Bitcoin Forum
June 28, 2024, 04:38:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Bitkapital ICO - Birinci Aşama Sonlandı  (Read 8254 times)
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2422
Merit: 1358

View Profile
May 24, 2016, 02:32:55 PM

Bence yaş bir iş değil. Risk almak isteyenler için uygun da bir proje.
Ha bende o kadar nakit para yatıracak g*t yok maalesef.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
May 24, 2016, 02:42:32 PM

Bu iş yaşmı yani..?

Benim anladığım Anonim ortaklık diye bir kavram yok.
Benzeri bir muhabbet AmberCoin konusunda dönmüştü. Bitkapital daha gerçek Smiley
Dolayısı ile yatırım yapacak kişinin bir zahmet kıbrıs a gidip resmen ortak olmasında fayda var.
JollyTrades (OP)
Hero Member

Activity: 602
Merit: 500

View Profile
May 24, 2016, 07:52:37 PM

Avukatımın yorumu,
bu  nakdi bağış konulu iyi niyet anlaşması sadece. Şöyle ki;
Sen gerçek kişiye bağışta bulunuyorsun. Oda bu iyi niyet anlaşması ile kurmayı planladığı şirkette resmi ortak olarak adının geçmesini taahhüt ediyor.
KKTC ticaret hukukunda anonim ortak kavramı yok. Parayı gönderip akabinde anonim kalayım diye kimlik bilgilerini göndermez isen senin şirket ile arandaki tek bağ colu.co olacak.
oda bağış yaptığın kişi iyi niyet gösterirse senin burda görünen digital pulunu şirketinin %1 i gibi kabul eder.
ayrıca colu.co nun TOS'unu da inceledim. onunda hukuki bir bağlayıcılığı yok.
üstelik bir şirketin ortaklarına kazanç dağıtımının belli bir prosedürü vardır. Öyle canlarının istediği gibi şirketin resmi gelirini anonim adamlara dağıtamazlar. Zaten bu yüzden Şahıs üzerinden döndürüyorlar olayı. Eğer gerçekten ortak olmak istiyorsan üşenme git kıbrısa adamlarla birlikte noterde kur şirketi karşılıklı imzalayın, şunu unutma ama resmi şirket ortağı şirketin borcuna da ortaktır.

@mhanbostanci,

Bir ICO Türkiye şartlarında tarafların haklarını gözeterek ne kadar yasalara uyumlu yapılabiliyorsa o kadar yapmaya çalışıyoruz. Bir noktayı açıklığa kavuşmak istiyorum; zaten hiçbir zaman anonim kalmak isteyen kişilere şirketin kayıtlı ortağı olma vadinde bulunmadık. Esasen KKTC'de anonim ortaklık var, fakat yabancı sermayeli şirketler için bu mümkün değil. Ayrıca anonim ortaklık demek ile ortakların kimlikleri belli değil demek aynı şey değil. Anonim ortaklık yapısında kurulan bir şirketin hissedarları nama yazılı hisselerle belirlenebileceği gibi, anonim ortaklık şeklinde kurulmayan şirketlerin de hamiline yazılı hisselerle "anonim" ortaklarının olması mümkündür - bu anonim ortaklar üçüncü şahıslar tarafından anonim olsalar da şirket defterlerinde yine isimleri geçer. KKTC'de bu ikincisi mümkün değil bildiğim kadarıyla, yalnızca kavramları düzeltmek adına belirttim aradaki farkı.

Bitkapital'e dönersek, şu an bir gerçek kişinin gelecekte kuracağı bir şirketin hisse varant ya da opsiyonunu satması zaten yasal olarak yapılabilecek bir şey değil. Ne yazık ki Türkiye'de "equity crowdfunding" yok. Eğer olsaydı o yola giderdik, olmadığı için elimizden gelenin en yasal ve en güvenlisini sunmaya çalışıyoruz. Dediğiniz gibi, bu sözleşmenin kapsamı -kişi kimlik bilgilerini vermek istemediği sürece- ancak söz konusu pulların sahibine şirket tarafından bağışta bulunabilmesini olanaklı kılıyor, öte yandan eğer kimlik bilgilerinizi (ve diğer gerekli belgeleri) bize ulaştırırsanız, Kıbrıs'a gelmenize gerek dahi kalmadan şirketin kayıtlı ortağı olabilirsiniz. Tabii isterseniz bizzat gelip kayıt ve anahtar teslimi esnasında orada bulunabilirsiniz de, biz bu tarz önerilere tamamıyla olumlu yaklaşıyoruz.

Saygılar,

Jian
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
May 25, 2016, 05:42:27 PM

Avukatımın yorumu,
bu  nakdi bağış konulu iyi niyet anlaşması sadece. Şöyle ki;
Sen gerçek kişiye bağışta bulunuyorsun. Oda bu iyi niyet anlaşması ile kurmayı planladığı şirkette resmi ortak olarak adının geçmesini taahhüt ediyor.
KKTC ticaret hukukunda anonim ortak kavramı yok. Parayı gönderip akabinde anonim kalayım diye kimlik bilgilerini göndermez isen senin şirket ile arandaki tek bağ colu.co olacak.
oda bağış yaptığın kişi iyi niyet gösterirse senin burda görünen digital pulunu şirketinin %1 i gibi kabul eder.
ayrıca colu.co nun TOS'unu da inceledim. onunda hukuki bir bağlayıcılığı yok.
üstelik bir şirketin ortaklarına kazanç dağıtımının belli bir prosedürü vardır. Öyle canlarının istediği gibi şirketin resmi gelirini anonim adamlara dağıtamazlar. Zaten bu yüzden Şahıs üzerinden döndürüyorlar olayı. Eğer gerçekten ortak olmak istiyorsan üşenme git kıbrısa adamlarla birlikte noterde kur şirketi karşılıklı imzalayın, şunu unutma ama resmi şirket ortağı şirketin borcuna da ortaktır.

@mhanbostanci,

Bir ICO Türkiye şartlarında tarafların haklarını gözeterek ne kadar yasalara uyumlu yapılabiliyorsa o kadar yapmaya çalışıyoruz. Bir noktayı açıklığa kavuşmak istiyorum; zaten hiçbir zaman anonim kalmak isteyen kişilere şirketin kayıtlı ortağı olma vadinde bulunmadık. Esasen KKTC'de anonim ortaklık var, fakat yabancı sermayeli şirketler için bu mümkün değil. Ayrıca anonim ortaklık demek ile ortakların kimlikleri belli değil demek aynı şey değil. Anonim ortaklık yapısında kurulan bir şirketin hissedarları nama yazılı hisselerle belirlenebileceği gibi, anonim ortaklık şeklinde kurulmayan şirketlerin de hamiline yazılı hisselerle "anonim" ortaklarının olması mümkündür - bu anonim ortaklar üçüncü şahıslar tarafından anonim olsalar da şirket defterlerinde yine isimleri geçer. KKTC'de bu ikincisi mümkün değil bildiğim kadarıyla, yalnızca kavramları düzeltmek adına belirttim aradaki farkı.

Bitkapital'e dönersek, şu an bir gerçek kişinin gelecekte kuracağı bir şirketin hisse varant ya da opsiyonunu satması zaten yasal olarak yapılabilecek bir şey değil. Ne yazık ki Türkiye'de "equity crowdfunding" yok. Eğer olsaydı o yola giderdik, olmadığı için elimizden gelenin en yasal ve en güvenlisini sunmaya çalışıyoruz. Dediğiniz gibi, bu sözleşmenin kapsamı -kişi kimlik bilgilerini vermek istemediği sürece- ancak söz konusu pulların sahibine şirket tarafından bağışta bulunabilmesini olanaklı kılıyor, öte yandan eğer kimlik bilgilerinizi (ve diğer gerekli belgeleri) bize ulaştırırsanız, Kıbrıs'a gelmenize gerek dahi kalmadan şirketin kayıtlı ortağı olabilirsiniz. Tabii isterseniz bizzat gelip kayıt ve anahtar teslimi esnasında orada bulunabilirsiniz de, biz bu tarz önerilere tamamıyla olumlu yaklaşıyoruz.

Saygılar,

Jian

crownd funding için buraya baktınız mı?

https://arikovani.com/

JollyTrades (OP)
Hero Member

View Profile
May 25, 2016, 06:00:46 PM

@guwera,

Türkiye'de Arıkovanı vb. birkaç oluşum var fakat bunlar bağış toplama siteleri, bizim gibi hisse üzerinden bağış toplama yapılamıyor maalesef.

Saygılar,

Jian
guwera
Legendary
*

Activity: 1153

Coin-Turk.com

View Profile WWW
May 25, 2016, 06:08:59 PM

@guwera,

Türkiye'de Arıkovanı vb. birkaç oluşum var fakat bunlar bağış toplama siteleri, bizim gibi hisse üzerinden bağış toplama yapılamıyor maalesef.

Saygılar,

Jian

ok. hadi bakalım umarım iyi bir proje olur.

JollyTrades (OP)
Hero Member

View Profile
May 31, 2016, 11:35:18 PM

Bitkapital ICO'nun ilk aşaması 1-15 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Yatırımda bulunmak isteyenler aşağıdaki adresteki formu doldurarak kolayca BTC ya da banka transferi ile yatırımda bulunabilirler.

https://bitkapital.com/icotr.html
lewentkurt
Full Member

Activity: 218
Merit: 100

View Profile WWW
June 01, 2016, 11:22:22 AM

Çok ciddi bir şekilde projeyi inceledim, sağlam bir şey çıkacağa benziyor destekliyoruz. Başarılar dilerim..
Penguen
Hero Member

Activity: 714

View Profile
June 01, 2016, 12:23:06 PM

Umarım istedikleri yatırımı alabilirler. Benim için fazla pahalı bir yatırım.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3192
Merit: 1517

View Profile WWW
June 01, 2016, 01:09:21 PM

colu tarafını ekran görüntüleri ile bir anlatır mısınız üye oldum ama sizin asset i seçemedim bir türlü.
JollyTrades (OP)
Hero Member

View Profile
June 01, 2016, 01:27:35 PM

colu tarafını ekran görüntüleri ile bir anlatır mısınız üye oldum ama sizin asset i seçemedim bir türlü.

@mhanbostanci,

Üye olduktan sonra şuradan devam ediyorsunuz: https://bitkapital.com/icotr.html

Colu.co'dan bizim kripto-varlığı bulmanıza gerek yok, üye olmanız yeterli. Formu doldurup fonlamayı gerçekleştirdiğinizde Colu hesabınızda kripto-varlık görünecektir.

Saygılar,

Jian

PS. Ayrıca Colu'ya kayıt olma konusunda sıkıntı yaşayanlar, bu başlığın ilk postunda nasıl kayıt olunacağının görsel anlatımı mecvuttur.
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
June 01, 2016, 02:32:57 PM

Umarım istedikleri yatırımı alabilirler. Benim için fazla pahalı bir yatırım.
Benim için de biraz pahalı fakat ilerde pişman olmak da istemiyorum Smiley
10 kişi toplanıp 1 hisse alsak, kontrolünü de güvenilir bir kişiye versek nasıl olur ?
125 doları verebilecekler doğal olarak daha fazladır.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
JollyTrades (OP)
Hero Member

View Profile
June 01, 2016, 02:56:37 PM

10 kişi toplanıp 1 hisse alsak, kontrolünü de güvenilir bir kişiye versek nasıl olur ?

@needmoney,

Minimum 1250 USD'yi yatırdığınız sürece bu yapılabilir, aranızdan birini seçersiniz ve biz de hisseyi onun hesabına yatırırız. Daha sonra hisseler bölünebilir olduğunda, kendi aranızda o bir hisseyi ona bölüp paylaştırırsınız.

Waves platformu açıldıktan sonra hisseleriniz Colu.co'da değil Waves'de tanımlı bir kripto-varlık olacak ve bütün hisseler virgülden sonra dört basamağa kadar bölünebilecek (henüz kesinleşmiş değil ancak muhtemelen 4 olur).

Saygılar,

Jian
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3192
Merit: 1517

View Profile WWW
June 01, 2016, 02:57:48 PM

@needmoney,

Minimum 1250 USD'yi yatırdığınız sürece bu yapılabilir, aranızdan birini seçersiniz ve biz de hisseyi onun hesabına yatırırız. Daha sonra hisseler bölünebilir olduğunda, kendi aranızda o bir hisseyi ona bölüp paylaştırırsınız.

Waves platformu açıldıktan sonra hisseleriniz Colu.co'da değil Waves'de tanımlı bir kripto-varlık olacak ve bütün hisseler virgülden sonra dört basamağa kadar bölünebilecek (henüz kesinleşmiş değil ancak muhtemelen 4 olur).

Saygılar,

Jian

Burdan buyurun Smiley https://bitcointalk.org/index.php?topic=1495174.0
125 USD ile yatırım yapabilirsiniz.
JollyTrades (OP)
Hero Member

View Profile
June 01, 2016, 03:58:06 PM

Bitkapital'le ilgili sorularınızı yanıtlamak üzere, günün çoğu saatinde Coin-Türk'ün canlı sohbet odasında olacağım.

Bekleriz : )

http://coin-turk.com

Sayfanın sağ tarafındaki sohbet bölümünde, Bitkapital ICO odasındayız.
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
June 01, 2016, 04:43:36 PM

proje iyi ama şirket ortaklığı konusunda iyi bilgi sahibi olmak lazım.Ve zarar etme durumunda hisse başına sorumlu olup olmayacağınız önemli.Bu yüzden sözleşmeye dikkat edin. Böyle bir hedefi olan şirketin %1 lik hissesini  1250 usd gibi komik bir rakama satmaları şüphe uyandırıyor.Melek yatırımcılara sunulsa 100 katı sermaye yatırımı alıp şirketinizi büyütmek varken Smiley
bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232

View Profile
June 01, 2016, 04:49:14 PM

proje iyi ama şirket ortaklığı konusunda iyi bilgi sahibi olmak lazım.Ve zarar etme durumunda hisse başına sorumlu olup olmayacağınız önemli.Bu yüzden sözleşmeye dikkat edin. Böyle bir hedefi olan şirketin %1 lik hissesini  1250 usd gibi komik bir rakama satmaları şüphe uyandırıyor.Melek yatırımcılara sunulsa 100 katı sermaye yatırımı alıp şirketinizi büyütmek varken Smiley

Melek yatırımcı türkiyede ne kadar var ki?
bir de 1250 dolar sadece ilk halka arzdaki fiyat, ileride artacaktır diye düşünüyorum

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
JollyTrades (OP)
Hero Member

View Profile
June 01, 2016, 05:10:29 PM

@karmenali,

Türkiye'deki melek yatırımcı ağlarına başvurduk. Beş başvurudan bir tanesi geri döndü, onların da cevabı negatifti. Dediğiniz doğru, %1'lik hissenin 1250 USD olması şaka gibi bir rakam. Bizim hesaplarımız şirketin değerlemesinin bunun 4 katı olduğu yönünde. Fonlamanın ilerleyen aşamalarında fiyatın gerçek değerlemeye doğru kaymasını planlıyoruz.

Birinci aşamadaki katılımcılara bu kadar ucuz fiyat önermemizin sebebi ise, en kötü ihtimali düşünmemiz. En kötü ihtimalle, şirket Seri A fonlamaya hiç giremese bile yatırımcılara standartlara göre tatmin edici bir kar sunmak için bu yolu seçtik. İlk aşamada katılmayan yatırımcılar bu en kötü ihtimal durumunda yine kar edebilecekler fakat kar oranı standartların altında kalacak.

Hisselerin bu kadar ucuz olmasının bir diğer nedeni ise bu tarz ilerici teknolojik finans şirketlerinin kar marjının geleneksel finans işletmelerine göre çok daha düşük olması. Biz transfer başı komisyon almıyoruz, dikkatinizi çekerim. Dolayısıyla, asıl kazanç bir nevi "sürümden kazanma"ya yönelik olacak, o da ancak hizmetlerimizi ödeme lisansı, aracı kurum lisansı gibi atılımlarla geliştirmeyle mümkün. Daha ortada hiçbir elle tutulur ürün ya da servis yokken de bu tarz lisanslamalara başvurmak için gereken meblağı toplamak pek mümkün değil. Yani kademeli yükselişi planlamak zorundaydık, ve öyle yaptık. Bunun da dezavantajı, her aşamada, bir sonraki aşamaya geçememe ihtimalimizi de hesaplamak zorunda oluşumuz, ve değerlemeyi ona göre yapmamız.

Saygılar,

Jian
kriptopara
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
June 02, 2016, 02:49:45 PM

arkadaslar boyle tamamen hayali oluşumlardan uzak durun . cope atacak paranız varsa ha ona bişey demem . 1250 $ ınız varsazaten alın btc bekleyin halvingi artacak zaten bikac gun icinde . bu projenin ise gelecegi yok tamamen hayal .

ne saglam projeler battı . mark karpeles - mtgox , cryptsy . gecen mtgox yatırımcıların listesi gecti elime 100 lerce binlerce btc leri battı insanların orda , kaldı ki bu japonya gibi finansal guvencelerin veridigi bir ulkede yapılıyor . kıbrıs gibi bir ulkede kurulan boyle bir proje batsa yatırımcılar hiç bir hak iddia edemez .

bakın mesela ne buyuk yatırımı alan dao bile acılısta insanları tatmin etmedi , oysa lisk gibi bir proje yatırımcılarına x3 kazandırdı acılısta .

insanlar yatırdıkları  parayla kısa surede para kazanmak ister ve yatırımlarının guvende olmasını ister . boyle bir projede ise bunun 2 si de mevcut degil .

tekrar uyarıyorum . buraya yatırım yapmayın . yatırım yapacaksanız btc eth dao lisk gibi projelere yatırın

yakında wings var ona yatırın yeter ki paranızı buraya kaptırmayın .

gatecoin hacklenmişti biliyosunuz , insanlar sorun yaşadı . benim de dao vardı orda bugun cekebildim . ancak rep , btc eth  henüz çekilmiyor duyduğum  kadar .  ama çekime izin vermeseler hiçbir yaptırım gücüm yok . bu projede de en ufak bir kotu gidişatta benzeri olacaktır .hatta daha da kötüsü .

ayrıca yatırımın geri donmesi icin 2 sene sure verilmiş . yani 2 sene bekliceksiniz . o surede neler olur neler birgun de buyuk degisikliklerin oldugu kriptopara duınyasında .

dikkatli olun .
lewentkurt
Full Member

Activity: 218
Merit: 100

View Profile WWW
June 02, 2016, 03:40:26 PM

arkadaslar boyle tamamen hayali oluşumlardan uzak durun . cope atacak paranız varsa ha ona bişey demem . 1250 $ ınız varsazaten alın btc bekleyin halvingi artacak zaten bikac gun icinde . bu projenin ise gelecegi yok tamamen hayal .

ne saglam projeler battı . mark karpeles - mtgox , cryptsy . gecen mtgox yatırımcıların listesi gecti elime 100 lerce binlerce btc leri battı insanların orda , kaldı ki bu japonya gibi finansal guvencelerin veridigi bir ulkede yapılıyor . kıbrıs gibi bir ulkede kurulan boyle bir proje batsa yatırımcılar hiç bir hak iddia edemez .

bakın mesela ne buyuk yatırımı alan dao bile acılısta insanları tatmin etmedi , oysa lisk gibi bir proje yatırımcılarına x3 kazandırdı acılısta .

insanlar yatırdıkları  parayla kısa surede para kazanmak ister ve yatırımlarının guvende olmasını ister . boyle bir projede ise bunun 2 si de mevcut degil .

tekrar uyarıyorum . buraya yatırım yapmayın . yatırım yapacaksanız btc eth dao lisk gibi projelere yatırın

yakında wings var ona yatırın yeter ki paranızı buraya kaptırmayın .

gatecoin hacklenmişti biliyosunuz , insanlar sorun yaşadı . benim de dao vardı orda bugun cekebildim . ancak rep , btc eth  henüz çekilmiyor duyduğum  kadar .  ama çekime izin vermeseler hiçbir yaptırım gücüm yok . bu projede de en ufak bir kotu gidişatta benzeri olacaktır .hatta daha da kötüsü .

ayrıca yatırımın geri donmesi icin 2 sene sure verilmiş . yani 2 sene bekliceksiniz . o surede neler olur neler birgun de buyuk degisikliklerin oldugu kriptopara duınyasında .

dikkatli olun .

Hem Cointurk hem de kişisel olarak bu projeyi destekliyorum. Bu piyasayı uzun zamandır takip ediyorum bilen bilir, Türkiye'de bu tarz projelerin sayısı  çok az, baltalamak yerine desteklemek gerek..
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: