Bitcoin Forum
June 23, 2018, 10:05:02 PM *
News: Latest stable version of Bitcoin Core: 0.16.1  [Torrent]. (New!)
 
   Home   Help Search Donate Login Register  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: [ANN] DECENT Announcement - Decentralising media publishing  (Read 2061 times)
bioly
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 288
Merit: 250


View Profile
July 24, 2016, 09:37:28 AM
 #1

Ja, posługujący się na forum bitcointalk.org nickiem: bioly oświadczam, że nie jestem w jakikolwiek sposób powiązany z projektem DECENT. Podjąłem się jedynie przetłumaczenia tekstu ogłoszenia dla polskiej społeczności bitcointalk.org. Nie traktuj tekstu jako porady inwestycyjnej. Nie biorę żadnej odpowiedzialności za potencjalne poniesione straty. Osoba odpowiedzialna za projekt: DECENT
Link do strony ICO

DECENT plan rozwoju (eng.)

OpisDECENT to Zdecentralizowana Platforma Dystrybucji Treści oparta o model Open-Source i wykorzystująca Blockchain do zapewnienia bezpieczeństwa. Przeznaczona dla kreatywnych ludzi, twórców, blogerów, publicystów i ich fanów pozwalająca na bezgraniczne publikowanie wszystkich treści tekstowych, muzycznych, wideo oraz obrazów. Celem projektu jest zrewolucjonizowanie sposobu Dystrybucji Danych w Internecie. DECENT działa jako pomysłowa i niezależna jednostka. Pozwala na dzielenie się informacjami bez żadnych restrykcji czy ograniczeń.

Naszą wizją jest stworzenie w pełni zintegrowanego i zaufanego systemu światowej dystrybucji cyfrowych treści w której przepływ komunikacji jest bezpieczny i niezaprzeczalny dzięki mechanizmom blockchain.

Misją DECENT jest stanie się pośrednikiem pomiędzy rożnymi podmiotami zapełniając lukę w powstającym ekosystemie blockchain. Poprzez bezpieczną i zaufaną platformę udostępniania cyfrowych treści zapewniamy zintegrowany system dla przemysłu, organizacji i biznesu skupiając się na elastycznym i zrównoważonym rozwoju. Infrastruktura połączonych systemów pozwala na ustanawianie bardziej inteligentnych, międzynarodowych standardów wydajnego, opłacalnego i bezpiecznego systemu dystrybucji treści. Podstawy DECENT, bazującego na „maszynie zaufania” - blockchain, dostarczają szereg możliwości do wielu sektorów i usług w których prywatność i bezpieczeństwo gra krytyczną rolę.


Sprzedaż tokenów

Sprzedaż tokenów DECENT rozpoczęła się 11 Września 2016! Strona sprzedaży

Projekt DECENT przebył do tego miejsca długą drogę  i dziękujemy wszystkim za cenne rady i wskazówki. W celu wcielenia pomysłów cyfrowej rewolucji w życie, sprzedaż tokenów DECENT rusza niedługo! Nie przegap niepowtarzalnej okazji i zostań częścią zdecentralizowanej przyszłości!

DCT to nie tylko kryptowaluta. Tokeny reprezentują paliwo dla sieci, narzędzie dzięki któremu sieć DECENT funkcjonuje. Posiadacze DCT będą w stanie wymieniać tokeny na inne akcje, kryptowaluty oraz cyfrowe treści. Natychmiast po uruchomieniu Platformy DECENT, tokeny DCT będą nadawały się do obrotu oraz użytku w procesie publikacji i zakupów na Platformie. Tokeny DCT działają również jako ochrona przeciw spamowa i wynagrodzenie dla kopaczy/seederów (publicystów w terminologii DECENT).

Uczestnicy Sprzedaży Tokenów będą w stanie zakupić DCTs przy pomocy Bitcoin. Wszystkie informację związane z sprzedażą będą publikowane na oficjalnej stronie DECENT.  Wpływy z sprzedaży przeznaczone na działalność w następujących kategoriach: dewelopment i operacje, czynności prawne, marketing i rozwój Blockchain aby móc odpowiedzieć na światowe przyjęcie zdecentralizowanego modelu Dystrybucji Cyfrowych Treści.

Emisja DCT

Po uruchomieniu finalnej wersji sieci DECENT tokeny będą dystrybuowane zgodnie z rezultatem sprzedaży. DCT sprzedane w wrześniowej edycji będą stanowiły 70% wszystkich dystrybuowanych tokenów. Część z tej kwoty będzie jednocześnie środkami "pre-mine" które zostaną rozdystrybuowane w następujących proporcjach:

10% dla fundacji DECENT
2% na Fundusz Inwestycyjny
1,000,000 DCT na nagrody
3,000,000 DCT na marketing.
Pozostałe 30% będzie przeznaczone na nagrody za wydobycie.

Wewnętrzna wartość DCT będzie rosnąć równocześnie z postępem w sprzedaży tokenów. To znaczy, że pierwsi uczestnicy otrzymają więcej tokenów za mniejszą sumę I mogą liczyć na większe bonusy.Wartość ETH jest ustalana zgodnie z kursem BTC/ETH. Tylko wartość BTC jest stała. Więcej informacji wkrótce.


Opis techniczny

DECENT łączy kilka warstw funkcjonalności. Jedna z warstw tyczy się zdecentralizowanego przechowywania. Budujemy je na wynikach projektu Tribler, dodając nowe rozszerzenia, jak dowód odzyskiwalności, w celu dostarczenia wysokiej skalowalności, anonimowości dystrybuowania, automatycznie skalowaną  gwarancję pamięci bazującą na popularności treści.

Sercem tego rozwiązania jest oczywiście blockchain. Jesteśmy w trakcie projektowania i wykańczania kilku procesów i powiązanych transakcji dla naszych funkcji – publikowania treści, zakupów i dostarczania informacji zwrotnych. Chcąc by wszystko działało postawiliśmy na kryptografię u podstaw: „naming decryption key sharing”, „various zero knowledge proofs” itd. Diabeł tkwi w szczegółach, toteż ciągle pracujemy nad technikaliami, na szczegółowe opracowania prosimy poczekać do wydania White Paper.


W końcu, doświadczenia użytkownika nie byłyby pełne bez sekcji rekomendowanych. Tak długo jak wszystkie dane są dostępne w blockchain, każdy może wykonywać „data mining” żeby odnaleźć najbardziej  odpowiednią treść. Fundacja  DECENT zamierza uruchomić swój własny silnik rekomendacji dla klientów, ale to zależy wyłącznie od użytkowników.

Funkcjonalność


Pierwszą i najbardziej naturalną funkcją jest publikowanie treści. Interfejs użytkownika będzie oparty na najlepszych branżowych praktykach. Przy tworzeniu treści klient autora będzie go szyfrować, możliwe będzie dodanie darmowego podglądy i stworzenie paczki. Taka paczka jest anonimowo udostępniana wydawcą/kopaczą. Te osoby również dodają  swój klucz szyfrujący.


Portfel autora jest obciążany pewną liczbą tokenów za publikację, które zostają później dystrybuowane (bazując na dowodzie odzyskiwalności) do wydawców za utrzymywanie tejże treści. W ten sposób kopacze są zachęcani do dzielenia się przestrzenią dyskową z społecznością.


Drugą funkcją jest zakup treści. Konsument przegląda dostępne oferty, np. bazując na rekomendacjach i przegląda darmowy podgląd. Kiedy on/ona decyduje się na zakup, on/ona jednoczenie pobiera zaszyfrowaną cześć, płaci za nią i odbiera klucz odszyfrujący przez blockchain. Techniczne jest to najtrudniejsza cześć w której używamy kilka interesujących technik, jak np. inteligentne kontrakty blockchain z escrow i ZKP, w celu uniknięcia oszustw .


W końcu, konsumenci mogą przekazać ocenę autora w postaci rankingu.


Zaangażuj się


DECENT poszukuje obecnie ambasadorów chcących się zaangażować w promocję platformy. Po więcej informacji zapisz się do naszego newslettera i dowiedz się więcej o tym jak możesz włączyć się do projektu.

Lokalne wątki


Chinese (Author: qiwoman2)
Greek (Author: killerjoegreece)
Indonesian (Author: hananl1styo)
Philippines (Author: ImnotOctopus)
Portuguese (Author: neolinkhati)
Spanish (Author: freemind1)

DECENT ICO Bounties

Całość zasad i warunków można znaleźć tutaj DECENT Bounties Blog

Podpisy

Hero/Legendary:Code:
[center][table]
[tr]
[td][url=http://decent.ch/][size=2pt][color=#008A6F]
█████████████[color=transparent]██████████████[/color][color=#1BB168]████████████[/color]
███████████████[color=transparent]██████████[/color][color=#1BB168]██████████████[/color]
████[color=transparent]███████[/color]██████[color=transparent]██████[/color][color=#1BB168]██████[/color]
████[color=transparent]██████████[/color]█████[color=transparent]██[/color][color=#1BB168]█████[/color]
████[color=transparent]████████████[/color]████[color=transparent][/color][color=#1BB168]████[/color]
████[color=transparent]█████████████[/color]████[color=#1BB168]██[/color]
████[color=transparent]█████████████[/color]▐████[color=#1BB168]▌[/color]
████[color=transparent]█████████████[/color][color=#1BB168]██[/color]████
████[color=transparent]████████████[/color][color=#1BB168]████[/color][color=transparent][/color]████
████[color=transparent]██████████[/color][color=#1BB168]█████[/color][color=transparent]██[/color]█████
████[color=transparent]███████[/color][color=#1BB168]██████[/color][color=transparent]██████[/color]██████
████[color=#1BB168]███████████[/color][color=transparent]██████████[/color]██████████████
████[color=#1BB168]█████████[/color][color=transparent]██████████████[/color]████████████
[/td]
[td]
[url=http://decent.ch/][color=#008A6F][b][font=Corbel][size=17pt]DE[color=#1BB168]CENT[/color][/size]
FOUNDATION[/b][/color]
[/td]
[td]
[url=http://decent.ch/][size=2pt]

[color=#1BB168]██
██
██
██
██
██
██
██
██[/color]
[color=#008A6F]██
██
██[/color]
[/td]
[td][size=2pt][color=transparent]
[url=http://decent.ch/][color=#2f2f2f][size=8pt][b][color=#008A6F][color=#1BB168][[/color]D[color=#1BB168]][/color][/color]ecentralized application
[color=#008A6F][color=#1BB168][[/color]E[color=#1BB168]][/color][/color]liminated third parties
[glow=#252525,1][color=#008A6F][color=#1BB168][[/color]C[color=#1BB168]][/color][/color][color=#1BB168]ontent distribution        [/size]
[/td]
[td]
[url=http://decent.ch/][size=2pt]

[color=#1BB168]██
██
██
██
██
██
██
██
██[/color]
[color=#008A6F]██
██
██[/color]
[/td]
[td][size=2pt][color=transparent]
[url=http://decent.ch/][color=#2f2f2f][size=8pt][b][color=#008A6F][color=#1BB168][[/color]E[color=#1BB168]][/color][/color]ncrypted & secure
[color=#008A6F][color=#1BB168][[/color]N[color=#1BB168]][/color][/color]o borders
[glow=#252525,1][color=#008A6F][color=#1BB168][[/color]T[color=#1BB168]][/color][/color][color=#1BB168]imeless reputation  [/size]
[/td]
[td]
[url=http://decent.ch/][size=2pt]

[color=#1BB168]██
██
██
██
██
██
██
██
██[/color]
[color=#008A6F]██
██
██[/color]
[/td]
[td]
[center][url=http://decent.ch/][color=#fff][b][font=Corbel][size=16pt][glow=#e15a3f,1][color=#e15a3f].....[/color]JOIN NOW![color=#e15a3f].....[/color][/size]
[size=10pt][color=#e15a3f]ICO ⏰ 10th of September[/color][/size]
[/td]
[td]
[url=http://decent.ch/][size=2pt]

[color=#1BB168]██
██
██
██
██
██
██
██
██[/color]
[color=#008A6F]██
██
██[/color]
[/td]
[/tr]
[/table][/center]


Senior member:Code:
[center][table]
[tr]
[td][url=http://decent.ch/][size=2pt][color=#008A6F]
█████████████[color=transparent]██████████████[/color][color=#1BB168]████████████[/color]
███████████████[color=transparent]██████████[/color][color=#1BB168]██████████████[/color]
████[color=transparent]███████[/color]██████[color=transparent]██████[/color][color=#1BB168]██████[/color]
████[color=transparent]██████████[/color]█████[color=transparent]██[/color][color=#1BB168]█████[/color]
████[color=transparent]████████████[/color]████[color=transparent][/color][color=#1BB168]████[/color]
████[color=transparent]█████████████[/color]████[color=#1BB168]██[/color]
████[color=transparent]█████████████[/color]▐████[color=#1BB168]▌[/color]
████[color=transparent]█████████████[/color][color=#1BB168]██[/color]████
████[color=transparent]████████████[/color][color=#1BB168]████[/color][color=transparent][/color]████
████[color=transparent]██████████[/color][color=#1BB168]█████[/color][color=transparent]██[/color]█████
████[color=transparent]███████[/color][color=#1BB168]██████[/color][color=transparent]██████[/color]██████
████[color=#1BB168]███████████[/color][color=transparent]██████████[/color]██████████████
████[color=#1BB168]█████████[/color][color=transparent]██████████████[/color]████████████
[/td]
[td]
[url=http://decent.ch/][color=#008A6F][b][font=Corbel][size=17pt]DE[color=#1BB168]CENT[/color][/size]
FOUNDATION[/b][/color]
[/td]
[td]
[url=http://decent.ch/][size=2pt]

[color=#1BB168]██
██
██
██
██
██
██
██
██[/color]
[color=#008A6F]██
██
██[/color]
[/td]
[td][size=2pt][color=transparent]
[url=http://decent.ch/][color=#2f2f2f][size=8pt][b][color=#008A6F][color=#1BB168][[/color]D[color=#1BB168]][/color][/color]ecentralized application
[color=#008A6F][color=#1BB168][[/color]E[color=#1BB168]][/color][/color]liminated third parties
[color=#008A6F][color=#1BB168][[/color]C[color=#1BB168]][/color][/color]ontent distribution[/size]
[/td]
[td]
[url=http://decent.ch/][size=2pt]

[color=#1BB168]██
██
██
██
██
██
██
██
██[/color]
[color=#008A6F]██
██
██[/color]
[/td]
[td][size=2pt][color=transparent]
[url=http://decent.ch/][color=#2f2f2f][size=8pt][b][color=#008A6F][color=#1BB168][[/color]E[color=#1BB168]][/color][/color]ncrypted & secure
[color=#008A6F][color=#1BB168][[/color]N[color=#1BB168]][/color][/color]o borders
[color=#008A6F][color=#1BB168][[/color]T[color=#1BB168]][/color][/color]imeless reputation[/size]
[/td]
[td]
[url=http://decent.ch/][size=2pt]

[color=#1BB168]██
██
██
██
██
██
██
██
██[/color]
[color=#008A6F]██
██
██[/color]
[/td]
[td]
[center][url=http://decent.ch/][color=#e15a3f][b][font=Corbel][size=16pt]JOIN NOW![/size]
[size=10pt]ICO ⏰ 10th of September[/size]
[/td]
[td]
[url=http://decent.ch/][size=2pt]

[color=#1BB168]██
██
██
██
██
██
██
██
██[/color]
[color=#008A6F]██
██
██[/color]
[/td]
[/tr]
[/table][/center]


Full member:Code:
[center][url=http://decent.ch][color=#008A6F]▬▬▬▬▬▬▬▬▬[/color][color=#1BB168]▬▬▬[/color] [color=#2f2f2f][b][color=#008A6F][color=#1BB168][[/color]D[color=#1BB168]][/color][/color]ecentralized application [color=#008A6F][color=#1BB168][[/color]E[color=#1BB168]][/color][/color]liminated third parties [color=#008A6F][color=#1BB168][[/color]C[color=#1BB168]][/color][/color]ontent distribution
  [color=#1BB168]█[/color] [color=#008A6F][b][font=Corbel]DE[color=#1BB168]CENT[/color] FOUNDATION [/b][/color]     [color=#038f6e]░[/color][color=#04906e]░[/color][color=#05926e]░[/color][color=#06936d]░[/color][color=#07946d]░[/color][color=#08956d]░[/color][color=#09976d]░[/color][color=#0a986d]░[/color][color=#0a996c]░[/color][color=#0b9a6c]░[/color][color=#0c9c6c]░[/color][color=#0d9d6c]░[/color][color=#0e9e6b]░[/color][color=#0f9f6b]░[/color][color=#10a16b]░[/color][color=#11a26b]░[/color][color=#11a36a]░[/color][color=#12a46a]░[/color][color=#13a66a]░[/color][color=#14a76a]░[/color][color=#15a86a]░[/color][color=#16a969]░[/color][color=#17ab69]░[/color][color=#18ac69]░[/color][color=#28ab65]░[/color][color=#2fa864]░    [/color][color=#ac714a]J[/color][color=#b36e49]O[/color][color=#b96b47]I[/color][color=#c06846]N[/color] [color=#cd6343]N[/color][color=#d46042]O[/color][color=#da5d40]W[/color][color=#e15a3f]![/color] [color=#da5d40][color=#1BB168]ICO ⏰[/color] 10th of September[/color]
[color=#008A6F]▬▬▬▬▬▬▬▬▬[/color][color=#1BB168]▬▬▬[/color] [color=#2f2f2f][b][color=#008A6F][color=#1BB168][[/color]E[color=#1BB168]][/color][/color]ncrypted & secure[color=transparent]..........[/color][color=#008A6F][color=#1BB168][[/color]N[color=#1BB168]][/color][/color]o borders[color=transparent].....................[/color][color=#008A6F][color=#1BB168][[/color]T[color=#1BB168]][/color][/color]imeless reputation[/url][/center]


Member:Code:
[center][url=http://decent.ch]▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬[/url] [D]ecentralized application [E]liminated third parties [C]ontent distribution
  [url=http://decent.ch]█ DECENT FOUNDATION    ░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░   JOIN NOW! ICO ⏰ 10th of September[/url]
[url=http://decent.ch]▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬[/url] [E]ncrypted & secure         [N]o borders                  [T]imeless reputation[/center]


Junior memberCode:
[center][url=http://decent.ch/]█ DECENT FOUNDATION █ ICO ⏰ 10th of September[/url][/center]
[/quote]

Kontakt: info@decent.ch
decent.chLisk delegate Bioly Lisk Online Wallet | Explorer | Snapshot server | Lisk tools
25% incomes sharing with voters! My Lisk pool
ARK delegate Bioly - 90% rewards share with voters | Pool site | Explorer
The World's Betting Exchange

Bet with play money. Win real Bitcoin. 5BTC Prize Fund for World Cup 2018.

Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise here.
1529791502
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1529791502

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1529791502
Reply with quote  #2

1529791502
Report to moderator
1529791502
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1529791502

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1529791502
Reply with quote  #2

1529791502
Report to moderator
DECENT
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 854
Merit: 525


Decentralized Content Distribution Platform


View Profile WWW
August 19, 2016, 03:05:14 PM
 #2

Join DECENT Slack channel and discuss the abilities of
blockchain driven content distribution network directly with its founder and community!

████████████████▄▄              ▄▄█████████████████
████████████████████▄▄       ▄█████████████████████
█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀████████▄   ▄███████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████ █▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀▀██████▄█████▀▀▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████              ▀█████████▀▄▀
█████               ▀███████▀▄▀
█████                ▄█████▄▀
█████               ▄███████▄
█████              ▄█████████▄
█████           ▄▄██████▀█████▄▄
█████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄████████▀▄▀ ▀███████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
████████████████████▀▀▄▀     ▀█████████████████████
████████████████▀▀▄▄▀▀          ▀▀█████████████████
  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀                  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█
.DECENT.
███████████▄▄       ▄▄████████████                                           
███▀▀▀▀▀▀▀████▄   ▄████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀                                           
███         ▀███▄███▀                 ▄▄██████▄▄       ▄█████▀   ▄▄██████▄▄ 
███          ▀█████▀                 ████▀▀▀▀████     ███▀▀▀    ████▀▀▀▀████
███           ▄███▀                 ███▀      ▀███   ███▀      ███▀      ▀███
███          ▄█████▄                ███        ███   ███       ██████████████
███         ▄███▀███▄               ███▄      ▄███   ███       ███▄         
███▄▄▄▄▄▄▄████▀   ▀████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄    ████▄▄▄▄████    ███        ████▄▄▄▄████
███████████▀▀       ▀▀████████████▄   ▀▀██████▀▀     ███         ▀▀██████▀▀ 
Blockchain you can actually build on.
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄███████████████▀▀▀█████▄
▄████████████▀▀     ██████▄
█████████▀▀   ▄▄▀   ███████
██████▄    ▄▄█▀    ████████
█████████▄██▀      ████████
▀██████████▄▄    ████████▀
▀████████▄█████▄████████▀
▀█████████████████████▀
▀█████████████████▀
▀▀█████████▀▀
bioly
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 288
Merit: 250


View Profile
September 11, 2016, 09:45:25 PM
 #3

Dzisiaj ruszyła sprzedaż
Whitepaper Szczegóły ESCROW

Lisk delegate Bioly Lisk Online Wallet | Explorer | Snapshot server | Lisk tools
25% incomes sharing with voters! My Lisk pool
ARK delegate Bioly - 90% rewards share with voters | Pool site | Explorer
TomcioxPL
Member
**
Offline Offline

Activity: 79
Merit: 10


View Profile
September 24, 2016, 06:46:14 PM
 #4

Jakim cudem na https://liqui.io/ już tym handlują?
Piasu
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
September 24, 2016, 07:42:59 PM
 #5

Jakim cudem na https://liqui.io/ już tym handlują?

Oni hadluja tylko udziałami które mają z ICO.
bioly
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 288
Merit: 250


View Profile
September 26, 2016, 11:01:52 AM
 #6

Jakim cudem na https://liqui.io/ już tym handlują?

Zdecydowanie nie polecam kupowania takich kotów w worku

Lisk delegate Bioly Lisk Online Wallet | Explorer | Snapshot server | Lisk tools
25% incomes sharing with voters! My Lisk pool
ARK delegate Bioly - 90% rewards share with voters | Pool site | Explorer
caex
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 756
Merit: 506


View Profile
September 26, 2016, 07:05:35 PM
 #7

Od razu przypomniał mi sie LISK i handel na Yobicie. Apropo kiedy ruszy handel na normalnych giełdach?
bioly
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 288
Merit: 250


View Profile
September 26, 2016, 11:16:16 PM
 #8

Dokładnie niewiadomo, zostało jeszcze kilka tygodni ICO, potem muszą dokonać dystrybucji, wypuścić klienta itp. Zakładam, że trochę to potrwa

Lisk delegate Bioly Lisk Online Wallet | Explorer | Snapshot server | Lisk tools
25% incomes sharing with voters! My Lisk pool
ARK delegate Bioly - 90% rewards share with voters | Pool site | Explorer
szachta
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 504
Merit: 500View Profile
October 01, 2016, 04:59:52 AM
 #9

Jesli ktos ma twitera to 20 osob musi ta osobe obserwowac, zeby sie zakfalifikowac po darmowe monety.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!