Bitcoin Forum
May 04, 2024, 08:44:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Fonlardaki Yatırım Bilgileri ve Faiz.  (Read 811 times)
ikm (OP)
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
October 26, 2016, 05:43:58 PM

Fonlardaki olayları inceliyordum ana para korumalı falan türler var.
mesela ben faiz olan yatırımlara girmek istemiyorum. fonda yapılacak uygulamaları fon kuranlar yazsa
örn olarak fonda alt coin alımı yapılacak yada manig falan
yada faiz olada leang ve btc alım satım  şeklinde
tanıtımları olsa daha iyi olmaz mı.
nacizane fikrim değerlendirilse süper olur. fonlara daha çok giren olur gibi ozman
1714855446
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714855446
Reply with quote  #2

1714855446
Report to moderator
1714855446
Hero Member
*

Ignore
1714855446
Reply with quote  #2

1714855446
Report to moderator
1714855446
Hero Member
*

Ignore
1714855446
Reply with quote  #2

1714855446
Report to moderator
The network tries to produce one block per 10 minutes. It does this by automatically adjusting how difficult it is to produce blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714855446
Hero Member
*

Ignore
1714855446
Reply with quote  #2

1714855446
Report to moderator
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
October 26, 2016, 05:48:05 PM

Zaten fonları bir okursanız bunlar madde madde yazılmış şekilde açılmış olan fonlar var.
Navigo
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

View Profile
October 26, 2016, 05:50:02 PM

Tam olarak dediğinizi anlamadım fakat bir arkadaş detaylı olarak tek konu başlığı altında topladı bunları.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1599246.0
ÖNEMLİ UYARI: FONLARI YALAN KISILER TAMAMEN KISISEL OLARAK YAPMAKTADIR YATIRIM YAŞAR EN DİKKAT.
UYARI GENEL BİR UYARIDIR KİŞİ YENİ OLDUĞU İÇİN YAZILMISTIR. HERHANGI BİRİNE BİR SUCLAMA VB SÖZ KONUSU DEĞİLDİR. SADECE UYARIDIR.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
..E R N..
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
.TOKEN SALE.
.AIRDROP.
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
.▬▬GET IN TOUCH▬▬.
.TELEGRAM   FACEBOOK   TWITTER.
..▬▬YOUTUBE   INSTAGRAM▬▬..
ikm (OP)
Sr. Member

View Profile
October 26, 2016, 07:41:12 PM

tam anlatamamışım. demek istediğim mesut beyin bir başlığında gördüm sadece
fon alt coin ve btc alım satım şeklinde yazdı burda faiz getirisi yok varsa kendini bağlar fona girenleri değil
ama leaning yapanlar direk faiz getiri eklemiş olur fona buda faize ortaklı sağlar. bundan dolayı demek istedim
fonların yaptıkları yatırımlar ve yapcaklarını yazmalarını. herkes faize girmez burda faizi standart gelir olarka görenlerde olur faize bulaşmak isteyemenlerde.
buyüzden demek istedim.
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
October 26, 2016, 09:59:14 PM

tam anlatamamışım. demek istediğim mesut beyin bir başlığında gördüm sadece
fon alt coin ve btc alım satım şeklinde yazdı burda faiz getirisi yok varsa kendini bağlar fona girenleri değil
ama leaning yapanlar direk faiz getiri eklemiş olur fona buda faize ortaklı sağlar. bundan dolayı demek istedim
fonların yaptıkları yatırımlar ve yapcaklarını yazmalarını. herkes faize girmez burda faizi standart gelir olarka görenlerde olur faize bulaşmak isteyemenlerde.
buyüzden demek istedim.

Anapara korumalı bir fona girerseniz her türlü faiz kazanmış olursunuz ki sözleriniz biraz faiz haram diyip bankalara kar payı fonlara paraları atıp parasına para katan ak sakallı hacı dayıları hatırlattı Cheesy
ikm (OP)
Sr. Member

View Profile
October 27, 2016, 07:25:53 AM

doğru öylegörünüyor Cheesy
ama yaptığım işte kullanılan bir yöntem benim demek istediğim
atölyelerden kazanılan yıllık toplan karın yüzde 25 kar  payı olarak dağıtılan bir sistemdeyim
yani atölye yerine coin yada btc alım satım olcak gelir ve gider olan o anlamda dedim
ki ana para korumalı olmaz zaten o zaman faizsiz işlem dahi olsa ticarette zarar olmak zorunda...

teramit
Legendary
*

Activity: 1869
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
October 27, 2016, 11:27:29 AM

atölyelerden kazanılan yıllık toplan karın yüzde 25 kar  payı olarak dağıtılan bir sistemdeyim
yani atölye yerine coin yada btc alım satım olcak gelir ve gider olan o anlamda dedim
ki ana para korumalı olmaz zaten o zaman faizsiz işlem dahi olsa ticarette zarar olmak zorunda...

fon oluşturan kişi elde ettiği karını yatırımcılarla paylaşıyorum derse caiz olur, şu kadar yüzde getiri vadediyorum derse faiz olur.
bankalardaki faiz ve katılımdaki kar payı arasındaki fark budur.Daha bunu bile bilmeyen fon yöneticileri olduğunu düşünürsek caiz fon bulman imkansız gibi birşey.
Kaldı ki margin tradinge giriyorlar.POS a giriyorlar bunlarda caiz olmayan yöntemler.
Fon yöneticisi hem kar payı dağıtımı vaad edecek hem caiz olmayan işlere bulaşmayacak hemde bunlara mukabil fıkhi bilgisi olacak ki caiz bir fon oluşturabilsin.
ikm (OP)
Sr. Member

View Profile
October 27, 2016, 12:39:42 PM

fon oluşturan kişi elde ettiği karını yatırımcılarla paylaşıyorum derse caiz olur, şu kadar yüzde getiri vadediyorum derse faiz olur.
bankalardaki faiz ve katılımdaki kar payı arasındaki fark budur.Daha bunu bile bilmeyen fon yöneticileri olduğunu düşünürsek caiz fon bulman imkansız gibi birşey.
Kaldı ki margin tradinge giriyorlar.POS a giriyorlar bunlarda caiz olmayan yöntemler.
Fon yöneticisi hem kar payı dağıtımı vaad edecek hem caiz olmayan işlere bulaşmayacak hemde bunlara mukabil fıkhi bilgisi olacak ki caiz bir fon oluşturabilsin.

fıhki bilmesine gerek yok vicdan meselesi o allahın bileceği kullun karışmayacağı durumlar.
anlattığım da zaten o margin tradinge girilmediğini belirtirse demek istedim daha yaralı olur
1 keresinde mesut beyin kinde rastladım ben sadece btc alım satım ve alt koin alım satım yapcağını söylediydi ...
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
October 27, 2016, 12:52:09 PM

Ticaret helal, faiz haramdır. Ticaret bir mal veya değerden para kazanmaktır. Bir mal alırsınız onu belli bir kar karşılığı satar helal kazanç elde edersiniz. Ticarette kar ve zarar kardeştir. Kar edebileceğiniz gibi zararda edebilirsiniz. Eğer bir fona yada bir ticarethaneye ortak olursanız, karına da, zararına da ortak olursunuz. Eğer olmuyorsanız orda şüpheli bir durum var demektir. Burada yapılan işlemlerde önemli örneğin margin trade yaparken almış olduğunuz borç(kaldıraç için) faiz ödüyorsunuz. Bu kazanca da faiz bulaşıyor. Faiz bulaşan kazançta sağlıklı olmuyor. Exchange işlemlerde ise bir değerin bedelini ödeyip pazara çıkarıyorsunuz. burada karda edebilirsiniz zararda edebilirsiniz. O yüzden ben şahsen sadece exchange sisteminde işlem yapıyorum.
Diğer bir açıdan bakarsak; Bu gün faize bulaşmayan yada korunabilen olacağını sanmıyorum. Bütün veriler;değerler, alsat işlemleri; para transferleri, maaşlar bankalar üzerinden yürümek zorunda , bu sebeple aldığınız maaş sakladığınız bankalardaki paraya mutlaka faiz , şöyle veya böyle bulaşıyor. Ne diyelim Allah affetsin ne kadar kaçsak ta bir şekilde yakalıyorlar.
dnz gns
Sr. Member

Activity: 434

View Profile
October 27, 2016, 06:22:09 PM

bence de faizin bulaşmadığı bir durum neredeyse yok.
katılıyorum cion ticaritindeki bir fon daha geçerli en azından kar ve zararın olduğu belli
margin trading kesin faiz bencede exchange ler daha geçerli.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: