Bitcoin Forum
May 07, 2024, 12:08:03 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Chip-Chap πρόβλημα  (Read 1059 times)
Gonzalo9 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
July 27, 2016, 02:30:24 PM
 #1

Καλησπέρα! Σήμερα έκανα την πρώτη μου δοκιμαστική μικροαγορά bitcoin μέσω chip-chap. Πόλυ έυκολη και γρήγορη διαδικασία, αλλά πάνω στην βιασύνη μου, στην πρώτη από τις δύο δοκιμές που έκανα, δεν έβαλα το reference στην αιτιολόγηση δικαιούχου. Έφτιαξα support ticket όπου εξηγούσα τι συνέβη (περιλαμβάνοντας και τις πληροφορίες της συναλλαγής από την απόδειξη) και τώρα περιμένω απάντηση, αλλά το support τους μου φαίνεται αρκετά κακό (προσπάθησα να κάνω support account αλλά δεν μου ήρθε ποτέ e-mail επιβεβαίωσης). Αν κάποιος έχει πάθει κάτι τέτοιο ή έχει απλά εμπειρία με την υποστήριξη του chip-chap θα το εκτιμούσα αν μου έλεγε τι άλλο μπορώ να κάνω για να πάρω τα χρήματα πίσω (ή να τα κλάψω απλά  Tongue) Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων  Grin
If you see garbage posts (off-topic, trolling, spam, no point, etc.), use the "report to moderator" links. All reports are investigated, though you will rarely be contacted about your reports.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
bmxakias
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 617
Merit: 253


View Profile
July 27, 2016, 04:13:00 PM
 #2

Μην ανησυχείς, θα παρεις απαντηση, απλα περίμενε λιγο..
Ποτε τους έστειλες, συνηθως πρεπει να περιμένεις 12-24ωρες.
Gonzalo9 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
July 27, 2016, 06:37:23 PM
 #3

Σήμερα το πρωί με το που πήρα χαμπάρι τι έκανα, τους έστειλα (μετά πήγα και πλήρωσα κανονικά το πόσο). Δεν έχω πρόβλημα να περιμένω, απλά με ανησύχησε η προχειρότητα του support τους  Smiley
Gonzalo9 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
July 27, 2016, 06:47:34 PM
 #4

Μόλις μου ήρθε αποδεικτικό mail και το υπόλοιπο ποσό στο πορτοφόλι μου! Τιμιότατοι  Grin Grin Grin
isi13
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 0


View Profile
July 27, 2016, 07:20:08 PM
 #5

νταξει θεμα χρονου ηταν να στα στειλουν αφου επικοινωνησες μαζι τους και εστειλες και τα αποδεικτικα . Κατι αλο που ηθελα να ρωτησω με βαση την καταθεση μετρητων που ανεφερες. ρε παιδια η bitcoinsgreece εστειλε ενημερωτικο εμαιλ και λεει οτι σε καταθεσεις μετρητων σε καταστημα η σε easypay δεν εχει προμηθεια . Το εχει δοκιμασει κανεις ; γιατι αν ισχυει ειναι "καλυτερο" απο το τσιπ τσαπ γιατι εχεις τα λεφτα στην πλατφορμα και αγοραζεις εσυ οποτε θες και λογικα επειδη ειναι καταθεση μετρητων στον λογαριασμο η πιστωση στην πλατφορμα θα γινετε και πιο γρηγορα . το χει ψαξει κανεις ;
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
July 27, 2016, 11:01:24 PM
 #6

δεν έχει όντος προμήθεια αλλά η τιμή αγοράς από εκεί είναι πάντα τουλάχιστον 10 ευρώ πάνω από την τιμή που υπάρχει στα υπόλοιπα ανταλλακτήρια. δλδ συγκρίνετε τις τιμμές που πουλάνε εκεί εμ αυτές που πουλάνε στο kraken.com.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
isi13
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 0


View Profile
July 28, 2016, 07:34:53 PM
 #7

ναι οντως ειναι 5-7% αλλα πλεον μια η αλλη με το τσιπ τσαπ (για αυτο ρωτησα κυριως) αλλα για τους νεους χρηστες πιστευω ειναι ιδανικο καθως εχει υποστηριξη και στα ελληνικα. Νταξει το κρακεν σιγουρα ειναι η καλυτερη επιλογη καθως ειναι και το μεγαλυτερο στην ευρωπη αλλα ειναι δυσκολο λογω γερμανιας και να κανεις καταθεση παιρνει καποιο χρονο αλλα και τα δικαιολογητικα βεβαια να μου πεις με τα καπιταλ κοντρολς δεν εχεις ετσι κιαλλιως ορια ....
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!