Bitcoin Forum
April 16, 2024, 04:23:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »  All
  Print  
Author Topic: Türkiyenin Yeni Kripto Parası Intexcoin  (Read 38254 times)
mcointurk
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
April 16, 2016, 12:16:09 PM

Bu r10 da ki konuda konuyu açan arkadaşın yazdıkları;

"İnşallah hayırlı olur.4 Mart Cuma gününden beri kayıtlar açıldı.Ben kayıt oldum.Edindiğim bilgilere göre Ülke ve liderlerin intex binari ağaç sistemine yerleşim çalışmaları devam ediyor.Şu an genel Müdürleri Avrupa başkentlerinin birinde görüşme halinde.Bir çok ülke liderlerinden talep var.En geç Pazartesi günü herkes ücretsiz kayıt olarak sistemi inceleyebilir.Kayıt formunda sponsor maili istiyor sistem.Ben direk Firmanın genel müdürünün referansıyla kayıt oldum.Yerleşimler bitsin sistemde herhangi bir üyenin sponsor mail adresiyle kayıt olabilirsiniz.."

"Bir çok ülke liderlerinden talep var" demeyeydi iyiydi Smiley

Çok komik olduğunu zannediyorsun...İşiniz gücünüz siyaset.
1713284600
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713284600
Reply with quote  #2

1713284600
Report to moderator
1713284600
Hero Member
*

Ignore
1713284600
Reply with quote  #2

1713284600
Report to moderator
1713284600
Hero Member
*

Ignore
1713284600
Reply with quote  #2

1713284600
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713284600
Hero Member
*

Ignore
1713284600
Reply with quote  #2

1713284600
Report to moderator
1713284600
Hero Member
*

Ignore
1713284600
Reply with quote  #2

1713284600
Report to moderator
ahmet mehmet
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
April 16, 2016, 07:41:15 PM

sanirim intexcoinde sistem bizde soz senettir mantigi ile calisiyor. su globaldeki investor based games konusundaki scam/ponzi sistemlerde bile tx, yatirim tarihi vadesi sona erme suresi gibi en azindan delil olarak gosterilebilecek kayit sistemleri varken, sanirim intexcoinde herhangi bi kayit durumu sozkonusu degil. cunku gelip de her ben sadece kucuk bir yatirimciyim diyen sirketin avukatligina soyunmadim onlari korumak gibi bi niyetim yok diyenler ne toplantilardan ne sunum materyallerinden ne de yaptiklari yatirimlardan herhangi bir done paylasmadi. ve herkesin tepkisini cekti.

nasil bir cahil cuhelasiniz ki, bir kisinin sadece sozune guvenip yatirim yapabiliyosunuz ve bu para beni batirmaz risk yoksa kazancta yoktur diyebiliyosunuz? bu nasil bir yatirim anlayisidir?

bir banka dekontu da mi yok yatiriminiza iliskin? 250€ luk bedeli bir kisinin sozunu teminat kabul edip nasil yatirim yapabiliyosunuz?

cok mu sey bekliyorum sizden? deyin ki su tarihte su kisiye/firmaya su kadar para yatirdim. sozlesme sudur vaadler sunlardir, su kadar vadede bu hizmeti aldim diyebiliyo musunuz?
su portal uyelik sayfanizda da mi herhangi bir kayit yok?
ben buraya ne gondersem fake diyeceksiniz diyeceksin yine. senin kimseyi inandirmaya calismak gibi bir amacin olmamali zaten. edebiyat yapmayi birak da sadece sisteme girmek icin inandigin/inandirici buldugun seyleri paylas.

Gerçekten bu tarz belgeleri  paylaşmanın anlamsız olduğunu düşünüyorum çünkü birazdan yorumlar gelmeye başlıyacak ,
  yok her yeri  silmişsin , yok bunların fake  vs. anlamsız bir döngü yani..

Bunları  bir şeyleri  ispat etmek için paylaşmıyorum çünkü neden ısrarla istendiğini ve
  neyi  ispat edebileceğini de anlamış değilim.   

Ama yine de sırf siz bu kadar ısrar ettiğiniz için paylaşıyorum ama bunların gerçekliğini ispat etmeye uğraşmayacağımı da bilin lütfen ,
  herkese açık bir yerde neyi ne kadar paylaşacağım da benim bileceğim iş. Orijinal fatura görmek isteyen şirketlere başvurabilir.   

Buyrun fatura ve ödeme dekontu..Gördüğünüz gibi Akbank hesaplarına 1 marketplace ve 5 adet minex parası banka kanalı ile gönderildi
  ve faturası alındı. 

Sanırım siz olayı yanlış anladınız ,  sanki  sırf bir adamın lafına güvenip ,   yurtdışına veya bilinmeyen bir yerlere ,
  kayıtsız kuyutsuz  para yolluyoruz  sandınız  belki de o yüzden bu kadar belge ısrarınız var.

Elbetteki böyle değil , bu da sonuçta turkiyede faal bir firma , herhangi bir turk firması hangi kurallara uyuyorsa uymak zorunda. 
  Sonuçta Turkiyede herhangi bir başka firmadan hizmet  aldığınızda nasıl her şirket fatura kesiyorsa  bu şirketler de kesiyor.
  Mcoinde de bu aynı şekilde. Bu firmalar sadece yurtdışında değiller , türkiyede de şirketleri var. Diğer sitelerde olduğu gibi bir hizmet
  veya ürün satın alırken sepete atıyorsun , sözleşmeyi okuyor anlıyor tıklıyorsun, istersen çıktısını alıyorsun, 
  1 yıl boyunca  mining hizmeti alıyorsun , alınan hizmet sonucunda kazılan coinleri panelinde görüyorsun ..

Sanırım ısrarla belge göster derken kastettiğiniz bunlardı , umarım yeterlidir. 

Gerçi bunlar sadece şirkete banka kanalı ile  ödeme yapıldığını ve hizmet karşılığı fatura alındığını ispatlar , 
  firmanın dolandırıcı  olup olmadığını değil.

Yatırım yapma şeklim sizin dediğiniz gibi  “cahil cühela”  bir yaklaşım değil , ve kimsenin sadece
  bir sözüne güvenip girmedim ,  mcoin‘i  bir şekilde duydum kendimce araştırdım ,
  “aklıma yattı ,  bu para beni  batırmaz , risk yoksa kazanç da yok” dedim ve para yatırdım ,
  sonuçta para kazandım hala da kazanıyorum , ve şimdikine de  yani intexe de  daha önce kazandığım
  bir örnek var olduğu için aynı mantıkla girdim.

Butun forum adamin uzerine cullanmis Grin
Hele biraz daha bekleyelim,  ne olacak gorelim. Umarim dolandirici degildirler de iyi birsey yapmaya calisirlar hem kendileri kazanir hem de bize kazandirirlar. Ama elbette ki sorulan sorular mantikli ve madem yatirim yapacagim en basta guvenmek isterim. Bunun icin de inandirici donelere ihtiyac var

Bu yorumu yapan arkadaşa katılıyorum , gayet adil bir yorum bence .. en azından bunu söyleyebilmek lazım ,
  birileri  düzgün bir  iş yapma niyetinde olamaz mı ?  Gerçekten de kendi kazanırken belki bize de kazandırırlar  , 
  arkadaş güven konusunda sonuna  kadar haklı  , belki ben bu kişileri bir şekilde tanımış olduğum için daha kolay güvendim .
  Umarım yanılmıyorumdur. 

Ama  güvenmek için gereken donelere ulaşmanın yolu  sormadan dinlemeden ,  direk “dolandırıcı bunlar” demek değildir.

Gerçekten iyi niyetle fikrimi yazıyorum , kim girmiş kim girmemiş  inanın umrumda değil , ama insanları anında haklı haksız damgalamakta  ,
  iş fikirlerini daha kafasını kaldırmadan gömmekte  gerçekten üstümüze yok .

“ben her kapalı mining  ponzidir  ” söylemine katılmıyorum , belki çoğu öyledir ama
  Belki de arkasında emek veren birileri olursa  yeni bir coinin kabul görme şansı olabilir diye düşünüyorum .

Belki de yazışma tarzlarına fazla takılıp gereksiz yere konuya dahil oldum bilmiyorum ,
  amacım da coin firmalarını övmek değildi ,  neyse , doğru veya yanlış fikirlerimi yazdım ,
  sonuç da herkesin aklı da kendine yeter ,  daha fazla aynı şeyleri yazmamın  anlamı yok ,
  bunun sonu yok , karşılıklı atışmaya dönerse tadı da kaçar ,  bir yerde son vermek lazım.

Herkese iyi akşamlar.

Saygılar

http://imageshack.com/a/img923/7046/2ar79J.jpg
http://imageshack.com/a/img922/1918/KhuzlO.jpg

cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
April 16, 2016, 08:23:22 PM

üstteki faturanın bir mirrorunu alalım önce; http://i.hizliresim.com/rMkZla.jpg

Bu intexcoin denilen saçmalık, özünde ponzi dolandırıcılığı, megaholdings adlı o diğer dolandırıcılardan tamamen farksız.

Şimdi siz bunları şikayet etseniz, bunlar yüzsüz bir şekilde "aha kestiğimiz faturamız" diyerek işin içinden çıkarlar. Nasıl mı?
"Yaa abi biz aslında hosting şirketiyiz, e-ticaret yazılımı ve sunucu kiralıyoruz" diyip işin içinden çok rahat çıkarlar. Fatura kalemlerine iyi bakın. Ne bir kripto para ibaresi var ne de bir elektronik para ibaresi var. Eğer böyle bir ibare geçse o faturada yakalarına daha büyük kurumlar yapışır çünkü.  (elektronik para kanunu kıps Wink )

Azıcık aklınızı kullanın ve şu dolandırıcılara para kaptırmayı bırakın artık.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
April 16, 2016, 08:47:24 PM

Bu intexcoin denilen saçmalık, özünde ponzi dolandırıcılığı, megaholdings adlı o diğer dolandırıcılardan tamamen farksız.

Şimdi siz bunları şikayet etseniz, bunlar yüzsüz bir şekilde "aha kestiğimiz faturamız" diyerek işin içinden çıkarlar. Nasıl mı?
"Yaa abi biz aslında hosting şirketiyiz, e-ticaret yazılımı ve sunucu kiralıyoruz" diyip işin içinden çok rahat çıkarlar. Fatura kalemlerine iyi bakın. Ne bir kripto para ibaresi var ne de bir elektronik para ibaresi var. Eğer böyle bir ibare geçse o faturada yakalarına daha büyük kurumlar yapışır çünkü.  (elektronik para kanunu kıps Wink )

Güzel tespit. Maliye bakanlığına şikayet etsek bir şey çıkar mı acaba?
 bu adamların oturduğu yerden hayal satması çok sinir bozucu
cakir
Legendary
*

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
April 16, 2016, 08:57:08 PM

Güzel tespit. Maliye bakanlığına şikayet etsek bir şey çıkar mı acaba?
 bu adamların oturduğu yerden hayal satması çok sinir bozucu
Şu anki aşamada en fazla "yanlış, yanıltıcı reklam" üzerinden şikayet edilebilir. Maliye bakanlığı kesilen faturaya bakar, faturalarda maliye açısından sorun görünmüyor.
Rekabet kurumu ilgileniyor diye biliyordum bu konuyla; www.rekabet.gov.tr/tr-TR/Sayfalar/Bir-sirketin-yanlis-yaniltici-reklam-ilan-bilgilendirme-vb-suretiyle-urun-ve-hizmetlerini-oldugundan-farkli-gostererek-tuketicileri-yaniltmasi
Ama onlar da topu Gümrük ve ticaret bakanlığına bağlı;  http://www.tuketici.gov.tr/ ye atmışlar topu.

Bu kurumun ceza verme, kapatma yetkisi olup olmadığını bilmiyorum, böyle bir yetkilerinin de olduğunu pek zannetmiyorum.

Neden yanıltıcı reklam derseniz internet sitelerinde tanıtılan ürün ile kestikleri faturalar uyuşmuyor. Bu da yanıltıcı reklama girer.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
safaksari (OP)
Newbie
*

Activity: 9

View Profile
April 16, 2016, 11:20:04 PM

Herkesin tutumu ve olaya yaklaşımı anlaşıldı sanırım. Değerli Ahmet mehmet bey size açıklayıcı ve net bilgilerinizden dolayı teşekkür ederim.

Bu başlığı silmeyeceğimi ve Intexcoin hakkında güncel bilgileri güncel olarak paylaşmaya devam edeceğimi söylemek isterim.

Bu başlığın amacını insanların doğru bilgiye bir şekilde ulaşmalarını sağlamak ve bunu anlamak olarak görüyorum.

Başlığı açtığımda belli beklentiler içinde olduğum doğrudur lakin bu milleti kandırmak veya birilerini saf yerine koyarak değil insanların konuyu kendilerince yorumlayıp anlamalarını ve bunun sonucunda belli bir adım atılmasını sağlamaktı.

Yeniden belirtmem gerekirse şuan düşündükleriniz ve yaptığınız yorumlar bir şirketin ponzi sistem olduğunu ortaya koymaz, elinizde bir delil veya bunu ispatlayacak bir dökuman varsa ortaya koyun bilelim. Bunun tam aksine benim elimde de bu şirket ponzi değildir ve bunlarda kanıtları diyebileceğim bir dökuman yok.

Tüm bunları göz önüne aldığımızda ortada çok büyük bir RİSK var bu ortada ben bu riski göze aldım. Bu demek değildir bu ponzi veya değil bunu zaman ve kanıtlar gösterecek.

Bu riskler ile yoluma devam edeceğim ve kendi mal varlığımın ölçüsünde yatırımıma devam edeceğim.

En başından beri yaptığım bir yanlışı düzeltmek gerekirse Intexcoin i buradan tanıdınız ve benimle çalışacaksınız diye birşey yok direkt şirket ile görüşüp bizzat çalışabilirsiniz.

Önceki yazılarda bahsettiğim şahsi ofisimizdir şirket ofisi olarak anlaşılan yanlış anlaşmalardan ben sorumluyum. Gerekli düzeltmeler yapılacak.

Her yoruma cevap vermeyeceğimi ve tarafsız bir şekilde Intexcoin hakkında güncel bilgileri paylaşacağımı söylemek isterim. 

Herşeyin şeffaf ve doğru bilginin olduğu bir başlık olarak kalması dileğiyle...

Sevgilerimle, ŞAFAK SARI.
formator
Sr. Member

Activity: 285
Merit: 250

View Profile
April 17, 2016, 08:41:10 AM

Herkesin tutumu ve olaya yaklaşımı anlaşıldı sanırım. Değerli Ahmet mehmet bey size açıklayıcı ve net bilgilerinizden dolayı teşekkür ederim.

Değerli AHMET MEHMET bey diyor ya şaka gibi  Grin
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
April 17, 2016, 10:09:19 AM

çok gülüyom bu konuyu okurken ya resmen insanlara hayal satılıyor Smiley)

Buda bir beceri değil mi? Hayali satabilmek kolay birşey değil. Kısa kripto para geçmişimde cointellect inden mmglobal ine, cryptospots dan crave e neler gördüm. Smiley
isvicre
Hero Member

Activity: 826

View Profile
April 17, 2016, 04:33:06 PM

Buda bir beceri değil mi? Hayali satabilmek kolay birşey değil. Kısa kripto para geçmişimde cointellect inden mmglobal ine, cryptospots dan crave e neler gördüm. Smiley

2 sene çok kısa bir süre değil çok daha fazla şey görmüş olmalısınız.
mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
April 18, 2016, 08:22:47 AM

Bu konu mümkünse açık kalsın..

Kapalı sistemlerin tamamı tabi ki ponzi değildir ama intexcoin anasının AK sütü gibi ponzi..

Yakında ahaber veya atv haberlerde intexcoin haberi görürsek (reklam haber !! ) şaşırmayın..

Yandaşlar ne zaman bu işlere el atacak diye merak ediyordum, geç bile kaldılar Smiley

Yapılması veya yapılmaması gerekenleri söylemek gözlerini açmak olacak, o yüzden mümkün olduğunca intexcoincilerin gözlerini açmayın arkadaşlar.

tzhd
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile
April 18, 2016, 10:50:16 AM

Arkadaşlar ben fazla bilgili değilim bu konularda. kısacası intexcoin e yatırım yapalımmı yapmayalımmı. yazılanları okumaya çalıştım ama ordan oraya geçmişler bir şey anlaşılmıyor.

▲▼▲▼▲▼▲▼  No.1 Bitcoin Binary Options and Double Dice  ▲▼▲▼▲▼▲▼
████████████████████████████████  sec◔nds trade  ████████████████████████████████
↑↓ Instant Bets ↑↓ Flexible 1~1440 minutes Expiry time ↑↓ Highest Reward 190% ↑↓ 16 Assets [btc, forex, gold, 1% edge double dice] ↑↓
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
April 18, 2016, 11:00:20 AM

2 sene çok kısa bir süre değil çok daha fazla şey görmüş olmalısınız.

İlk aklıma gelenleri yazdım. Daha niceleri var tabi. Yinede daha yolun çok başındayım. Ama gördüm ki herkes aynı yollardan geçiyor:

1. Bitcoin ile tanışma
2. faucet ler ile tanışma
3. forumdan haberdar olma
4. web cüzdanlarını tanıma
5. ilk cüzdan denemeleri
6. ponziler, btc katlama siteleri ile tanışma
7. altcoin alımsatımı denemeleri, exchange ler ile tanışma
8. kumar ve bahis siteleri ile tanışma
9. kumara bahise tövbe dönemi
10. forumun arama özelliklerinin keşfi
11. okuma okuma okuma....
bileq
Legendary
*

Merit: 1068

View Profile
April 18, 2016, 08:29:05 PM

intexcoin yatirimcilarina;
yatirimci arkadaslar size 2 benzer cloud mining sisteminden bir ornek vereyim. forum uyeleri 2sistemi de bilir fakat yeni uye olmus siz yatirimcilar bilemeyebilirsiniz.
hashnest.com ve hashocean.com
bu 2 site de cloud mining hizmeti veren sirket.

hashnest.com sitesinde; yatirdiginiz btc ile s5 s7 gibi asic mining cihazlarda hash satin alirsiniz. ve bu hash gucunuz antpool mining havuzunda sizin hesabiniza mining yapar urettigi share payinca kazanc saglar. hangi blokta ne kadar kazmis, ne kadar pay toplamis ne kadarlik bir elektrik harcamis hepsini detayli bi sekilde gorursunuz. blok bulma suresi uzadikca kazanc da azalir, hatta kazanctan ziyade zarar yazdigi da olur bazi bloklarda. ve kazanc ya da zarar oradaki cuzdaniniza dogrudan islenir. sistemden cikmak istediginizde sahip oldugunuz hash gucunu de satip sistemden sorgusuz sualsiz cikabilirsiniz. buradaki kazanc bitcoin zorluk seviyesinin artmasina bagli olarak surekli azalmaktadir. ornegin bundan 6 7 ay once 1th ile gunluk 0.05btc gibi bir kazanc elde edilebilirken simdilerde 1th ile 1 ayda belki 0.05 gibi bir kazanc elde edilebilmektedir.

hashocean.com burasi da cloud mining yapilan bir platformdur.
hash kiralarsiniz, kiraladiginiz hash gucune orantili gunluk odeme alirsiniz. fakat hangi blok kazilmis hangi coin kazilmis bunlar sirket tarafinda paylasilmaz. hatta sirketin aciklamasi sudur; biz gpu farmimizda altcoin madenciligi yapip bunlari satiyoruz ve size taahhut ettigimiz gunluk hash getirilerini gonderiyoruz derler. ve bu sistem araliksiz aksatmasiz 2yil 4 ay gibi bir suredir musterilerini magdur etmemistir taahhut ettikleri hash kazanclarini musterilerine gunluk gondermektedir.
sistemden cikmak istediginizde eger 700kh katlarinda bir hash gucunuz varsa sizin adresinize kiraladiginiz ekran kartini gondermeyi vaad eder.
forum uyelerinin hashocean platformu icin dusunceleri %90 ponzi sistem oldugu yonundedir. nedenlerinden bazilari seffaf bir sistem olmadigi icindir.

simdi bir tarafta gercek mining yaparak yatirimcilarina seffaf bilgiler sunan bir platform var, diger tarafta ne yaptigi belli olmayan kapali devre bir sistem var. birinde kazanciniz gun gectikce azaliyor hatta zarar yazdigi da oluyor, diger tarafta odemeler aksamadan gunu birlik tikir tikir aliniyor.

bu 2 ornegi vererek sizin risk anlayisinizi sorgulamak istiyorum.
siz neye guvenerek yatirim yaptiniz? sirket size seffaf bir platform sundu mu?

yarin size xx bir yunan bankasi teklifte bulunsa dese ki bizde acacaginiz 10k dolarlik bir yatirim hesabiniza 1yil dokunmamak kaydiyla size aylik 1,5k dolar faiz odeyecegiz dese bu riske girer miydiniz?
bankanin hortumlanmasi veya yarin dolarin 0.1tl olmasi gibi riskler sizce alinabilecek riskler mi?

simdi ahmet mehmet bey arkadas sag olsun faturasini israrlarimiza dayanamayip gondermis. cok dogal hakkidir ki ozluk bilgilerini gizlemis. birsey soylemeye hakkimiz yok.
fakat faturada da gorulecegi gibi sirket kendini garanti altina alacak sekilde kesmis faturasini.
size bir hizmet faturasi kesilmis ve 1 yillik hizmet bedelini fatura ederek tahsil etmis.
eyvallah, yasal mevzuata uymak acisindan boyle bir yol izlemis olabilir. camur atmak istemem. fakat siz kendinizi nasil bir guvenceye aldiniz? sonucta firmadan hizmet satin almissiniz?

eger ben bu tip risklere girebilirim, yatirdigim miktar beni batirmaz nasil olsa diyecek paraniz varsa tavsiyem ponzi sistemlerin isleyisleri hakkinda biraz arastirma yapmaniz olacak.

ben de size vaad ederim 10k para verin aylik 1.5k seklinde kazanc sunayim, bunu susleyip pusleyip xcoin kaziyoruz su tuccarlarda xcoininizi harcayabilirsiniz, su sure sonra hedefimiz coinin fiatini su seviyeye cikarmis olacagiz gibi hayal satayim. hesaba vurdugunuzda dersiniz ki ben 7. ayda odememi aldigimda yatirimimi geri kazanmis olurum 5 ayda da 8k para kazanirim ohh mis %80 kar diyebilirsiniz.
fakat bu sistemler yatirimlar durdugunda hazin sona ulasir ve patlar.
yatirimlar geldikce ayakta kalacaktir hatta 3 5 ay duzenli odeme alindiginda ese dosta bile tavsiye eder olursunuz, bir muddet sonra referans sistemi getirilir her yatirimci getirene %5 pay saglanacaktir derler ve bir anda sistemin kurucusuymus gibi yatirimci arar olursunuz.

bizim burada sizleri yargiliyor gibi gozukmemizin nedenlerinden biri ( en azindan kendim icin soyleyim) ortada fol yok yumurta yok, koru korune intexcoini savunan arkadaslarin olmasi. lutfen yatirim yapmadan once sistem hakkinda isleyisi hakkinda, seffafligi hakkinda donanimli olun sorgulayici olun ki insanlarin hayalleriyle oynayan bu tip cakallara papuc birakmayin.

beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
April 18, 2016, 09:33:03 PM

bu palavrayı konuşmayı hala sürdürüyormusunuz?
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
April 18, 2016, 09:36:47 PM

Çok yanlış bir yere gelmiş arkadaş yada forumu ciddi anlamda trollüyor.  bitcointalk da  adama kolay lokma olacak kişi zor bulunur. Bir an bende sevinmiştim güzel bir proje diye.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
safaksari (OP)
Newbie
*

Activity: 9

View Profile
April 18, 2016, 10:19:33 PM
Last edit: April 18, 2016, 10:48:40 PM by safaksari

intexcoin yatirimcilarina;
yatirimci arkadaslar size 2 benzer cloud mining sisteminden bir ornek vereyim. forum uyeleri 2sistemi de bilir fakat yeni uye olmus siz yatirimcilar bilemeyebilirsiniz.
hashnest.com ve hashocean.com
bu 2 site de cloud mining hizmeti veren sirket.

hashnest.com sitesinde; yatirdiginiz btc ile s5 s7 gibi asic mining cihazlarda hash satin alirsiniz. ve bu hash gucunuz antpool mining havuzunda sizin hesabiniza mining yapar urettigi share payinca kazanc saglar. hangi blokta ne kadar kazmis, ne kadar pay toplamis ne kadarlik bir elektrik harcamis hepsini detayli bi sekilde gorursunuz. blok bulma suresi uzadikca kazanc da azalir, hatta kazanctan ziyade zarar yazdigi da olur bazi bloklarda. ve kazanc ya da zarar oradaki cuzdaniniza dogrudan islenir. sistemden cikmak istediginizde sahip oldugunuz hash gucunu de satip sistemden sorgusuz sualsiz cikabilirsiniz. buradaki kazanc bitcoin zorluk seviyesinin artmasina bagli olarak surekli azalmaktadir. ornegin bundan 6 7 ay once 1th ile gunluk 0.05btc gibi bir kazanc elde edilebilirken simdilerde 1th ile 1 ayda belki 0.05 gibi bir kazanc elde edilebilmektedir.

hashocean.com burasi da cloud mining yapilan bir platformdur.
hash kiralarsiniz, kiraladiginiz hash gucune orantili gunluk odeme alirsiniz. fakat hangi blok kazilmis hangi coin kazilmis bunlar sirket tarafinda paylasilmaz. hatta sirketin aciklamasi sudur; biz gpu farmimizda altcoin madenciligi yapip bunlari satiyoruz ve size taahhut ettigimiz gunluk hash getirilerini gonderiyoruz derler. ve bu sistem araliksiz aksatmasiz 2yil 4 ay gibi bir suredir musterilerini magdur etmemistir taahhut ettikleri hash kazanclarini musterilerine gunluk gondermektedir.
sistemden cikmak istediginizde eger 700kh katlarinda bir hash gucunuz varsa sizin adresinize kiraladiginiz ekran kartini gondermeyi vaad eder.
forum uyelerinin hashocean platformu icin dusunceleri %90 ponzi sistem oldugu yonundedir. nedenlerinden bazilari seffaf bir sistem olmadigi icindir.

simdi bir tarafta gercek mining yaparak yatirimcilarina seffaf bilgiler sunan bir platform var, diger tarafta ne yaptigi belli olmayan kapali devre bir sistem var. birinde kazanciniz gun gectikce azaliyor hatta zarar yazdigi da oluyor, diger tarafta odemeler aksamadan gunu birlik tikir tikir aliniyor.

yarin size xx bir yunan bankasi teklifte bulunsa dese ki bizde acacaginiz 10k dolarlik bir yatirim hesabiniza 1yil dokunmamak kaydiyla size aylik 1,5k dolar faiz odeyecegiz dese bu riske girer miydiniz?
bankanin hortumlanmasi veya yarin dolarin 0.1tl olmasi gibi riskler sizce alinabilecek riskler mi?

simdi ahmet mehmet bey arkadas sag olsun faturasini israrlarimiza dayanamayip gondermis. cok dogal hakkidir ki ozluk bilgilerini gizlemis. birsey soylemeye hakkimiz yok.
fakat faturada da gorulecegi gibi sirket kendini garanti altina alacak sekilde kesmis faturasini.
size bir hizmet faturasi kesilmis ve 1 yillik hizmet bedelini fatura ederek tahsil etmis.
eyvallah, yasal mevzuata uymak acisindan boyle bir yol izlemis olabilir. camur atmak istemem. fakat siz kendinizi nasil bir guvenceye aldiniz? sonucta firmadan hizmet satin almissiniz?

eger ben bu tip risklere girebilirim, yatirdigim miktar beni batirmaz nasil olsa diyecek paraniz varsa tavsiyem ponzi sistemlerin isleyisleri hakkinda biraz arastirma yapmaniz olacak.

ben de size vaad ederim 10k para verin aylik 1.5k seklinde kazanc sunayim, bunu susleyip pusleyip xcoin kaziyoruz su tuccarlarda xcoininizi harcayabilirsiniz, su sure sonra hedefimiz coinin fiatini su seviyeye cikarmis olacagiz gibi hayal satayim. hesaba vurdugunuzda dersiniz ki ben 7. ayda odememi aldigimda yatirimimi geri kazanmis olurum 5 ayda da 8k para kazanirim ohh mis %80 kar diyebilirsiniz.
fakat bu sistemler yatirimlar durdugunda hazin sona ulasir ve patlar.
yatirimlar geldikce ayakta kalacaktir hatta 3 5 ay duzenli odeme alindiginda ese dosta bile tavsiye eder olursunuz, bir muddet sonra referans sistemi getirilir her yatirimci getirene %5 pay saglanacaktir derler ve bir anda sistemin kurucusuymus gibi yatirimci arar olursunuz.

bizim burada sizleri yargiliyor gibi gozukmemizin nedenlerinden biri ( en azindan kendim icin soyleyim) ortada fol yok yumurta yok, koru korune intexcoini savunan arkadaslarin olmasi. lutfen yatirim yapmadan once sistem hakkinda isleyisi hakkinda, seffafligi hakkinda donanimli olun sorgulayici olun ki insanlarin hayalleriyle oynayan bu tip cakallara papuc birakmayin.

Yorumunuz için çok teşekkürler elimden geldiğince açıklamaya çalışacağım.

-Şirket elbetteki bizlere şeffaf bir platform sundu bunu sizlerde ilerleyen süreçlerde göreceksiniz ki şuan loglanan tüm işlemler blockchain public olduğunda baştan sona görüntülenebilecek. Şirket açısından düşünüldüğün de şuan 10 işyeri 2 ay sonra 30 bu sayı hızla artacak yarın oldu da Intexcoin ponzi çıktı ve duman oldu bu şirketler hayırdır kardeşim sen bizim ismimizi bu işe karıştırdın demez mi? Yani Intexcoin başlangıçta bir çakallık ile yola çıksaydı neden sisteme bu şekilde kabul noktaları dahil etsin daha kolayı varken, çok kolay milletten parayı topla kaç.

Tüm bunlara bakarak yorumlayacak olursak bireyler dışında şirketler de Intexcoin ile ilgileniyor ve ortaya ister istemez bir güven mekanizması çıkmış oluyor ki buda bizler için tamamıyla olmasa da bir dayanak noktası kabul edilebilir.

Ayrıca şirketin tüm herşeyi ile zamanı gelince public olacağının sinyallerini vermesi de ilerisi için bizlere ışık oluyor. Şuan ne kadar kapalı devre gitsede bunun ponzi olarak algılanması bir varsayımdan öteye geçmeyecektir.

tavsiyem ponzi sistemlerin isleyisleri hakkinda biraz arastirma yapmaniz olacak.

-Ponzi sistemler üzerine çok detaylı bilgi sahibi olduğumu söyleyebilirim işleyişinden tutunda ponzi'nin bütün mantalitesine hakimim bunu ekstra övünmek için söylemiyorum yaptığım iş gereği bunu zaten bilmem gerekiyor anlamamız gereken Intexcoin ponzi sistemlerin özelliklerine sahip mi?

Ponzi sistemler içinde sizin örnek verdiğiniz gibi paradan para döngüsü vardır. Şirket sana vadettiği karı yine diğer yatırımcılardan aldığı para ile öder bu şirketin ne kadar çok kitleye ulaştığına bağlı olarak aktif ödeme ömrünü uzatır. Ne kadar çok para girerse sistem o kadar çok uzun ömüre sahip olacaktır.

Peki bir kripto para yatırımında olay bu şekilde midir? bilindiği üzere ben yatırımımı yaparım ve bunun karşılığında ürettiğim kripto paralarım bu parayı kullanan topluluğun gücüne bağlı olarak değerlenir ve paramı satarım karımı alırım bunun 3 mü 5 mi olacağını kimse bilemez ne ben ne sen ne de şirket. Eklemek gerekirse bizlere hayal satan olmadı ve olamayacak biz hayal satın almayız ön görebildiğimiz ölçüde riskleri göze alarak yatırım yapıp süreci izleriz. Şirketten kimse çıkıpta coinimiz 1€ ,10€, ... olacak demedi demeyecekte.

Ponzi veya değil bu şurada ortaya çıkıyor madencilik gerçekte var mı yoksa hepimiz havaya mı atıp tutuyoruz? Kapalı sistemde olsa şuan bir madencilik sürecinin var olduğunu ve tüm işlemlerin loglandığını blockchain açıldığında tüm işlemleri görebileceğimizi bilmek sorumuzun cevabını veriyor. Evet ortada şuanlık kapalı devrede olsa bir madencilik süreci var ve bu paralar üretiliyor buradan ponzi sistem olmadığı kanısına varabiliriz.

Şirketin attığı adımları izleyerek olayı yorumlamanızı öneririm. Olayı bu ponzidir diye kestirip atmak yerine bu süreç içinde biraz daha detaylı araştırıp şirket hakkında bilgi edinip farklı yaklaşımlar yakalayabilirsiniz. Belki sizin sayenizde bizlerde bilmediğimiz bir konuyu öğrenmiş oluruz. Benim de halen konu hakkında eksik kaldığım birçok nokta mevcut bunları sizlerin eleştirileri ve yorumlarınız ile gidermeye çalışıyorum ve gidrmeye devam edicem. 25 mayıs itibari ile intexcoin in ilk değeri oluşacak ve zannımca blockchain, marketplace vs. platformlar bu süreçte open hale gelecektir. Hep beraber süreci göreceğiz umarım herşey gönlünüzce olur...

ŞAFAK SARI

Tüm bu anlattıklarım olaya kendi bakış açımdır bunlar bir delil veya ispat değil yorumdur. Gerekli araştırmaları yaparak hareket etmeniz yararınıza olacaktır.

Düzeltme: Pre-mine olan her coin bizlerin onu ponzi olarak yaftalamamızla ponzi olmaz. Kapalı kalma süreci uzadıkça ponzi fikrine yaklaşım artıyor sa bakalım ne kadar kapalı devre kalacak daha 1.ayındayız bismillah Smiley
bileq
Legendary
*

Merit: 1068

View Profile
April 18, 2016, 10:59:05 PM

ya kardesim bi git allasen.  temeli izmirde karsiyaka vd den internet hizmetleri sunma amacli vergi levhasi almis bi paravan sirketi ove ove bitiremedin hala. bunlari senden istedigimizde kem kum edip gecistirip durdun.
sunu soyle bana sirket sana seffaf bir platform sundu mu? sunduysa gir paneline 2 ekran goruntusu alip gonder. atom parcalamayacaksin print screen ile ekrani kaydedip biyere yukleyeceksin.
cep telefonunla cek ona da varim. ama bana konusurken birkac done goster kanit sun.
yok oyle olacak boyle olacak lafla peynir gemisi yurumez.
inat ettirme bana yarin o uye olan isyerlerine gider onlara ulasirim. ne vaadlerle kandirmissiniz hepsini arastirir kendi rizalarini alir burada sunarim.
kandirmissiniz diyorum cunku facebookda paylastiginiz gorsellerden ben bunu anliyorum.
bu nasil bi teknolojidir bi anlat da aydinlanalim?

kaldi ki uye isyeri dediginiz yerler de mahalle esnafindan ote gidemeyecek es dost ahbap yerler gibi duruyor.
benim hanimin gittigi kuaforde intexcoin olmasinin ne faydasi olacak.
su guncelledigin op mesajin icin bi kanit sun bari?

ben edebiyattan anlamam sunacaksan 2 kanit sun yoksa da diyecek birsey yok.
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
April 18, 2016, 11:08:17 PM

Bildiğin saadet zinciri işte, hep benzer işler:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1565347893705575&set=a.1389762841264082.1073741825.100006911384305&type=3&theater

burada byexpress Türkiye Genel müdürü yazıyor, byexpress diye arayınca burası ççıkıyor. Burada da mobilecoin için cihaz satıyorlarmış falan filan.

http://www.byxpress.com.tr/kurumsal/byxpress-turkiye/

Konuda daha önce yazmıştım, ilk mobilecoin diye çıkarmışlar aynı hikaye yine, hatta forumda konusu da varmış, klasik saadet zinciri işte.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=875800.0

Sunum dosyssına bakın, bilmeyen yeni bir devir açıyorlar zanneder.

http://docplayer.biz.tr/9650762-Hazirlayan-erdogan-kose-byxpress-turkiye-genel-muduru.html

Bu işlerden anlayan herkesin söyleyeceği gibi uzak durun. Yok ben macera seviyorum diyen de kendi bilir, uzun uzun yazmaya konuyu gündemde tutmaya gerek yok.

mcointurk
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
April 19, 2016, 09:27:48 AM

Bildiğin saadet zinciri işte, hep benzer işler:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1565347893705575&set=a.1389762841264082.1073741825.100006911384305&type=3&theater

burada byexpress Türkiye Genel müdürü yazıyor, byexpress diye arayınca burası ççıkıyor. Burada da mobilecoin için cihaz satıyorlarmış falan filan.

http://www.byxpress.com.tr/kurumsal/byxpress-turkiye/

Konuda daha önce yazmıştım, ilk mobilecoin diye çıkarmışlar aynı hikaye yine, hatta forumda konusu da varmış, klasik saadet zinciri işte.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=875800.0

Sunum dosyssına bakın, bilmeyen yeni bir devir açıyorlar zanneder.

http://docplayer.biz.tr/9650762-Hazirlayan-erdogan-kose-byxpress-turkiye-genel-muduru.html

Bu konunun açıklığa kavuşması için yazıyorum yoksa Erdoğan bey'in avukatı falan değilim;

İntexcoin  Genel Müdürü Erdoğan bey 01-01-2015 tarihinde Türkiye'ye giriş yapan İngiltere merkezli Global Byxpress Şirketinin (mobilecoin) 1 Yıl Türkiye Genel Müdürlüğü görevinde bulunmuştur.
Byxpress yönetim kuruluna zamanında önerilen ve kabul edilmeyen bir çok proje burada uygulanmaya çalışılıyor.Erdoğan bey Byxpress Türkiye genel Müdürlüğü görevinden kendi isteğiyle ayrılmış ve İntexcoin projesini hayata geçiren ekibin içerisinde yer almıştır.

Ayrıca Byxpress topluluğunun desteklediği mobilecoin yoluna emin adımlarla devam ediyor.geçen Şubat ayında Hollanda'da yapılan Fin-Tec ve Kripto para Kongresinin ana sponsoru kimmiş bir bakın derim.
coaex
Hero Member

Activity: 616
Merit: 503

@coaex - LBMA certified Gold & Silver

View Profile WWW
April 21, 2016, 06:10:31 AM

Peki bir kripto para yatırımında olay bu şekilde midir? bilindiği üzere ben yatırımımı yaparım ve bunun karşılığında ürettiğim kripto paralarım bu parayı kullanan topluluğun gücüne bağlı olarak değerlenir ve paramı satarım karımı alırım bunun 3 mü 5 mi olacağını kimse bilemez ne ben ne sen ne de şirket. Eklemek gerekirse bizlere hayal satan olmadı ve olamayacak biz hayal satın almayız ön görebildiğimiz ölçüde riskleri göze alarak yatırım yapıp süreci izleriz. Şirketten kimse çıkıpta coinimiz 1€ ,10€, ... olacak demedi demeyecekte.

Ponzi veya değil bu şurada ortaya çıkıyor madencilik gerçekte var mı yoksa hepimiz havaya mı atıp tutuyoruz? Kapalı sistemde olsa şuan bir madencilik sürecinin var olduğunu ve tüm işlemlerin loglandığını blockchain açıldığında tüm işlemleri görebileceğimizi bilmek sorumuzun cevabını veriyor. Evet ortada şuanlık kapalı devrede olsa bir madencilik süreci var ve bu paralar üretiliyor buradan ponzi sistem olmadığı kanısına varabiliriz.

Şirketin attığı adımları izleyerek olayı yorumlamanızı öneririm. Olayı bu ponzidir diye kestirip atmak yerine bu süreç içinde biraz daha detaylı araştırıp şirket hakkında bilgi edinip farklı yaklaşımlar yakalayabilirsiniz. Belki sizin sayenizde bizlerde bilmediğimiz bir konuyu öğrenmiş oluruz. Benim de halen konu hakkında eksik kaldığım birçok nokta mevcut bunları sizlerin eleştirileri ve yorumlarınız ile gidermeye çalışıyorum ve gidrmeye devam edicem. 25 mayıs itibari ile intexcoin in ilk değeri oluşacak ve zannımca blockchain, marketplace vs. platformlar bu süreçte open hale gelecektir. Hep beraber süreci göreceğiz umarım herşey gönlünüzce olur...

ŞAFAK SARI

Tüm bu anlattıklarım olaya kendi bakış açımdır bunlar bir delil veya ispat değil yorumdur. Gerekli araştırmaları yaparak hareket etmeniz yararınıza olacaktır.

Düzeltme: Pre-mine olan her coin bizlerin onu ponzi olarak yaftalamamızla ponzi olmaz. Kapalı kalma süreci uzadıkça ponzi fikrine yaklaşım artıyor sa bakalım ne kadar kapalı devre kalacak daha 1.ayındayız bismillah Smiley

Eğer bir cryptocoin, şirketleşiyorsa, bu ponzidir nokta. Bunun ötesi düşünülemez. Şirketleşmesi, cryptocoinin altında yatan felseye taban tabana zıttır, aykırıdır, o şirket yatırımcılarıyla beraber eninde sonunda batmaya mahkumdur.
Bize bir tane şirketleşmiş bir cryptocoin gösterebilir misiniz? Geçmişte önce şirket olarak başlayıp sonradan paraları alıp kaçan birkaç insan oldu.
Neler olmuş, neler bitmiş GAW miners Joshua Garza'dan takip edin, bu örnek en büyüğü: http://motherboard.vice.com/read/josh-garza-bitcoin-ponzi-scheme-10-million-sec
Paycoin miydi o? Çıktığı anda söyledik ponzidir diye, insanlar yine de yatırım yaptı.

https://www.youtube.com/watch?v=nEXF4bYjZbI

Sahtekarlık bu dünya üzerinde bir kez bile başarılı olmamıştır. Yapmayın!

Coaex Precious Metals - Cryptocoin Gold and Silver Bullion
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »  All
  Print  

Jump to: