Bitcoin Forum
April 20, 2024, 04:13:22 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »  All
  Print  
Author Topic: Türkiyenin Yeni Kripto Parası Intexcoin  (Read 38254 times)
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
April 13, 2016, 10:31:34 PM

Ben üretmek ve sonra satmak istiyorum kiralamak istemiyorum o işi nasıl yapıyoruz  Şuanki sistemde sisteme sadece para akışı var çıkışı göremedim Smiley

signature not found.
1713586402
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713586402
Reply with quote  #2

1713586402
Report to moderator
"Your bitcoin is secured in a way that is physically impossible for others to access, no matter for what reason, no matter how good the excuse, no matter a majority of miners, no matter what." -- Greg Maxwell
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713586402
Hero Member
*

Ignore
1713586402
Reply with quote  #2

1713586402
Report to moderator
1713586402
Hero Member
*

Ignore
1713586402
Reply with quote  #2

1713586402
Report to moderator
mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
April 14, 2016, 08:40:31 AM

Ben üretmek ve sonra satmak istiyorum kiralamak istemiyorum o işi nasıl yapıyoruz  Şuanki sistemde sisteme sadece para akışı var çıkışı göremedim Smiley

Arkadaş para çıkışını ATM'den yapacak Smiley

Forumdaşlar, insanların dış görünüşleriyle dalga geçmek hoş olmuyor, adamın üstüne yeterince gittik.

Çok amatörce hazırlanmış bir plan, bu planı burada yutturamazlar, yukarıda bazı arkadaşlar da yazmış, bunu toplumun belli bir kesimine yutturabilirler. Zaten sermaye bu kesimin elinde bir cepten alıp ötekine koymuş olurlar.

Arkadaş hala ısrarla savunuyor, kendisinin sadece coinin kişisel yatırımcısı olmadığına inanıyorum, kendisi bu zincirin kurucularından. Yapmayın etmeyin, yazıktır parasını aldığınız insanlara.
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
April 14, 2016, 08:55:09 AM

Çok ağır eleştiriler gelmiş. Sistem eleştirisinden çıkıp kişileri görünüşleri ve diğer özel şeylerle saldırmanızı yakışık bulmadım. Kişilerle değil lütfen sistemin yanlışlıklarını; neden ikna olmadığımız konusunda açıklamalar yaparak görüş bildirsek, bize yakışanı yapmış olacağımızı düşünüyorum.
Saygılar...
safaksari (OP)
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
April 14, 2016, 09:21:04 AM

Merhaba, siz değerli bitcointalk ailesine herşey için teşekkürlerimi belirtmek isterim. Son zamanlarda yapılan yanlışları görüp tarafıma desteklerini belirtenlere çok teşekkürler. Sanırım bundan sonrası için asıl yapılması gerekenler anlaşıldı.

En başından beri bu süreçte yorumlara duygularımı katmadan yaklaşmaya çalıştım, lakin çok aşırıya gidenler oldu ve bu düzen kimi zaman bozuldu.

Bir daha söylemem gerekirse Intexcoin bireysel yatırımcısıyım ve merak eden arkadaşlar gerekli mecralara başvurup bunu teyit ettirebilir.

Yeniden teşekkürlerimi iletmekle birlikte hepinize keyif dolu forumlar dilerim.

İyi dileklerimle Şafak SARI

bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
April 14, 2016, 10:31:56 AM

Merhaba, siz değerli bitcointalk ailesine herşey için teşekkürlerimi belirtmek isterim. Son zamanlarda yapılan yanlışları görüp tarafıma desteklerini belirtenlere çok teşekkürler. Sanırım bundan sonrası için asıl yapılması gerekenler anlaşıldı.

En başından beri bu süreçte yorumlara duygularımı katmadan yaklaşmaya çalıştım, lakin çok aşırıya gidenler oldu ve bu düzen kimi zaman bozuldu.

Bir daha söylemem gerekirse Intexcoin bireysel yatırımcısıyım ve merak eden arkadaşlar gerekli mecralara başvurup bunu teyit ettirebilir.

Yeniden teşekkürlerimi iletmekle birlikte hepinize keyif dolu forumlar dilerim.

İyi dileklerimle Şafak SARI

sevgili kardesim iyi niyetli biri oldugunu, yalnizca yatirimci oldugunu ve bu dolandiricilarin icnde olmadigini varsayarak soruyorum;
yatirim yapmadan once sen hangi donelere inanarak/aldanarak boyle bir yatirimi destekleme ihtiyaci duydun? bahsettigin sirketin ne dogru duzgun bir profili ne websitesi ne de facebook gibi sosyal hesaplarinda duzgun paylasimlari var. bahsedilen hollanda toplantisi, pakistan gibi ulkelerde ortakliklar hakkinda hicbir bilgi yok. size ne vaadedildi bilemiyorum. bu madenci cihazlar icin para basma makinasi olarak mi lanse ettiler size ne oldu da bu kadar cahilce kaptirdiniz kendinizi bunlara?
gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
April 14, 2016, 12:51:30 PM

Maalesef evet deli de olsa, dolandırıcı da olsa saygılı davranmak gerekiyor.
Zira saygı, saygıyı yansıttığımız kişi,nesne veya olaylarla ilgili değil, yansıtıcının bizzatihi kendisi ile ilgilidir.
Büyüklerimiz der ya hani; kendim için istemiyorum yavrum ne yaparsan kendine yaparsın  Smiley
Aynen o hesap.
Ayrıca ahlak da kendi varoluş kaideleri gereği; heryerde ve herkese karşı uygulanmalı.
Bu yazıyı yazan da en az sizin kadar dikkatsiz ve duygusal onu da belirteyim Grin
Doğruyu herkes biliyor da uygulamak meşakatli.

Konuya dönersek,
umarım birileri burada yazdıklarımızı görür de doğru düzgün sorgulamayı öğrenir.
Bir kişiye bile farkındalık kazandırabilirsek, bir kişiden bile farkındalık kapabilirsek ne ala.
Sonra ver eline r7 yi kazsın Tongue
ben dolandırıcı bırıne delı bırıne asla saygı duymam bu nasıl bır anlayıs sızdekı dolandrıcıya saygı duymak ??
ibrhmsny
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
April 14, 2016, 02:38:03 PM

Maalesef evet deli de olsa, dolandırıcı da olsa saygılı davranmak gerekiyor.
Zira saygı, saygıyı yansıttığımız kişi,nesne veya olaylarla ilgili değil, yansıtıcının bizzatihi kendisi ile ilgilidir.
Büyüklerimiz der ya hani; kendim için istemiyorum yavrum ne yaparsan kendine yaparsın  Smiley
Aynen o hesap.
Ayrıca ahlak da kendi varoluş kaideleri gereği; heryerde ve herkese karşı uygulanmalı.
Bu yazıyı yazan da en az sizin kadar dikkatsiz ve duygusal onu da belirteyim Grin
Doğruyu herkes biliyor da uygulamak meşakatli.

Konuya dönersek,
umarım birileri burada yazdıklarımızı görür de doğru düzgün sorgulamayı öğrenir.
Bir kişiye bile farkındalık kazandırabilirsek, bir kişiden bile farkındalık kapabilirsek ne ala.
Sonra ver eline r7 yi kazsın Tongue
ben dolandırıcı bırıne delı bırıne asla saygı duymam bu nasıl bır anlayıs sızdekı dolandrıcıya saygı duymak ??
Saygı duymak ona uymak değildir, saygı duymak boyun eğmek değildir,  saygı duymak kabul etmek değildir, saygı duymak susmak değildir.
Saygı duymanın içeriğini yukarıdaki tabirlerle doldurduğumuzda evet dediğiniz doğru.
Dolandırıcı birine neden saygı duyulsun.
Tekrar söylüyorum saygı duymak, karşımızdaki ile ilgili değil kendimizle ilgilidir.
Farklı tanımlamalarınız olduğu sürece sözlerim saçma gelebilir, bunu anlayabilirim.
ahmet mehmet
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
April 15, 2016, 06:27:14 PM
Last edit: April 16, 2016, 02:35:57 AM by ahmet mehmet

Herkese selamlar,
Bu forumda ilk kez yazıyorum sırf bunun için üye oldum ,  “çok bilen arkadaşlar”  lütfen cevap yazarken tarzınıza dikkat ediniz ,
seviyeyi düşürmeden bir konuyu tartışabilirmiyiz görelim ,  ;

1-   Ben de intexcoin firmasından minex kiralamış , kendi halinde bir yatırımcıyım.

2-   Şirketin avukatı  da değilim  , sadece şirketin genel müdürünü , yazılımcılarını vs.tanıyorum ve
        belki bazı konularda bildiğim kadarıyla bilgi verebilirim dedim.

3-   40 kusur yaşındayım , odtu mezunuyum ,ingilizce almanca vs biliyorum ,kendi çapında programcılık ve web sitesi  yapabiliyorum ,
        coin konusu ile ilgili de kendi çapımda bilgi sahibiyim vs.vs. ,  ve bu abes cümleyi  hava olsun diye yazmıyorum  ,
        anlatmak istediğim;  bir çok konuda  pek çok kişiyle “sidik yarıştırabilirim” , tabii amaç bu ise !.

Bu arada akp ye oy veriyorum ve cahil bir insan olduğumu da düşünmüyorum , sadece herkes gibi benim de kendimce siyasi
        bir görüşüm var ve siyasi görüşümün  buradaki  konu ile uzaktan yakından alakası yok.

Face vs sosyal medyayı kullanan birisi değilim ve maalesef bazı arkadaşlara altına yazılar yazıp dalga geçebilecekleri resimler veremeyeceğim.  

Sonuçta ben kendimi X bir foruma girip kimseye ispat etmek zorunda değilim , kimsenin de kendini karşısındakinden üstün görerek cevap  
        yazmaması gerektiğini düşünüyorum.

Belki birileri de birileri hakkında “2 tane ekran kartı almış , 3-5 coin mine etmiş , kripto profoserü olmuş” diyordur.

Kısacası hiçbirimiz bu forumda karşımızdakinin kim olduğunu ne bilip ne bilmediğini bilemeyiz.

Ama maalesef daha baştan gardımı almak zorunda hissettiğim bir ortam oluşmuş , en azından ben öyle hissettim , o yüzden yukarıda  
       yazdıklarım için kusura bakmayın..

4-   Bu arada buraya yazmakta hiçbir gayem yok ,  hiçbir iletişim bilgimi vermeyeceğim , buradan birilerini kafalayım para kazanayım diye bir
        derdim hiç ama hiç yok  ve  hiç kimse benim vesilemle bir yerlere kayıt olmasın.. Hatta Forum adminleri bana özelden vs.den ulaşmayı da
        engellesin lütfen.

5-    Lutfen beni de şirketin avukatı gibi görüp saldırmayın , şirketi savunmak bana düşmez , ben de hepiniz gibi  bildiğim ve inandığım kadarıyla
         görüşlerimi yazarım , aklıma yatmayan konuda ben de eleştiririm.

6-   İlk olarak bu konuyu açan arkadaşı tanımıyorum ama aynı coine yatırım yapmış birisi olarak kendisini eleştirmekle başlayacağım  ,                    
        konuyu bu şekilde açmak  yanlış. Yanlış yer ve yanlış tarz.  Buradan adam bulmaya yönelik bir post gibi algılandığı için  ( ki bence de öyle )  
        çok fazla ters tepki yaratıyor ve şirkete ve iş fikrine zarar veriyor.  Dolayısıyla benim yatırımıma da zarar verdiği için eleştirmek hakkım
        diye düşünüyorum.

Bu konu bu şekilde açılmış olmasa , bu konular hakkında fikir sahibi kişilerden en azından bazıları merak eder,  direk saldırmak yerine
        belki de inceler ve hatta  destek olmayı seçebilirlerdi .  

7-   Bu arada şirketin istanbulda resmi bir ofisi yok.!   Bu arkadaşın bahsettiği bir ofis varsa bu ofis kendi bireysel çalışmalarını yürüteceği ,  
        kendisine ait bir ofistir.  Verdiği adreste şirketin ofisi açılmış gibi bir algı yarattığı için muhtemelen şirket tarafından da uyarılacaktır ve
        sanırım düzeltecektir.

8-   Her işte her kesimden , seviyeden vs.  farklı insanlar olabilir . Fotoğrafları konulup ,“kozmik bilgi atarımı” vs. diyerek dalga geçilen ve
        sanki şirketin bir yetkilisi , kurucu ortağı vs. gibi yazılıp , şirkete saldırma vesilesi yapılan kişinin şirketle bir alakası yoktur.    

Kendisini övmek veya kötülemek bana düşmez sadece şunu söyleyebilirim , pek çok kişi gibi bir şekilde bu olayı duymuş toplantılara katılmış
        ve bir resimde yer almış , belki de bireysel olarak yatırım yapmış birisidir . Şirket ile bunun ötesinde farklı bir bağı olmadığını net
        söyleyebilirim.

Kısacası bazı fotografdaki bazı kişiler üzerinden bu şekilde bir yaklaşım, şirketi hakkında bir sonuca varmak  için doğru bir yöntem değildir.  
        Şirket yetkilileri “deli , cahil” vs. değiller bunu biliyorum.  Bir iş fikrine inanmış ve yola çıkmış aklı başında tecrübeli insanlar.

9-   İntexcoin   genellikle “international exchange coin “  yani    “uluslararası takas coini” şeklinde kullanılıyor , kimileri “internet exchange coin “
        olarak da anlatıyor. Bu işi global hale getirmek hedefinde oldukları için bu ismi seçmişler.

10-   Neyse gelelim asıl konuya..  Butün bu  tartışmaların kilitlendiği nokta :   “public mining”  .                                                                                  

Kapalı sistem coinlere karşı çıkanların temel söylemi   ;  
       “şayet ben kendim mine edemiyorsam  ponzidir  !  ve zaten bu durumda ortada gerçekten bir coin de yoktur , mining cihazları da yoktur .”      
        Şayet buna inanıyorsanız olay zaten basittir,    bitcoin , litecoin vs. mine etmenin yolarını ararsınız ,
        “kargadan başka kuş tanımam” deyip diğer coinlerden uzak durursunuz .

Peki her kapalı sistem coin ponzimidir ?  
       ortada gerçekten bir coin olamaz mı ve şirketin söylediği şekilde belli bir miktarda mine edildikten ve belli büyüklükte bir kitleye ulaştıktan
       sonra public mininge açılamaz mı ?  

Kişilerin  anında ponzi  deyip kestirip atmaması için  , kapalı bir sistemde gerçekten coin olup olmadığı , mine edilip edilmediği nasıl ispatlanır ?    
       mining cihazlarının fotoğrafları konulması yeterli kanıtmıdır ? her durumda bunlar fake foto  , aslında mining cihazları yok denmeyecek midir ?  
       bu arada kapalı bir sistemde yüzlerce binlerce mining cihazı olmasına gerek varmıdır ?  şirket block explorerı siteye koyacağını söylüyor ,  
       block explorer  siteye konulması bu coinin  gerçekten var olduğunu kanıtlar mı  ?   Bu arada ticari bir işletmenin kendince bazı nedenlerle bazı
       konuları şirketin gizli bilgisi olarak tutma hakkı yokmudur ??  
       Bir sistem  Public miningi  açmadan ponzi olmadığını gerçekten kanıtlayabilir mi ?

Bence asıl sorması gereken sorulardan birisi de  ,  Neden mining yapıyoruz ?  elbetteki  para kazanmak için , mine ettiğimiz coinleri
       satabileceğimizi umarak.  Yani alıcılar çıkacağını ümit ederek.  

1000+ alt coin olduğunu biliyoruz , herhangi bir coinin bu kadar coin arasından sıyrılıp değerlenmesi nasıl mümkün ?  
       Elbetteki ona inanan topluluğun gücüne , bu kitlenin sayısına bağlı olarak.  

Peki kendimiz mine ederken doğru coini nasıl seçeceğiz ?   Seçtiğimiz coinin günün birinde aynı bitcoin gibi bir şekilde kendi kendine ,
       pek çok insan tarafından kabul edilir hale geleceğini düşünüp yıllarca beklemeyi gözemi alacağız ?   ya da “ boşver başka coini nasılsa herkes
       kabul ediyor” deyip sadece bitcoin mi mine edeceğiz . ?

Bitcoin mine etmek için ne kadar yatırım yapacağız , yatırım yapıp sitemi kurmayı becerdik diyelim  bunca farm varken bize kaç bitcoin
       düşecek ? ne kadar kazanabileceğiz ?   Veya bu sistemleri yazılımları kullanmayı bilmiyorsak ne yapacağız ?
       Gidip pool mininge para ödeyip payımıza düşecek bitcoini mi bekleyeceğiz.
       Kapalı devre bir coin mine etmekle  pool mine kiralamak arasında çok büyük fark varmı ?  
       Bitcoin Pool mining de ponzi çıkma ihtimali yokmu ?

İşin anahtarı “public mining” in açık olup olmaması ise , Sizce public mininge açık diğer coinler arasından kaç tanesi mine ediliyor ?
       veya aranızda kaç kişi bitcoin , litecoin vs. dışında bir coini mine ediyor , diyelim ki edenler var bunların kaç tanesi gerçekten para  
       kazanabiliyor.

Daha öncede yerli coinler çıkmadı mı ? hangisi devam edebildi ?  proje başta fikir olarak güzeldi ,  işi bilen küçük bir kesim  , kazanmak veya
       destek olmak için mine ettiler ama sonrasında projeyi başlatanlar arkasında durup devamını getiremedikleri için coinin bir değeri olmadı.              
       Bu da çok normal , projeyi başlatan bu projeden para kazanmadan nasıl devam etsin ?  

Şayet kapalı sistem olmasaydı ,  intexcoin de public mine mümkün olsaydı , kaçınız mine edecekti ? Bence çok çok azınız,
       Peki  bunca coin arasından bir turk coinin sıyrılıp başarılı olma şansı ne olacaktı ? bırakın global olabilme ihtimalini , türkiyede bile kimse  
       ciddiye almayacaktı. Ama şu kesin ki hiçbiriniz ponzi demeyecektiniz.  Ama hiçbirimize de bir faydası olmadan alt coinler çöplüğüne gidecekti.

Ama şimdi coinin yayılması ve kabul görmesi için çalışan , bu arada para kazanan ve kazandığı parayı coine değer kazandırmak için harcayan
       bir firma var .  Adamların kazanıyor olması belki de eleştirilerin ana nedenlerinden birisi.  Kazanacak tabii ki , adam boşuna mı bu işi yapıyor ,  
       para harcıyor.. Bir fikre inanmış şirket kurmuş para harcamış , sende koy fikrini çık ortaya sende kazan . Bu eleştirilecek değil aslında güven
       verecek birşey , adam ne kadar kazanırsa  coinine o kadar sahip çıkar emek harcar, bizimde elimizdeki coinlerin değeri o kadar artar.

Ben şahsen olaya yatırım mantığı ile bakıyorum , sonuçta herhangi bir coine yatırım yapmakla ,  değerinin artacağını düşündüğümüz herhangi  
       bir dövize yatırım yapmak arasında bir fark görmüyorum , ve bitcoin fırsatını kaçırmış olduğum için daha karlı olabilecek coinlere yatırım  
       yapmayı tercih ediyorum.

Kazanmak amacındaysam  arkasında bir şirketin olduğu coin benim için yatırım yapma açısından daha mantıklıdır.
       Sonuçta birileri ama otel toplantısı ama başka yollarla ,  network marketing yöntemiyle veya başka yollarla bir şekilde bu coinin yayılması
       için çaba harcıyorsa bu benim işime gelir çok açık ve net..
       Ben hiçbir şey yapmasam bile birilerinin verdiği çaba benim elimdeki coinin değerini de arttırıyor sonuçta.

O yüzden bence kapalı sistem mantığına hemen karşı çıkmamak lazım , şirket para kazanıyorsa ve coinin kullanıcı sayısının artması için
       çabalıyorsa bu herkes için faydalıdır , hepimizin işin sonunda ihtiyacı olan nedir ; coine inananların sayısının artması yani  coin alıcısı olması. !

Kapalı sistemlerde , örneğin intexcoinde,  sistem , network marketing yaparak para kazananların kazandıkları paranın %50 si ile intexcoin
        almayı zorunda tutuyor . Bu ne demektir ,  şirket kiralama için topladığı paranın bir kısmını network marketing yapanlara pazarlama
        komisyonu olarak veriyor ve bu kişileri kazançlarının yarısını coin alımında kullanmak zorunda , Network marketing gelirlerinin yarısı  
        coin takas platformuna network marketi geliri elde eden zorunlu alıcılar sayesinde pompalanıyor. Yani sistem coin alıcısını da kendisi yaratıyor.

Ama ne olursa olsun , coinin yayılma hızını arttırmak için network marketing bir araç olarak kullanılabilir ama elbette tek dayanağı bu olamaz.  
       Sonuçta bir coinin gerçekten para olabilmesi için karşılığında mal veya hizmet veriliyor olması gerekir. Şirketin beğendiğim kurgularından
       birisi de bu nokta , yani  marketplace dedikleri e-ticaret platformu.  Şirket “biz Network marketing firması değiliz , asıl ürün coin” diyor ve
       iş kurgusunu coinin değerlenmesi üzerine yapıyorlar.  

Marketplace alımını zorunlu tutuyor , kısacası mining yapmak zorunda değilsin , network marketing yapmak zorunda değilsin ,
       sadece içinde GET sistemi de olan bir e-ticaret sitesi alırsın 250 euroya ve burada kendi ürün veya hizmetlerini  coin karşılığı satarak da
       coin biriktirebilirsin. Sisteme girenlerin tamamı bu siteyi almak zorunda ,  hiçbir ürünün yoksa bile boş kalacağına eski eşyamı satayım diyorsun
       ve böylece şirket herkesi bir şekilde coinle ürün satmaya ittiriyor ve bu sayede coinin gerçek ticarette kullanılmasını sağlamaya çalışıyor,
       tüccarları coin kabul noktası olmaya yönlendiyor ve ne kadar çok coin kabul noktası olursa , ne kadar çok kişi malını coin karşılığı satarsa ,                  
       coin o kadar çok değerleniyor..

Ayrıca gerçekten de coin olayı hakkında teknik bilgisi olmayan insanlar da , sadece bir döviz cinsine yatırım yaptım mantığı ile algılayıp ,
       ki sonuçta yanlış sayılmaz , sisteme dahil olabiliyorlar , ben mining vs anlamam ben ürün satarım diyen de coini öğreniyor ,  bu da coinin
       yayılabileceği kitleyi genişletiyor , sadece işi bilen insanların oluşturduğu bir topluluğun değil  , normal vatandaşında kullandığı bir coin halini
       alabiliyor ve emin olun işin içinde para olunca işi bilmese de çok hızlı öğreniyor.
       Sonuçta coin ne kadar yayılırsa o kadar değeri artıyor.

Coin takas platformunu da 40 gün sonra açacaklarını duyurdular, siteyede sayaç koymuşlar. Coin satmak isteyenler bu platformda coinlerini
      almak isteyenlere ve network marketing geliri olan zorunlu alıcılara satabilecekler.

Özetle  ister network marketing yap , ister ağzını açıp kimseye bişey anlatma sadece coin mine et , istersen sadece e-ticaret yap …    
       Bence işin  kurgusu  gayet mantıklı..  

Gelelim son kısma , yani risk olayına.. Daha önceki postlarda bahsi geçen  mcoin ‘den de mining cihazı kiralamıştım,  o da  kapalı sistem bir
        coin sonuçta , riske girdim ,yatırım yaptım ve sonunda  sadece coindeki değer artışından çok çok güzel  para kazandım  , bir kısmını sattım bir  
        kısmını da elimde tutuyorum.    Şimdi bizzat yaşadığım karlı bir örnek varken elbette tekrar  risk alıp bir türk firmasının işine de yatırım
        yaptım. Peki  aldığım risk nedir ?

Herkesin bir risk kapasitesi vardır sonuçta , ben “beni batırmaz” dediğim kadar yatırım yaptım.

Ya bu firma başarılı olur da  bu coin 3-5 euro değere ulaşırsa  dedim . Keşke 500 euro verseydik demektense ,  
       bu para gitse de beni  batırmaz demek  ve yatırım yapmak daha mantıklı geldi bana.

Olur da bu firma başarılı olursa , coini yaygınlaştırmayı başarırsa ve üstüne birde dediğini yapıp belli bir kitleye ulaşınca public miningi açarsa,
       o zaman iş işten geçmiş olacağına , bitcoinde olduğu gibi farmların arasından 1-2 bitcoin çıkartcam diye uğraşacagıma , şimdiden bir miktar
       almak mantıklı geldi.

Tabii ki bu benim kişisel tercihim. Sonuçta risksiz bir iş yok , varsa hiç riski olmayan ve garanti iyi para kazandıran bildiğiniz bir iş hepimiz
       oraya gidelim. Ama zaten bir işe param batmasın diyerek başlıyorsan ,  en iyisi hiç girme , hiç risk alma ,  paran zaten cebinde , bırak orda
       kalsın , al sana garantili çözüm..  

Saygılı olmaktan bahsederken “dolandırıcılara saygı duyulmaz” vs benzeri bir yorum gelmiş bir arkadaştan , doğru elbette  ama ortaya çıkmış
       bir iş fikrini de hemen yerden yere vurmaya başlayıp , tanımadığımız bilmediğimiz insanlara anında dolandırıcı yaftası vurmak da doğru değil.  

Sonuçta  "tanıdığım kadarıyla dolandırıcı olmayan”  ve  dürüst iş yapmaya gayret eden insanların ortaya koyduğu bir fikre inandım  ve
       yatırım yaptım  , umarım sonuçları iyi olacak.

Tekrar ediyorum , buraya yazmakta hiçbir menfaatim yok , kimseye bir yerlere gir , şunu yap bunu yap demem ,  araştırın, sorun ,
       aklınıza yatanı yapın. Girmek isteyenin de kimseye ihtiyacı yok. şirket orada isteyen açar sorar..

Benim yazdıklarımdan sonra birileri bir şekilde sisteme katılırsa da  coine inanan sayısı artmış olur ve coine değer katar ,  
      bu da dolaylı olarak benim de faydama olur zaten.

Saygılar.

bileq
Legendary
*

View Profile
April 15, 2016, 06:41:28 PM

3 paragraf okudum baydin. onca sey konusuldu burada gelmis edebiyat yapiyosun. cimbizla konusulanlardan cumleler secip yok ona hakaret edilmis bu boyle yapmis beriki transa gecmis. bana ne!
be kardesim cikar 2 belge de ki ben bu firmaya su hizmet/ mal karsiligi su sozlesmeyi yaptik sunu aldim de.
hepiniz geliyonuz ahkam kesiyonuz yok soyle olurdu yok boyle olurdu. belgelerle konus bana yatirimciymis ne yatirdin sen ismini cismini kaldir fake de olsa bi belge koy ortaya. inandiriciligini gorelim.
coaex
Hero Member

Activity: 616
Merit: 503

@coaex - LBMA certified Gold & Silver

View Profile WWW
April 15, 2016, 06:51:03 PM
Last edit: April 15, 2016, 07:08:47 PM by coaex

ortada gerçekten bir coin olamaz mı ve şirketin söylediği şekilde belli bir miktarda mine edildikten ve belli büyüklükte bir kitleye ulaştıktan

TL;DR

O kapalı mining sistemini ne kadar uzun süre tuttuğunuzla, bir cryptocoinin ponzi olma ihtimali doğru orantı gösterir.
Dolayısıyla sorunuza sizin anlayacağınız basit dilden yanıt vermek gerekirse, evet, sizin kastettiğiniz her kapalı sistem bize göre ponzidir.
Gerçek bir coinden kastınız ne? Bu ifade açık değil. 3 kişinin kendi arasında kazdığı coin, nasıl coin olsun? neden coin olsun?

"Şirketin söylediği belli bir miktarda mine edildikten sonra public mining'e açılamaz mı?" Açılır açılmasına da, ona literatürde pre-mine.. veya instamine diyoruz.
Premine yapın, yapmayın demiyorum. Hobi olarak yine yapın.. Lakin premine bir coin'e yatırım yapılabilmesi için ortada ciddi bir neden olmalı, ben zaten sizin bu yazınızdan 3 satır okuduğumda böyle bir yatırımcı kitlesine sahip coine kuruş yatırım yapmam şahsen. neden? çünkü 2014'te böyle bir fikirle ortaya atılsaydınız, %1 ihtimal başarılı olabilirdi ama 2016 yılındayız. neden? çünkü bilmiyorsunuz.
Ya da bir şey biliyorsunuz ama onu çok yanlış biliyorsunuz.

Coaex Precious Metals - Cryptocoin Gold and Silver Bullion
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
April 15, 2016, 07:24:54 PM

lightcoinden sonrasını okumadım Grin

arkadaşlara tavsiyem, artık cevap vererek enerjinizi harcamayın, kaç sayfa yazıldı, çizildi, neyin ne olduğunu anlayan anlamıştır.
peteycamey
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
April 15, 2016, 11:28:00 PM

benimde kendimce siyasi bir görüşüm var

akp ye oy veriyorum.

-- burada senden başka hiç kimse kime oy verdiğini yazmadı. ayrıca o "de" yi ayrı yazacaksın, Mr. Odtü beden eğitmi mezunu.

intexcoin de public mine mümkün olsaydı , kaçınız mine edecekti ? Bence çok çok azınız

-- mining kapalı olduğu için bu sorunun cevabını bilemeyeceğiz

Şirket yetkilileri “deli , cahil” vs. değiller bunu biliyorum.  Bir iş fikrine inanmış ve yola çıkmış aklı başında tecrübeli insanlar.

-- kullandıkları algoritmayı doğru dürüst yazmaktan acizler, script diye yazmışlar. ne kadar aklı başında, tecrübeli ve profesyonel oldukları bunun gibi bir çok hatada görülüyor.

bu arada ligthcoin ne? yeni mi çıktı?

Not: network marketing de bir tür ponzi. piramiti oluşturan yatırımcılar yerine tanıdık eş dost var. isim farklı ama şekil aynı.

özetle, aynı bokun laciverti.
ahmet mehmet
Newbie
*

View Profile
April 16, 2016, 12:37:06 AM
Last edit: April 16, 2016, 01:51:09 AM by ahmet mehmet

TL;DR

O kapalı mining sistemini ne kadar uzun süre tuttuğunuzla, bir cryptocoinin ponzi olma ihtimali doğru orantı gösterir.
Dolayısıyla sorunuza sizin anlayacağınız basit dilden yanıt vermek gerekirse, evet, sizin kastettiğiniz her kapalı sistem bize göre ponzidir.
Gerçek bir coinden kastınız ne? Bu ifade açık değil. 3 kişinin kendi arasında kazdığı coin, nasıl coin olsun? neden coin olsun?

"Şirketin söylediği belli bir miktarda mine edildikten sonra public mining'e açılamaz mı?" Açılır açılmasına da, ona literatürde pre-mine.. veya instamine diyoruz.
Premine yapın, yapmayın demiyorum. Hobi olarak yine yapın.. Lakin premine bir coin'e yatırım yapılabilmesi için ortada ciddi bir neden olmalı, ben zaten sizin bu yazınızdan 3 satır okuduğumda böyle bir yatırımcı kitlesine sahip coine kuruş yatırım yapmam şahsen. neden? çünkü 2014'te böyle bir fikirle ortaya atılsaydınız, %1 ihtimal başarılı olabilirdi ama 2016 yılındayız. neden? çünkü bilmiyorsunuz.
Ya da bir şey biliyorsunuz ama onu çok yanlış biliyorsunuz.

Hocam inanın pre-mine  ne demek ben bile biliyorum ki şirketin yazılımcıları çok daha fazlasını biliyorlardır.  
Benim cümlemin sadece ilk kısmına yoğunlaşmışsınız ama aslında önemli olan kısım devamı yani
belli bir kitleye ulaşabilmek yani kabul görür hale gelebilmek.
Yoksa pre-mine ettikten sonra veya etmeden public mining açılsa ne fark edecek , kazacakmısınız , hayır ,
hatta adamlar pre-mine etmiş milleti kandırıyorlar denecek ,  ki pek çok forumda bu tarz yorumlar var.

elira diye bir fikir vardı forumlarda takip etmiştim , %50 premine etmiş , public mine açık ve
gelin elimdeki mine ettiklerimi ücretsiz vereceğim diyordu. Adam TC kimlik no istemişti ,
adil dağıtabilmek için  istiyorum diyordu , adama da bilgilerinizi çalıyor diyenler oldu ,
destek olup kazanlar oldu peki sonrası ? sonrası gelmedi maalesef.

Kısacası ben süper bir coin yaptım gelin sizde kullanın demekle o coin kabul görmüyor. Bu işe para yatırılmadan , ticaretde kullanılmadan , birileri bu işe çaba harcamadan  coinin yayılması mümkün değil , bitcoin bunu başardı evet ama artık bu mümkün değil. Yayılmayacak bir coini de ancak, sizin de yazdığınız gibi hobi olarak kazar dururuz.

Olaya neden yatırım mantığı ile bakmıyorsunuz , tamam adam bitcoini bunu belli bir felsefe ile çıkartmış ,
merkezi otorite olmasın vs. vs. demiş , sizde bu söylemlere katılıyor olabilirsiniz ki bende katılıyorum ama
sonuçta sizin asic miner vs. cihazlara yatırım yapıp bitcoin kazmaya çalışmanızda veya
benim minex kiralamamda da hedef aynı değilmi ?   yani para kazanabilmek değil mi ?

Yoksa bütün dünya coinin felsefesine destek olmak için mi bitcoin mining yapıyor ?

İşte bu nedenle ben yatırım yapacağım coinin arkasında bir firmanın olmasını ve bu işe çaba harcamasını tercih ederim ,
adam para kazanırken coine değer katar ve benim de bu coinden kazanma ihtimalim artar diye.

Saygılar

ahmet mehmet
Newbie
*

View Profile
April 16, 2016, 12:44:28 AM

benimde kendimce siyasi bir görüşüm var

akp ye oy veriyorum.

-- burada senden başka hiç kimse kime oy verdiğini yazmadı. ayrıca o "de" yi ayrı yazacaksın, Mr. Odtü beden eğitmi mezunu.

intexcoin de public mine mümkün olsaydı , kaçınız mine edecekti ? Bence çok çok azınız

-- mining kapalı olduğu için bu sorunun cevabını bilemeyeceğiz

-- kullandıkları algoritmayı doğru dürüst yazmaktan acizler, script diye yazmışlar. ne kadar aklı başında, tecrübeli ve profesyonel oldukları bunun gibi bir çok hatada görülüyor.

bu arada ligthcoin ne? yeni mi çıktı?

Not: network marketing de bir tür ponzi. piramiti oluşturan yatırımcılar yerine tanıdık eş dost var. isim farklı ama şekil aynı.

özetle, aynı bokun laciverti.

işte yine aynı tarz , buyrun elimden geldiğince düzelttim hatalarımı umarım tarafınızdan aşağılanmaya devam edilmeden yazışabiliriz.
durduk yere siyasi görüş yazmadık , veya okul vs. önemli olduğundan yazmadık ,sadece tarzınızı değiştirin , insanları aşağılamayın dedik. , 
hatta bu yazdıklarımız için kusura bakmayın dedik , daha nasıl düzgün bir üslüp kullanmaya çalışacağız bilmiyorum ki.. (-ki ayrı doğru sanırım)

ahmet mehmet
Newbie
*

View Profile
April 16, 2016, 12:53:18 AM

3 paragraf okudum baydin. onca sey konusuldu burada gelmis edebiyat yapiyosun. cimbizla konusulanlardan cumleler secip yok ona hakaret edilmis bu boyle yapmis beriki transa gecmis. bana ne!
be kardesim cikar 2 belge de ki ben bu firmaya su hizmet/ mal karsiligi su sozlesmeyi yaptik sunu aldim de.
hepiniz geliyonuz ahkam kesiyonuz yok soyle olurdu yok boyle olurdu. belgelerle konus bana yatirimciymis ne yatirdin sen ismini cismini kaldir fake de olsa bi belge koy ortaya. inandiriciligini gorelim.

O cümleleri yazanlar yazarken dikkat etmezse , insanları  rencide edebileceğini düşünmezse birisi de gelir cımbızla çeker elbette. 
Tarz yanlış işte , bana yazdığın cevap da bile bu durum aynen devam ediyor.

“İnandiriciliğinizi görelim” derken , benim seni bir şeylere inandırmak gibi bir derdim yok.
Ama sen “ne yatırdın ne kazandın belge koy vs.” konuyu başka tarafa çekmişsin.               

Benim ne yatırdığım veya ne kazandığım kimseyi ilgilendirmez ,
buraya resim belge yollama olayını anlamsız buluyorum , kim ne yollarsa yollasın photoshop demek kolay,
hiçbir yere varmayacak bir yöntem bence.

Ben sana "ben kazandım gel sen de kazan" demiyorum ki .

Ben sadece “tüm kapalı sistem mining olan coinler illa ki ponzi olmayabilir dedim ,
insanları anında dolandırıcı ilan etmeyelim dedim.”

saygılar

redhack
Legendary
*

Activity: 1858
Merit: 1014

View Profile
April 16, 2016, 01:58:28 AM

"Türkiyenin Yeni Kripto Parası Intexcoin"
Yeni Türkiyenin Kripto Parası Intexcoin FTFY
peteycamey
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
April 16, 2016, 02:04:28 AM
Last edit: April 16, 2016, 07:37:15 AM by peteycamey

AKP desteği ile gümbür gümbür geliyor.

Teşekkürler uzun adam.

(uzun derken eli)
gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
April 16, 2016, 02:43:00 AM

AKP desteği ile gümbür gümbür geliyor.

Teşekkürler uzun adam.

ay karnım agrdı gulmekten  Grin Grin Grin
bileq
Legendary
*

View Profile
April 16, 2016, 06:47:26 AM

sanirim intexcoinde sistem bizde soz senettir mantigi ile calisiyor. su globaldeki investor based games konusundaki scam/ponzi sistemlerde bile tx, yatirim tarihi vadesi sona erme suresi gibi en azindan delil olarak gosterilebilecek kayit sistemleri varken, sanirim intexcoinde herhangi bi kayit durumu sozkonusu degil. cunku gelip de her ben sadece kucuk bir yatirimciyim diyen sirketin avukatligina soyunmadim onlari korumak gibi bi niyetim yok diyenler ne toplantilardan ne sunum materyallerinden ne de yaptiklari yatirimlardan herhangi bir done paylasmadi. ve herkesin tepkisini cekti.

nasil bir cahil cuhelasiniz ki, bir kisinin sadece sozune guvenip yatirim yapabiliyosunuz ve bu para beni batirmaz risk yoksa kazancta yoktur diyebiliyosunuz? bu nasil bir yatirim anlayisidir?

bir banka dekontu da mi yok yatiriminiza iliskin? 250€ luk bedeli bir kisinin sozunu teminat kabul edip nasil yatirim yapabiliyosunuz?

cok mu sey bekliyorum sizden? deyin ki su tarihte su kisiye/firmaya su kadar para yatirdim. sozlesme sudur vaadler sunlardir, su kadar vadede bu hizmeti aldim diyebiliyo musunuz?
su portal uyelik sayfanizda da mi herhangi bir kayit yok?
ben buraya ne gondersem fake diyeceksiniz diyeceksin yine. senin kimseyi inandirmaya calismak gibi bir amacin olmamali zaten. edebiyat yapmayi birak da sadece sisteme girmek icin inandigin/inandirici buldugun seyleri paylas.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
April 16, 2016, 09:20:49 AM

Odtu mezunu arkadaş cahil biri değilim yazmış.
Ama akp oy veriyorum yazmış.
Bu nasıl bir çelişki yahu. Hem cahil değil hem akp oy veriyor.
Bu sayfalarca yazan arkadaş yine konuyu zıplatmak için gelen bir dolandırıcı bozuntusu kesinlikle.
Daha yeni üye olmuş hemen intexcoin konu başlığına saldırmış.
Ve ne hikmetse bu odtu mezunu cahil akp'li tipleme de yatırımcıyım diyip belge resim vb. gösteremeyenlerden.

Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »  All
  Print  

Jump to: