Bitcoin Forum
April 25, 2024, 10:35:03 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Znacie jakies bezpieczne portfele do trzymania cryptowalut ?  (Read 10937 times)
JanMalessa (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 1


View Profile
March 13, 2016, 11:59:59 AM
 #1

Jestem nowy w Bitcoinowym swiecie  Smiley i czytalem ze portfele znajdujace sie na stronach handlujacych cryptowaluta nie sa bezpieczne

Interesuje mnie czy sa jakies bezpieczne portfele do trzymania BTC i innych walut ?

Wielkie Dzieki
I HATE TABLES I HATE TABLES I HA(╯°□°)╯︵ ┻━┻ TABLES I HATE TABLES I HATE TABLES
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
poptok1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1638
Merit: 756


Bobby Fischer was right


View Profile WWW
March 13, 2016, 09:12:41 PM
 #2

Jestem nowy w Bitcoinowym swiecie  Smiley i czytalem ze portfele znajdujace sie na stronach handlujacych cryptowaluta nie sa bezpieczne

Interesuje mnie czy sa jakies bezpieczne portfele do trzymania BTC i innych walut ?

Wielkie Dzieki
Cześć. Jasne że są. Wiekszość portfeli których klucze i sama zawartość czyli plik wallet jest zapisana na twoim własnym hdd będzie portfelem bezpieczniejszym od wszystkich onlinowych razem wziętych.
Najpopularniejszy multibitHD lub nieco lżejszy lecz straszy multibit classic w najnowszej wersji.
Są to portfeliki łatwe w obsłudze i czytelne z polskim menu.
Wartym polecenia jest też airbits na androida. Nie po polsku lecz bardzp łatwy i szybki.
http://www.hongkiat.com/blog/bitcoin-wallets/ lista walletów

1Nuke1
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 47
Merit: 0


View Profile WWW
March 14, 2016, 04:55:51 PM
 #3

Ja polecam Multibit na Android i iPhone.
Nieskomplikowany i przejrzysty, ale też ma naprawdę sporo dodatkowych opcji. Polecam

Na PCta polecam Multibit.

Nie polecam (tak jak przedmówca) korzystania z portfeli online. TZN blockchain.info, coin.io....
JanDzban
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 423
Merit: 250


View Profile
March 22, 2016, 11:47:29 AM
 #4

Ja polecam Electrum.W przeciwieństwie do reszty offlineowych portfeli , nie musisz się martwić o regularne robienie kopii  zapasowej, a jak Ci spłonie nośnik, komputer z jedyną kopią portfela, to zawsze możesz go odtworzyć za pomocą słów-kluczy które są generowane przy zakładaniu tegoż portfela (jest to 12, czy tam 14 słów które sobie gdzieś zapisujesz, a jak masz dobrą pamięć, to zapamiętujesz). Jest też lekki w przeciwieństwie do Bitcoin-qt, więc możesz go zainstalować bardzo szybko na innym sprzęcie, w razie awarii głownego.


███████████████████████████████████████
███████████████████████████████████████
█████████████████████████████
██████████████████████████
████████████████████████
███████████████████████
█████████████████▐████
███████████████████████
████████████████████████
██████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████████████████
███████████████████████████████████████
DECENT
FOUNDATION



██
██
██
██
██
██
██
██
██

██
██
██


[D]ecentralized application
[E]liminated third parties
[C]ontent distribution



██
██
██
██
██
██
██
██
██

██
██
██


[E]ncrypted & secure
[N]o borders
[T]imeless reputation



██
██
██
██
██
██
██
██
██

██
██
██



██
██
██
██
██
██
██
██
██

██
██
██

bioly
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 200
Merit: 250


View Profile
March 25, 2016, 09:58:54 PM
 #5

Również polecam Elecetrum Wallet, na małe kwoty i kilka urządzeń webowy blockchain.info
bioly
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 200
Merit: 250


View Profile
May 18, 2016, 11:29:32 AM
 #6

Bardzo zdrowe podejście Smiley
splawik21
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1372
Merit: 1005


DASH is the future of crypto payments!


View Profile
May 26, 2016, 01:28:12 AM
Last edit: May 26, 2016, 01:43:10 AM by splawik21
 #7

Osobiscie dla btc i dash polecam Electrum + trezor moim zdaniem najbezpieczniejsza z mozliwych opcji. Dla reszty cryptowalut client core + backup + klucze na papierze.

Jesli nie jestes traderem to twoje monety powinny widziec gielde tyle co wysylka -> sprzedaz -> wyjazd z gieldy. Im mniej monety sa na czyjims portfelu tym lepiej dla ciebie Smiley

Pozdrawiam.

BE SMART, USE DASH ( ͡° ͜ʖ ͡°)
sxafir
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 500


View Profile
May 28, 2016, 02:33:28 PM
 #8

Najlepiej od razu sprzedac.
Cyaren
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 294
Merit: 250



View Profile
July 04, 2016, 03:54:32 PM
 #9

Jestem nowy w Bitcoinowym swiecie  Smiley i czytalem ze portfele znajdujace sie na stronach handlujacych cryptowaluta nie sa bezpieczne

Interesuje mnie czy sa jakies bezpieczne portfele do trzymania BTC i innych walut ?

Wielkie Dzieki
Gorąco polecam ci blockchain,naprawde dobry,szybkie transakcje oraz jest naprawde bezpieczny,nikt ci nie zabierze
funduszów ktore tam masz.Jedyną wadą są opłaty za transakcje ale tego niestety nie możesz uniknąć :p spróbuj  to ci sie pewnie spodoba
XbladeX
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1302
Merit: 1002



View Profile
July 04, 2016, 08:55:37 PM
 #10

....
Gorąco polecam ci blockchain, naprawde dobry,szybkie transakcje oraz jest naprawde bezpieczny,nikt ci nie zabierze
funduszów ktore tam masz.Jedyną wadą są opłaty za transakcje ale tego niestety nie możesz uniknąć :p spróbuj  to ci sie pewnie spodoba

Od siebie dodam że można ściagnać sobie portfel na dysk aby zapisać priv key wrazie W. zrobic screena itp.
Dodatkowo aktywowałem usługe SMS jest za darmo. Gdy chesz sie zalogowac dostaje SMSa z kodem by wejsc na stronkę.
Dodatkowo co jest mile dostajesz sms-y w PLN ile Ci przelano z handlu np altami małe a oko Cieszy.
Dzuzy plus e nie trzeba nic synchronizować a blockchain ma juz z 10GB Cheesy

Request / 26th September / 2022 APP-06-22-4587
sxafir
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 500


View Profile
July 05, 2016, 02:48:05 PM
 #11

....
Gorąco polecam ci blockchain, naprawde dobry,szybkie transakcje oraz jest naprawde bezpieczny,nikt ci nie zabierze
funduszów ktore tam masz.Jedyną wadą są opłaty za transakcje ale tego niestety nie możesz uniknąć :p spróbuj  to ci sie pewnie spodoba

Od siebie dodam że można ściagnać sobie portfel na dysk aby zapisać priv key wrazie W. zrobic screena itp.
Dodatkowo aktywowałem usługe SMS jest za darmo. Gdy chesz sie zalogowac dostaje SMSa z kodem by wejsc na stronkę.
Dodatkowo co jest mile dostajesz sms-y w PLN ile Ci przelano z handlu np altami małe a oko Cieszy.
Dzuzy plus e nie trzeba nic synchronizować a blockchain ma juz z 10GB Cheesy
Portfel offline mozna pojzniej dac w spadku.
hermanhs09
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 574
Merit: 500


View Profile
July 08, 2016, 02:50:49 PM
 #12

Jestem nowy w Bitcoinowym swiecie  Smiley i czytalem ze portfele znajdujace sie na stronach handlujacych cryptowaluta nie sa bezpieczne

Interesuje mnie czy sa jakies bezpieczne portfele do trzymania BTC i innych walut ?

Wielkie Dzieki
Polecam ci w sumie blockchain,jest nawet bezpieczny i wygodny oraz szybki,za to ma niestety dosyć duże opłaty.
Ale jeśli chcesz być naprawde bezpieczny,polecam ci założyc sobie portfel offline,taki jest najbezpieczniejszy ze wszystkich.
LittleTech
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0


View Profile
August 13, 2016, 11:22:39 PM
Last edit: August 13, 2016, 11:35:16 PM by LittleTech
 #13

Na BTC jest Fajny "CoPay" jak interesuje mozliwosc trzymania BTC na telefonie (android),
Tranzakcj barzo szupke dzenki cytarka QR-code.
FANCIER
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 207
Merit: 101


View Profile WWW
March 11, 2017, 02:24:19 PM
 #14

Jesli ktos chce tylko trzymac bezpiecznie dowolna kryptowalute to najtanszy i pewny sposob to ",Paper wallet"". Kazda prawie kryptowaluta posiada generator do utworzenia takiego papierowego portfela. Oczywiscie generator pobiera sie tylko z orginalnych stron kryptowaluty lub z ich githuba.  Dla Bitcoin tutorial (samouczek) tutaj:
https://blockchain.info/pl/wallet/paper-tutorial

WordPress Themes That Empower 437,821 Customers.
http://www.elegantthemes.com/affiliates/idevaffiliate.php?id=40460
TroubleBuddy
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 77
Merit: 4


View Profile
March 14, 2017, 01:52:18 PM
 #15

Multibit HD ma ten mankament, że nie pozwoli ci sprawdzić ile masz adresów i na ilu z nich ile trzymasz monet, wyświetli ci tylko łączną sumę bitcoinów. Aby wysłać monety z KONKRETNEGO adresu, trzeba opróżnić portfel (przelać wszystkie monety do np. innego portfelu, w ten sposób opróżniasz wszystkie adresy przypisane do twojego portfela), a następnie wysłać je z powrotem do portfela na adres z którego chcesz je wysłać, w ten sposób tylko na jednym adresie będziesz miał monety i portfel będzie wysyłał je tylko z niego (bo na innych będzie 0 monet). Inne portfele (np. Electrum Bitcoin Wallet) pozwalają wybrać adres, z którego wysłać monety.
caex
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 824
Merit: 512



View Profile
March 14, 2017, 02:36:41 PM
 #16

Najbezpieczniej pliki walletów trzymać na paru fizycznych nośnikach które nie są podłączone do sieci np: pendrive czy płyta CD.Używasz wtedy kiedy musisz.Dysk HDD,SSD nie jest bezpiecznym miejscem na pewno.
FANCIER
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 207
Merit: 101


View Profile WWW
March 14, 2017, 10:37:33 PM
 #17

Najbezpieczniej pliki walletów trzymać na paru fizycznych nośnikach które nie są podłączone do sieci np: pendrive czy płyta CD.Używasz wtedy kiedy musisz.Dysk HDD,SSD nie jest bezpiecznym miejscem na pewno.
Tak masz racje. Dodalbym tylko to ze komp (laptop) masz czysty (tj.bez exploitow, itp. go..na). I oby w momencie skorzystania na nowo z komp z walletem ktory byl na pen - masz czysty komp.

WordPress Themes That Empower 437,821 Customers.
http://www.elegantthemes.com/affiliates/idevaffiliate.php?id=40460
Sylw83
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100


View Profile
May 24, 2017, 06:36:55 PM
 #18

Pomoze ktos z portfelem dla Ripple ,Expanse  oraz DarkLisk i Argus. Te 2 ostatnie mam ale nie działaja na win 7 64 bit
Z gory wielkie dziek!
stefek99
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 233
Merit: 102


https://genesis.re


View Profile WWW
May 24, 2017, 08:26:08 PM
 #19

Jest cała masa informacji na ten temat.

Ja chyba powoli dorosłem do hardware wallet: Trezor / Ledger

Sylw83
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100


View Profile
May 29, 2017, 09:50:29 AM
 #20

Kozysta ktos z portfela- Parity ETH ? do tej pory dzialal ale dzis nie chce sie wlaczyc ani portfel ani przegladarka z parity...jedyne info to ze noodle sa niewlasciwe i nie chce sie polaczyc z sicia. Nie wiem co robic bo oczywiscie nie mam kopi zapasowej portfela...jakas pomoc...
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!