Bitcoin Forum
April 25, 2024, 11:00:03 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Laptop Isınma Problemi  (Read 2084 times)
worthyou (OP)
Sr. Member

Activity: 335
Merit: 250

View Profile
April 06, 2016, 09:18:33 PM

Merhaba

2 yıllık bir Toshiba sahibiyim. Bir süredir laptop aşırı ısınıyor. 90-95 dereceleri görüyorum. Fena özellikleri olan bir pc değil aslında i7 işlemci, 2gb ekran kartı, 16gb ram vs.

Olası çözüm önerileriniz ne olabilir? Servise vermek istemiyorum, evde kendimin yapabileceği bir şeyler olabilir mi?

Virüs programı, malwarebytes vs çalıştırdım olumsuz bir aktivite bulunmamakta.
1714042803
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714042803
Reply with quote  #2

1714042803
Report to moderator
1714042803
Hero Member
*

Ignore
1714042803
Reply with quote  #2

1714042803
Report to moderator
The network tries to produce one block per 10 minutes. It does this by automatically adjusting how difficult it is to produce blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714042803
Hero Member
*

Ignore
1714042803
Reply with quote  #2

1714042803
Report to moderator
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
April 06, 2016, 09:20:58 PM

eski teknoloji, 3 5 yıla tarih olacak bu sorunlar
fanın çıkışları toz yapmıştır içini açıp bi bahar temizliği yapın
NetNeo
Full Member

Activity: 280
Merit: 103

View Profile
April 06, 2016, 09:25:14 PM

Format attıktan sonrada aynı ısınma sorunu yaşıyor iseniz fanları temizlemenizi tavsiye ederim o da çözüm olmaz ise aşağıdaki örnekteki gibi bir ürün tavsiye ederim  Wink

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/standli-notebook-alti-fan-laptop-sogutucu-9970-215666078

▶▶  BTCitcoin 2  ◀◀    Scalable Bitcoin Fork with instant verified payments
██████████████████████████████
Zonnk
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile WWW
April 06, 2016, 09:28:20 PM

Araba yaz aylarında hareret yapınca triger kayışına pervane taktırırdım elektrik harcamadan soğuturdu keşke bilgisayar sistemindede triger kayışı gibi bişey olsaydı da soğutma sorununu oldukça minimize edebilseydik Cheesy

magnific61
Full Member

Activity: 182

View Profile
April 07, 2016, 12:09:56 AM

Bende de vardı (gerçi gene var ama artık o kadar değil) fan girişlerini temizleyince düzeldi.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
April 07, 2016, 12:45:15 AM

Fani temizleyip yeni bir thermal macun surun CPU nun heatsinkine.
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
April 07, 2016, 04:10:44 AM

Kimse en önemli soruyu sormamış. Cpu mu ısınıyor Gpu mu ısınıyor die. He fanları temizlemek tabikide çözümde baştol oynuyor. Bu arada triger kayışı muhabbeti laptopda da var. Usb ile çalışan laptop altı fanlar var hocam 😂
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
April 07, 2016, 01:20:49 PM

CPU veya GPU da da araya 70 TL sıkışmış. Smiley
Bir teknik servise götürün adam gibi içini açıp hava tutsunlar,
tüm fanların bakımları yapılsın.
kuzey köprüsünü, gpu ve cpu yu kontrol etsinler.
cpu ya bir termal macun yapsınlar

Zonnk
Full Member

View Profile WWW
April 07, 2016, 01:47:22 PM

Kimse en önemli soruyu sormamış. Cpu mu ısınıyor Gpu mu ısınıyor die. He fanları temizlemek tabikide çözümde baştol oynuyor. Bu arada triger kayışı muhabbeti laptopda da var. Usb ile çalışan laptop altı fanlar var hocam 😂

Hocam benim demek istediğim şey şu triger kayışına bağladığın kayışa elektrik gücü gerekmiyor yanlız Smiley Araba çalıştıkça o da çalışıyor Smiley

xRaVeNx
Legendary
*

View Profile
April 07, 2016, 02:17:25 PM

Hocam benim demek istediğim şey şu triger kayışına bağladığın kayışa elektrik gücü gerekmiyor yanlız Smiley Araba çalıştıkça o da çalışıyor Smiley
E tamam işte hocam aynı hesap laptop dan usb çıkışa takıyorsun o fanları. laptop çalıştığı sürece o fanlarda çalışıyor Smiley.
Zonnk
Full Member

View Profile WWW
April 07, 2016, 02:32:22 PM

E tamam işte hocam aynı hesap laptop dan usb çıkışa takıyorsun o fanları. laptop çalıştığı sürece o fanlarda çalışıyor Smiley.

Yanlız O kayış aküden elektrik alarak çalışmıyor hocam Smiley

xRaVeNx
Legendary
*

View Profile
April 07, 2016, 02:50:34 PM

Kayış Motorun Dönmesiyle Çalışıyor O yüzden Sadece Aküden Elektrik Alarak Değil Extradan Depodan Benzinde Çekerek Çalışıyor Smiley.

Not: Fan Kayışa Bağlandığı zaman Motora Extra Direnç Bindiğinden Dolayı Çekişteki Düşüş Olayını Bilmeyen Yoktur Die Umuyorum.
Zonnk
Full Member

View Profile WWW
April 07, 2016, 02:57:23 PM

Kayış Motorun Dönmesiyle Çalışıyor O yüzden Sadece Aküden Elektrik Alarak Değil Extradan Depodan Benzinde Çekerek Çalışıyor Smiley.

Not: Kayışa Bağlandığı zaman Motora Extra Direnç Bindiğinden Dolayı Çekişteki Düşüş Olayını Bilmeyen Yoktur Die Umuyorum.

Dedigin kisimda haklisin hocam ben sadece akuden elektrik almadigi yonune vurgu yaparak pclerdede olsa keske diye dedim Smiley

xRaVeNx
Legendary
*

View Profile
April 07, 2016, 05:22:04 PM

Benim de eli yakacak kadar ısınıyor eski laptop. Çözüm ise 4-5 dklığına buzluğa atmak... Günde 3 kez yapıyordum geçen yaz, tavsiye ederim.
Alternatif Tıp Smiley
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
April 07, 2016, 09:03:02 PM

Benim de eli yakacak kadar ısınıyor eski laptop. Çözüm ise 4-5 dklığına buzluğa atmak... Günde 3 kez yapıyordum geçen yaz, tavsiye ederim.

Ben bunu yapan birini tanıyorum. Bunu yapan arkadaşın elinden aldılar notebook unu Smiley
Şimdilerde elinde bir android tabletle ömrünü çürütüyor.
Notebook a el koyan bilişim uzmanı yazık lan bu bilgisayara!, al sana tablet bunla oyalan demişti
worthyou (OP)
Sr. Member

Activity: 335
Merit: 250

View Profile
April 08, 2016, 11:53:12 PM

Önerileriniz için teşekkürler. Laptopu açtım fanı temizledim. Baya pislik birikmiş fanda. Temizledim şu an sıcaklık normal seviyelere geldi.

Fakat geri kapatırken wireless adaptörünü bağlayamadım. 2 kabloyu yerlerine oturtamıyorum. Nasıl yapabilirim?

Fotosu burada http://i.hizliresim.com/v57VLO.jpg
xRaVeNx
Legendary
*

View Profile
April 09, 2016, 04:03:08 AM

Önerileriniz için teşekkürler. Laptopu açtım fanı temizledim. Baya pislik birikmiş fanda. Temizledim şu an sıcaklık normal seviyelere geldi.

Fakat geri kapatırken wireless adaptörünü bağlayamadım. 2 kabloyu yerlerine oturtamıyorum. Nasıl yapabilirim?

Fotosu burada http://i.hizliresim.com/v57VLO.jpg
Hocam ben mi yanlış görüyorum yoksa Siyah Kablo Beyaz Kablonun içinden mi geçiyor ? Ki Öyle Bile olsa kablo yetişecek uzunluk da gözüküyor. Sökerken dikkat etseydiniz keşke.
fuathan
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
April 10, 2016, 03:36:01 AM

Direk açıp fanlarını vs. temizlemen gerekiyor kompresör vs. ile... Özellikle laptoplar acayip toz çeken cihazlar hem fanları hem de elektrik sistemleri nedeniyle...
Smoothcoin
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
April 10, 2016, 08:44:23 AM

Ben laptopum ısınınca uyku moduna alıp götürüp buzdolabına koyuyorum. bir beş dakikada eski haline geliyor Grin
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
April 10, 2016, 10:34:17 AM

Ben laptopum ısınınca uyku moduna alıp götürüp buzdolabına koyuyorum. bir beş dakikada eski haline geliyor Grin

Tablet kullansana daha rahat edersiniz:)
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: