM

ethereum takımı ethereumu petrol ( gas ) olarak tanımladılar zaten . bitcoin gold sa ( yani altın ) biz kriptopara dunyasının petrolü yüz dedi . yani kullanım  yerleri farklı . arabaya altın koyup kullanamazsınız . yani ethereum bitcoinden cok farklı bir yapıda ( cok daha genis kullanım alanları var ) bildiginiz gibi petrol de bircok alanda kullanılmakta . yani guzel bir metafor yapmıslar .

gercekte de ethereumun kullanım alanı daha geniş ve de bitcoin den cok daha farklı ve gelismis ozellikleri mevcut . gelismis smart contract ( akıllı kontrat ) ve de programlanabilir kriptopara özellikler önplana çıkmakta 
Ankara
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1000

View Profile
March 22, 2016, 10:47:29 PM

Öyle deme. Ether projesine mesafeli (fiyatının abartı olduğunu düşünüyorum) olsam da bu adam görebileceğimiz en yetenekli adamlardan biri.

Hiç şüphe yok ki çok yetenekli. Daha yirmi yaşında cepten beş kuruş yatırmadan çift haneli milyon dolarlık servetin sahibi oldu ve her geçen gün zenginleşmeye devam ediyor.
kriptopara
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
March 22, 2016, 10:55:44 PM

bilgi paradır bunu unutmayın . bildigim kadar vitalik bitcon magazine dergisinin de kurucusuydu . ordan da para kazanmsıtır zamanında . yani girisimci bir kisilik .
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
March 15, 2018, 04:18:26 PM

Bitcoin dışındaki coinler balon, gün gelecek patlayacaklar. Ethereum da o balonlardan biri. Kamil adında bir coin yapıp exchange sitelerinde alım-satım yaparak yapay hacim oluşturabilir ve insanların ilgisini bu coine çekebilirsiniz. Altcoinleri yapanların çoğu zamanında sağlam bitcoin kazanmış insanlar, bu birikimlerini altcoin pompalamada kullanıyorlar.

Hocam bu yorumu yaptıktan sonra acaba şuan ne düşünüyorsunz diye sormak isterim. Sizce halen Eth bir balon mu? Smiley
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
March 15, 2018, 05:25:32 PM

Ethereum bana sorarsanız , riskiyle ve şüphesiyle birlikte ne yapacağı belli olmayan ama insanlarında içten içte güvenini toplayan bir  coin. Şahsen iyi yerlere geleceğini düşünüyorum.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 15, 2018, 05:48:34 PM

Şu konu 3 sene önce falan açılmış olsa (yani etherin yeni çıktığı zamanlar) derdim ki: "bekleyip görelim bakalım daha yeni proje"
Ama yani yıl olmuş 2018. Smart Contract sistemi devreye girmiş. ERC20 tokenler oluşturulmuş, sisteme dahil edilmiş. Yüzlerce token Ethereum'a bağlı...
ICO'lar BTC ve ETH üzerinden para topluyor. Borsalarda değişim araçları yine bu ikisi.
Böyle bir durumda ETH artık kendini kanıtlamıştır bana göre. Yani en azından ortada aldatmaca olabilecek bir durum yok.
Bu kadar token'i peşinden sürüklemiş olmasına rağmen fiyatı halen çok düşük seviyelerde. Olması gereken nokta BTC'nin yarı fiyatıdır bana göre.
heidikim
Full Member

Activity: 602
Merit: 100

View Profile
March 15, 2018, 06:35:53 PM

Hocam bu yorumu yaptıktan sonra acaba şuan ne düşünüyorsunz diye sormak isterim. Sizce halen Eth bir balon mu? Smiley

Şu anki altcoinler için de aynı yorumlar yapılıyor, ama şu gözden kaçırılıyor; her ne kadar 1300 ü aşan çok sayıda coin olsa da Kripto para piyasası daha yeterli olgunluğa ulaşmadı ve BlokChain teknolojisini kullan projeler geliştirilerek kullanılabileceği çok alan var. Bu minvalde yenilik getirmeyen altcoinleri bir kenara koyduğumuzda çöküş senaryoları üretmek ve tu kaka demek için erken...
h4yfans
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
March 15, 2018, 06:58:04 PM

eğer eth aldatmacaysa piyasadaki tüm coinler öyledir. eth'i savunduğum falan yokta eğer eth scam çıkarsa tüm coinler öyle çıkmak zorunda. marketcapte 2. olan bir coin boşuna oraya çıkmadı bildiğiniz üzere. eth networkü üzerinde çalışan yüzlerce coin var.
mehmet312
Full Member

Activity: 378
Merit: 102

View Profile
March 15, 2018, 07:26:22 PM

Vay be ders gibi başlık ve yorumlar, insan bunları görünce bir daha umutlanıyor:) hergün monetha gibi henüz isteneni başaramamış projelere laf atanlara benzemiş burdaki ethereuma balon diyen arkadaşlar, ozamanlar bunu düşünmek normal olabilir tabi daha hiçbişey yok doğru düzgün, biz olsak biz de o zaman eth için balon derdik belki.
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
March 15, 2018, 07:33:39 PM

Herhalde Vitalik okusa bazi yorumlari gulme krizine girerdi.  Tabi bunu 2018 yilinda soyluyorum. Bende 2016 yilinda yorum yapmis olsam herhalde benzer yorumlar yapardim,  daha da coin yorumlamamaya yemin ederdim.  Smiley  Bu piyasada her an hersey olabilir,  bitti dedigimiz an ucuyoruz,  ucacak dedigimiz zaman cakiliyoruz.  Ama birsey var ki ortada kripto piyasasi asla yok olmayacak.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
March 15, 2018, 07:59:42 PM

Konuyu biraz okudumda tabiki tartışmalar olackatır fakat şşuanda çıkan bir  çok token bile eth alt yapısını kullanıyor.. Yani eth bu kadar kullanılırken ve gönderme ücreti düşüklüğü transfer hızı ben bunalrdan memnunum ve sürekli kullandığım bir coin.. Yani sanmıyorum bu kadar aldatmaca denilecek kadar ki ne seviyelerden ne seviyelere geldi. Ama derlerse ki aldattık biz sizi bundada şaşırmam şahsen..
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
March 15, 2018, 08:15:49 PM

Bu başlığın sayfalarca tartışıldığını gördüm global forumda. Bizde ethereum a bakış açısı olumsuz olan arkadaşlar ara ara konulara bir post geçiyor onla okur görürsek yeni bir bakış açısı edinebiliyoruz.
Genel olarak ne düşünüyorsunuz. Gelecek vaadi olduğuna inanıyorum bu yüzden elde uzun süre tutmayı kendime öneriyorum. Ama rakamlara baktığımızda ethereum un 150 m total çıkması bekleniyor 70 milyonu çoktan çıkmış ve hala gpux2 ile bile mining yapılabiliyor. Bu rakamlar ürkütüyor tereddüte sokuyor ama genel olarak proje bazında değerlendirdiğimde destekliyorum. Bitcoin ekibinin projeleri konuşması gerektiği gibi ethereum da sürekli projeler konuşuluyor normal hayata böyle indirgenebilir diye düşünüyorum.
Ayrıca ethereum ekibindekilerin konuşmalarına baktığınızda aynı zamanda çok iyi pazarlamacı insanlar olduğunu göreceksiniz çok güzel laf yapıyorlar (olumsuz anlamda değil) . O yüzden gözümde bir artısı var insanlara anlatabiliyorlar tanıtabiliyorlar. Bitcoin vakfı olması gerektiğinden daha ağır daha katı hareket ediyor.
Scam mı konu başlıklarında görsel paylaşmış bir arkadaş ve ethereum a yapay volume kasıyor denilmiş. Bende coin çıkartsam bende bunu yaparım diye düşünüyorum helede gelecek olduğuna inanıyorsam insanların dikkatini çeksin diye elimdeki meblağı otomatize ederim reklam parası olarak görürüm.

Sizler ne kadar yakınsınız ethereum a aldatmaca çıkabilir mi? Ne kadar iyi tanıyoruz?

Vay be nereden nereye Smiley yalniz boyle basliklari hortlatmayin arkadaslar sonra canimiz cekiyor bazi arkadaslarimiz kredi falan cekiyor yatiriyor.
Kripto_adam
Full Member

Activity: 350
Merit: 108

The World’s First Blockchain Core

View Profile
March 15, 2018, 08:18:54 PM

bence buyuk bir aldatmaca vitalik yeter dedigi zaman ethereum sifirlanacak ve birdaha kimsenin ethereumu anacagini sanmiyorum.... Nasi baslik lan bu?

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
bircoin
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 251

Presale Starting May 1st

View Profile
March 15, 2018, 08:22:43 PM

bence buyuk bir aldatmaca vitalik yeter dedigi zaman ethereum sifirlanacak ve birdaha kimsenin ethereumu anacagini sanmiyorum.... Nasi baslik lan bu?

Vitalik seviği işi yapıyor şu anda . Evet para önemli ama adam kendini proğramlamaya adamış bence . Piyasanın lokomotifi sonuçda . ETH ve assetleri aldatmaca ise gerisi tam dolandırıcı projeleridir .

▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
INVESTA████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
████
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
████
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
March 15, 2018, 08:41:43 PM

Hoca hesabı kaptırmış gibi. 2017 eylül den itibaren hesap sadece rusça mesajlar atmaya başlamış. Ya rusçayı iyi biliyor, Local e de küsmüş. Ya da hesabı rus kardeşlerim patlatış.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: