Bitcoin Forum
April 24, 2024, 10:04:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Ekran kartı hosting projesi için danışman aranıyor  (Read 1657 times)
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
April 22, 2016, 09:14:35 AM

Değerli forum üyeleri,
Ekran kartı hosting projesini hayata geçirmek için,
ücreti mukabilinde Linux üzerinde multi GPU ve multi miner ile yapılandırma yapabilecek ve bu sistemin teknik desteğini verebilecek. Ankara da ikamet eden bir danışman aramaktayım.
Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar öm ile benimle irtibata geçebilirse sevinirim.
1713996265
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713996265
Reply with quote  #2

1713996265
Report to moderator
1713996265
Hero Member
*

Ignore
1713996265
Reply with quote  #2

1713996265
Report to moderator
1713996265
Hero Member
*

Ignore
1713996265
Reply with quote  #2

1713996265
Report to moderator
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
April 22, 2016, 04:31:13 PM

Destek kurulum vs sadece hafta sonları olmak üzere ve kazılan kripto paraların %20'si doğrudan ödeme olarak yapılacaksa bir el atalım Smiley

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
April 22, 2016, 05:25:26 PM

Destek kurulum vs sadece hafta sonları olmak üzere ve kazılan kripto paraların %20'si doğrudan ödeme olarak yapılacaksa bir el atalım Smiley

7 Ekran kartı takılı olacak bir ana kart üzerinde bir prototip servis oluşturacağım.
Bu servis sadece vatandaş desteklediğimiz kartlardan satın alıp gönderecek biz ana karta takıp o kart için ayrı bir miner çalıştıracağız.
Kartın aylık elektrik maliyeti + danışman ücreti + firma karı şeklinde formüle edeceğimiz bir aylık hosting kirası olacak.
isteyen forum üyesi kartını satın alıp gönderecek biz mevcut rig'e takacağız, aylık hosting ücretimizi alacağız.
kazılan kripto para nın % kaçı bizi kurtarır bilmemekle birlikte oturup danışman arkadaşla ciddi ciddi işin planlamasını yapmak istiyorum.
gayet hizmet garantimiz olacak kart sahibine;
%99 uptime garantisi vereceğiz kart sahiplerine,
bunun için yedekli internet bağlantısı,
kesintisiz güç kaynağı,
jeneratör,
hosting sistemi yani kartın takılı olduğu donanımın yedeğinin tutulması gibi gibi detayları var bu işin.
ethereum'un diff i bizim umrumuzda değil. biz ana kart, elektrik, internet ve miner çalıştırma knowhow ını faturalı sözleşmeli hizmet olarak sunacağız.

alpsea
Copper Member
Hero Member

Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
April 22, 2016, 05:47:33 PM

Şu anda en karlı gpu mining ethereum varsayarsak.
25mh/s hızla kazım yapan ortalama bir kart seçersek.
Bu kartın aylık getirisi zorluk seviyesine göre ortalama 90$ desek.
Bu kartın amorti süresi ortalama 3ay desek.
Proje biraz saçma gibi gözüküyor. Bu benim şahsi fikrim. Herkesin düşüncesine saygım var.
Bu isten proje sahibi ekmek yiyecek danışman ekmek yiyecek kart sahibi ekmek yiyecek.
Kart sahibinin amorti süresi uzayacak da uzayacak. 90$ alıyorsa kesintilerle eline 50$ geçecek sallıyorum.
10 kişi bir ekmeği kemirmek gibi bir şey bu..

cakir
Legendary
*

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
April 22, 2016, 06:03:24 PM

Şu anda en karlı gpu mining ethereum varsayarsak.
25mh/s hızla kazım yapan ortalama bir kart seçersek.
Bu kartın aylık getirisi zorluk seviyesine göre ortalama 90$ desek.
Bu kartın amorti süresi ortalama 3ay desek.
Proje biraz saçma gibi gözüküyor. Bu benim şahsi fikrim. Herkesin düşüncesine saygım var.
Bu isten proje sahibi ekmek yiyecek danışman ekmek yiyecek kart sahibi ekmek yiyecek.
Kart sahibinin amorti süresi uzayacak da uzayacak. 90$ alıyorsa kesintilerle eline 50$ geçecek sallıyorum.
10 kişi bir ekmeği kemirmek gibi bir şey bu..
"istihdam yaratmak" denen bir şey var.
Ayrıca bu sektörde (kripto para madenciliği sektörü) yapılan akıllı yatırımlar sayesinde bir çok farklı sektördeki yatırımlara göre ROI süresi çok kısadır.
Devlet destekli bir kobi kursanız bile ROI'niz en iyi ihtimalle 3 yıldır. Bu sektörde çok rahat 6 ayda roi yapılır ve elde donanım kalır. Donanım yükseltmeleri bilinçli bir ekip tarafından yönetilirse yatırım madencilik anlamında ROI olduğu anda %50 kar cepte olur.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
April 22, 2016, 07:43:19 PM

Ben doğru ekiple, şeffaf bir yapı ile bu işin hepimiz için kazançlı olacağına inanıyorum.
Başlangıçta karlı bir servis olmak zorunda da değil. Önemli olan iş modelini oluşturmak ve 7 kart olan 1 rig ile bunu çalıştırabilmek.
Bu model rig sayısı ve kart sayısı arttıkça daha karlı bir yapı haline gelecektir. En basitinden elektrik giderini söyleyeyim size.
Aylık belli bir rakamın üstüne çıkıldığı zaman serbest tüketici kimliği kazanıldığı anda bu iş modeli kafadan %10 daha fazla kar etmeye başlayacaktır.
Bir danışmanla oturup bu işi ciddi planlamak ve efektif olup olmayacağını görmek istiyorum.
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301

📌 peerguess.com 📌

View Profile
April 22, 2016, 08:01:29 PM

ben 2 yıl önce yapmıştım.. totalde 30 gpu ile.. sonuç girme derim Smiley

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
April 22, 2016, 08:10:45 PM

İyide adam kart yatırımı yapmıyor ki? Barındırma ve teknik destek hizmeti verecek. Neden girmesin ki?
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301

📌 peerguess.com 📌

View Profile
April 22, 2016, 08:30:11 PM

İyide adam kart yatırımı yapmıyor ki? Barındırma ve teknik destek hizmeti verecek. Neden girmesin ki?

barındırma işi kaldı mı onu demek istedim ?
gpu ile büyük mining yapıpta böyle bir yerde tutmak isteyen var mı

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
bileq
Legendary
*

Merit: 1068

View Profile
April 22, 2016, 08:54:11 PM

ben olaya soyle bakarim, kullandigim elektrik ornegin 35 40 kurus ise, ben bu gpu ya aylik kabaca 50tl harcama yapiyorum diyelim. arkadasin sunacagi teklifte benim maliyetim 50tl veya altinda kalirsa hosting isi benim icin daha karli bir yatirim olur.
bu arada bence bir mb ye 7 gpu takmadan once bir test ortami hazirlayip ayni cpu mb ram hdd ozelliklerindeki bir anakartta gonderilen gpu 1-3 saat kullanilip killwatt tarzi watt olcer prizler kullanilarak ne kadarlik bir harcama yaptigi tespit edilip buna gore bir hosting maliyetlendirme cikarilmasi guzel olur. kullanilan gpu nun ne yaktigini bilirsin ona gore maliyetlendirirsin
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
April 22, 2016, 08:57:22 PM

barındırma işi kaldı mı onu demek istedim ?
gpu ile büyük mining yapıpta böyle bir yerde tutmak isteyen var mı

Bu serviste hedef kitle cebinde kredi kartı olup minimum risk alarak bu işi denemek isteyen kitle,
şöyle açıklayayım;
A kullanıcısı forum üyesi,
pc toplayacak kadar donanım bilgisi yok,
sağdan soldan bilgi toplayıp doğru bileşenleri bir araya getirse bile bu işin miner tarafını becerecek bilgisi yok.
buna rağmen 3000 TL para harcayıp topladı sistemi diyelim, işletecek bilgisi ve tecrübesi yok,
bunun soğutması var,
kesintisiz elektrik temini işi var,
kesintisiz ve yedekli internet bağlantısı işi var,
bir kopma meydana geldiğinde uyaracak bir mekanizma yani monitoring tarafı var.
Bir şirket çıksa bana sen sadece GPU satın al bana gönder, aylık x TL karşılığında ben bu kartı senin için host edeyim sen kredi kartıyla aylık hosting'ini öde. Kartının kazdığı coin direk cüzdanına insin günlük.
bu kişi gider gpu sunu alır ve bu yapıya müşteri olur diye düşünüyorum.

bakın örnek bir uygulama göstereyim size, bu örnekte firma kartı da tedarik etmiş. kullanıcıya 24 saatliğine kiralıyor.
http://store.coin-turk.com/urun/ethereum-madencilik-kontrati-24saat
24 saatlik ücreti 25 TL
Ethereum madenciliğini denemek isteyenler, nasıl yapılacağını, gelirin nasıl olduğunu görmek isteyenler için sunduğumuz 24 saatlik kontratlar ile siz de Ethereum madenciliğine başlayabilirsiniz. Cihaz alıp denemenize gerek yok. Sizin için  Sapphire R9 290X OC cihazının madencilik gücünü tamamen istediğiniz havuza sizin hesabınıza çalışmak üzere yönlendiriyoruz.
Açıklamasında da yazdığı gibi bu bir deneme servisi. yatırım amaçlı kullanılamaz. aylık 750 TL ödeyeceksin karşılığında 100 USD yani 300 TL lik ethereum kazmış olursun Smiley

Ben şahsen 3000 TL yatırım yapıp sistemi işletemez isem donanım elinde patlar.  Oysa 700 TL ye bir ekran kartını 9 ay taksitle alıp 3 ayda değilde 8 ayda ROI olmayı tercih ederim.
Bilmiyorum. Bu bir iş fikri sonuçta. Efektifliği tartışmaya açık.

mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
April 22, 2016, 09:12:36 PM

ben olaya soyle bakarim, kullandigim elektrik ornegin 35 40 kurus ise, ben bu gpu ya aylik kabaca 50tl harcama yapiyorum diyelim. arkadasin sunacagi teklifte benim maliyetim 50tl veya altinda kalirsa hosting isi benim icin daha karli bir yatirim olur.
bu arada bence bir mb ye 7 gpu takmadan once bir test ortami hazirlayip ayni cpu mb ram hdd ozelliklerindeki bir anakartta gonderilen gpu 1-3 saat kullanilip killwatt tarzi watt olcer prizler kullanilarak ne kadarlik bir harcama yaptigi tespit edilip buna gore bir hosting maliyetlendirme cikarilmasi guzel olur. kullanilan gpu nun ne yaktigini bilirsin ona gore maliyetlendirirsin

Burda sorulacak sorulacak soru şu:
1 kart için harcadığınız aylık 50 TL nin içinde neler var?
Elektrik, soğutma, internet bağlantısı, sistemi takip ve izleme kalemlerinin hangileri var?

Prototip sistem için şöyle bir plan düşündüm:
7 GPU lu PC kasasını hazırlayacağım.  işletim sistemi olarak ethOS veya debian ubuntu bir şey kurup götürüp adanet'in veri merkezine koyacağım.
Adanet bana kesintisiz internet, elektrik ve soğutma için aylık bir rakam çıkaracak.
bu rakamın üzerine danışmanın aylık istediği rakamı koyacağım. çıkan rakamı 7 ye böldüğümde bir kartın hosting maliyeti ortaya çıkacak.
bu şu anda aklıma gelen bir çözüm. Daha farklı alternatifler düşünülebilir.
bileq
Legendary
*

Merit: 1068

View Profile
April 22, 2016, 09:49:21 PM

colocation bence mantikli bir cozum olmaz. adanetten fiyat aldiniz mi sunucu barindirma icin? bildigim kadari ile colocation fiyatlandirmalari epey yuksek oluyor
natro:
http://www.natro.com/SunucuHizmetleri/singlecoLocation.asp
aylik 100$ diyor. 7 tane 7990 kullansan 2200 watt gibi bir guc ceker aylik 300tl den fazla bi elektrik masrafi olur (1kw 20kr.) bu sistemi barindirmak cok mantikli olur ama standart bir rig icin bu fiyat yuksektir (bence)
kasa icinde ortam ne kadar serin olursa olsun sikinti cikaracaktir (bu tip bir rig kurmadim sahsi fikrimdir)

https://www.sadecehosting.com/colocation-sunucu-barindirma.php
bu tip bi colocation cok karli olabilir Smiley
Cyper_BLC
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 270

Reverse Engineer

View Profile
April 22, 2016, 11:51:39 PM

Selamlar mhanbostanci,
fikrini çok beğendim, şu an bende tam olarak olmasa da donanım olarak bir benzerini inşa ediyorum. şu an için 8000TL nakit bu işe gömdüm.
ortak noktamız tek anakarta max gpu bağlamak. teorik olarak 12 adet gpuyu tek anakarta Pci-e gen2 olarak bağlayabiliyorum. eğer gen3 istenirse herhangi bir expander kullanmadan bu sayı 9 ya da 8 olarak seçilebiliyor. benim amacım oclhashcat uygulaması olduğundan şu an için 7 tane r9 290x aldım. ancak şu anki anakartıma 9 tane gen2 pcie takabilirim. maceraya ve daha fazla para harcamaya gerek yok diyerek 7 de bıraktım. işlerim hafiflediğinde kuruluma başlicam. ayrıca şahane bir kasa buldum bu iş için linkte bulabilirsiniz. merak ettiğin konularda yardımcı olabilirim pm atman yeterli.

http://www.mountainmods.com/u2-ufo-gold-digger-gpu-mining-case-p-724.html
189$ ama kargosu da bi okadar tutar sanırım Smiley

bu ise şahane:
https://www.indiegogo.com/projects/dopamine-cryptocurrency-mining-case-by-red-harbinger#/
ancak destekleme usulüyle satılıyor malesef, beklemek lazım yani...

saygılar.

For donations : 1CYPERv5yZ4c9FRzPyCz5u8vhttyKmVkto
Emeğe Saygı Göstermeyenler, BECERIKSIZ kişilerdir.
alpsea
Copper Member
Hero Member

View Profile
April 23, 2016, 02:57:54 AM

Kişinin Pc veya rig toplama bilgisi olmadiğini varsayarsak ki çok kolay, video vb izleyerek garanti toplanabilir.
Miner vb yazilim tarzi dalgalari calistiramama konusunda isi beceremeyip sizinle is yapabilir. Ben de ilk başta kartları alıp mininge baslayamamistim şuan sevip saygı duyduğum bir forum üyesi abim tarafından destek aldım işleyişi ögrendim şuan kendim farklı minerları çalıştırabiliyorum..
Konuya gelirsek kartı size gönderecek kisi internet, danisman, proje sahibi kesintisi, elektrik gibi ücretler ile kesintiye uğrayacak.
Proje sahibi olan siz en en en fazla %10 mining edilen x coinden kar alacaksiniz.
Salliyorum müşteri ayda 90$ tek karttan kazaniyorsa siz ayda 9$ fee alacaksınız ki değmezz.
Zaten 5-10 kart alacak kişi de ya danışman tutar yada birisinden yardim alır rig kurar evine ofisine dükkanina..
Baltalamak değil amacım, hâlâ şahsi düşüncem. Saygilar..

alpsea
Copper Member
Hero Member

View Profile
April 23, 2016, 03:04:36 AM

Bence kimsenin ağız kokusuyla uğraşmamak gerekiyor çok büyük bir kar yoksa bu işte.
En iyisi kendinize sağlam f/p yüksek kartlarla rig kursanız kafa rahat daha iyi kazanç sağlarsınız.
Sponsor veya nakit olmadigi icin bu ise yöneldiğinizi düşünüyorum veya cok büyük kitle ile daha fazla kazanç sağlamak için de yönelmiş olabilirsiniz yanlış anlamayın. Ama bir an önce işin ucundan başlamak lazım.
Mesela benim bütcem R7 370'lere yetti 1 ayda 3.kartimi aldim kazandikca kart arttiriyorum..

mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
April 23, 2016, 04:55:03 AM

benim amacım kişisel olarak kendim için madencilik yapmak değil ki. Benim amacım madencilik yapmaya niyeti olan ama ilgisi ve bilgisi buna yetmeyen kitleye katma değerli bir hizmet olarak  teknik destek, internet bağlantısı, elektrik ve know how hizmeti vermek. Bu sayede kripto para uzayına bir katkıda bulunmak. Bunun yanında bu işe aylarını günlerini vermiş bu işi öğrenmiş bilgili arkadaşlarıma dan da danışmanlık alarak onların bilgisini ve emeğini paraya çevirerek onlara da bir katkı vermek.
alpsea
Copper Member
Hero Member

View Profile
April 23, 2016, 08:31:35 AM

benim amacım kişisel olarak kendim için madencilik yapmak değil ki. Benim amacım madencilik yapmaya niyeti olan ama ilgisi ve bilgisi buna yetmeyen kitleye katma değerli bir hizmet olarak  teknik destek, internet bağlantısı, elektrik ve know how hizmeti vermek. Bu sayede kripto para uzayına bir katkıda bulunmak. Bunun yanında bu işe aylarını günlerini vermiş bu işi öğrenmiş bilgili arkadaşlarıma dan da danışmanlık alarak onların bilgisini ve emeğini paraya çevirerek onlara da bir katkı vermek.

Anladım başarılar hocam kolay gelsin..

herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
April 23, 2016, 08:33:19 AM

Fikir çok güzel fakat elde somut şeyler olmadan birşey elde edemezsiniz..Yani azda olsa 10 15 kartli bir rig kurup bunu calistirip o güne ait fiyatlarla gelir gider tablosu yaparsanız ancak soylediginiz sekilde işletilebilir..Sizin deneme haricinde barindiracaginiz kart yada musteri diyelim sayisi az olursa pek kar kalmaz size boylece masraf yuksek kalır..3-5 kişinin 10 ar adet kart alıp size gondermesiyle olacak iş degil bence...

Sadece ornek;

10 karttan size kalan pay 100 tl olsun siz zaten bu az gelir ile anca burayi cevirebilirken fiyatlarda deisiklik yapamazsiniz

100 karttan 1000 tl gelir ise sizin hedef kazanciniz 750 tl ise kalan 250 tl ile masraf fiyatlarini aşağı çekersiniz her iki tarafta karlı olur..
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
April 23, 2016, 09:07:37 AM

iyide bi ekran kartını anakarta bağlamaktan aciz bir şahsiyetin bu işlerle ne işi olur Smiley Bu işe merak salacak kişi az da olsa bilgisayardan anlar böyle bir desteğe ihtiyac duymaz yok dediğiniz gibi hiç anlamıyorsa zaten bu işlerle uğraşmaz Smiley Hedef kitle bence yok yani öyle bi kitle  Grin

Not: Ama hosting olayı cazip gelebilir işin içindekilere.  makul fiyatlar olacaksa adam patron gibi takılmak isteyebilir. ses yok ısı yok priz yok ohh uzaktan kartlara erişim var.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: