Bitcoin Forum
June 15, 2024, 11:35:37 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Istiklal Caddesinde Patlama  (Read 5535 times)
fuathan
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
March 19, 2016, 08:49:59 PM

Kurtler dahil hic bir etnik guruba karsi birsey demeye calismiyor yada savunmuyorum. Sadece tarafsiz gozlemlerimi soyleyecegim.
Dogma buyume Istanbulluyum. Gunun birinde Guneydogudaki illerimizi gezip gorene kadar bende bir cok kisi gibi gazete ve TV lerde gordugumuz gibi saniyordum oralari. Yada Kemal Sunal filmlerindeki gibi.
Siverek e kadar indim. Diyarbakirda oglen 11 gibi savac ucaklari vizir vizir. Saskinligimi gizleyemedim, savasmi var dedim kendi kendime. Oranin halki gayet sakin amcam agzinda sigara okeye donuyor, diyorki bana her gunku hal bu evlat. Sinira nobete gidiyorlar. E cahilim tabi hayatimda hic gitmemisim ki. Yasli bi teyze borek yapmis uzatiyor, Turkce konusamiyor birseyler diyor ama ben anlayamiyorum, fakat o yuzundeki gulumseme herseyi anlatiyor. Bir ara sokaga polis araci girdi herkez toparlandi falan, sandim ki basbakan geldi anasini satayim. Gorsen polisi millete nasil kopek muamelesi yapiyor. Eskiden ingilizler zencileri kole iken kullanirken boyle davranirlardi. Birader ne oluyor diye sorarken polise o cocugu bana silah dogrulttu. Istanbullu oldugumu ogrendikten sonra ayni o cocugu bana cay ismarlamaya kalkti.
   Yorumsuz olarak bir animi anlattim. Yorum sizlere ait.

Kardeşim ağzına sağlık. Durum aynen böyle. Polisiyle, askeriyle zulüm yapıyorlar buna kimse laf etmesin. Laf eden görmemiştir, bilmiyordur. Ben kürt değilim. Türk olduğumu düşünüyorum (!) Ama etnik kökenim, dinim, dilim umurumda değil. Eğer benim ırkım bir başka ırka zulüm ediyorsa karşısında sonuna kadar dururum. Aynı şey benim ırkıma da yapılsa tavrım aynı olur. Bir ırk bir diğer ırka zulüm ediyorsa bu insanlık suçudur.

Olaya büyük resimden bakabilmemiz için şu kısa bilgi her zaman hatırlamalı;

Türk, Kürt, Ermeni dediğimiz şey taş çatlasın 8000 yıllık hikayeler. İnsanlık tarihi 200 bin evren ise 13,4 milyar yıl yaşında...
magnific61 (OP)
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
March 20, 2016, 07:29:00 AM

İşte bu dincilerin gerçek yüzü, kafalarında uydurdukları şeylerle Atatürk düşmanlığı yapıyorlar.

Mustafa Kemal Atatürk zamanında bunların dedelerini boşuna astırmadı...

Ondan sonra da düşünce özgürlüğü dersiniz değil mi? Size düşünce özgürlüğü var ama dinciye yok. Çünkü senin gibi düşünmüyor. Hay fil sıçsın zihniyetinize sizin
fuathan
Hero Member

Aleph.im

View Profile
March 20, 2016, 01:13:51 PM

O değil de bombacı Işid'çi çıkmış gençler?.. Şu bizimkilerin desteklediği Işid, karıştırmamanız için söylüyorum...
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
March 20, 2016, 01:42:59 PM

Dincilerin sığındığı klasik liman: "düşünce özgürlüğü".
O kadar insanı hiçbir suçu yokken hapse at. Kendilerine sıra gelince "düşünce özgürlüğü".

Dincilerin kendi getirdiği yasaya karşı gelmeleri, "düşünce özgürlüğü". Ama bir başkası yapmadığı halde yaptı denilerek iftiralar atılarak hapise atılmaları o kişilere "vatan haini" yaftası yapıştırmak için yeterli, hiçbir suçu olmayan insanların yıllarca hapislerde çürütülmesi, o kişinin haklarının elinden alınması gayet normal.

Zamanında bunların dedeleri "Yunan ordusuna karşı savaşmak, Allah'a karşı gelmektir" diye fetva veren din tüccarlarının peşine gitti. Kubilay Öğretmen'i şehit etti. Mustafa Kemal ne emir verdi? "Menemen'i Yakın!".

Bugün bunların zihniyetindekiler işte o yunan ordusunun tarafındakilerdir. Bu düşünce özgürlüğü değil vatana ihanettir. Bugün o iskilipli atıf denen dümbüğü ilim adamı diye bunlara kakalıyorlar. O vatan haininin torununu da meclise vekil diye getirdi, başbakan yardımcısı yaptı bunlar.

Türklük'ten rahatsız olanları din kardeşlerinin olduğu o arap ülkelerine gitmeye her zaman hakkı var. O çok sevdikleri araplarla beraber yaşayabilirler istedikleri zaman. Bakın Suriye ile sınırlar hep açık, karşıya rahatça geçebilirsiniz.

Mustafa Kemal'in kendilerine verdiği haklarla, özgürlükle Mustafa Kemal'e saldırmanın tek bir izahati vardır. Onun da ne olduğunu iyi biliyorsunuz zaten. Bu yüzden Mustafa Kemal'i silmeye çalışıyorsunuz ya...

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554

View Profile
March 20, 2016, 02:01:26 PM

Ondan sonra da düşünce özgürlüğü dersiniz değil mi? Size düşünce özgürlüğü var ama dinciye yok. Çünkü senin gibi düşünmüyor. Hay fil sıçsın zihniyetinize sizin

“Dindarların en zararlı düşmanı dincilerdir!
Dinci, dindarın en yüce, en kıymetli sermayesini kirleten, çalan, istismar eden bir namerttir!
Dinci, dindarın hayatı pahasına koruduğu ve yaşama sebebi bildiği yücelikleri birer maske gibi kullanarak hesaplarını denk getirmeyi esas alan, hayasız bir hırsızdır, gaspçıdır.
Dincilik; dini, çıkar, koltuk, baskı, egemenlik aracı yapan bir sanayi koludur. İşin esası bakımından ne dini vardır, ne de imanı!
Dincinin dini-imanı, tanrısı, ibadeti hep çıkarı ve hesabıdır. Dincilik, tarihin en verimli ama en namussuz iş koludur. Dinci ise bu sanayi kolunu meslek edinmiş olanların adı-unvanıdır.”
mmmtr
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
March 20, 2016, 02:14:50 PM

Atatürk'ün yaptığı en güzel şeylerden biriside din ile devlet işlerini birbirisinden ayırmaktır ama şimdi öylemi türlü nedenlerle din ve devleti tekrar birleştirmeye çalışanlar dini alet olarak kulllananlar yüzünden siyasi kaoslar meydana geliyor . Dindarsan dinle ilgilen siyasetten uzak dur siyasaetle ilgileneeksende dini karıştırmaa !
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
March 20, 2016, 04:46:52 PM

MİT 'in başına Müge ANLI'yı geçirmek lazım.
mmmtr
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
March 20, 2016, 04:48:04 PM

MİT 'in başına Müge ANLI'yı geçirmek lazım.

Teröristlerin kolunada nefret izi yaptırdımı tamamdır dimi hocam Cheesy
magnific61 (OP)
Full Member

View Profile
March 20, 2016, 06:46:29 PM

O değil de bombacı Işid'çi çıkmış gençler?.. Şu bizimkilerin desteklediği Işid, karıştırmamanız için söylüyorum...
Oh be! PKK'lı değilmiş ya çok fazla kıvırmak gerekmiyor şimdi, değil mi!?
İşid'in de, destekleyenin de, desteklemeyip de destekledi diyenin de taaa... Anladınız siz onu
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
March 20, 2016, 06:57:41 PM

İşid'in de, destekleyenin de, desteklemeyip de destekledi diyenin de taaa... Anladınız siz onu

Bu sözler size bir yerden tanıdık geldi mi?
Kronolojik olarak şöyle bir versiyonu vardı bunların:

- Pkk ile görüşen şerefsizdir.
- Pkk ile görüşen de görüştü diyen de şerefsizdir.
- Pkk ile mit görüşmüş olabilir, haberim yok.
- Mit'e Pkk ile görüşme talimatını ben verdim.

Bu sözleri söyleyen kimdi? Hafızaları tarayalım biraz.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
March 20, 2016, 07:10:58 PM

https://www.youtube.com/watch?v=lTYbn9tD5xA
magnific61 (OP)
Full Member

View Profile
March 20, 2016, 08:48:34 PM

Bu sözler size bir yerden tanıdık geldi mi?
Kronolojik olarak şöyle bir versiyonu vardı bunların:

Bu sözleri söyleyen kimdi? Hafızaları tarayalım biraz.
O tamamen ayrı bir konu cakir.
IRA ingilizlere göre bir terör örgütüydü ama görüştüler. ETA ispanyol yönetimine göre bir terör örgütü idi ama görüştüler. Hatta taviz bile verildi. Aslolan devletin menfaati ise görüşmenin bence mahsuru yok
Öcalan hapiste ike ve daha PKK ile barış süreci yaşanmadan çok önce ben bunu dile getirmiş: "Bu haini madem asamıyorsunuz neden boşa besliyorsunuz. Bence devlet onu kullanmalı" demiştim.
Çözüm süreci elbette hataları yanlışları olmakla birlikte devlete hiç mi fayda sağlamadı? Kürt halkının bu süreçten hiç mi faydası olmadı?
Terör örgütü bence kürt halkının gözünde de yerini kaybetti bu son çatışmalarla. Ayrıca planladıkları kasım seçimlerine kadar çok iyi tuttu ama karşılarında kaybedilen seçime rağmen kararlı bir devlet görmeyi beklemiyorlardı. Eğer seçimlerde AKP yine tek başına iktidar olabilseydi, bu yaşananları belki bir yıl daha erteleyecek ve çok daha güçlü çıkacaklardı devletin karşısına.
alışıldık siyasi ağız ama Erdoğan'da pek alışıldık durmadı tabii. Görüşüyorsan çık adam gibi görüştük, görüşüyoruz de.
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
March 20, 2016, 09:05:28 PM

Grin Grin Grin

Tipik dinci ikiyüzlülüğü ile karşı karşıyayız yine.  Akp yapınca "vatan millet için". Muhalefet hdp vekili ile görüşünce "vatan hayini dinsiz".
HASİKTİRİN ORADAN!

Güney doğu'ya silah yığınağı yapılırken valilere "dokunmayın" emri veren, TSK'nın 200'den fazla operasyon talebini reddedenler suçlu değil mi?

Asıl salakça olan ne biliyor musunuz? Bütün bu dincilerin suçlu olduklarını bildikleri halde hala körü körüne onları savunabilmeleri.

Teröriste taviz veren en az terörist kadar suçludur. Eğer sen teröriste taviz vereni körü körüne savunmaya devam ediyorsan sen de onlar gibi suçlusun.

Bunca yaşanan saldırıda ölen yüzlerce masum insanın kanı sizlerin de ellerinde. Suçu hiç başkalarına atmaya çalışmayın.

Günü geldiğinde, bu kişiler yargılanıp ceza aldığında "ama bilmiyorduk, kandırıldık" demeye hakkınız yok. Bal gibi de biliyorsunuz bunları. Her şeye rağmen göz yumup destekliyorsunuz...

Terör örgütü ile istihbarat görüşebilir. Tamam, içeri adam sızdırmıştır vs. Bilgi alıyordur, hatta bazen bilgi alabilmek için bilgi sızdırması gerekiyordur falan, stratejik önemi olan konular bunlar.

Ama sen teröristlerin ülkene bomba yığmalarına göz yumarsan o bombalar sebebiyle ölen her bir can'dan sen sorumlusun demektir.

Teröristi beslemezsin, kafasına sıkarsın. Ülkende milyonlarca genç işsizken eli kanlı teröristlere dünyanın parasını işsizlik maaşı olarak benim vergilerimle veremezsin. Yıllarca okuyup çalıştığım, geleceğimi kurmam için girmem gereken işlere dağdan inen eli kanlı/keleşli teröristleri hiçbir şey olmamış gibi sokamazsın.

Bunları yapan akp'dir. Milyonlarca insanın hakkını yiyen, akp'dir.
Günü geldiğinde bütün bunların hesabı sorulduğunda "ya bu dünyada ya da öbür dünyada" milyonlarca masum insanın eli sizlerin yakasında olacaktır.

Bütün bunları aklınızın bir köşesine kazıyın. Unutmayın siz o canını aldığınız/ alanlara göz yumduğunuz ve hatta desteklediğiniz yüzlerce insanın katilisiniz.

Sizler katilsiniz.
Terör örgütü ne kadar katilse sizler de en az o kadar katilsiniz.

Son olarak bir ek yapmam lazım:

2002'de bitme noktasına gelmiş bir PKK'yı nasıl diriltmeyi başardınız? Başsız kalmış ve dağılan terör örgütünü yok etmek yerine hiçbir şey yapmamayı nasıl ilke edindiniz? Ondan sonra terör örgütüyle görüşülebilir. HASİKTİRİN ORDAN!

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
magnific61 (OP)
Full Member

View Profile
March 21, 2016, 07:06:38 AM

Grin Grin Grin

Tipik dinci ikiyüzlülüğü ile karşı karşıyayız yine.  Akp yapınca "vatan millet için". Muhalefet hdp vekili ile görüşünce "vatan hayini dinsiz".
HASİKTİRİN ORADAN!

Güney doğu'ya silah yığınağı yapılırken valilere "dokunmayın" emri veren, TSK'nın 200'den fazla operasyon talebini reddedenler suçlu değil mi?

Asıl salakça olan ne biliyor musunuz? Bütün bu dincilerin suçlu olduklarını bildikleri halde hala körü körüne onları savunabilmeleri.

Teröriste taviz veren en az terörist kadar suçludur. Eğer sen teröriste taviz vereni körü körüne savunmaya devam ediyorsan sen de onlar gibi suçlusun.

Bunca yaşanan saldırıda ölen yüzlerce masum insanın kanı sizlerin de ellerinde. Suçu hiç başkalarına atmaya çalışmayın.

Günü geldiğinde, bu kişiler yargılanıp ceza aldığında "ama bilmiyorduk, kandırıldık" demeye hakkınız yok. Bal gibi de biliyorsunuz bunları. Her şeye rağmen göz yumup destekliyorsunuz...

Terör örgütü ile istihbarat görüşebilir. Tamam, içeri adam sızdırmıştır vs. Bilgi alıyordur, hatta bazen bilgi alabilmek için bilgi sızdırması gerekiyordur falan, stratejik önemi olan konular bunlar.

Ama sen teröristlerin ülkene bomba yığmalarına göz yumarsan o bombalar sebebiyle ölen her bir can'dan sen sorumlusun demektir.

Teröristi beslemezsin, kafasına sıkarsın. Ülkende milyonlarca genç işsizken eli kanlı teröristlere dünyanın parasını işsizlik maaşı olarak benim vergilerimle veremezsin. Yıllarca okuyup çalıştığım, geleceğimi kurmam için girmem gereken işlere dağdan inen eli kanlı/keleşli teröristleri hiçbir şey olmamış gibi sokamazsın.

Günü geldiğinde bütün bunların hesabı sorulduğunda "ya bu dünyada ya da öbür dünyada" milyonlarca masum insanın eli sizlerin yakasında olacaktır.

Bütün bunları aklınızın bir köşesine kazıyın. Unutmayın siz o canını aldığınız/ alanlara göz yumduğunuz ve hatta desteklediğiniz yüzlerce insanın katilisiniz.

Sizler katilsiniz.

2002'de bitme noktasına gelmiş bir PKK'yı nasıl diriltmeyi başardınız? Başsız kalmış ve dağılan terör örgütünü yok etmek yerine hiçbir şey yapmamayı nasıl ilke edindiniz? Ondan sonra terör örgütüyle görüşülebilir. HASİKTİRİN ORDAN!
İşte şerefsizliğin tam mihenk noktası burda. Muhalefet nasıl salladık ama diyerekten ittifak yapar. Ben chp'liyim ama oyumu hdpye verdim diyen orospu çocuğunu bütün herşeyin sorumluluğunu üzerine alarak örgüt ile barış yapmış iktidarla bir tutamazsın. Muhalefet ittifak yapmak için görüşür, başka ne için görüşecek.
PKK 2002'de bitme noktasına mı gelmişti? Sen tam bir su sığırısın o zaman! En hafifi PKK'yı destekleyen güçler için terör eylemine gerek kalmayacak kadar kötü bir durumda idi ülke o zaman. Ne isterseler yapıyorlardı
Imf ile köpek gibi yalvararaktan yeni stand-by anlaşması, iyhal bakan, daha sayayım mı?
İktidarı eleştirmek ile direk iktisar düşmanlığı ve hatta dozunu kaçırıp devlet düşmanlığına giden gerizekalıları anlamak mümkün değil.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
March 21, 2016, 08:02:46 AM

Grin Grin Grin

HASİKTİRİN ORADAN!

Sizler katilsiniz.

İşte şerefsizliğin tam mihenk noktası burda. Muhalefet nasıl salladık ama diyerekten ittifak yapar. Ben chp'liyim ama oyumu hdpye verdim diyen orospu çocuğunu bütün herşeyin sorumluluğunu üzerine alarak örgüt ile barış yapmış iktidarla bir tutamazsın. Muhalefet ittifak yapmak için görüşür, başka ne için görüşecek.
PKK 2002'de bitme noktasına mı gelmişti? Sen tam bir su sığırısın o zaman! En hafifi PKK'yı destekleyen güçler için terör eylemine gerek kalmayacak kadar kötü bir durumda idi ülke o zaman. Ne isterseler yapıyorlardı
Imf ile köpek gibi yalvararaktan yeni stand-by anlaşması, iyhal bakan, daha sayayım mı?
İktidarı eleştirmek ile direk iktisar düşmanlığı ve hatta dozunu kaçırıp devlet düşmanlığına giden gerizekalıları anlamak mümkün değil.
ülke 2002 de suankinden cok daha iyi bir durumdaydı, ekonomik olarakta bunu anlatırım sana ama anlamak yerine bana duble yol dersin. o yüzden uzun uzun açıklama gereği duymuyorum. sadece 2002 deki ihtiyaç kredisi miktarına bak onu ogünkü "yüksek kurdan"(hatırlamayanlar için 1 gecede dolar %100 değer kazanmıştı) dolara çevir. birde bugunki tutara bak ve dolara çevir. şuan yaşadığınız zenginlik tamamiyle bankaların zenginliği, afedersiniz ama kıcına giydiğin donu bile krediyle almış durumda herkes. hatta durum o kadar vahimki suan önce ihtiyaç kredisini 10 maaşa indirdiler bundan 3-4 yıl önce simdide 4 maaşa indirmeyi planlıyorlar. millete zaten 40bin tl maliyetli evleri hadi arsasıyla birlikte 80bin tl maliyeti olan evleri krediyle 10 yılda öderiz mantığıyla 400-500 bine kitlediler bide bu kredinin faiziyle oldu sana 900 bin tl. millet kredilere sarıldı o evlerin faizlerini odemek için.krediyi krediyle odeyen muhteşem zekamızla borclar oldu x2. herkesin bir evi bir arabası oldu ama kimse bankaya olan borclarını düşünmüyor. günü gelince icradan senin 400 binlik ev 200 bine satılınca aglayanın malı baskasını güldürmez dersin.
bu arada imf ye borcumuz yok ama bunu söyle düşün sen a banktan kredi borcunu kapatıyorsun ama b bankasına borclanıyorsun. sonra cıkıp ohh be a bankla olan ilişkilerim bitti artık onlar gelip benden para istesinler diyorsun. durum aynen bu.
magnific61 (OP)
Full Member

View Profile
March 21, 2016, 08:53:20 AM

Grin Grin Grin

HASİKTİRİN ORADAN!

Sizler katilsiniz.

ülke 2002 de suankinden cok daha iyi bir durumdaydı, ekonomik olarakta bunu anlatırım sana ama anlamak yerine bana duble yol dersin. o yüzden uzun uzun açıklama gereği duymuyorum. sadece 2002 deki ihtiyaç kredisi miktarına bak onu ogünkü "yüksek kurdan"(hatırlamayanlar için 1 gecede dolar %100 değer kazanmıştı) dolara çevir. birde bugunki tutara bak ve dolara çevir. şuan yaşadığınız zenginlik tamamiyle bankaların zenginliği, afedersiniz ama kıcına giydiğin donu bile krediyle almış durumda herkes. hatta durum o kadar vahimki suan önce ihtiyaç kredisini 10 maaşa indirdiler bundan 3-4 yıl önce simdide 4 maaşa indirmeyi planlıyorlar. millete zaten 40bin tl maliyetli evleri hadi arsasıyla birlikte 80bin tl maliyeti olan evleri krediyle 10 yılda öderiz mantığıyla 400-500 bine kitlediler bide bu kredinin faiziyle oldu sana 900 bin tl. millet kredilere sarıldı o evlerin faizlerini odemek için.krediyi krediyle odeyen muhteşem zekamızla borclar oldu x2. herkesin bir evi bir arabası oldu ama kimse bankaya olan borclarını düşünmüyor. günü gelince icradan senin 400 binlik ev 200 bine satılınca aglayanın malı baskasını güldürmez dersin.
bu arada imf ye borcumuz yok ama bunu söyle düşün sen a banktan kredi borcunu kapatıyorsun ama b bankasına borclanıyorsun. sonra cıkıp ohh be a bankla olan ilişkilerim bitti artık onlar gelip benden para istesinler diyorsun. durum aynen bu.
Ulan 2001 subatinda hepten batmis bir ulkenin 1 senede cok iyi durumda oldugunu iddia etmek icin ya hesap bilmemek ya da hic kotek yememis olmak gerektir.
Akparti iktidari onceki iktidarlardan kalma ic ve dis bir cok borcu odemistir. Imf borclarindan tutun, KEY borclarina, batirdiklari banka mevduatlarina kadar hepsini Akparti hukumeti odemistir. Dis borc stoguna gelince Türkiye'nin dış borcu bu dönem içinde (2001 4.Çeyrek) 129 Milyar dolardan 336 Milyar dolara (2012 4. Çeyrek) yükselmiştir.[4] 2013 yılının üçüncü çeyreğinde Türkiye'nin brüt borcu 372.7, net dış borcu ise 214.4 milyar dolar olarak belirlenmiştir(wikipedia). Turkiye'nin o donemdeki dis borcu bugun ile kiyaslandiginda, elbette azdir. Ama batmis olan birine kim parasini riske edip borc, vermek ister ki?  Biz, o gunun liderlerinin Amerikalarda uc kurus, icin nasil, dilencilik yaptiklarini daha dun gibi hatirliyoruz. Belki siz hatirlamazsiniz. Senin, bugun her mansetine, inandigin o gazeteler bile "ithal bir bakanimiz oldu" diye basliklar atiyorlardi. Arazileri ekmek, yasaklanmisti. Ciftciye ekmedigi, her donum icin para odendigi gunleri yasadik biz. Ben bu iktidarin kusursuz, oldugunu, iddia, etmiyorum ama otekilerle kiyaslayinca gozlerim kor degil, goruyorum.
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
March 21, 2016, 11:44:17 AM

"ekonomimiz çok süper lan" yalanlarına inanmamızı bekliyor bunlar herhalde.
Dinci iktidarlar vurgunlarını yapsın, ceplerini doldursun, millete illallah gelsin, 1 dönemliğine de olsa Ecevit gibi halk adamlarını başa getirsin, Ecevit onca yükün altından kalksın, bir çok şeyi rayına oturtsun.

Sonra bu dinciler peydah olup "bunlaaaaaaaağrrr dinsiz" diyerek cahil anadolu insanını kandırıp oyunu çalsın. Ardından ekonomimiz çok süper yalanları atsın.

Lan oğlum bu herif kendi hocasını "hırsız" damgası vurarak hapse attı lan hapse. O çok methettiğiniz Erbakan, RTE tescilli bir hırsızdır. Kayıp trilyon davasından yargılanmış ve hapse tıkılmıştır.

Ülkenin dışa bağımlılığı yokken, Özal denen amerikan uşağı gelmiş, ülkeyi borca batırmıştır. Ne yaptı karşılığında? Özal döneminden kalan ne var elde? Hangi fabrika var? Hangi üretim yapan kurum var? O borçları temizleyecek hangi değeri üretti özal? Yoksa o paraları diğer dinciler gibi ceplerine mi indirdi?

Sorun sadece ekonomi değil aslında. Çünkü paradan daha değerli şeyler var şu hayatta. Örneğin benim için "özel hayatın gizliliği" daha önemli.

Bir örnek;
Şu anda Amerika'da FBI ve Apple arasında ciddi bir savaş yaşanıyor. Bu savaşın sebebi ne? FBI Apple'dan ürettiği tüm cihazlara backdoor koymasını istiyor.  Apple da FBI'a karşı direniyor. Sebep? Apple, kullanıcılarının "özel hayatın gizliliği", "kişisel verilerinin korunması" vb konularda çok hassas davranıyor. Öte yandan FBI da diretiyor: "Teröristler apple kullanıyor, takip edemiyoruz" vs vs.
FBI terörü bahane ederek tüm Apple kullanan amerikalıları dinlemek istiyor. (Android tarafında böyle bir şey yok, Google zaten bu gibi kurumlarla iç içe çalışıyor, her türlü desteği sağlıyor). (Google kullananların vay haline).

Peki ya Türkiye'de durum ne?
Hani o "ekonomi düzelsin" diye araplara peşkeş çekilen Türk Telekom vardı ya, Şu anda bizleri "donumuza kadar" takip ediyor. İnternette, telefonda vs attığımız her adımı takip ediyor, kişisel verilerimizi bizden izinsiz işliyor. Birilerine çok rahat servis ediyor. Nasıl yapabiliyor bunu?
Daha Türkiye'de doğru dürüst bir "Kişisel verilerin korunması kanunu" olmadığı için.
Ülkenin en stratejik kurumunun araplara peşkeş çekilmesi sonucu bütün ülkede "özel hayatın gizliliği" diye bir şey bırakmadı.
Böyle bir şeyi başka yerde yapmaya çalışırsan kıyamet kopar. Yukarıda örneğini verdim.

Aslında Türkiye'de yaşanan siyasi döngüler şöyledir;
- Dinciler soyar, memleketi borca batırır, ekonomik krize sebep olur.
- Halk bıkar, halkçı birini başa getirir, ekonomi düzelmeye başlar
- İşler iyiye giderken dinciler türer ve cahil halkı tekrar kandırır.

Bu düzen böyle devam eder.

Hangi dinci siyasetçiye elinizi atsanız bir hırsızlık, yolsuzlukla karşılaşırsınız. Şimdi bana hiç "bal tutan parmağını yalar" demeyin. Bu sizin hırsızlıkları aklamak için uydurduğunuz bir şey. Başka toplumlarda hırsızlar def edilir. Siz yüceltiyorsunuz.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
fuathan
Hero Member

Aleph.im

View Profile
March 21, 2016, 12:46:01 PM

magnific61 bakıyorum hakaret etmeye başlamışsın... Hayırdır, biri doğruları söyleyince bir tarafların mı oynamaya başladı?..

Bak biri yazmış iyi oku da seninkilerin 13 yıllık siyasetini iyi çöz...

"AKP'li olmak güzel bir duygu olmalı. Düşünsene komutanlar hapse giriyor seviniyorsun, aynı komutanlar berat ediyor yine seviniyorsun. Teröristle görüşmeler yapılıyor, halaylarla sınırda karşılanıyor seviniyorsun, aynı teröristlere operasyon yapılıyor yine seviniyorsun. Esatla aile fotoğrafları çekiliyor, kucaklaşıp sarışılıyor sevinç içindesin, Esat Esed oluyor, terörist ilan ediliyor yine sende bir sevinç. Cemaat'in olimpiyatlarında sevinçten göz yaşlarını tutamıyorsun, aynı cemaate "paralel" deniyor, terörist muamelesi yapılıyor yine seviniyorsun. Ne diyeyim, sende haklısın sevgili kardeşim! bu kadar sevinç yaşatan bir partiyi sevmeyip ne yapacaksınız!"
fuathan
Hero Member

Aleph.im

View Profile
March 21, 2016, 12:49:28 PM

"ekonomimiz çok süper lan" yalanlarına inanmamızı bekliyor bunlar herhalde.
Dinci iktidarlar vurgunlarını yapsın, ceplerini doldursun, millete illallah gelsin, 1 dönemliğine de olsa Ecevit gibi halk adamlarını başa getirsin, Ecevit onca yükün altından kalksın, bir çok şeyi rayına oturtsun.

Sonra bu dinciler peydah olup "bunlaaaaaaaağrrr dinsiz" diyerek cahil anadolu insanını kandırıp oyunu çalsın. Ardından ekonomimiz çok süper yalanları atsın.

Lan oğlum bu herif kendi hocasını "hırsız" damgası vurarak hapse attı lan hapse. O çok methettiğiniz Erbakan, RTE tescilli bir hırsızdır. Kayıp trilyon davasından yargılanmış ve hapse tıkılmıştır.

Ülkenin dışa bağımlılığı yokken, Özal denen amerikan uşağı gelmiş, ülkeyi borca batırmıştır. Ne yaptı karşılığında? Özal döneminden kalan ne var elde? Hangi fabrika var? Hangi üretim yapan kurum var? O borçları temizleyecek hangi değeri üretti özal? Yoksa o paraları diğer dinciler gibi ceplerine mi indirdi?

Sorun sadece ekonomi değil aslında. Çünkü paradan daha değerli şeyler var şu hayatta. Örneğin benim için "özel hayatın gizliliği" daha önemli.

Bir örnek;
Şu anda Amerika'da FBI ve Apple arasında ciddi bir savaş yaşanıyor. Bu savaşın sebebi ne? FBI Apple'dan ürettiği tüm cihazlara backdoor koymasını istiyor.  Apple da FBI'a karşı direniyor. Sebep? Apple, kullanıcılarının "özel hayatın gizliliği", "kişisel verilerinin korunması" vb konularda çok hassas davranıyor. Öte yandan FBI da diretiyor: "Teröristler apple kullanıyor, takip edemiyoruz" vs vs.
FBI terörü bahane ederek tüm Apple kullanan amerikalıları dinlemek istiyor. (Android tarafında böyle bir şey yok, Google zaten bu gibi kurumlarla iç içe çalışıyor, her türlü desteği sağlıyor). (Google kullananların vay haline).

Peki ya Türkiye'de durum ne?
Hani o "ekonomi düzelsin" diye araplara peşkeş çekilen Türk Telekom vardı ya, Şu anda bizleri "donumuza kadar" takip ediyor. İnternette, telefonda vs attığımız her adımı takip ediyor, kişisel verilerimizi bizden izinsiz işliyor. Birilerine çok rahat servis ediyor. Nasıl yapabiliyor bunu?
Daha Türkiye'de doğru dürüst bir "Kişisel verilerin korunması kanunu" olmadığı için.
Ülkenin en stratejik kurumunun araplara peşkeş çekilmesi sonucu bütün ülkede "özel hayatın gizliliği" diye bir şey bırakmadı.
Böyle bir şeyi başka yerde yapmaya çalışırsan kıyamet kopar. Yukarıda örneğini verdim.

Aslında Türkiye'de yaşanan siyasi döngüler şöyledir;
- Dinciler soyar, memleketi borca batırır, ekonomik krize sebep olur.
- Halk bıkar, halkçı birini başa getirir, ekonomi düzelmeye başlar
- İşler iyiye giderken dinciler türer ve cahil halkı tekrar kandırır.

Bu düzen böyle devam eder.

Hangi dinci siyasetçiye elinizi atsanız bir hırsızlık, yolsuzlukla karşılaşırsınız. Şimdi bana hiç "bal tutan parmağını yalar" demeyin. Bu sizin hırsızlıkları aklamak için uydurduğunuz bir şey. Başka toplumlarda hırsızlar def edilir. Siz yüceltiyorsunuz.

cakir boşver... Bu psikoloji şudur; bir kere inandım eğer bu inancımdan dönersem kendimi aptal hissederim, o yüzden sonuna kadar savunmalıyım!..
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
March 21, 2016, 01:44:28 PM

arkadaşım rakamlar yalan söylemez 2002 de 100milyar dolar borcun varken 2012te 300 milyar olmussa ve bu her geçen gün artıyorsa ekonomimiz iyi denemez. şuan dükkanın olsa her yıl borcun daha fazla oluyorsa lan amerikalılarda benden iyi ürün alıyor ben satışa devam edeyim zarar edeyim nolacakmı dersin yoksa dükkanımı kapatırsın? yabancı yatırımcı geldi cunku telekomundan tekeline kadar herseyini yabancılara sattın. ustelik senin 10a sattığını adam 1 yıl sonra baskasına 100e sattı o alanda baskasına 1000e sattı. örnek tekel ilk ozellestirme miktarına bakın birde son satış fiyatına. yani kısacası tüccarlığı bilmiyorsun demektir bu. 1000edecek urunu 10 liraya satıp her sene borcunu artırıyorsan o dukkanı ya kapatacaksın yada onlem alacaksın.
onu geçtim ulke havai fişek gösterisine döndü surekli biryerlerde birseyler patlıyor, 1 kişi cıkıp güvenlik zafiyetimiz var diyemior. tamam kimse istifada etmesin onuda anladık onuda yapabilcek erdemde kimse yok bari hersey kontrol altında demeyin. alman elciliği uyarı yaptıgında gidin adamlarla görüsün. yalanlamayın. yarın biri cıkar almanlar yaptı der bunada inanan en az 30milyon kişi olur.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: