Bitcoin Forum
April 25, 2024, 10:50:38 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Απάντηση  (Read 2363 times)
S-coin Greece (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0


View Profile
May 09, 2016, 01:43:49 PM
 #1

Καλησπέρα σας.
Ονομάζομαι Χρήστος Μ.
Μόλις τώρα πληροφορήθηκα από ένα συνεργάτη μου για το θέμα που έχετε ανοίξει στο Forum σας, επιτόπου έκανα register και είμαι στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση θέλετε όσον αφορά στην Coinspace.
Η Coinspace είναι μία εταιρία με έδρα τη Μάλτα η οποία άνοιξε την Ιούλιο του 2015 με σκοπό να βγάλει το δικό της κρυπτονόμισμα (S-coin) τον Οκτώβριο του 2016 στο Coinmarketcap με πάνω από 25.000 μέλη σε όλο τον κόσμο αυτή τη στιγμή που μιλάμε.
Αυτή τη στιγμή βρίσκεται σε διαδικασία πριν από το χρηματιστήριο και ενοικιάζει τους υπολογιστές της σε όποιον θέλει να κάνει mining στα δικά του S-coin.
Επίσης η εταιρία έχει επιλέξει την ανάπτυξη της μέσω του δικτυακού μάρκετινγκ, δηλαδή μέσω συστάσεων και αμοιβών, όπως άλλωστε δουλεύουν οι ασφαλιστικές εταιρίες με τους ασφαλιστές, οι μεσίτες και πολλά άλλα επαγγέλματα.
Τα site της εταιρίας είναι coinspace.eu και coinspace.biz.  Το coinspace.eu είναι απλά ενημερωτικό και το coinspace.biz είναι αυτό που χρησιμοποιούμε τα μέλη (γι'αυτό δεν έχει καθόλου επισκεψιμότητα το coinspace.eu)
Θα ήθελα να γνωριστώ από κοντά με όλους σας,είμαι από τα Χανιά,μένω στην Αθήνα και κάνω αρκετά ταξίδια σε Κρήτη και Θεσσαλονίκη, για να μοιραστούμε ιδέες και ενδεχόμενες συνεργασίες (αγορά bitcoin και άλλα).
Με τα κρυπτονομίσματα ασχολούμαι από τον περασμένο Δεκέμβριο που ξεκίνησα επίσημα τη συνεργασία μου με την Coinspace και ομολογώ ότι έχουμε πολύ μέλλον μπροστά μας σε αυτή την καινούργια βιομηχανία.
Τώρα όσον αφορά στη διαδικασία mining και γενικότερα στη λειτουργία της εταιρίας είμαι στη διάθεσή σας να λύσω όποια απορία έχετε και μάλιστα να κλείσω, για όποιον επιθυμεί ραντεβού μέσω skype ή ακόμα καλύτερα συνάντηση στα γραφεία της εταιρίας στη Μάλτα με τον διευθύνων σύμβουλο.
Η ερώτηση που γίνεται στο αρχικό post του θέματος στο forum, γιατί δεν απευθύνθηκα πρώτα σε εσάς, πολύ απλά δεν έχω προλάβει όλους αυτούς τους μήνες με όλα αυτά τα ταξίδια και τις συστάσεις των μελών μου, να μπορέσω να βρω ανθρώπους όπως εσάς, αλλά τώρα είναι η ευκαιρία έστω και μετά από αυτό το θέμα που ανοίξατε στο Forum σας.
Τέλος θα ήθελα να είμαστε λίγο πιο επιεικείς στους χαρακτηρισμούς μας περί απατεώνων και άλλα αν δεν το επιβεβαιώσουμε πρώτα.
Μπορούσε ο κύριος που άνοιξε το θέμα να επικοινωνήσει μαζί μου εφόσον έχει, όπως λέει τα στοιχεία μου και να πάρει ότι πληροφορία θέλει, να δει ακόμη και το προφίλ μου στο Facebook που είναι γεμάτο με άρθρα για το bitcoin και γενικότερα για τα κρυπτονομίσματα.
Πρέπει να βλέπουμε ότι καινούργιο βγαίνει και να το αξιολογούμε ανάλογα πριν να βγαίνουμε να φωνάζουμε απατεώνα όποιον έχει να μας δείξει κάτι καινούργιο. Να σας πάω λίγο πίσω στο χρόνο όταν έκανε την εμφάνισή του το Bitcoin τι πόλεμο έφαγε!!
Απλά οι εποχές αλλάζουν, όλα εξελίσσονται και βγαίνουν συνέχεια καινούργιες ιδέες. Τις αξιολογούμε και προχωράμε.

Με εκτίμηση
Χρήστος Μ.
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714042238
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714042238

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714042238
Reply with quote  #2

1714042238
Report to moderator
killerjoegreece
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1666
Merit: 1007


Professional Native Greek Translator (2000+ done)


View Profile WWW
May 09, 2016, 01:45:12 PM
 #2

Καλησπέρα σας.
Ονομάζομαι Χρήστος Μ.
Μόλις τώρα πληροφορήθηκα από ένα συνεργάτη μου για το θέμα που έχετε ανοίξει στο Forum σας, επιτόπου έκανα register και είμαι στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση θέλετε όσον αφορά στην Coinspace.
Η Coinspace είναι μία εταιρία με έδρα τη Μάλτα η οποία άνοιξε την Ιούλιο του 2015 με σκοπό να βγάλει το δικό της κρυπτονόμισμα (S-coin) τον Οκτώβριο του 2016 στο Coinmarketcap με πάνω από 25.000 μέλη σε όλο τον κόσμο αυτή τη στιγμή που μιλάμε.
Αυτή τη στιγμή βρίσκεται σε διαδικασία πριν από το χρηματιστήριο και ενοικιάζει τους υπολογιστές της σε όποιον θέλει να κάνει mining στα δικά του S-coin.
Επίσης η εταιρία έχει επιλέξει την ανάπτυξη της μέσω του δικτυακού μάρκετινγκ, δηλαδή μέσω συστάσεων και αμοιβών, όπως άλλωστε δουλεύουν οι ασφαλιστικές εταιρίες με τους ασφαλιστές, οι μεσίτες και πολλά άλλα επαγγέλματα.
Τα site της εταιρίας είναι coinspace.eu και coinspace.biz.  Το coinspace.eu είναι απλά ενημερωτικό και το coinspace.biz είναι αυτό που χρησιμοποιούμε τα μέλη (γι'αυτό δεν έχει καθόλου επισκεψιμότητα το coinspace.eu)
Θα ήθελα να γνωριστώ από κοντά με όλους σας,είμαι από τα Χανιά,μένω στην Αθήνα και κάνω αρκετά ταξίδια σε Κρήτη και Θεσσαλονίκη, για να μοιραστούμε ιδέες και ενδεχόμενες συνεργασίες (αγορά bitcoin και άλλα).
Με τα κρυπτονομίσματα ασχολούμαι από τον περασμένο Δεκέμβριο που ξεκίνησα επίσημα τη συνεργασία μου με την Coinspace και ομολογώ ότι έχουμε πολύ μέλλον μπροστά μας σε αυτή την καινούργια βιομηχανία.
Τώρα όσον αφορά στη διαδικασία mining και γενικότερα στη λειτουργία της εταιρίας είμαι στη διάθεσή σας να λύσω όποια απορία έχετε και μάλιστα να κλείσω, για όποιον επιθυμεί ραντεβού μέσω skype ή ακόμα καλύτερα συνάντηση στα γραφεία της εταιρίας στη Μάλτα με τον διευθύνων σύμβουλο.
Η ερώτηση που γίνεται στο αρχικό post του θέματος στο forum, γιατί δεν απευθύνθηκα πρώτα σε εσάς, πολύ απλά δεν έχω προλάβει όλους αυτούς τους μήνες με όλα αυτά τα ταξίδια και τις συστάσεις των μελών μου, να μπορέσω να βρω ανθρώπους όπως εσάς, αλλά τώρα είναι η ευκαιρία έστω και μετά από αυτό το θέμα που ανοίξατε στο Forum σας.
Τέλος θα ήθελα να είμαστε λίγο πιο επιεικείς στους χαρακτηρισμούς μας περί απατεώνων και άλλα αν δεν το επιβεβαιώσουμε πρώτα.
Μπορούσε ο κύριος που άνοιξε το θέμα να επικοινωνήσει μαζί μου εφόσον έχει, όπως λέει τα στοιχεία μου και να πάρει ότι πληροφορία θέλει, να δει ακόμη και το προφίλ μου στο Facebook που είναι γεμάτο με άρθρα για το bitcoin και γενικότερα για τα κρυπτονομίσματα.
Πρέπει να βλέπουμε ότι καινούργιο βγαίνει και να το αξιολογούμε ανάλογα πριν να βγαίνουμε να φωνάζουμε απατεώνα όποιον έχει να μας δείξει κάτι καινούργιο. Να σας πάω λίγο πίσω στο χρόνο όταν έκανε την εμφάνισή του το Bitcoin τι πόλεμο έφαγε!!
Απλά οι εποχές αλλάζουν, όλα εξελίσσονται και βγαίνουν συνέχεια καινούργιες ιδέες. Τις αξιολογούμε και προχωράμε.

Με εκτίμηση
Χρήστος Μ.


Centralized mining. I will pass on this one.
HmmMAA
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1111
Merit: 584



View Profile
May 09, 2016, 06:49:17 PM
Last edit: May 09, 2016, 08:40:51 PM by HmmMAA
 #3

Καταρχην καλωσορισες στο φορουμ . Θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις .  

- Το νομισμα θα μπορει να εξορυχθει απο οποιονδηποτε ή μονο απο τους δικους σας miners ( υπαρχει καποιο github ) ?
- Ποιο το μοντελο εξορυξης ( POW , POS ή οτιδηποτε αλλο ) ?
- Η εξορυξη εχει ηδη ξεκινησει ή ειναι κατι που θα γινει στο μελλον ?

Αυτα θα ηθελα να απαντηθουν προς το παρον .  

Edit . Επισης θα ηθελα να μαθω ποιος ο αλγοριθμος του νομισματος ( ελπιζω να μην ειναι SHA-256 ή SCRYPT ) και ποια τα ιδιαιτερα χαρακτηριστικα του που θα οδηγουσαν σε αυξηση της τιμης .

"It is hard to imagine a more stupid or more dangerous way of making decisions than by putting those decisions in the hands of people who pay no price for being wrong." Thomas Sowell
locopao
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
May 09, 2016, 08:11:20 PM
Last edit: May 09, 2016, 08:27:14 PM by locopao
 #4

Καλώς ήρθες και από εμένα, (ναι εγώ είμαι αυτός που ξεκίνησε το στόρι σχετικά με την εταιρεία που εκπροσωπείς)

Το ότι εμφανίστηκες για να δώσεις διευκρινίσεις είναι καλό σημάδι, ωστόσο, εμμένω στην αρχική μου τοποθέτηση.

Είναι ηλίου φαεινότερον ότι μιλάμε ανοιχτά για ένα MLM σχήμα (αν όχι για PONZI) από το οποίο οι μόνοι κερδισμένοι θα είναι οι εμπνευστές της ιδέας. Οι χαμένοι, ως συνήθως, τα θύματα που θα πιστέψουν στα καλογραμμένα κείμενα και τις χλιδάτες εικόνες που τους δείχνετε κατά τη διάρκεια των παρουσιάσεών σας, χτυπώντας στην ανάγκη και την ματαιοδοξία του εύκολου -χωρίς κόπο- πλουτισμού και της ευημερίας που αυτό μπορεί να επιφέρει, στην περίοδο της παρατεταμένης κρίσης που διανύουμε.

Μπήκες στη διαδικασία της απολογίας παραθέτοντας επιχειρήματα και δικαιολογίες που απλά δεν στέκουν.

Ενδεικτικά αναφέρω:

Quote
Η Coinspace είναι μία εταιρία με έδρα τη Μάλτα η οποία άνοιξε την Ιούλιο του 2015 με σκοπό να βγάλει το δικό της κρυπτονόμισμα (S-coin) τον Οκτώβριο του 2016 στο Coinmarketcap

Να υποθέσω λοιπόν ότι το νόμισμα είναι ακόμη στο στάδιο του developing... Ωστόσο στο σάιτ σας αναφέρετε "We exclusively developed S-coin, because we want a better world for you" Αυτό αν μη τι άλλο, δίνει την εντύπωση ότι το νόμισμα είναι έτοιμο, αν όχι προς χρήση, τουλάχιστον είναι έτοιμο, υπάρχει!

Quote
με πάνω από 25.000 μέλη σε όλο τον κόσμο αυτή τη στιγμή που μιλάμε.
Αυτή τη στιγμή βρίσκεται σε διαδικασία πριν από το χρηματιστήριο και ενοικιάζει τους υπολογιστές της σε όποιον θέλει να κάνει mining στα δικά του S-coin.

Προσπερνάω τη δήλωση περί 25000 μελών, αν και κανείς από δω μέσα δεν έχει ακούσει για το S-Coin, και δεν αναφέρομαι στο ελληνικό τμήμα του φόρουμ, αλλά σε όλο το φόρουμ...

"Διαδικασία πριν από το χρηματιστήριο", τι ακριβώς εννοούμε? Μπορείτε να μας πείτε με ποια ανταλλακτήρια (προφανώς) είσαστε σε συζητήσεις?

ενοικιάζει τους υπολογιστές της σε όποιον θέλει να κάνει mining στα δικά του S-coin
Υπάρχει έτοιμο το νόμισμα? Αν όχι πώς μπορεί να κάνει κάποιος Mining ένα νόμισμα που δεν υπάρχει? Ή μήπως μιλάμε για IOU (που είναι της μόδας)

Επίσης, όπως πολύ σωστά ρωτάει ο παραπάνω φίλος, το νόμισμα αυτό μπορεί να γίνει mine από κάποιον τρίτο? Σε κάποιο Mining pool? Αν όχι, γιατί? Αν ναι, ποια είναι τα Specs? O κώδικας για τα πορτοφόλια?

Quote
Τώρα όσον αφορά στη διαδικασία mining και γενικότερα στη λειτουργία της εταιρίας είμαι στη διάθεσή σας να λύσω όποια απορία έχετε και μάλιστα να κλείσω, για όποιον επιθυμεί ραντεβού μέσω skype ή ακόμα καλύτερα συνάντηση στα γραφεία της εταιρίας στη Μάλτα με τον διευθύνων σύμβουλο.

Θα ήταν εύκολο να μας δείξετε κάποιο υλικό από τις εγκαταστάσεις? Μπορείτε να μας αναφέρετε ενδεικτικά κάποιον από τον εξοπλισμό που χρησιμοποιείτε? Φαντάζομαι κατανοείτε ότι είναι αρκετά δύσκολο για κάποιον να κάνει μια επίσκεψη στην Μάλτα...

Quote
Η ερώτηση που γίνεται στο αρχικό post του θέματος στο forum, γιατί δεν απευθύνθηκα πρώτα σε εσάς, πολύ απλά δεν έχω προλάβει όλους αυτούς τους μήνες με όλα αυτά τα ταξίδια και τις συστάσεις των μελών μου, να μπορέσω να βρω ανθρώπους όπως εσάς

Συγνώμη κιόλας, αλλά πού πιστεύετε ότι θα βρείτε μέλη για επένδυση που αφορά τα κρυπτονομίσματα εάν όχι εδώ μέσα? Και 25.000 κιόλας μέχρι στιγμής, χωρίς να σας έχει ακούσει κανείς σε αυτό εδώ το φόρουμ

Quote
Τέλος θα ήθελα να είμαστε λίγο πιο επιεικείς στους χαρακτηρισμούς μας περί απατεώνων και άλλα αν δεν το επιβεβαιώσουμε πρώτα.
Μπορούσε ο κύριος που άνοιξε το θέμα να επικοινωνήσει μαζί μου εφόσον έχει, όπως λέει τα στοιχεία μου και να πάρει ότι πληροφορία θέλει, να δει ακόμη και το προφίλ μου στο Facebook που είναι γεμάτο με άρθρα για το bitcoin και γενικότερα για τα κρυπτονομίσματα.

Το ότι το προφίλ σας είναι γεμάτο με άρθρα για το BTC και τα κρυπτονομίσματα γενικότερα, είναι εντελώς άσχετο με το θέμα του S-Coin και της επένδυσης που πουλάτε.

Quote
Πρέπει να βλέπουμε ότι καινούργιο βγαίνει και να το αξιολογούμε ανάλογα πριν να βγαίνουμε να φωνάζουμε απατεώνα όποιον έχει να μας δείξει κάτι καινούργιο. Να σας πάω λίγο πίσω στο χρόνο όταν έκανε την εμφάνισή του το Bitcoin τι πόλεμο έφαγε!!

Επαναλαμβάνω, δεν είναι το Bitcoin το θέμα μας. Είναι η επένδυση που ζητάτε από τον κόσμο να κάνει, βάζοντας τα λεφτά του και αγοράζοντας αέρα επί της ουσίας, από τη στιγμή που δεν έχετε ούτε καν νόμισμα αυτή τη στιγμή.
Και δυστυχώς ή ευτυχώς, τα MLM, τα PONZI και τα CLOUD MINING δεν είναι κάτι καινούριο... Υπάρχουν χρόνια τώρα και έχουν αφήσει τα διαπιστευτήριά τους.

Κλείνοντας, θα ήθελα να επαναλάβω: Το ότι εμφανίστηκες για να δώσεις διευκρινίσεις είναι καλό σημάδι, ωστόσο, εμμένω στην αρχική μου τοποθέτηση. Πρόκειται για μία καλοστημένη απάτη και ο κόσμος που θα βάλει τα λεφτά του με μαθηματική ακρίβεια θα τα χάσει.


EDIT:

Παραθέτω και ένα κατατοπιστικό άρθρο σχετικά με τα MLM
http://themerkle.com/bitcoin-scam-education-the-mlm-scheme/

καθώς και ένα δημοσίευμα σχετικό με την εταιρεία από το CryptoCoinsNews
https://www.cryptocoinsnews.com/scam-alert-coinspace/


chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
May 09, 2016, 11:00:54 PM
 #5

και το νήμα θα πρέπει να μεταφερθεί στα altcoin. Οσο για το συγκεκριμένο altcoin αν δεν δώσετε αποδείξεις ότι όντος έχετε όλα αυτά που λέτε απλά μιλάμε για ένα ponzi.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
S-coin Greece (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0


View Profile
May 13, 2016, 06:19:36 PM
 #6

Όπως  έγραψα  και στο άλλο ποστ δεν θα απαντήσω σε κανέναν με ψευδώνυμο!!!
Όπως βγήκα ανοιχτά με το ονοματεπώνυμο μου έτσι περιμένω και εσάς  με το ονοματεπώνυμο σας αλλιώς δεν έχει κανένα νόημα.
Βέβαια θα μαζέψω τις ερωτήσεις που έχετε κάνει να τις στείλω στην εταιρία να απαντηθούν επίσημα από το email της εταιρίας και να σας τις παραθέσω όταν θα μιλάμε με τα ονοματεπώνυμά μας.
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
May 13, 2016, 06:22:33 PM
 #7

δικό σου πρόβλημα αν απαντήσεις η όχι καθαρά. Τα ερωτήματα παραμένουν συγκεκριμένα και περιμένουν συγκεκριμένες απαντήσεις. Το forum είναι δημόσιο και οι απαντήσεις δεν απευθύνονται μόνο σε αυτούς που ρωτάνε. Και επειδή το forum είναι δημόσιο εμείς που συμμετέχουμε σε αυτό έχουμε υποχρέωση να προειδοποιούμε τον κόσμο από τυχόν οικονομικές εξαπατήσεις.
Προσωπικά το ξαναγράφω αν μέσα σε μια βδομάδα δεν έχεις απαντήσει θα σε επισημάνω ως scammer.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
S-coin Greece (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0


View Profile
May 13, 2016, 06:31:01 PM
 #8

Σε αυτο που λες οτι είναι για να ενημερωθεί ο κόσμος συμφωνώ απόλυτα γι'αυτο θα κάνω μία μικρή εξαίρεση και θα απαντησω σε μερικές ερωτήσεις και οι τεχνικές ερωτήσεις θα απαντηθούν απο την εταιρία.
Μαλιστα μπορείτε να στείλετε και μόνοι σας e-mail στην εταιρία στο info@coinspace.eu αν δε θελετε να περιμένετε.
Προς το παρόν θα ήθελα να δείτε αυτό το βιντεάκι είναι ένα webinar που έχω κάνει πριν λίγο καιρο από αυριο θα απαντήσω σε μερικες ερωτησεις γιατι τωρα η ώρα αυτή είναι λίγο δύσκολη για μενα
https://www.youtube.com/watch?v=lV8nFmTSzls

Με εκτιμηση
Μαρκάκης Χρήστος
locopao
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
May 13, 2016, 06:44:43 PM
 #9

Από την είσοδο των γραφείων στα headquarters στη Μάλτα



ή μήπως όχι...?



από το σάιτ: http://www.coinspace-opportunity.com/

αλήθεια πόσα σάιτ έχει η εταιρεία?

Το όνομα MOHAMMAD HAIRI BIN SAMAD σου λέει κάτι?
http://s002.coinspace.biz/en-US-2364/?mitem=1387

έχει κι άλλα...

ABOUT:
http://www.coinspace-opportunity.com/about.html

δείτε λίγο τις φωτό:
δεξί κλικ σε κάθε μία φωτό και αναζήτηση στο google!

Ο κ. Mark για παράδειγμα εμφανίζεται και εδώ: http://detoxhelp.com/wp-content/uploads/2012/05/31311415_s.jpg

Αν μη τι άλλο το θέμα του photoshop το κατέχουν!
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
May 13, 2016, 07:30:40 PM
 #10

κάνουν και πνευματικές συνεδρίες? Γιατί στην δεύτερη φώτο δείχνουν να πιάνει ο ένας τα χέρια του άλλου  Grin

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
May 13, 2016, 07:33:50 PM
 #11

https://www.linkedin.com/in/mohammad-hairi-bin-abas-00b22752

έχουν βάλει ότι νάναι Tongue
Να παν να χεστούν τον κοκκίνισα τον τύπο είναι απατεώνες!

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
May 13, 2016, 07:39:12 PM
 #12

done

https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=838798

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
S-coin Greece (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0


View Profile
May 13, 2016, 09:28:35 PM
 #13

Σας είπα ποια είναι τα επίσημα site της εταιρίας...
www.coinspace.eu
www.coinspace.biz
Ότι άλλο βρίσκετε στο internet είναι από μέλη ή τρολαρισματα!!!!
Έχετε υπομονή να δούμε κάποια πράγματα και να κάνουμε μια ωραία συζήτηση που θα βοηθηθούμε όλοι ή απλά αποφασίζετε διατάζεται και εκτελείτεHuh?
Και μιας και έχετε φαγωθεί με τα γραφεία της εταιρίας εγώ σας λέω ότι θα ορίσετε ένα άτομο θα του κάνω τα εισιτήρια και θα πάμε!!!!
Απλά να ξέρετε ότι δεν έχω την πολυτέλεια να είμαι όλη την ώρα στον υπολογιστή μπροστά για να αμύνομαι συνέχεια σε ότι σκουπίδι βρίσκετε στο internet να κάθομαι να απολογούμαι!!!
Αν θέλετε χαλαρώστε λίγο τους τόνους να κάνουμε δουλειά!!!




 
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
May 13, 2016, 09:31:26 PM
 #14

εσύ τώρα δεν μας έδωσες το προσωπικό σου blog το link με τις photoshop φωτογραφίες? Ειλικρινά απορώ γιατί μπήκες έδω μέσα και ποιον περιμένεις να κοροιδέψεις με αυτές τις πρακτικές.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
S-coin Greece (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0


View Profile
May 13, 2016, 09:54:42 PM
 #15

Το blog μου το εχουν φτιαξει και μενα και απλα εβαλαν οτι φωτογραφιες βρηκαν στο internet χωρις να ελέγξουμε αν ειναι απο αλλα μελη η οχι!!!
Ξεκοληστε και παμε να δουμε την ουσια!!!
Το ξαναλεω!!! Θα κανω τα εισητηρια σε ενα ατομο να παμε εκει!!!!
S-coin Greece (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0


View Profile
May 13, 2016, 10:20:28 PM
 #16

Καταρχην καλωσορισες στο φορουμ . Θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις .  

- Το νομισμα θα μπορει να εξορυχθει απο οποιονδηποτε ή μονο απο τους δικους σας miners ( υπαρχει καποιο github ) ?
- Ποιο το μοντελο εξορυξης ( POW , POS ή οτιδηποτε αλλο ) ?
- Η εξορυξη εχει ηδη ξεκινησει ή ειναι κατι που θα γινει στο μελλον ?

Αυτα θα ηθελα να απαντηθουν προς το παρον .  

Edit . Επισης θα ηθελα να μαθω ποιος ο αλγοριθμος του νομισματος ( ελπιζω να μην ειναι SHA-256 ή SCRYPT ) και ποια τα ιδιαιτερα χαρακτηριστικα του που θα οδηγουσαν σε αυξηση της τιμης .
Καλησπερα και απο μενα και καλως σας βρηκα.
Το νομισμα θα μπορει να εξορυχθει απο τον Οκτωβριο και μετα απο οποιονδηποτε, προς το παρων ειναι μονο απο τους δικους μας miners.
Τα υπολοιπα που ρωτας θα στειλω email στην εταιρια και θα εχω απαντηση απο Δευτερα
locopao
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
May 14, 2016, 01:39:16 AM
 #17

Καλησπερα και απο μενα και καλως σας βρηκα.
Το νομισμα θα μπορει να εξορυχθει απο τον Οκτωβριο και μετα απο οποιονδηποτε, προς το παρων ειναι μονο απο τους δικους μας miners.
Τα υπολοιπα που ρωτας θα στειλω email στην εταιρια και θα εχω απαντηση απο Δευτερα

1) Άρα μας λες ότι νόμισμα προς το παρόν δεν υπάρχει. Θα αρχίσει το Mining τον Οκτώβριο, ενώ πριν έλεγες ότι τον Οκτώβριο θα αρχίσει η διαπραγμάτευση σε ανταλλακτήριο. Ο κόσμος δηλαδή αυτή τη στιγμή τι αγοράζειHuh

2) Τι εννοείς "προς το παρόν μόνο από δικούς μας Miners"Huh? Δηλαδή γίνεται παραγωγή του νομίσματος?  Cheesy Cheesy Cheesy Πώς γίνεται? Έχεις ιδέα τι πάει να πει Mining?

Σας είπα ποια είναι τα επίσημα site της εταιρίας...
www.coinspace.eu
www.coinspace.biz
Ότι άλλο βρίσκετε στο internet είναι από μέλη ή τρολαρισματα!!!!
Έχετε υπομονή να δούμε κάποια πράγματα και να κάνουμε μια ωραία συζήτηση που θα βοηθηθούμε όλοι ή απλά αποφασίζετε διατάζεται και εκτελείτεHuh?
Και μιας και έχετε φαγωθεί με τα γραφεία της εταιρίας εγώ σας λέω ότι θα ορίσετε ένα άτομο θα του κάνω τα εισιτήρια και θα πάμε!!!!
Απλά να ξέρετε ότι δεν έχω την πολυτέλεια να είμαι όλη την ώρα στον υπολογιστή μπροστά για να αμύνομαι συνέχεια σε ότι σκουπίδι βρίσκετε στο internet να κάθομαι να απολογούμαι!!!
Αν θέλετε χαλαρώστε λίγο τους τόνους να κάνουμε δουλειά!!!

Μια σοβαρή εταιρεία δεν επιτρέπει σε τρίτους να δυσφημίζουν το όνομά της ή να εκμεταλλεύονται το εμπορικό σήμα της. Οπότε μάλλον δεν πρόκειται περί σοβαρής εταιρείας.

Και τα σκουπίδια που λες ότι βρίσκουμε στο ίντερνετ, φέρουνε τη σφραγίδα της εταιρείας για την οποία δουλεύεις (ή πιο σωστά, της εταιρείας που σε δουλεύει). Οπότε...


Το blog μου το εχουν φτιαξει και μενα και απλα εβαλαν οτι φωτογραφιες βρηκαν στο internet χωρις να ελέγξουμε αν ειναι απο αλλα μελη η οχι!!!
Ξεκοληστε και παμε να δουμε την ουσια!!!
Το ξαναλεω!!! Θα κανω τα εισητηρια σε ενα ατομο να παμε εκει!!!!

Εσύ μας έλεγες ότι όποιος θέλει περισσότερες πληροφορίες μπορεί να μπει στα σάιτ σου και να βρει ό,τι πληροφορία χρειάζεται. Τώρα μας λες ότι δεν ξέρεις  τι ακριβώς έχει δημοσιευθεί στα σάιτ σουHuh? Τελικά ξέρεις τι σου γίνεται ή όχι? Γνωρίζεις καθόλου το αντικείμενο με το οποίο προσπαθείς να βγάλεις χρήματα (κοροϊδεύοντας τον κόσμο) ή απλώς παπαγαλίζεις το manual που σου έχουνε δώσει (για να κοροϊδεύεις τον κόσμο)?

Κάτι μου λέει ότι δεν θα έχει καθόλου καλή κατάληξη αυτή η ιστορία... Το έχουμε ξαναδεί το έργο...

Εμ δεν ήξερες, δεν ρώταγες?

Συμβουλή: Τα λεφτά που λες ότι θα δώσεις για να κάνεις τα εισιτήρια για Μάλτα, κράτα τα καλύτερα για κανένα δικηγόρο, γιατί είναι θέμα χρόνου πότε θα αρχίσουν οι χανιώτες να στραβώνουν όταν καταλάβουν ότι έχουν πέσει θύματα απάτης... (εάν υπάρχει κανείς που έχει τσιμπήσει και σου έχει δώσει λεφτά)
HmmMAA
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1111
Merit: 584



View Profile
May 14, 2016, 05:01:36 PM
 #18

Παρακολουθω το video της παρουσιασης που εχετε κανει και θα ηθελα να αναφερθω σε καποιες ανακριβειες .
- Για τη πτωση του τζιρου των τραπεζων στη Μαλτα αναφερετε ως αιτιο το bitcoin . Απο τις μεγαλες εταιρειες στοιχηματων ελαχιστες αρχισαν να χρησιμοποιουν ως μεσο συναλλαγης το bitcoin , και αυτες μετα το 2015 ( ειναι σιγουρα κατω των 10 σε αριθμο ) , οποτε κατι τετοιο δεν ισχυει . Αν διαφωνειτε θα ηθελα να μου παραθεσετε τις εταιρειες με σημαντικους τζιρους που χρησιμοποιουν bitcoin ως μεσο συναλλαγης .
- Αναφερετε οτι ολα τα κρυπτονομισματα κατα την εισαγωγη τους στα ανταλλακτηρια διπλασιασαν την τιμη τους . Αυτο ισχυει στο μεγαλυτερο ποσοστο τους , αλλα η διαφορα του scoin ειναι οτι μονο του θετει σαν τιμη εισαγωγης το μισο ευρω . Ειναι σα να κοβω αυριο χαρτια που θα εχω γραψει πανω τους μια αξια , και να τα πουλαω σε αγοραστες λεγοντας τους οτι οταν θα μπουν στο χρηματιστηριο θα πουληθουν σιγουρα πανω απο την αναγραφομενη τιμη . Στα υπολοιπα κρυπτονομισματα η αγορα ειναι αυτη η οποια ρυθμιζει την τιμη . Πολλα απο αυτα ξεκινανε με τιμες που ανερχονται σε μερικα satoshis , ητοι 0,0000x ευρω.
- Το coinmarketcap δεν ειναι χρηματιστηριο , ειναι μια ιστοσελιδα που αποτυπωνει τις πωλησεις και την κεφαλαιοποιηση των νομισματων απο τα ανταλλακτηρια που ειναι εισηγμενα .

Επισης , θα ηθελα να μου απαντησετε και σε καποιες ακομα ερωτησεις .
- Ποια ειναι η τραπεζα η οποια εκδιδει το κρυπτονομισμα ? Πως μορειτε να αποδειξετε πως βασικος μετοχος ( αν οχι ιδρυτης ) ειναι η συγκεκριμενη τραπεζα ? Θα αναφερεται το ονομα της στο συμβολαιο ?
- Ποιο το κατατεθειμενο αρχικο κεφαλαιο για να εχει το scoin αρχικη τιμη 0,5 ευρω ? Υπαρχουν αποδεικτικα για κατι τετοιο ?
- Θα μπορουσαμε να εχουμε ενα αντιγραφο του συμβολαιου για να το μελετησουμε ?
- Ποιο το ποσοστο του premine που εχετε κανει στο νομισμα ?
- Ειπατε πως αυτη τη στιγμη οι miners της εταιρειας κανουν εξορυξη και απο Σεπτεμβριο ( αν δεν κανω λαθος ) θα μπορει να κανει εξορυξη ο οποιοσδηποτε . Τι νομισμα κανετε εξορυξη αυτη τη στιγμη ? Scoin ή καποιο    αλλο ?

Σε αναμονη της απαντησης σας .

"It is hard to imagine a more stupid or more dangerous way of making decisions than by putting those decisions in the hands of people who pay no price for being wrong." Thomas Sowell
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
May 14, 2016, 10:02:07 PM
 #19

μου αρέσει που τον ρωτάτε σοβαρά ακόμα  Cheesy

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
HmmMAA
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1111
Merit: 584



View Profile
May 16, 2016, 08:11:38 PM
 #20

μου αρέσει που τον ρωτάτε σοβαρά ακόμα  Cheesy

Εχει σκεφτει κανενας το ενδεχομενο και ο ιδιος να μη γνωριζει αν προκειται περι απατης η οχι ? Να αρχισουμε να λιθοβολουμε ? Ο ανθρωπος εδειξε τη διαθεση να συζητησει . Εχω μαθει στις συζητησεις μου να ειμαι πολιτισμενος ...

"It is hard to imagine a more stupid or more dangerous way of making decisions than by putting those decisions in the hands of people who pay no price for being wrong." Thomas Sowell
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!