Bitcoin Forum
May 06, 2024, 03:48:57 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: PayPal Türkiye'den Çekiliyor  (Read 3338 times)
formator
Sr. Member

Activity: 285
Merit: 250

View Profile
June 01, 2016, 12:06:42 AM

TROY diye bişi çıkardılar hemen rakiplerini yasaklamaya başladılar bu nası bi kafa ya

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1455714.0

Bari logoyu calmayip adam gibi dizayn etselerdi.

Bunlar heralde toplaştılar paypal gibi bişi yapalım güzel indiririz dediler , sonuç bu Cheesy
1715010537
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715010537
Reply with quote  #2

1715010537
Report to moderator
1715010537
Hero Member
*

Ignore
1715010537
Reply with quote  #2

1715010537
Report to moderator
1715010537
Hero Member
*

Ignore
1715010537
Reply with quote  #2

1715010537
Report to moderator
"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715010537
Hero Member
*

Ignore
1715010537
Reply with quote  #2

1715010537
Report to moderator
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
June 01, 2016, 06:15:33 AM

Son 4 aydır ebay üzerinden satış yapıp az-çok para kazanıyordum.. paypal sistemi de patladı Smiley nereye elimi atsam kuruyor arkadaş..

Ekşisözlükte : Lösev e bağış başlığı var hesabında 1-2 dolar olanları ve çekmekle uğraşmak istemeyenler kalan bakiyelerini lösev e bağış olarak gönderebilir.

ekşi başlık : https://eksisozluk.com/paypal-hesaplarimizla-loseve-bagis-kampanyasi--5120574?a=popular
Lösev paypal bağışı için mail : international@losev.org.tr

Bağış olayı güzel fikir umarım ufak tefek diyerek totalde büyük bir para heba olmaz herkes son kuruşuna kadar çeker parasını. Bilmeyenler için N11 de paypal geçerli irili ufaklı bircok ürün var

Devlet nereden ne vergi alacağını iyice şaşırdı. Kesin birilerin sıkıntısı oldu bu işten illa ki fayda görenler olacaktır.
Benim paypal harici işlem yapmayan üyelik sistemlerim var büyük sıkıntı olacak ve bu sadece basit birşey çok ciddi işlerinin ödemelerini paypal ile alan arkadaşlar var yazık oldu yine 3. 4. sınıf insan muamelesi görmeye başlıyoruz hadi hayırlısı
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445
Merit: 1000

View Profile
June 01, 2016, 12:18:36 PM

Son 4 aydır ebay üzerinden satış yapıp az-çok para kazanıyordum.. paypal sistemi de patladı Smiley nereye elimi atsam kuruyor arkadaş..

Ekşisözlükte : Lösev e bağış başlığı var hesabında 1-2 dolar olanları ve çekmekle uğraşmak istemeyenler kalan bakiyelerini lösev e bağış olarak gönderebilir.

ekşi başlık : https://eksisozluk.com/paypal-hesaplarimizla-loseve-bagis-kampanyasi--5120574?a=popular
Benim de 1,22 lira bakiye kalmış attım Lösev'e, iyi para toplamışlar ekşide güzel bir şey olmuş  Smiley
ridewithme
Sr. Member

Activity: 406

Follow me to the Profitland.

View Profile
June 01, 2016, 12:43:10 PM

Benim de 1,22 lira bakiye kalmış attım Lösev'e, iyi para toplamışlar ekşide güzel bir şey olmuş  Smiley

Sadece ekşi degil bir cok sosyal platform da losev e bagıs icin mesajlar konular acılmıs durum da kalan miktarları loseve göndermek icin sağ olsunlar baya bagış toplanmış bu sayede paypal'ın kapatılması Losev'e yaradı diye biliriz umarım kısa sürede lisans işlerini halledip türkiye de işlerine devam ederler.

I invested in ETH and made money, WAVES, made money, JEWELS made money, NXT made money, BTC made a lot of money!
Follow me and profit.
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
June 01, 2016, 01:37:34 PM

Ben ve benim gibi çok kişi youtube partner  ,dailymotion çalışıyor bunlarda ödeme yöntemi paypal ve kapanan kanallar var ödeme yöntemi degiştiremiyoruz ,partnerlerin çogunda paypal
ödeme sistemi seçili ,amozon vs satış ortaklıgı çalışanlar var.böyle bir saçmalık olamaz yani,aynı idda gibi şimdide troymudur nedir tekel yapmaya çalışıyorlar ama kullanılmaz.
neyse işallah paypal geri döner bizimkiler hatalarından döner ama pek ihtimal vermiyorum şimdilik.
lahmacunkuregi
Sr. Member

Activity: 403

internet aktivist

View Profile
June 01, 2016, 01:46:43 PM

PayPalın artık Türkiye de hizmet vermemesi bir sürü freelancer, streamer, youtuber ve daha sayısız bir çok işle uğraşan arkadaşları etkiledi fakat BDDK lisans vermeme konusunda haklı olayın troy ile yakından uzaktan alakası yok umarım gerekli şartlar yerine gelir ve tekrar hizmet vermeye başlar, tamamen PayPalın inatlaşması sonucu oluşan bir durum

petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
June 01, 2016, 05:40:02 PM

arkadaslar, youtubelar, e-ticaret yapanlar, hepinize sesleniyorum , paypal zaten komisyonu yuksek bir para transfer yontemiydi..

sattiginiz urun icin bitcoin talep edin , veya bitcoin ile odemeyi talep icin..

hem komisyon dusuk , hemde transfer hizi su an tum odeme aracalarina nazaran daha hizli ..

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
June 01, 2016, 05:42:40 PM

TROY diye bişi çıkardılar hemen rakiplerini yasaklamaya başladılar bu nası bi kafa ya

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1455714.0

Bari logoyu calmayip adam gibi dizayn etselerdi.

logo çalıntı gelmedi bana.
y harfleri ortak sadece onda da fark bariz belli, farklı fontlar ve renkler var.
italik yazılar benziyor sadece bu da gayet normal.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
June 01, 2016, 07:39:33 PM

Bu gün mail geldi ayın 6 sına kadar olan bakiyenizi çekebilirsiniz diye. Şimdi hangi sistemi kullanıcaz bilemedim. bu gün biraz araştırdım payza sitesine baktım bitcoin hesaplarıda var. Payza sistemini kullanabilirmiyiz? Kullanan varsa sistem nasıl çalışıyor btc alıp kullanan varmı bu sistemde?
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
June 01, 2016, 09:01:36 PM

Advcash kullanıyorum, imzamda da linki mevcut.  kartı btc ile doldurup dolar olarak alışveriş yapıyorum.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
June 02, 2016, 08:41:18 AM

lösev 30bin euro üstünde bağış toplamış bu kampanyadan 120bin euroya ulaşırlarsa alıyorlar cihazı. kalan kuruslarınızı gönderin beyler. cocuklara umut olmuş olursunuz.
rikudou
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

Alenktrik Teknikeri

View Profile
June 02, 2016, 08:27:58 PM

Paypal 'ın Türkiyeden Çekilmesi, Çoğu Paypaldan İş Yapanlara Darbe Olacak Gibi.
Böyle Güzel Bir Sistemin Türkiyeden Ayrılması İnanın Çok Üzücü Durum. Sad

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
June 03, 2016, 05:46:53 AM

Sadece ekşi degil bir cok sosyal platform da losev e bagıs icin mesajlar konular acılmıs durum da kalan miktarları loseve göndermek icin sağ olsunlar baya bagış toplanmış bu sayede paypal'ın kapatılması Losev'e yaradı diye biliriz umarım kısa sürede lisans işlerini halledip türkiye de işlerine devam ederler.

ilk mesajımda bunu sadece ekşisözlük düzenliyor demedim zaten.
sanandreas
Sr. Member

Activity: 378

View Profile
June 03, 2016, 06:44:09 PM

BDDK, PayPal’in Lisans Başvurusunu Neden Kabul Etmediğini Açıkladı

Birkaç gün önce 6 Haziran’dan itibaren Türkiye pazarından çekileceğini açıklayan PayPal’in lisans başvurusunun neden kabul edilmediği BDDK tarafından açıklandı.

Bu haftaiçinin en flaş haberi kuşkusuz PayPal’in Türkiye pazarından çekileceğini açıklamasıydı. Bununla ilgili olarak bazı iddialar ortaya atıldı; örneğin şirketin Türkiye’deki finansal verilerinin BDDK tarafından Türkiye’de tutulmasının istenmesi ve PayPal’in bunu kabul etmemesi gibi. Açıkçası BDDK bir açıklama yapana kadar her kafadan bir ses çıkmaya devam edecekti. Neyse ki beklenen açıklama bugün geldi.

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, PayPal’in sunucularını Türkiye’ye taşımak istemediğini belirtti. Akben, Haziran 2013’te yürürlüğe giren Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunun 14. ve 18. maddelerindeki “ödeme hizmetleri alanında faaliyette bulunmak ya da elektronik para ihraç etmek isteyen kuruluşların, BDDK’dan izin almak kaydıyla faaliyette bulunabilecekleri” hükmünün bulunduğunu, PayPal’in de bu hükme aykırı hareket ettiğini söyledi.

Şirketin kendilerine 27 Haziran 2015 tarihi öncesi Kanunun 12. maddesinin 1 numaralı fıkrasında belirtilen ödeme hizmetleri ve 20. maddesi uyarınca elektronik para ihracı faaliyetlerini yürütmek üzere faaliyet izni başvurusunda bulunduğunu belirten Akben, BDDK’nın verdiği ret cevabını da şu şekilde açıkladı:

“Şirketin, Kanunun 23. maddesi ve Tebliğin 16 maddesine uyum için gerekli çalışmaları yapmadığı görülmüş, şirket ile yapılan müteaddit yazışma ve toplantılarda bu durum dile getirilmiş ancak ‘Sistemlerin yurt içine getirilmesine ilişkin herhangi bir fizibilite çalışması yapmadıkları, sistemleri Türkiye’ye getirmenin teknik olarak mümkün olduğu ancak global şirket politikası gereği böyle bir tercihte bulunmayacakları, bilgi sistemlerini ve yedeklerini Türkiye’ye getirmeyi planlamadıkları ifade edilmiş. Şirkete işlemin bir tarafının yurt dışında olduğu işlemler için Tebliğin 16. maddesi 4. fıkrasında tanımlanan istisnaları kullanarak daha minimal bir sistemle ‘cross border’ (sınır ötesi) olarak adlandırılan farklı bir faaliyet izni için başvurabilecekleri belirtilmiş, şirkete nihai kararını vermesi için bir süre verilmiş ancak verilen süre zarfında firmadan herhangi bir geri dönüş olmamış ve faaliyet izni başvurusu olumsuz sonuçlanmıştır.”

Kararın alınmasının ardından PayPal’in hem Avrupa hem de ABD yöneticileriyle görüşmeler yaptıklarını belirten Akben, şirketin gerekli şartları yerine getirip başvuruda bulunması halinde faaliyetlerine tekrar dönmesinin mümkün olduğunu söyledi.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
June 03, 2016, 06:51:38 PM

Bitcoin ile tanışmama az da olsa paypal da katkıda bulunmuştur yüksek komisyon oranlarından dolayı. Eğer Türkiyeden para kazandıysa ne yapıp edip geri gelecektir.
sanandreas
Sr. Member

Activity: 378

View Profile
June 03, 2016, 06:55:23 PM

Bitcoin ile tanışmama az da olsa paypal da katkıda bulunmuştur yüksek komisyon oranlarından dolayı. Eğer Türkiyeden para kazandıysa ne yapıp edip geri gelecektir.

tabi geri gelicektir de ne zaman gelicek allah bilir türkiyede azımsanmıyacak kadar paypal kullanıcısı bulunmakta cogunlukla oyun oynayan arkadaslar kullanıyor paypalı baya bi sıkıntı yaşatıyorlar insanlara zamanın da yapsalardı işlerini şimdi böyle olmayacaktı
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: