Bitcoin Forum
April 30, 2024, 09:40:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Bilgisayarla BTC üretmek  (Read 6653 times)
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
May 30, 2017, 07:08:07 PM

Veee herkes susar Cheesy
Forumda teknik konularda yerdım almak için soru soruyorum kimsenin cevapladığı yok. Ama ne hikmetse, bu tarz konulara girip herkes ahkam kesiyor.. O şler bitti bu işler bitti.. İyi de arkadaşlar yol gösteren yok mu? Alt coin kaz derken diyorsunuz da.. bu alt coinleri kazmak için bilgisayara ne yüklüyoruz, nasıl çalıştırıyoruz bunlarla ilgili sorular gelince herkes toz oluyor. Bu işleri bilen arkadaşlardan ricam; yabancı forumlardaki gibi açık ve net bilgiler verelim. Yapamazsın, edemezsin, böyle soru mu olur gibi cevaplarla tüketmişsiniz forumu. Teknik bir soru gelince kimse yok ortada Cheesy

Aynı sorunun bininci kez sorulması insanları bezdiriyor.
Forum'un Search özelliğini kullanmayı öğrenirseniz bu sorduğunuz soruların daha önce çeşitli kereler cevaplanmış olduğunu göreceksiniz.
Bir coin'i kazma derdine düşmeden önce biraz okumanız gerekiyor. Madenciler neyi kazıyor? yapılan işlem nedir? blok ödül sistemi neden var?
sonra temel kriptoloji üzerine okuyun biraz. Bütün bunları yaparken bir şey bilmeden iki program çalıştırıp kazmış gibi yapayım diyorsanız www.minergate.com da indirip kurun programı.

1714513216
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714513216
Reply with quote  #2

1714513216
Report to moderator
1714513216
Hero Member
*

Ignore
1714513216
Reply with quote  #2

1714513216
Report to moderator
1714513216
Hero Member
*

Ignore
1714513216
Reply with quote  #2

1714513216
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
zdrovie
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
May 31, 2017, 07:02:32 AM

ben akşam deneyim amaçlı bir miner indirdim ve çalıştırdım. ekran kartını görmedi ve sadece cpu yu gördü.

bana aylık kazancımın 7 dolar filan olacağını öngörüyor.

şimdi bildiğim kadarıyla blokların içindeki fees ücretleri farklı herkes kafasına göre ücret belirleyebiliyor.

benim sormak istediğim şey  bu blokları, zorluk seviyelerini ve verdiği ödlü görerek istediğimizi indirip çözümleyebileceğimiz bir sistem mevcutmu?

mesela a bloğunda şu kadar veri işlenmesi gerekiyor ve vereceği ücret şudur gibi.

ben içlerinden f/p  analizi yaparak nispeten de olsa daha iyi kazanabilirmiyim?

örneğin ben a kullanıcısına 0,5 btc fees ödüllü btc gönderdim. bu yüksek ödülden dolayı işlem çok zorlaşıyor mu yoksa standart mı_? ve ben bunu seçip indirip çözümlesem diyorum.

bir tek uyanık benmiyim Smiley

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
vmeihcmm
Jr. Member
*

Activity: 120
Merit: 1

View Profile
May 31, 2017, 09:10:42 AM

Veee herkes susar Cheesy
Forumda teknik konularda yerdım almak için soru soruyorum kimsenin cevapladığı yok. Ama ne hikmetse, bu tarz konulara girip herkes ahkam kesiyor.. O şler bitti bu işler bitti.. İyi de arkadaşlar yol gösteren yok mu? Alt coin kaz derken diyorsunuz da.. bu alt coinleri kazmak için bilgisayara ne yüklüyoruz, nasıl çalıştırıyoruz bunlarla ilgili sorular gelince herkes toz oluyor. Bu işleri bilen arkadaşlardan ricam; yabancı forumlardaki gibi açık ve net bilgiler verelim. Yapamazsın, edemezsin, böyle soru mu olur gibi cevaplarla tüketmişsiniz forumu. Teknik bir soru gelince kimse yok ortada Cheesy

Aynı sorunun bininci kez sorulması insanları bezdiriyor.
Forum'un Search özelliğini kullanmayı öğrenirseniz bu sorduğunuz soruların daha önce çeşitli kereler cevaplanmış olduğunu göreceksiniz.
Bir coin'i kazma derdine düşmeden önce biraz okumanız gerekiyor. Madenciler neyi kazıyor? yapılan işlem nedir? blok ödül sistemi neden var?
sonra temel kriptoloji üzerine okuyun biraz. Bütün bunları yaparken bir şey bilmeden iki program çalıştırıp kazmış gibi yapayım diyorsanız www.minergate.com da indirip kurun programı.

Hocam arkadaşın sorduğu soru şu ; "bende merak ediyorum bilgisayarda hangi altcoinleri üretebiliriz. yardımcı olabilecek varmı" Bu soruya çok kısa bir şekilde cevap verilebilir.. Benim dikkat çekmek istediğim konu ise şu;

Konuyu açan arkadaş Bilgisayarda BTC üretebilir miyim Diye sormuş. Soru o kadar basit ve net bir cevabı var ki, insanlar bu tarz sorulara hiç bıkmadan cevap veriyor. Ama teknik bir konudan soru gelince, herkes forumu araştır, google ı kullan, oku, araştır vs.. gibi cümleleri sıralıyor... O kadar değerliyse vaktiniz, bu kadar basit konu başlıklarına neden girip onlarca cevap yazıyorsunuz... " bu işler bitti bilgisayarda BTC kazılmaz, artık hiçbir şey eskisi gibi değil derken kimse üşenmiyor.. Halbu ki forumda en çok bu cümleler kullanılmış. Neden bu boş cümleleri tekrar tekrar kurarken sıkılmıyorsunuz da, teknik bilgi içeren cevapları vermekten kaçıyorsunuz.. Forumu araştır, google a bak vs... Bunları da yazmaktan sıkılmadınız bir türlü... Konu açıyorum siliniyor, onu da anlamadım... Forum forumluktan çıkmış... Sürekli yapma, etme, artık eskisi gibi değil, forumu araştır, google bak cevapları ile dolu bir forum.. Bir yerde yanlışlık var...
Valerian711
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
June 02, 2017, 09:26:36 AM

Bilgisayarla madencilik mi yapılır  Grin
Borracha
Full Member

Activity: 252
Merit: 105

View Profile
June 02, 2017, 09:55:28 AM

Rig kurmadan bu işler olmaz hem bilgisayarı yıpratırsın bu sefer ev bilgisayarı olmasının bir anlamı kalmaz.
Maynard74
Newbie
*

Activity: 18

View Profile
June 02, 2017, 12:46:16 PM

Rig kurmadan bu işler olmaz hem bilgisayarı yıpratırsın bu sefer ev bilgisayarı olmasının bir anlamı kalmaz.

Bir ara denemiştim sanıldığı kadar karlı olmuyor heleki şimdi karın sebebi Ethereum fiyatı yoksa zarar bile edilir.
Srazen
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
July 23, 2017, 12:31:56 AM

İlk mesajım bu konuya olsun. Bende yeni başladım ve tek tek konuları okuyorum. Sadece oranı görmek için bilgisayarımda bir deneme yaptım. Nvidia 940m ekran kartım var. Günlük kazanç 30-50 kuruş oldu. İşlemciyi de işin içine katarsam 1.0-1.5 ₺ olabilirmiş Smiley. Telefonla uğraşırken bir ara dalmışım bilgisayara baktım 3 kuruşluk bir kazancım olmuş tamam dedim artık bozdurup bozdurup harcayabilirim ve kapattım Smiley.

Bazı konular çok aşırı eski ve çoğunda da bizim anlayabileceğimiz şekilde gitmiyor konuşmalar Smiley. Tecrübe sahibi arkadaşlar yeniler için birer ikişer konu açsanız bizler de yararlansak güzel olmaz mı ?
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
July 23, 2017, 01:35:21 AM

İlk mesajım bu konuya olsun. Bende yeni başladım ve tek tek konuları okuyorum. Sadece oranı görmek için bilgisayarımda bir deneme yaptım. Nvidia 940m ekran kartım var. Günlük kazanç 30-50 kuruş oldu. İşlemciyi de işin içine katarsam 1.0-1.5 ₺ olabilirmiş Smiley. Telefonla uğraşırken bir ara dalmışım bilgisayara baktım 3 kuruşluk bir kazancım olmuş tamam dedim artık bozdurup bozdurup harcayabilirim ve kapattım Smiley.

Bazı konular çok aşırı eski ve çoğunda da bizim anlayabileceğimiz şekilde gitmiyor konuşmalar Smiley. Tecrübe sahibi arkadaşlar yeniler için birer ikişer konu açsanız bizler de yararlansak güzel olmaz mı ?

Zaten forum genelinde milyar tane konu var. Küçük bir araştırma ile neredeyse istediğin herşey hakkında bilgi edinebilirsin. Mesela Ekran Kartı ile Bitcoin kazmanın ölü yatırım olduğunu, Laptop ile kazmanın ise en gereksiz şey olduğunu vb.
Bayyn
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

Web Developer

View Profile
July 23, 2017, 10:30:56 AM

bırak bilgisayarı s9 bile çok yakında yetmemeye başlıyacak.
BLACKASUS
Sr. Member

Activity: 505
Merit: 252

View Profile
July 23, 2017, 11:23:34 AM

bırakın bu şerefsiniz eski konularına cevap vermeyi
bashkasi
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 14, 2017, 03:16:21 PM

Adam açık ve net bi soru sormuş? ama cevaplar aynı copy paste. Yahu adam size demiyor ki 1btc yi nasıl kazanırım. Belki sadece test edecek. hash kh mh gh th nedir görecek. Bırakın bu boş cevapları ukalalık yapmayın biliyorsanız konuşun bilmiyorsanız da susun
zamozom
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
August 21, 2017, 09:58:17 PM

O gemi kaçtı kardeşim yaktigin elektriğin parasini cikartamazsin pc'yle
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: