Bitcoin Forum
May 07, 2024, 01:34:20 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 [153] 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 ... 293 »
  Print  
Author Topic: Poloniex- PUMP/DUMP Takip/Analiz  (Read 466859 times)
bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
April 26, 2017, 09:23:51 PM

Xrp nereye kadar gider sizce??   Bir on. görünüz var mı
1715045660
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715045660
Reply with quote  #2

1715045660
Report to moderator
1715045660
Hero Member
*

Ignore
1715045660
Reply with quote  #2

1715045660
Report to moderator
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715045660
Hero Member
*

Ignore
1715045660
Reply with quote  #2

1715045660
Report to moderator
1715045660
Hero Member
*

Ignore
1715045660
Reply with quote  #2

1715045660
Report to moderator
1715045660
Hero Member
*

Ignore
1715045660
Reply with quote  #2

1715045660
Report to moderator
gokturk_34
Member
**

Activity: 106
Merit: 10

Vi Veri Veniversum Vivus Vici

View Profile
April 27, 2017, 06:02:02 AM

Ripple son 7k değeriyle short pozisyonumu patlattığı için bir daha girmem Cheesy
Şaka bi yana bana hala çok primli geliyor.

AKBANK a bak sen
https://ripple.com/insights/ten-new-customers-join-ripples-global-payment-network/

Tolga Ulutaş, Executive Vice President in charge of Akbank Direct Banking:

“We are excited and happy to be the first bank in Turkey to take the important step of using blockchain technology for international money transfer services. We believe that this new phase in technology will increase speed and transparency for our customers while at the same time reducing costs and providing a higher quality of service.”

Şaşırdım.

Türkiyeninde bi yerden başlaması gerekiyordu, bizler için olumlu gelişme, umarım yarı yolda kalmaz.

Ardından garanti gelecek

Neden şaşırıyorsunuz ki, kapitalist fırsatı gördüğü zaman kaçırmaz Smiley Tahminimce ilk zamanlarda olacak olan şu;

Müşteri: Japonya bilmemne bankasına 1000 USD göndermek ister.
Müşteri Temsilcisi: Swift ile göndermek isterseniz 4 günde gider, ücreti 50 USD der. Yeni sistemimiz Ripple ile göndermek isterseniz aynı gün gider ancak 80 USD masrafı var der.

Yani banka, hem daha ucuz maliyetle, daha hızlı ve daha güvenli transferi maksimum kârla yapar.

Sonrasında çoğu banka bu sisteme veya kendi oluşturdukları sistemlere geçtiğinde fiyatlar az da olsa müşterilere yansıyacaktır.
O zamana kadar milletin iliğini kemiğini sömürmeye devam...

Gelelim Ripple yatırımcılarına; normalde bugün ufak da olsa bir fiyat oynaması olmalıydı, bazı arkadaşlar BTC'nin yükselmesine bağlayabilirler ama Ripple ile BTC arasında korelasyon olduğunu gözlemleyemedim. Bağımsız hareket ediyorlar, olsa olsa traderlerin algısıdır. Sanki başka bir şey daha bekleniyor gibi...
Çünkü haberler ufak tefek değil, gerçek dünyada kullanılan bir coinden bahsediyoruz. Ve bunu kullanan gerçek kapitalistler... Bunlar, coin dünyasının balinalarına benzemezler Smiley

Ben Mayıs ayının ilk haftasına kadar elimde tutmaya devam edeceğim, sonrasında yeni bir gözlem yaparız.
goraset (OP)
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
April 27, 2017, 07:27:42 AM

Ripple son 7k değeriyle short pozisyonumu patlattığı için bir daha girmem Cheesy

AKBANK a bak sen
https://ripple.com/insights/ten-new-customers-join-ripples-global-payment-network/

“We are excited and happy to be the first bank in Turkey to take the important step of using blockchain technology for international money transfer services. We believe that this new phase in technology will increase speed and transparency for our customers while at the same time reducing costs and providing a higher quality of service.”

Şaşırdım.

Türkiyeninde bi yerden başlaması gerekiyordu, bizler için olumlu gelişme, umarım yarı yolda kalmaz.

Ardından garanti gelecek

Neden şaşırıyorsunuz ki, kapitalist fırsatı gördüğü zaman kaçırmaz Smiley Tahminimce ilk zamanlarda olacak olan şu;

Müşteri Temsilcisi: Swift ile göndermek isterseniz 4 günde gider, ücreti 50 USD der. Yeni sistemimiz Ripple ile göndermek isterseniz aynı gün gider ancak 80 USD masrafı var der.

Yani banka, hem daha ucuz maliyetle, daha hızlı ve daha güvenli transferi maksimum kârla yapar.

Sonrasında çoğu banka bu sisteme veya kendi oluşturdukları sistemlere geçtiğinde fiyatlar az da olsa müşterilere yansıyacaktır.

Gelelim Ripple yatırımcılarına; normalde bugün ufak da olsa bir fiyat oynaması olmalıydı, bazı arkadaşlar BTC'nin yükselmesine bağlayabilirler ama Ripple ile BTC arasında korelasyon olduğunu gözlemleyemedim. Bağımsız hareket ediyorlar, olsa olsa traderlerin algısıdır. Sanki başka bir şey daha bekleniyor gibi...
Çünkü haberler ufak tefek değil, gerçek dünyada kullanılan bir coinden bahsediyoruz. Ve bunu kullanan gerçek kapitalistler... Bunlar, coin dünyasının balinalarına benzemezler Smiley

Ben Mayıs ayının ilk haftasına kadar elimde tutmaya devam edeceğim, sonrasında yeni bir gözlem yaparız.

ripple kripto dünyasının diamiklerinden tamamen farklı, merkezi bir sistem, kimlik onayı muhabbeti vardı bir ara  , bu yüzden kripto camiasından beklediği desteği alamıyor, camia dışı yatırımcılarda  bu piyasaya çok yabancı, yeni yatırımcı çekerse anca fiyatı artar diye düşünüyorum
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
April 27, 2017, 07:34:00 AM

AKBANK a bak sen

Şaşırdım.

Ardından garanti gelecek

ripple kripto dünyasının diamiklerinden tamamen farklı, merkezi bir sistem, kimlik onayı muhabbeti vardı bir ara  , bu yüzden kripto camiasından beklediği desteği alamıyor, camia dışı yatırımcılarda  bu piyasaya çok yabancı, yeni yatırımcı çekerse anca fiyatı artar diye düşünüyorum
Genelde bu coin için bu tarz şeyler konuşuluyor piyasada.
X coinini premine çıkaran ön satışla satan Y kişisi ne kadar merkezsiz ki, camia tarafından destekleniyor ama bunlar desteklenmiyor. Ben bunu anlamayamadım açıkçası.
BKT
Newbie
*

Activity: 23
Merit: 0

View Profile
April 27, 2017, 07:39:20 AM

AKBANK a bak sen

Şaşırdım.

Ardından garanti gelecek

Ripple'ın uzun vadede prim yapacağını düşünüyorum ben. Kripto camiasına büyük babalar girince şartlar onların istediği şekle doğru evrilecektir. 30 milyar $ lık piyasa değeri olan bu sektör 2 sene içerisinde 100 milyar $ a ulaşırmı bilmem ama hedef o olarak gözüküyor. Kripto yatırımlarını gerçek paraya çevirme aracı olarak da Ripple'ın kullanılacağını düşünüyorum. Orta vade de exchange sitelerinde USD kuru çevrimi gibi gibi Ripple kuru çevrimi de olabilir.
themoonmic
Newbie
*

Activity: 41

View Profile
April 27, 2017, 01:49:35 PM

merhaba arkadaşlar ufak bi sorum olacak "Market derinligi hakkında" kafamı karıştırıyor tam olarak ne oldugunu çözemedim

1-Aşagıdaki grafige göre satış az alış çok doğrumu?
2-Alış fazla ise coin yukarı hamle yapar dimi?
3-market derinligi hakkında bilgi birikiminiz varsa beni aydınlatırmısınız?

Teşekkürler

http://i.hizliresim.com/W0Pln2.png
gokturk_34
Member
**

Activity: 106
Merit: 10

Vi Veri Veniversum Vivus Vici

View Profile
April 27, 2017, 03:07:22 PM

merhaba arkadaşlar ufak bi sorum olacak "Market derinligi hakkında" kafamı karıştırıyor tam olarak ne oldugunu çözemedim

Teşekkürler

Kişisel fikrim, market derinliği ile herhangi bir analiz yapamazsınız. Şöyle ki; toplamda 1500 BTC'lik alım emri olan bir markette, tek çubukta 1000 BTC'lik bir satış veya alış hacmi görebilirsiniz. Ama hala, 1500 BTC'lik emir yerinde duruyordur. Veya çok az eksilmiştir.
Bunun sebebi, birçok bot "şu fiyata geldiğinde sat" veya tersi şeklinde hazırda bekler. Veya ben dahil bir çok kişi, hedef fiyata gelmeden alış veya satış emri koymayız. Bekleriz...
Bir diğer sebep ise stop loss emirlerdir; "eğer fiyat şu fiyattan aşağı düşerse sat" birçok kullanıcı da bu özelliği kullanır. Bundan sebep bir anda 50-100 BTC'lik emirler bir anda yok olur veya var olur Smiley

Diğer arkadaşların fikirlerini de öğrenmek isterim

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Selamlar
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
April 27, 2017, 08:15:41 PM

Teşekkürler

Sadece market derinliğine bakıp alım satım yapılmaz. Ama alım satım için teknik analizlere ve bir takım bilgilere dayanarak vereceğiniz kararları doğrulamak için market derinliğine bakmak yararlı olabilir.

Gönderdiğin grafikte derinlik her iki tarafta da dengeli görünüyor, ama fiyat eğer düşerse ve 2300-2700'leri görürse, daha düşmesi zorlaşacak. onun dışında bir şey söylemek çok zor.

ophyrim
Sr. Member

Activity: 994
Merit: 391

View Profile
April 27, 2017, 09:37:02 PM

Teşekkürler

Sadece market derinliğine bakıp alım satım yapılmaz. Ama alım satım için teknik analizlere ve bir takım bilgilere dayanarak vereceğiniz kararları doğrulamak için market derinliğine bakmak yararlı olabilir.

Gönderdiğin grafikte derinlik her iki tarafta da dengeli görünüyor, ama fiyat eğer düşerse ve 2300-2700'leri görürse, daha düşmesi zorlaşacak. onun dışında bir şey söylemek çok zor.
Fiyat derinliği aslında yön konusunda göstergelerden biridir. Ancak bunu bilen balinalar büyük alcoinlerde dahi derinliği istedikleri gibi manipüle edebilirler. Örneğin daha fazla düşmesini istemedikleri bir coin de aslında yapmayacakları bir alımı pasif e yazarak coinin alım tarafını güçlü gösterebilirler. Buda coini çok yakın takip etmeyen oyuncularda coinin güçlü duracağı yönünde bir algı yaratır. Yada alım tarafına konulan büyük sahte alım duvarları ile fiyatı yukarı yönlü manipüle edebilirler. Çoğu zaman bu duvarlar satış gördüğünde hemen kaybolur. Asla güvenmemek gerekir. Bu anlattıklarımın terside olabilir. Örneğin alım yapmak isteyen bir balina fiyatı aşşağı yönde baskılamak için yüklü miktarda sahte satış koyabilir. Buda piyasada fiyatın aşağı yönlü gideceği algısı yaratacaktır. İnsanlar daha fazla alım yapmayacakları gibi satış yapmaya başlayıp fiyatın ucuzlamasına ve balinanın daha fazla alım yapmasına vesile olurlar.
themoonmic
Newbie
*

Activity: 41

View Profile
April 28, 2017, 07:04:01 AM

Teşekkürler

Fiyat derinliği aslında yön konusunda göstergelerden biridir. Ancak bunu bilen balinalar büyük alcoinlerde dahi derinliği istedikleri gibi manipüle edebilirler. Örneğin daha fazla düşmesini istemedikleri bir coin de aslında yapmayacakları bir alımı pasif e yazarak coinin alım tarafını güçlü gösterebilirler. Buda coini çok yakın takip etmeyen oyuncularda coinin güçlü duracağı yönünde bir algı yaratır. Yada alım tarafına konulan büyük sahte alım duvarları ile fiyatı yukarı yönlü manipüle edebilirler. Çoğu zaman bu duvarlar satış gördüğünde hemen kaybolur. Asla güvenmemek gerekir. Bu anlattıklarımın terside olabilir. Örneğin alım yapmak isteyen bir balina fiyatı aşşağı yönde baskılamak için yüklü miktarda sahte satış koyabilir. Buda piyasada fiyatın aşağı yönlü gideceği algısı yaratacaktır. İnsanlar daha fazla alım yapmayacakları gibi satış yapmaya başlayıp fiyatın ucuzlamasına ve balinanın daha fazla alım yapmasına vesile olurlar.

aynen hocam aslında sormak istedigimde buydu yüklü alan balinalar bu derinlik mevzusunda spek yapıyor güçlü göstermek yada güçsüz gösterip alttan almak düşürmek için.Cevaplar için yazan arkadaşlara teşekkür ediyorum verdikleri bilgiler için saygılar.
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
April 28, 2017, 08:12:02 PM

Burasi iyicene sessizlesti kimselerin paylasacak birseyi yokmu arkadaslar.
goraset (OP)
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
April 28, 2017, 08:16:15 PM

açıkçası forum seviyesi iyice düştüğü, milletin post kasma yerine döndüğü, tüm uyarılarıma rağmen bu başlığı bile amacı dışında kullandıkları için, kendi adıma foruma daha az giriyorum
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
April 28, 2017, 11:00:49 PM

Btc yükselirken altcoinlerin bu denli yükselmesi hayra alamet değil.
Pozisyon almadan beklemek en iyisi bir kaç aya ortalık kan gölüne döner.
Tabiki yatırım tavsiyesi değildir Smiley

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
gokhan17
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 264

View Profile
April 28, 2017, 11:47:28 PM

bence al sat yapmaya mecbursun... Usdt = 0,92cent olmuş, btc 1400 dolar olmuş sen  bu furyada al sat yapmayarak zarardan yırttığınımı düşünüyorsun ?
traderinfo
Newbie
*

Activity: 58

View Profile
April 29, 2017, 04:10:26 AM

Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır kendim için kullandığım bir yazılımı web sitesi haline getirdim ve bütün herkesin kullanımına açmış bulunuyorum. Hazırlamış olduğum algoritmalar sayesinde, Poloniex'te dahil olmak üzere en popüler bitcoin borsalarındaki pump/dump hareketlenmeleri anlık olarak size sms yolu ile bildiriliyor. Bu sayede, tüm veya ilgilendiğiniz altcoinlerde her hangi bir pump veya dump başlangıcından ilk siz haberdar olup, ona göre pozisyon alabilirsiniz. Yazılım size hiç bir zaman yatırım tavsiyesi vermemektedir. Yazılımın amacı, günlük altcoin ticaretlerimizde kaçırdığımız pump veya dumpları yakalamamıza fırsat tanımaktadır. Yazılım üzerinde kurallar oluştururken doğru seçimler yapmanız, size yüksek kazanç kapıları açabilir. Şahsen ben bu yazılım sayesinde hatırı sayılır derecede kazançlar sağladım ve bir çoğunuzun kaçırdığı pumpları yakalama fırsatı buldum. Yapmış olduğum bu yazılım her türlü eleştirilere açıktır, gelecek olan öneriler değerlendirmeye alınacaktır. Yazılım şimdilik Türkiye içi hizmet vermektedir. Lütfen web sitesini inceleyin. Herkese bol kazançlı günler dilerim.

Web site : https://traderinfo.net

Bir arkadaşımızın açmış olduğu konu : https://bitcointalk.org/index.php?topic=1885851.0
exortis
Sr. Member

View Profile
April 29, 2017, 04:19:59 AM

trst ve sbd yakından ızlıyorum
yakında sbd den bır pump beklemekteyım
arkanya
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
April 29, 2017, 05:14:50 AM

sbd de beklentiniz nedir alım aralığı ve hedef ?
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
April 29, 2017, 06:53:44 AM

bence al sat yapmaya mecbursun... Usdt = 0,92cent olmuş, btc 1400 dolar olmuş sen  bu furyada al sat yapmayarak zarardan yırttığınımı düşünüyorsun ?
Neden mecbur olayım?

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
April 29, 2017, 08:56:35 AM

Neden mecbur olayım?

BTC 1430'dan 1368'e düştü.Şu an BTC düşerken altcoinlerin çıkması normal.
exortis
Sr. Member

View Profile
April 29, 2017, 09:46:26 AM

sbd de beklentiniz nedir alım aralığı ve hedef ?
90 dan 120+ uzerıne yapılabılır 1 ayda 2 defa %40 yaptım bu sekılde
bostakı btc ıle 80-90 aralıgı alınıp bekletılır %40 sureklı yaptıgı hareket
Pages: « 1 ... 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 [153] 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 ... 293 »
  Print  

Jump to: