Bitcoin Forum
April 25, 2024, 02:09:05 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Asic PCB  (Read 3843 times)
Cyper_BLC
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 270

Reverse Engineer

View Profile
November 19, 2016, 07:19:29 PM

@Cyper_BLC

Dostum seni pek tanimiyorum ama ilgilenecegini dusundugum bir urun var, madem elektronikcisin buna bayilacaksin. Bunca yildir buradayken seni tanimamak sasirtici ...

https://voltera.io/v-one

igotek adam gibi bir cevap yazarken (sağolsun) senin sıkıntın ne onu anlamak oldukça güç. mevzuyu kişiselleştireceksen gel bursaya tanışalım. beni tanımıyor olman bana da sana da bir şey kaybettirmez, ayrıca bana kanadalı gavur milletinin neler yaptığını da göstermene gerek yok zahmet etme, 34 senedir onları yakinen takipteyim ve ben "elektronik-çi" değilim, mühendisim. memnun oldum.

o resmini yapıştırdığın extruderli reprap bozması nanenin, epson dx4 10 pico litre lik kafayla, alumina seramik üstüne 5u luk yol atan makinasını yaptım ben. heyyy gidi heey..

Burada adam gibi olmayan bir cevap nasil gordun sasirdim. Oysaki senin gibi birisini nasil olduda tanimamisim, bak buda soyle bir cihaz bayilirsin, oldukca pozitif, oven bir mesajken sen nasil olduda bunu baska bir sekilde anladin?

"Dostum seni pek tanimiyorum ama ilgilenecegini dusundugum bir urun var, madem elektronikcisin buna bayilacaksin"

igoteke yazdığım msg dan sonra üslup benzerliği olduğundan kinaye sezinledim, neyse forumu kişisel ve gerksiz yere doldurmayalım.
saygılar Wink

Ben o resmi yapistirdim cunku cebi pek yakmayan fiyati yuzunden, nasil ki 3d printerlar ve prototip makinalari onlarca yildir var ama yuzbinlerce dolarken ucuzladi evimizdeki masamiza koyabilecegimiz duruma geldi, bu kickstarter projeside o sekilde. 35 yasimdayken birisi bana boyle bir makinenin varligindan bahsetseydi heralde havalara ucardim o kisiyi azarlamak yerine.

34 senedir takip ediyorum zaten derken, 7 yaşından beri yani kendimi bildim bileli demek istedim... azarlama değildi, ayrıca beni bu aralar havalara uçuracak tek şey lockheed martin in plazma-rubbia elektrik üretecinin çalışma prensibini anlamaktır.

For donations : 1CYPERv5yZ4c9FRzPyCz5u8vhttyKmVkto
Emeğe Saygı Göstermeyenler, BECERIKSIZ kişilerdir.
1714054145
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714054145
Reply with quote  #2

1714054145
Report to moderator
1714054145
Hero Member
*

Ignore
1714054145
Reply with quote  #2

1714054145
Report to moderator
1714054145
Hero Member
*

Ignore
1714054145
Reply with quote  #2

1714054145
Report to moderator
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714054145
Hero Member
*

Ignore
1714054145
Reply with quote  #2

1714054145
Report to moderator
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
November 19, 2016, 07:40:27 PM

34 senedir takip ediyorum zaten derken, 7 yaşından beri yani kendimi bildim bileli demek istedim... azarlama değildi, ayrıca beni bu aralar havalara uçuracak tek şey lockheed martin in plazma-rubbia elektrik üretecinin çalışma prensibini anlamaktır.

Ee.... kizacaksin yine ama, o aslinda uretec degilde itis sistemi.
uretec olan kompakt fuzyon reaktoru vede oldukca basit bir calisma prensibi var, zor olani carpistirilan lityum atomlarinin disariya sizmasini engellemek icin 80 cm ila 150 cm kalinliginda bir battaniye tabakasi ve agirligi ise 300 ila 1000 ton. bu ufak sorunu astiklarinda sistem hazir.  Simdilik SMR larla idare edecegiz.
Cyper_BLC
Sr. Member

Reverse Engineer

View Profile
November 19, 2016, 08:12:21 PM

uretec olan kompakt fuzyon reaktoru vede oldukca basit bir calisma prensibi var, zor olani carpistirilan lityum atomlarinin disariya sizmasini engellemek icin 80 cm ila 150 cm kalinliginda bir battaniye tabakasi ve agirligi ise 300 ila 1000 ton. bu ufak sorunu astiklarinda sistem hazir.  Simdilik SMR larla idare edecegiz.

komple patenti adamlara ait olan ve elektrik üretmek için tasarlanmış cihaza da sanki sadece metal buharı püskürtüyormuş gibi muamele edip itiş sistemi diyebilecek ve hatta utanmadan bir de BASiT diye adlandıracak tek millet olduğumuzdan dolayı INANILMAZ DERECEDE UZUNTULUYUM. kızmıyorum çünki bu milletin dışarıda düşman aramasına hiç gerek yok. yap o zaman... Tavrın kullandığın resimle örtüşsün.

DeepCoin
Legendary
*

View Profile
November 19, 2016, 08:19:00 PM

uretec olan kompakt fuzyon reaktoru vede oldukca basit bir calisma prensibi var, zor olani carpistirilan lityum atomlarinin disariya sizmasini engellemek icin 80 cm ila 150 cm kalinliginda bir battaniye tabakasi ve agirligi ise 300 ila 1000 ton. bu ufak sorunu astiklarinda sistem hazir.  Simdilik SMR larla idare edecegiz.

komple patenti adamlara ait olan ve elektrik üretmek için tasarlanmış cihaza da sanki sadece metal buharı püskürtüyormuş gibi muamele edip itiş sistemi diyebilecek ve hatta utanmadan bir de BASiT diye adlandıracak tek millet olduğumuzdan dolayı INANILMAZ DERECEDE UZUNTULUYUM. kızmıyorum çünki bu milletin dışarıda düşman aramasına hiç gerek yok. yap o zaman...

Bence uzulme, uzun seneler evvel terkettim ben Turkiyeyi, cunku bana daha orta okulda iken yoktan enerji var edemezsin diyebilecek kadar okuz bir fizik hocam vardi, bende buraya geldim, ben su anda antigravity itis sistemleri uzerine calisiyorum, o yuzden bana verdigin ornek benim icin flip flop devre yapmak kadar basit.  ama bunu tubitakta yapamazdim cunku bana fizik hocam enerjiyi yoktan var edemezsin demisti, neyseki Elon Musk var.
Cyper_BLC
Sr. Member

Reverse Engineer

View Profile
November 19, 2016, 08:32:13 PM

komple patenti adamlara ait olan ve elektrik üretmek için tasarlanmış cihaza da sanki sadece metal buharı püskürtüyormuş gibi muamele edip itiş sistemi diyebilecek ve hatta utanmadan bir de BASiT diye adlandıracak tek millet olduğumuzdan dolayı INANILMAZ DERECEDE UZUNTULUYUM. kızmıyorum çünki bu milletin dışarıda düşman aramasına hiç gerek yok. yap o zaman...

Bence uzulme, uzun seneler evvel terkettim ben Turkiyeyi, cunku bana daha orta okulda iken yoktan enerji var edemezsin diyebilecek kadar okuz bir fizik hocam vardi, bende buraya geldim, ben su anda antigravity itis sistemleri uzerine calisiyorum, o yuzden bana verdigin ornek benim icin flip flop devre yapmak kadar basit.  ama bunu tubitakta yapamazdim cunku bana fizik hocam enerjiyi yoktan var edemezsin demisti, neyseki Elon Musk var.

o hocanın ellerinden öpeyim ben ki gitmişsin bu ülkeden bizi daha da rezil etmeden sen. termodinamiğin 2. yasasını lord kelvin ve planck götünden attı uydurdu o zaman... pess yaw. antigravity ymiş, sen mıknatıs üzerinde sıvı azotla demiroksit gezdirmeğe devam et. Tübitak içinde çok hayırlı olmuş bu gidiş. konu kapandı azınla kuş tutsan, daha da sana cvp yazmayacağım. 

DeepCoin
Legendary
*

View Profile
November 19, 2016, 08:35:24 PM

uretec olan kompakt fuzyon reaktoru vede oldukca basit bir calisma prensibi var, zor olani carpistirilan lityum atomlarinin disariya sizmasini engellemek icin 80 cm ila 150 cm kalinliginda bir battaniye tabakasi ve agirligi ise 300 ila 1000 ton. bu ufak sorunu astiklarinda sistem hazir.  Simdilik SMR larla idare edecegiz.

Bence uzulme, uzun seneler evvel terkettim ben Turkiyeyi, cunku bana daha orta okulda iken yoktan enerji var edemezsin diyebilecek kadar okuz bir fizik hocam vardi, bende buraya geldim, ben su anda antigravity itis sistemleri uzerine calisiyorum, o yuzden bana verdigin ornek benim icin flip flop devre yapmak kadar basit.  ama bunu tubitakta yapamazdim cunku bana fizik hocam enerjiyi yoktan var edemezsin demisti, neyseki Elon Musk var.

o hocanın ellerinden öpeyim ben ki gitmişsin bu ülkeden bizi daha da rezil etmeden sen. termodinamiğin 2. yasasını lord kelvin ve planck götünden attı uydurdu o zaman... pess yaw. antigravity ymiş, sen mıknatıs üzerinde sıvı azotla demiroksit gezdirmeğe devam et. Tübitak içinde çok hayırlı olmuş bu gidiş. konu kapandı azınla kuş tutsan, daha da sana cvp yazmayacağım.  

Biz buna onyargi diyoruz, bir gun bunu asarsan sende cok guzel seyler basarabilirsin. O isler oyle miknatisla falan olmuyor, quantum mekanigi bilmen gerek. Bakis acini degistirmelisin.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
November 23, 2016, 06:59:15 PM

Yoktan bir şey elde edemiyorsak evren nasıl meydana geldi. Bizim yapamadığımız kati suretle yapılamayacağını göstermez. Birde ağır uslup kullanırken sözde bilim adına bir şeyler yaptığınızı ima ediyorsunuz oysa bilim insanları çoğu zaman sınırları ve kuralları aştıkları için bugün buluşları ile isimleri anılır. Kanun denilen şeyler bizim deneyler sonucunda ulaştığımız sınırlı bilgilerden ibarettir. Üstelik bu kanunları söylerken bile bu bilim insanlarının adını kullanıyorsunuz yani sizin yaptığınız deneyler ölçümler veya düşünceleriniz değil. Bu kanunlar üzerinden yaşasak bile, binlerce buluş bunları dayanak olarak kullansa da, defalarca ispatlanmış olsa bile her zaman geçerliliği koruyacak diye bir şey olamaz. Bunun haricinde hiç bir şey imkansız değildir çünkü imkansızlık diye bir durum yoktur. Aksine her şey imkan dahilindedir ve inandığımız kurallar bizleri sıkıca bağlar ve imkansız dediğimiz şeyleri oluşturur. Olmayan bir şeyi olan bir şey ile yaratamazsınız, olmayanı yine olmayan bir şeyle var etmek mümkündür bu güçte sadece insanda bulunur. Beynindeki düşünceleri nasıl yaratıyorsun bir düşün bakalım. Sana göre kimyasal reaksiyon ile oluşuyor peki bu tepkimenin oluşmasını hangi kuvvet sağlıyor? Zaten bir kural olmadığı için siz bunu göremiyorsunuz kuralları ise onlara sımsıkı tutunmak için kendinizi güvende hissetmek için koyuyorsunuz. Bilimi geliştiren insanlardır o halde bir kişinin bulduğunu katiyen kabullenirsek bilimde gelişmez.
Cyper_BLC
Sr. Member

Reverse Engineer

View Profile
November 25, 2016, 02:43:57 AM

Yoktan bir şey elde edemiyorsak evren nasıl meydana geldi. Bizim yapamadığımız kati suretle yapılamayacağını göstermez. Birde ağır uslup kullanırken sözde bilim adına bir şeyler yaptığınızı ima ediyorsunuz oysa bilim insanları çoğu zaman sınırları ve kuralları aştıkları için bugün buluşları ile isimleri anılır. Kanun denilen şeyler bizim deneyler sonucunda ulaştığımız sınırlı bilgilerden ibarettir. Üstelik bu kanunları söylerken bile bu bilim insanlarının adını kullanıyorsunuz yani sizin yaptığınız deneyler ölçümler veya düşünceleriniz değil. Bu kanunlar üzerinden yaşasak bile, binlerce buluş bunları dayanak olarak kullansa da, defalarca ispatlanmış olsa bile her zaman geçerliliği koruyacak diye bir şey olamaz. Bunun haricinde hiç bir şey imkansız değildir çünkü imkansızlık diye bir durum yoktur. Aksine her şey imkan dahilindedir ve inandığımız kurallar bizleri sıkıca bağlar ve imkansız dediğimiz şeyleri oluşturur. Olmayan bir şeyi olan bir şey ile yaratamazsınız, olmayanı yine olmayan bir şeyle var etmek mümkündür bu güçte sadece insanda bulunur. Beynindeki düşünceleri nasıl yaratıyorsun bir düşün bakalım. Sana göre kimyasal reaksiyon ile oluşuyor peki bu tepkimenin oluşmasını hangi kuvvet sağlıyor? Zaten bir kural olmadığı için siz bunu göremiyorsunuz kuralları ise onlara sımsıkı tutunmak için kendinizi güvende hissetmek için koyuyorsunuz. Bilimi geliştiren insanlardır o halde bir kişinin bulduğunu katiyen kabullenirsek bilimde gelişmez.

Konuştuğumuz mesele felsefe konusu değil, "yok" u matematiksel olarak bir denklem içerisine sokamazsınız-kullanamazsınız, yüzeysel bilgilerinizle de abuk subuk yorumlar yapmayın. biri diyor hayal gücü biri diyor yoktan enerji, sonra diyor ki quantum mekaniği. yahu kardeşim benim öz kuzenim NSA de D-wave in 512qbit lik quantum bilgisayarını kullanıyor. ben nasıl bu konudan uzak ve bi haber olabilirim Allah aşkına.. Şu savunulan garip felsefik yaklaşıma da bir değinmek istiyorum, icat-inovasyon-bilim yapmak bilgi ve pratik gerektirir, bu donelere sahip olsanız bile hayal ettiğiniz şeyi ille de yapabileceksiniz anlamına da gelmez. var sayalım ki sahipsiniz hayaliniz bu günki materyallerle sınırlıdır. emeklemeden koşma sevdasında olmayın, ingilizce biliyor olmanız sizi bilim adamı yapmaz hele google hiç yapmaz. Kelvine max planck a dil uzatacak kadar ne matematik bilginiz var ne de fizik. yasalar - kanunlar ve matematik olmasaydı adamlar ne uzaya çıkabilir ne de MRI-CT gibi inanılmaz karmaşık makineler yapabilirlerdi. bunların hiçbiri hatta, maddenin alt parçacıklarını incelemek öğrenmek ve anlamak için kurulan CERN toroidi bile mevcut KANUNLARI çiğneyememiştir. yok-boşluk kavramı bilimle alakası olmayan felsefik bir kavram ve yaklaşımdır. Etkileşen birşeyler bilinmiyor olsa dahi mutlaka vardır. ve bağzı hesaplamalarımızda sabitlerin olmasının nedeni budur.
https://en.wikipedia.org/wiki/Physical_constant

igotek
Hero Member

Activity: 2030
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
November 25, 2016, 02:54:21 AM

Baikal miner cihazım geldi. üzerinde orange pi kullanmışlar. linux işletim istemi kurulup sgminer kullanılmış. ip den ulaşılacak bir arayüz yazılmış ve 4 tane çip/işlemci bu orange pi ile birleştirilmiş. bunu türkiye de yapmak mümkün olur mu ?

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
November 25, 2016, 06:31:25 AM

Konuştuğumuz mesele felsefe konusu değil, "yok" u matematiksel olarak bir denklem içerisine sokamazsınız-kullanamazsınız, yüzeysel bilgilerinizle de abuk subuk yorumlar yapmayın. biri diyor hayal gücü biri diyor yoktan enerji, sonra diyor ki quantum mekaniği. yahu kardeşim benim öz kuzenim NSA de D-wave in 512qbit lik quantum bilgisayarını kullanıyor. ben nasıl bu konudan uzak ve bi haber olabilirim Allah aşkına.. Şu savunulan garip felsefik yaklaşıma da bir değinmek istiyorum, icat-inovasyon-bilim yapmak bilgi ve pratik gerektirir, bu donelere sahip olsanız bile hayal ettiğiniz şeyi ille de yapabileceksiniz anlamına da gelmez. var sayalım ki sahipsiniz hayaliniz bu günki materyallerle sınırlıdır. emeklemeden koşma sevdasında olmayın, ingilizce biliyor olmanız sizi bilim adamı yapmaz hele google hiç yapmaz. Kelvine max planck a dil uzatacak kadar ne matematik bilginiz var ne de fizik. yasalar - kanunlar ve matematik olmasaydı adamlar ne uzaya çıkabilir ne de MRI-CT gibi inanılmaz karmaşık makineler yapabilirlerdi. bunların hiçbiri hatta, maddenin alt parçacıklarını incelemek öğrenmek ve anlamak için kurulan CERN toroidi bile mevcut KANUNLARI çiğneyememiştir. yok-boşluk kavramı bilimle alakası olmayan felsefik bir kavram ve yaklaşımdır. Etkileşen birşeyler bilinmiyor olsa dahi mutlaka vardır. ve bağzı hesaplamalarımızda sabitlerin olmasının nedeni budur.
https://en.wikipedia.org/wiki/Physical_constant

Yazdıklarınıza katılıyorum. Teşekkürler uzunca cevap verdiğiniz için.

Bu arada bu bilgisayar hakkında neler söyleyebilirsiniz gerçek bir kuantum bilgisayarı olmadığı hakkında iddialar yazılmış. 
Cyper_BLC
Sr. Member

Reverse Engineer

View Profile
November 25, 2016, 03:34:37 PM

halk efsanelerine inanmayın,
http://www.dwavesys.com/
ve sonunda bu makinayla 100milyon canlı kamerayı anlık olarak analiz edebilecek bir canavar yaptılar.
https://www.youtube.com/watch?v=-LhPE6FpJYk

edit: person of interest dizisine aşinaysanız orada bitcoinin doğuşu ile ilgili cicada 3301(üstü kapalı) bulmacası ve ayrıca bu quantum bilgisayarının marifetleri konu alınıyor.

Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: