Bitcoin Forum
June 23, 2024, 04:44:24 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Deadpool Filminde Bitcoin Detayı  (Read 7023 times)
neite99
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
October 23, 2017, 12:54:39 AM

Adamda ne göz varmış yahu, film izlerken bu kadar keskin misiniz? Ben hayatta bu kadar detaylara takılamam vallahi helal olsun. Belki gözden kaçan bir çekim hatasıdır yani çekilen yerde btc ile alışveriş olanağı tanınıyordur bunlarda orada çekim yapmışlardır. Montajda aradan kaçmış olabilir tahminen anlık bir görüntü ama kasti olarak yapılacağını düşünmüyorum.

Yok hocam kimse yakalayamaz bu tarz saliselik detayları. Muhtemelen yukarıda arkadaşın dediği gibi bu işi yapan özel kişi/gruplar vardır.
thebitstreet (OP)
Hero Member

Activity: 510
Merit: 500

View Profile
October 23, 2017, 02:02:37 PM

Adamda ne göz varmış yahu, film izlerken bu kadar keskin misiniz? Ben hayatta bu kadar detaylara takılamam vallahi helal olsun. Belki gözden kaçan bir çekim hatasıdır yani çekilen yerde btc ile alışveriş olanağı tanınıyordur bunlarda orada çekim yapmışlardır. Montajda aradan kaçmış olabilir tahminen anlık bir görüntü ama kasti olarak yapılacağını düşünmüyorum.

Yok hocam kimse yakalayamaz bu tarz saliselik detayları. Muhtemelen yukarıda arkadaşın dediği gibi bu işi yapan özel kişi/gruplar vardır.

Evet ben Satoshi Nakamoto. Bitcoin kaynak koduna eklediğim gizli bir bug sayesinde blockchain'de görünmeyen 121.543BTC'mi elden çıkaracağım. Sebeple, Marvel'la anlaşıp bu sahneye sübliminal olarak "bitcoin accepted here" yazısını koyduk. Fakat fark ettik ki Türk izleyicilerin hiç biri bu mesajı almamış. Bu yüzden 2041 yılından size bu mesajı tebliğ etmek için geldim. Topic görevini yapıp yeterli sayıda Türk'ü bitcoin'den haberdar ederse bu olay kelebek etkisi yaratarak 2042'de bitcoin'in değerini %12,743982321 değerinde yükseltecek. Bu sayede kişisel servetim Kainat genelinde 237.157.654.245.985.613,58$'a ulaşacak. Bu servetin bir kısmını dünyayı istila eden uzaylılara gezegenler arası nükleer atom bombası yapımında kullanacağım. Konu çok önemli, lütfen bitcoin alın. hodl 
EmreX2
Newbie
*

Activity: 46
Merit: 0

View Profile
October 23, 2017, 02:59:23 PM

Eee bu normal birşey burdaki olay ne ben anlamadım?
samuel3414
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
October 24, 2017, 02:00:27 PM

İyi yakalamışlar gerçekten. Böyle böyle daha da duyulacak bitcoin ama daha fazla belli etmesi lazım kendini. Önümüzdeki filmlere bakıcaz.
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
October 24, 2017, 08:08:01 PM

Konuyu yeni gördüm. Ben fark etmiştim zamanında filmi izlerken. İlgili olduğum için herhalde hemen dikkatimi çekmişti kocaman yazı zaten algıda seçicilik oluyor elbette. Ama o zamanlar bu kadar popüler değildi tabi kime söylesem bilmiyordu.
Cixboy61
Full Member

Activity: 238
Merit: 105

View Profile
October 25, 2017, 04:41:17 PM

Filmi iki kere izlememe rağmen hiç fark etmemiştim. O aralar bu işlerle pek uğraşmıyordum onun etkisi var büyük ihtimalle.
Marvel bu bütçeli bir filmde kesin bilerek yapıp topluma bilinçaltı aşılaması yapıyordur kesinlikle.

▬▬▬▬▬▬▬     A N T E X     / // ///     MULTI-CHAIN DECENTRALIZED PROTOCOLS & SERVICES     ▬▬▬▬▬▬▬
Telegram Group     >     Facebook     |     Twitter     |     Medium     |     Whitepaper     <     Telegram Channel
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ▬▬  Powered by BOUNTY DETECTIVE  ▬▬  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434

View Profile
October 25, 2017, 05:25:42 PM

Filmlerde ki basit ve küçük detaylar ile insanlara fikirler empoze ediliyor genelde böyle şeylere oldukça tepkili olsam da bu olay oldukça hoşuma gitti bitcoinin logosunu ikinci kez gören bir insanı düşündürüp araştırmaya itebilir.

Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1750
Merit: 311

View Profile
October 26, 2017, 09:49:59 AM

Filmi izlemedim konuyu da şimdi gördüm tesadüfen ama çok güzel bir detaymış. Mr. Robot izliyodum orda görmüştüm ben bitcoinden söz edildiğini ilk defa. Böyle dizi ve filmlerin alttan alttan bitcoini tanıtması iyi bir şey.
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
October 26, 2017, 12:37:06 PM

Valla bunu nasıl gördün be arkadaş sende ne göz varmış maşallah
serguvan
Member
**

Activity: 532
Merit: 14

View Profile
October 27, 2017, 08:47:43 AM

Çok dikkatliymişsin dostum, algıda seçicilik mi desek yoksa Cheesy Ben de filmi sinemada izlemiştim ve çok sevmiştim, şimdi daha çok sevdim Wink
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
October 27, 2017, 03:00:28 PM

Arkadaş çok güzel yakalamış bence aslında bilinç altında bir mesaj olabilir ben rasgele olduğunu düşünmüyorum kaç işletme bu şekilde bir şey yapıyor ki?

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
TrolWolf
Full Member

Activity: 224

View Profile
October 28, 2017, 01:30:49 PM

Marvelin en hoşuma giden filmiydi bunu görünce daha da bir sevdim ne yalan söyleyeyim.İnsanların ilgilendiği şeylerle karşılaşması güzel bir duygu oluyor Smiley

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
October 28, 2017, 01:35:21 PM

Bu detayı bulan arkadaşı tüm içtenliğimle gerçekten tebrik ediyorum bu filmi nereden baksan 20 kez izlemişimdir abartısız çok komik geliyor bana ama ben bu detayı görmedim arkadaş sende nasıl bir göz var yada biz film falan izlemiyoruz herhalde. Gerçekten çok taktir ederim seni helal olsun..
Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
October 28, 2017, 05:01:37 PM

deadpool filmini izledim fakat bu ayrıntıyı görmemiştim.veya dikkat etmemiştim.Marvel bile inceden bu mesajı veriyorsa boş mesaj degildir bu.Yakında heryerde sık sık bitcoin reklamları haberleriyle karşı karşıya gelicez bu kacınılmaz.

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
PokerStein1
Full Member

Activity: 392

View Profile
October 28, 2017, 09:44:43 PM

Bu iş başlı başına Marvel'in işi olmayabilir , film setinde çalışan ve sözü geçen bir Bitcoin hayranı sanat/çevre yönetmeni vs.. gibi biri olsa bile yeterli olur bunu yapabilmek için.

Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
October 28, 2017, 11:07:15 PM

bide depodayken kasanın üstünde btc sembolü war benmde o dikkatimi çekmişti bilare izleyip atarım inş Smiley
ozma03
Member
**

Activity: 140
Merit: 20

View Profile
October 28, 2017, 11:19:47 PM

Detayı yakalayana hakkaten helal olsun filmleri baya detaylı izliyormuş.Bin kere izlesem oraya hiç dikkat etmem bile

ST39
Member
**

Activity: 167
Merit: 10

View Profile
October 29, 2017, 07:55:08 AM

Film sektöründe gizli reklam herzaman vardır..Bitcoin kabul edilir yazısıda eminim bilerek konmuştur...Kim düşündüyse iyi düşünmüş güzel bir sahne olmuş...
NEJLA
Member
**

Activity: 179
Merit: 10

View Profile
October 29, 2017, 09:16:45 AM

Filmi izlemiştim ama bitcoin yazısını görememişim...Bence iyi olmuş insanlar böyle reklamlarla bitcoini daha çabuk benimser....
TURCAN
Full Member

Activity: 230

View Profile
October 29, 2017, 10:24:25 AM

Süper bir reklam olmuş...Mutlaka insanların dikkatini çekmiştir...Btc yavaş yavaş insanların hayatına giriyor.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: